رفتن به مطلب

مشکل در gpu clock کارت گرافیک amd sapphire r9 280x dual x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، afshin b گفته است :

رو یه سیستم دیگه هم بتونی تست کنی خوبه.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

اطرافیانم کسی سیستم درست  حسابی نداره باید کسی رو پیدا کنم رو سیستمش تست کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bocelli گفته است :

اطرافیانم کسی سیستم درست  حسابی نداره باید کسی رو پیدا کنم رو سیستمش تست کنم

درایور دان گرید کنید شاید فرجی بشه. ولی این طوری که پیداست نمیخاد بالاتر 870 بره. اینو بگم ولتاژ در لود سنگین برای خروجی 144 هرتز DVI برای من روی 1.25 هم میره. برای شما روی 1.1 هست. اسیک کوالیتی شما هم کمتر از کارت من هست کاملا عجیبه و نباید این طوری باشه.هیمن افت ولتاژ اجازه نمیده فرکانس بره بالا. اول کاملا موارد نرم افزاری رو چک کنید اگر نشد برید سراغ بایوس ادیت کردن.

چون 2 تا بایوس داره زیاد نگران نباشید خراب هم کردید روی اون یکی میاد بالا.

ولی باید درست بشه با درایور و دست کاری وات من. ویندوز 10 کار نکردم شاید پاور سیوینگی چیزی داره ...

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درایور دان گرید کنید شاید فرجی بشه. ولی این طوری که پیداست نمیخاد بالاتر 870 بره. اینو بگم ولتاژ در لود سنگین برای خروجی 144 هرتز DVI برای من روی 1.25 هم میره. برای شما روی 1.1 هست. اسیک کوالیتی شما هم کمتر از کارت من هست کاملا عجیبه و نباید این طوری باشه.هیمن افت ولتاژ اجازه نمیده فرکانس بره بالا. اول کاملا موارد نرم افزاری رو چک کنید اگر نشد برید سراغ بایوس ادیت کردن.

چون 2 تا بایوس داره زیاد نگران نباشید خراب هم کردید روی اون یکی میاد بالا.

ولی باید درست بشه با درایور و دست کاری وات من. ویندوز 10 کار نکردم شاید پاور سیوینگی چیزی داره ...

الان  یعنی ولتاژ 1.1 پایین هست؟ برای بالا بردن ولتاژ میتونید راهنمایی کنید  بله  ویندوزم 10 هست ورژن 1607 و پیشنهاد شما نصب کدام درایور هست؟ من با hdmi خروجی 60 هرتز رو 1080 دارم مثل اینکه باید برم سراغ ادیت کردن بایوس ممنون از شما

ویرایش شده توسط bocelli
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، bocelli گفته است :

الان  یعنی ولتاژ 1.1 پایین هست؟ برای بالا بردن ولتاژ میتونید راهنمایی کنید  بله  ویندوزم 10 هست ورژن 1607 و پیشنهاد شما نصب کدام درایور هست؟ من با hdmi خروجی 60 هرتز رو 1080 دارم مثل اینکه باید برم سراغ ادیت کردن بایوس ممنون از شما

همینی که من عکس گذاشتم. البته شاید هست.

توضیح دادم در اور درایو پاور کنترول رو زیاد کنید.10% زیادش کنید یا پلکانی 3 % 3% .

ادیت بایوس شما فقط میتونید حالت 500 870 1020 رو به 500 1020 1020 تغییر بدید. یعنی دست کاری دیگر نکنید. وقتی ادیت کردید قبل از فلش زدن تصویر قرار بدید تا براتون چک کنم.

در سایت techpower up هم دیتا بیس بسیار مفیدی از تمام بایوس های گرافیک ها وجود داره.

اگر دقت کرده باشید بایوس مدل مال شما دقیقا(کد شناسه تاریخ و ..) مشابه مدل مال بنده هست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است :

همینی که من عکس گذاشتم. البته شاید هست.

توضیح دادم در اور درایو پاور کنترول رو زیاد کنید.10% زیادش کنید یا پلکانی 3 % 3% .

ادیت بایوس شما فقط میتونید حالت 500 870 1020 رو به 500 1020 1020 تغییر بدید. یعنی دست کاری دیگر نکنید. وقتی ادیت کردید قبل از فلش زدن تصویر قرار بدید تا براتون چک کنم.

در سایت techpower up هم دیتا بیس بسیار مفیدی از تمام بایوس های گرافیک ها وجود داره.

اگر دقت کرده باشید بایوس مدل مال شما دقیقا(کد شناسه تاریخ و ..) مشابه مدل مال بنده هست.

اول بایوسی که شما گذاشتید فلش زدم ولی کلاک مثل قبل 870 بود بعد بایوس که برای کارت خودم بود ازtechpowerup گرفتم فلش زدم تصویر نداد گذاشتم روی اون یکی بایوس تصویر داد الان چکار کنم؟ اون بایوسی که  تصویر نمیده رو نمیشه کاریش کرد؟ 

ویرایش شده توسط bocelli
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، bocelli گفته است :

اول بایوسی که شما گذاشتید فلش زدم ولی کلاک مثل قبل 870 بود بعد بایوس که برای کارت خودم بود ازtechpowerup گرفتم فلش زدم تصویر نداد گذاشتم روی اون یکی بایوس تصویر داد الان چکار کنم؟ اون بایوسی که  تصویر نمیده رو نمیشه کاریش کرد؟ 

دوست عزیز قبل عمل گفتم من رو در جریان قرار بدهید. چرا میشه ولی باید یک گرافیک غیر AMD روی یک اسلات دیگه قرار بدهید. یا گرافیک داخلی سی پی یو.تنها راهی که من انجام دادم. ممکنه راه های دیگه باشه ولی من نمیدونم.

حتما مال مدل دیگه رو زدید. برای مبتدی ها اغلبا رخ میده.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز قبل عمل گفتم من رو در جریان قرار بدهید. چرا میشه ولی باید یک گرافیک غیر AMD روی یک اسلات دیگه قرار بدهید. تنها راهی که من انجام دادم. ممکنه راه های دیگه باشه ولی من نمیدونم.

حتما مال مدل دیگه رو زدید. برای مبتدی ها اغلبا رخ میده.

من دقیقا بایوس مدل خودم روازtechpowerup دان زدم مطمئنم، میشه از کارت مجتمع cpu استفاده کرد و بایوس رو برگردوند؟ اون نرم افزار ادیت بایوس رو زدم که بایوس رو ادیت کنم ولی بایوس ها رو نمیشناسه که ادیت رو انجام بدم چه کاری باید انجام بدم؟ 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، bocelli گفته است :

من دقیقا بایوس مدل خودم روازtechpowerup دان زدم مطمئنم، میشه از کارت مجتمع cpu استفاده کرد و بایوس رو برگردوند؟ اون نرم افزار ادیت بایوس رو زدم که بایوس رو ادیت کنم ولی بایوس ها رو نمیشناسه که ادیت رو انجام بدم چه کاری باید انجام بدم؟ 

احتمالا فرمت rom رو نمیشناسه باید فرمتش رو عوض کنید. باید تحقیق کنید. من یادم نیست آخرین بار 8800GT ر. ادیت کردم خودتون ببینید برای چه زمانی هست.

لینک به دیدگاه

من هم یک کارت power color R9 280X دارم که بعد از اینکه تاپیک شما رو دیدم متوجه شدم کارت منم این مشکل رو داره.

سیستم رو ریست کردم و از ورژن 1.17.0 gpuz استفاده کردم که مشکلم برطرف شد و کلاک بوست رو 1030 نشون داد

sa.gif

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، rambo.2020 گفته است :

من هم یک کارت power color R9 280X دارم که بعد از اینکه تاپیک شما رو دیدم متوجه شدم کارت منم این مشکل رو داره.

سیستم رو ریست کردم و از ورژن 1.17.0 gpuz استفاده کردم که مشکلم برطرف شد و کلاک بوست رو 1030 نشون داد

sa.gif

دوست عزیز زیر لود تست کنید.روی همون ورژن هم احتمالا مشکلی وجود نداشته.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز زیر لود تست کنید.روی همون ورژن هم احتمالا مشکلی وجود نداشته.

وقتی ماکزیمم روی 1030 هست یعنی به حالت boost میرسه ، دیگه نیازی نیست که زیر لود هم چک کنم.

لینک به دیدگاه

خب بالاخره مشکلم حل شد از بایوس بک اپ گرفتم با نرم افزار vbios editor ادیت کردم و فلش زدم کلاک رفت روی 1020 ممنون از همه دوستان که لطف کردن پاسخ دادن

1.png

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، rambo.2020 گفته است :

این هم زیر لود !

s2.jpg

در 20 ساعت قبل، rambo.2020 گفته است :

وقتی ماکزیمم روی 1030 هست یعنی به حالت boost میرسه ، دیگه نیازی نیست که زیر لود هم چک کنم.

منظورم ورژن قبلی gpuz هست. بله مشکلی نداره کارتتون.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، bocelli گفته است :

خب بالاخره مشکلم حل شد از بایوس بک اپ گرفتم با نرم افزار vbios editor ادیت کردم و فلش زدم کلاک رفت روی 1020 ممنون از همه دوستان که لطف کردن پاسخ دادن

1.png

خوب خدا رو شکر. اون یکی بایوس هم نگران نباش با یک گراف دیگه بیایید بالا بعد فایل بایوس مال من یا همین که ادیت کردید رو فلش بزنید دو بایوس درست میشه.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خوب خدا رو شکر. اون یکی بایوس هم نگران نباش با یک گراف دیگه بیایید بالا بعد فایل بایوس مال من یا همین که ادیت کردید رو فلش بزنید دو بایوس درست میشه.

اقا ممنون از لطفت و راهنمایی های مفیدت اون بایوس هم خواستم با گرافیک مجتمع سی پی یو برگردونم نشد بعد این که کارت amdرو رو مین سوار میکردم خروجیش تصویر نمیداد کارت تو اسلات مین نبود تصویر میداد فکر کنم باید از یک گراف دیگه استفاده کزد بایوس رو برگردوند

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، bocelli گفته است :

اقا ممنون از لطفت و راهنمایی های مفیدت اون بایوس هم خواستم با گرافیک مجتمع سی پی یو برگردونم نشد بعد این که کارت amdرو رو مین سوار میکردم خروجیش تصویر نمیداد کارت تو اسلات مین نبود تصویر میداد فکر کنم باید از یک گراف دیگه استفاده کزد بایوس رو برگردوند

خواهش میکنم. نه لزوما. باید برید بایوس ترتیب گرافیک های رو عوض کنید. (بایوس مادربورد) PCIE رو در آخرین قرار بدید. دقیقا مثل بوت کردن از هارد های مختلف هست که در بایوس باید هارد انتخاب بشه.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خواهش میکنم. نه لزوما. باید برید بایوس ترتیب گرافیک های رو عوض کنید. (بایوس مادربورد) PCIE رو در آخرین قرار بدید. دقیقا مثل بوت کردن از هارد های مختلف هست که در بایوس باید هارد انتخاب بشه.

اوکی متوجه شدم انجام بدم بایوس دوم هم اوکی بشه اقا ممنون از لطفت موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، bocelli گفته است :

اوکی متوجه شدم انجام بدم بایوس دوم هم اوکی بشه اقا ممنون از لطفت موفق باشی

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متاسفانه این کارت ضریب خرابی بسیار بالایی داشت . 

حدود 50 درصد کسیایی که این کارتو خرید گلایه های مختلفی ازش داشتن . 

مشکل هم برمیگرده به سیستم مونتاژ GPU  این کارت . کارت شما دچار دیسکانکتی شده و تمام فاز های جریانی کارتت متصل نیستن . 

بعنوان مثال اگه 4 پین برق فن کارت کامل وصل نباشن سیستم هوشمند کارت گرافیک از کار میوفته و اتوکاتیک سرعت فن ها رو روی 100 در 100 قرار میده . 

در مورد GPU  هم همینه وقتی کارتت تمام فاز های برق یا فازهای پردازشیش متصل نباشن دچار اختلال میشه و و شروع بعه تولید حرارت بیش از حد و مصرف بالای برق و جریان کشی میشه که در صورت استفاده از کارت ممکنه بکلی GPU  دچار سوختگی بشه . 

هزینه تعمیر کارتت 250 هزار تومنه و باید چیپش ریبال بشه . این هم بگم شاید تعداد کسایی که شابلون GPU  این کارتو داشته باشن به 5 نفر هم نرسه . 

شما دو تا گزینه داری 

1. کارتتو خرابش رو 200 تا 250 بفروشی 

2. کارتتو رو با هزینه 250 هزار تومن تعمیر کنی . 

من تخصصی تعمیر مادربرد و گرافیک کار میکنم که بهت میگم و سال گذشته با هزار بدبختی شابلون این کارتو خریدم . 

تصمیم با خودتونه 

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/21, 16:11:57، mohsen.alizadeh گفته است :

دوست عزیز متاسفانه این کارت ضریب خرابی بسیار بالایی داشت . 

حدود 50 درصد کسیایی که این کارتو خرید گلایه های مختلفی ازش داشتن . 

مشکل هم برمیگرده به سیستم مونتاژ GPU  این کارت . کارت شما دچار دیسکانکتی شده و تمام فاز های جریانی کارتت متصل نیستن . 

بعنوان مثال اگه 4 پین برق فن کارت کامل وصل نباشن سیستم هوشمند کارت گرافیک از کار میوفته و اتوکاتیک سرعت فن ها رو روی 100 در 100 قرار میده . 

در مورد GPU  هم همینه وقتی کارتت تمام فاز های برق یا فازهای پردازشیش متصل نباشن دچار اختلال میشه و و شروع بعه تولید حرارت بیش از حد و مصرف بالای برق و جریان کشی میشه که در صورت استفاده از کارت ممکنه بکلی GPU  دچار سوختگی بشه . 

هزینه تعمیر کارتت 250 هزار تومنه و باید چیپش ریبال بشه . این هم بگم شاید تعداد کسایی که شابلون GPU  این کارتو داشته باشن به 5 نفر هم نرسه . 

شما دو تا گزینه داری 

1. کارتتو خرابش رو 200 تا 250 بفروشی 

2. کارتتو رو با هزینه 250 هزار تومن تعمیر کنی . 

من تخصصی تعمیر مادربرد و گرافیک کار میکنم که بهت میگم و سال گذشته با هزار بدبختی شابلون این کارتو خریدم . 

تصمیم با خودتونه 

دوست گرامی چرا قضیه رو حاد کردی مشکلم حل شد دوساله دارمش هیچ مشکلی هم نداشته الان هم بدون مشکل کار میکنه و نیاز به تعمیر هم نداره تمام تاپیک هم لطفا بسته شود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...