رفتن به مطلب

یک کارت قوی یا دو کارت متوسط ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من میخوام گرافیک جدید بگیرم
تا سقف 3 تومن
و چندتا سوال داشتم

قبل از هر چیز ، کانفیگ سیستم :

x99p sli
5820
8*4 ram
v750 cooler master

case z4

خب ؛ من کارم مدل سازی و رندر هست
میخوام از این کارت توی بخش
مدل سازی و رندر "تحت گرافیک" استفاده بکنم

با نرم افزار های مایا و موتور مکسول ، که جزو سنگین ترین موتور ها هست کار میکنم.
"پس به هیچ وجه برای بازی نمیخوام

طبق بررسی هایی که کردم و بنچ مارک ها و ویدیو هایی دیدم
اکثرا gtx سری 10 و 900 رو پیشنهاد میدن...
چون قیمت کوادرو های حرفه ای خیلی بالاست پس فعلا نمیتونم بگیرم...

حلا سوال من اینه که
1 - به نظر شما چه کارتی بگیریم ؟
و چه برندی رو میتونم با خیال راحت انتخاب کنم؟ منظورم برند و "مدلی" هست که کاملا تست خودش رو پس داده و کاملا موفق بوده ...

2 - یک کارت بگیرم یا دوتا رو sli کنم؟
مثلا اگر دوتا کارت 980 رو بریج کنم ، واقعا میتونه از یک 1080 حرفه ای قوی تر عمل کنه؟

3 - آیا همه برنامه ها و موتور های رندر از اس ال آر پشتیبانی میکنن؟

4 - چقدر دنبال TI باشم ؟ آیا خیلی تو رندر و مدلینگی که کار میکنم تاثیر داره یا بیشتر برای فریم ریت بازی کارایی داره؟

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

فکر کنم سری 980 و 980ti چون هسته کودای بیشتری داره واسه کار شما مناسب تر باشه

دوتا کارت مزایا و معایب خودش رو داره

اول باید ببینی نرم افزارهای مد نظر از SLI پشتیبانی می کنن یا نه. چون در غیر این صورت عملا یک کارتت بی استفاده می مونه

همچنین مصرف برق بیشتر که هم پاور قوی می خواد و هم افزایش هزینه روی قبض برق

و تولید گرمای بیشتر که اهمیت کولینگ کیس رو چند برابر می کنه

اما جدا از مدل، من مارک ام اس آی رو پیشنهاد می کنم. کیفیت عالی، قیمت معقول، کولینگ هم عالی و بی صدا

مارک های ایسوس و گیگا تو ایران کلی بابت برندش پول می گیرن

در حالی که در اصل کارت های همرده از مارک های مختلف تفاوت قیمت ندارن، نهایتش ده دلار

لینک به دیدگاه

با توجه به تجربه خودم میگم برند ایسوس یا گیگا بگیرین . ولی 1080 شرکت گالاکس سری HOF هم تقریبا حدود 3 میلیونه و هیچی کم از برندای دگ نداره

من خودم مایا و 3DMax کار میکنم ؛ دوتا هم سیستم دارم که قبلا رو یکیش 980ti رو SLI بسته بودم و رو یکیش اول 1080 رو تکی بسته بودم که رو سیستم SLI سریعتر رندر میگرفت ؛ هرچند الان 1080 هم SLI بستم . ولی پیشنهادم اینه 1080 ببندین چون نسل جدیدتره و بعدا میتونین یکی دیگه هم اضافه کنین . سری ti بخاطر پهنای باند بیشتر و کلاک بالاتر تو رندر قویتر عمل میکنه . البته یه پیشنهاد دیگه هم دارم اونم خرید تایتان X مکسول هست که حدود 2.5 میتونین گیر بیارین .

تا اونجایی که تو سایتای خبری خوندم ویدئو رندرینگ ها مثل پریمیر از SLI پشتیبانی میکنن ولی در مورد 3D ها نمیدونم .

اگه خیلی عجله ندارین صبر کنین 1080ti بیاد البته تا حدود قیمت 5 میلیون براش خیلی دور از ذهن نیست تو این وضعیت بازار رایانه !!!

لینک به دیدگاه

دوکارت اصلا پیشنهاد نمیشه ، درد سر های زیادی داره

همیشه یه کارت قوی تر انتخاب بهتری بوده.

لینک به دیدگاه

فکر کنم کلا یه کارت بهتر از دو کارته .

خیلی از نرم افزارا و بازیا هنوز sli رو ساپورت نمیکنن

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/13, 21:56:40، sepehrariaee گفته است :

با توجه به تجربه خودم میگم برند ایسوس یا گیگا بگیرین . ولی 1080 شرکت گالاکس سری HOF هم تقریبا حدود 3 میلیونه و هیچی کم از برندای دگ نداره

من خودم مایا و 3DMax کار میکنم ؛ دوتا هم سیستم دارم که قبلا رو یکیش 980ti رو SLI بسته بودم و رو یکیش اول 1080 رو تکی بسته بودم که رو سیستم SLI سریعتر رندر میگرفت ؛ هرچند الان 1080 هم SLI بستم . ولی پیشنهادم اینه 1080 ببندین چون نسل جدیدتره و بعدا میتونین یکی دیگه هم اضافه کنین . سری ti بخاطر پهنای باند بیشتر و کلاک بالاتر تو رندر قویتر عمل میکنه . البته یه پیشنهاد دیگه هم دارم اونم خرید تایتان X مکسول هست که حدود 2.5 میتونین گیر بیارین .

تا اونجایی که تو سایتای خبری خوندم ویدئو رندرینگ ها مثل پریمیر از SLI پشتیبانی میکنن ولی در مورد 3D ها نمیدونم .

اگه خیلی عجله ندارین صبر کنین 1080ti بیاد البته تا حدود قیمت 5 میلیون براش خیلی دور از ذهن نیست تو این وضعیت بازار رایانه !!!

تشکر دوست عزیز

TITAN X رو جایی سراغ دارید موجود داشته باشه ؟
این مدل GTX  میشه MAXWELL  و nvidia TITAN X سری پاسکال هست درسته ؟

لینک به دیدگاه

780TI هم به نسبت تعداد کودا قیمت خوبی داره .

البته با بودجه شما کارتهای بهتری میشه خرید .

انتخاب بهینه فعلا 1080 هستش .

100 البته اگر کارت مثل 980 یا 980TI رو به صورت دسته 2 بخرید ( و با قیمت منصفانه نه قیمت های فضایی ) به نسبت پولی که میدید پرفورمنس بهتری میگیرد .

سیستم شما برای SLI آماده هستش گرچه به طور کلی SLI پیشنهاد نمیشه اما اگر  تونستید با قیمت مناسب 2 تا کارت در حد 980 گیر بیارید بد هم نیست . هرچند اولویت تک کارت هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

سلام.

TitanX نسل قبل بهترین انتخاب (غیر Quadro) برای کاربرد شماست. حافظه 12 گیگابایتیش هم کاملا همه نیاز ها رو پوشش می ده. قیمتش هم با بودجه شما جوره.

فقط هسته کودا مهم نیست. قدرت اون هسته ها هم اهمیت داره. کارت 1080 رو هم می تونید تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...