رفتن به مطلب

مشکل شناسایی نشدن رم + کمک در اسمبل

Ruby
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

چند وقتی هست که دارم سیستمم رو جمع میکنم و الان تقریبا کامل شده و فقط مانیتور و گرافیک مونده. امروز تصمیم گرفتم اسمبل کنم سیستم رو (ناگفته نماند دوست داشتم برم فروشگاه لیون و اسمبلش کنم، ولی بخاطر نبود وسیله نقلیه شخصی و سختی مسیر و همراه داشتن کلی وسیله تصمیم گرفتم نرم). همچنین بنده ساکن اصفهان هستم و اصلا به بازار کامپیوتر اینجا اعتمادی ندارم برای همین تصمیم گرفتم با کمک دوستان خودم سیستم رو اسمبل کنم و از خیلی تاپیک های مرجع فروم هم کمک گرفتم، خب متنم خیلی طولانی شد میرم سر اصل مطلب:

نکته: اول سیستم رو روی میز اسمبل کردم و به کمک سیم های برق پاور و ریست که از کیس متصل شون کردم سیستم رو روشن کردم.

مشکل: سیستم روشن شد، ال ای دی های مین بورد روشن شدن، واترکولر هم شروع به کار کرد ولی با کابل وی جی ای که به پورت وی جی ای مین وصل کردم، تصویری نگرفتم.

خب خدارو شکر با کمک دوستان مشکل تصویر حل شد. البته سیستم تنها با یکی از رم ها تصویر میده

مشکل 2: مدل رم های من Gskill Trident Z 16GB 3200mhz هست با مدل نامبر F4-3200OC16D-16GTZB  و اینطور که تحقیق کردم این مدل به مینم نمیخوره و مدل هایی که پشتیبانی میکنه مدل های زیر هستند:

MAXIMUS VIII EXTREME    
      MAXIMUS VIII GENE    
      MAXIMUS VIII HERO    
      MAXIMUS VIII IMPACT    
      Z170-DELUXE

همچنین بایوس مین رو هم اپدیت کردم و ریپورت آخرین مموری هایی که این مین ساپورت میکنه هم خوندم ولی نشد که نشد. دوستان عزیز یعنی هیچ راهی نیست؟ باید به فکر تعویض رم باشم؟

درخواست: دوستان اگر توی اسمبل سیستم هم کمکم کنند ممنون میشم.

20170126_010608.jpg

20170126_123637.jpg

20170126_014306.jpg

20170126_010552.jpg

ویرایش شده توسط ruby
لینک به دیدگاه

سلام ، برق هشت پین مادربورد سمت سی پی یو وصل هست ؟

مشخصات کامپیوتر رو می فرستید ؟

اگه مادربورد خروجی HDMI داره با کابل روی تلویزیون تست کنید ؟

امکان تست گرافیک روی سیستم رو دارید ؟ یک گرافیک روی یک سیستم تست کنید . ببینید تصویر دارید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام ، برق هشت پین مادربورد سمت سی پی یو وصل هست ؟

مشخصات کامپیوتر رو می فرستید ؟

اگه مادربورد خروجی HDMI داره با کابل روی تلویزیون تست کنید ؟

امکان تست گرافیک روی سیستم رو دارید ؟ یک گرافیک روی یک سیستم تست کنید . ببینید تصویر دارید

1-سلام، بله برق 4+4 رو روی برد زدم و 8 سمت دیگر رو به پاور.

2- تا اینجای کار

Main Asus Z170 Pro Gaming

CPU intel 6600k

Ram gskill trident z 16gb 3200mhz

cooler deepcool captain 120 ex

ssd samsung 850 evo 120gb

power bitfenix fury 550 gold

3- بصورت اسمبل روی میز خیر متاسفانه، باید کیس رو اسمبل کنم و با تلویزیون تست کنم  و مورد بعدی هم متاسفانه دسترسی به گرافیک ندارم.

لینک به دیدگاه

داداش هرچند گفتی ولی مطمئنی cpu رو درست جا زدی ؟ یه نگاه بنداز نکنه خدایی نکرده سوکت های  cpu روی مادربورد کج شده باشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، .:PazyryK:. گفته است :

داداش هرچند گفتی ولی مطمئنی cpu رو درست جا زدی ؟ یه نگاه بنداز نکنه خدایی نکرده سوکت های  cpu روی مادربورد کج شده باشه

چشم بازم نگاه میکنم الان و عکس هم میگیرم میفرستم، ممنونم از راهنمایی ـتون

لینک به دیدگاه

مبارک باشه دوست عزیز

فقط یک مسئله. ای هست کلن چند جا نوشته که سری شش از vga ساپورت نمی کنه ، ولی خود چیپست مادربوردتون داره مشکلی نیست ، تصویر رو از اچ دی ام ای چک کنید ، فقط پایین مادربورد یه چیز عایق بذاری مثلا کارتون یا پلاستیک ، اتصالی نکنه ، با تلویزیون تست کنید. احتمال نود درصد جواب می ده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

مبارک باشه دوست عزیز

فقط یک مسئله. ای هست کلن چند جا نوشته که سری شش از vga ساپورت نمی کنه ، ولی خود چیپست مادربوردتون داره مشکلی نیست ، تصویر رو از اچ دی ام ای چک کنید ، فقط پایین مادربورد یه چیز عایق بذاری مثلا کارتون یا پلاستیک ، اتصالی نکنه ، با تلویزیون تست کنید. احتمال نود درصد جواب می ده

اینم از بد شانسیِ من هست، چشم چک میکنم حتما، در مورد عایق منظورتون زیر مین بورد توی کیس هست؟

لینک به دیدگاه

اگه درست نشد یه  بار رم هارو در بیار فقط یکیشون رو بزن تو اسلات دوم رم شاید مشکل از اون باشه

لینک به دیدگاه

این الان وضعیت پردازنده هست، و اون tool kit که همراه با مین بورد بود هم روی پردازنده نصب کردم و بعدش گیره رو بستم.

20170126_131249.jpg

لینک به دیدگاه

نه داداش منظورم زیر cpu هستش

یه بار  با یه دونه رم روشن کن ببین تصویر میده یا نه

ویرایش شده توسط .:PazyryK:.
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، .:PazyryK:. گفته است :

نه داداش منظورم زیر cpu هستش

زیر پردازنده هر جور که نگاه کردم بدون هیچ گیر کردن، زور زدن یا برآمدگی پین ها و بدون هیچ مشکلی به راحتی جا رفته.

ویرایش: اینم تصویر پردازنده بدون tool kit فک کنم همه چیز سر جای خودش باشه.

20170126_131605.jpg

ویرایش شده توسط ruby
لینک به دیدگاه

پس با همون یدونه رم امتحان کن یه بار تو اسلات اول اگه نگرفت تو اسلات دوم بزار

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، .:PazyryK:. گفته است :

پس با همون یدونه رم امتحان کن یه بار تو اسلات اول اگه نگرفت تو اسلات دوم بزار

فعلا دارم سیستم رو توی کیس اسمبل میکنم ببینم چه گلی به سرم بزنم 

لینک به دیدگاه

فقط اول قطعات رو نصب کن بعدش کابل هارو

سعی کن هرچی از کابل اضافه میاد یا گره بزنی یا تو پشت سینی کیس مخفی کنی

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، .:PazyryK:. گفته است :

فقط اول قطعات رو نصب کن بعدش کابل هارو

سعی کن هرچی از کابل اضافه میاد یا گره بزنی یا تو پشت سینی کیس مخفی کنی

آقا خیلی لطف داری فعلا دارم قطعات رو اسمبل میکنم برای کابل های حتما مزاحم ـتون میشم 

لینک به دیدگاه

چاکرم داداش

خدارو شکر کارنامم اومده خوب شدم  حالا تا 1/2 هفته ازادم خانواده زیاد بهم گیر نمیدن منم دیگه کلا بیکار .چه بهتر به داداشم سود برسونم و کمکش کنم

لینک به دیدگاه

امیدوارم تو کیس پیچ نکرده باشی. چون اگه یک قطعه ای مشکل داشته باشه بتونی بفرستی گارانتی تعویض.

مورد بعدی شما بوق سلامت رو از مین دارید؟

لینک به دیدگاه

والا من این قطعات رو خیلی وقته گرفتم، تنها قطعه ای که ترس داشتم مین بورد بود ولی خداروشکر روشن شد بدون هیچ موردی، بقیه قطعات رو اول روی میز اسمبل کردم و خداروشکر موردی نبود، پردازنده هم که کلا گارانتی نداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سیستم اگه شروع به کار کرده و فقط تصویر نداشتید پیشنهاد میکنم شما بجای دستکاری سیستمتون ایتدا یا از خروجی دیگه تصویر بگیرید یا یه کارت جور کنید ببینید سیستم بالا میاد یا نه!!!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، .:PazyryK:. گفته است :

چاکرم داداش

خدارو شکر کارنامم اومده خوب شدم  حالا تا 1/2 هفته ازادم خانواده زیاد بهم گیر نمیدن منم دیگه کلا بیکار .چه بهتر به داداشم سود برسونم و کمکش کنم

ممنون واقعا لطف می کنید واقعا استرس داشتم برای انجام اسمبل سیستم ولی اینجوری با کمک دوستان ادم خیالش راحت میشه

در 3 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

امیدوارم تو کیس پیچ نکرده باشی. چون اگه یک قطعه ای مشکل داشته باشه بتونی بفرستی گارانتی تعویض.

مورد بعدی شما بوق سلامت رو از مین دارید؟

وقتی روشنش کردم که صدایی نداد، فقط ال ای دی های مین چشمک قرمز رنگ میزدن و اگر منظورتون اون قطعه کوچک اسپیکر هست، بله همراه کیس بود

لینک به دیدگاه

مهم نیست که شما چند وقت خریدید اگر پیچ نشده باشه شرکت گارانتی کننده موظفه تعویض کنه. بوق سلامت مین هم ربطی به روشن یا خاموش بودن مین نداره بعضی اوقات پیش میاد مین روشن می شه ولی بخاطر یک آی سی یا خازن و ... بوق سلامت نداره و بالا نیاد.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Nima2007 گفته است :

درود

سیستم اگه شروع به کار کرده و فقط تصویر نداشتید پیشنهاد میکنم شما بجای دستکاری سیستمتون ایتدا یا از خروجی دیگه تصویر بگیرید یا یه کارت جور کنید ببینید سیستم بالا میاد یا نه!!!

سلام خدمت آقا نیمای گل، والا شروع به کار که کرد خیالم راحت شد گفتم توی کیس اسمبلش کنم ولی الان فکرشو میکنم انگار باید یکم صبر میکردم و یه گرافیک جور میکردم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

مهم نیست که شما چند وقت خریدید اگر پیچ نشده باشه شرکت گارانتی کننده موظفه تعویض کنه. بوق سلامت مین هم ربطی به روشن یا خاموش بودن مین نداره بعضی اوقات پیش میاد مین روشن می شه ولی بخاطر یک آی سی یا خازن و ... بوق سلامت نداره و بالا نیاد.

احتمال میدم که کابل هارو اشتباه زده باشم، حالا اگر دوستان راهنمایی کنند و قدم قدم پیش برم فکر میکنم مشکلات یکی یکی حل شه، منم از تمام مراحل عکس میذارم. بازم ممنون از راهنمایی همه دوستان 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...