رفتن به مطلب

کیس برق داره! help

iCelestia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان.

از زمان اسمبل کیس جدید، به هرچی دست میزنم برق داره. خود کیس و حتی فلش دیسک فلزی hp که به هاب وصل شده. خیلی هم قوی و تیزه. طوری که چراغ indicator یکی از اسلات های هاب وقتی خاموشه هم کم نور روشنه!

آیا مشکل از پاوره؟ آیا به جایی سیم ارت وصل کنم درست میشه؟ شاسی کجا؟ زمین کجا؟

! مشخصات سیستم:

Chassis: Green Oraman

PSU: Corsair VS550

MB: GIGA Z97 d3h

CPU: G3220

RAM: Corsair XMS3 8GB

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

در اولین فرصت با پاور دیگه تست کنید. اگرمشکل باقی بود قطعات رو خارج کنید و تست کنید.

لینک به دیدگاه

دوشاخه رو یه دور بچرخون (جای gnd و live عوض بشه ) ببین درست میشه یا نه...

لینک به دیدگاه

منم کیسم برق داره البته نه همیشه

حتی وقتی گوشیمو وصل میکنم به کامپیوتر با کابل یو اس بی تاچ آیدی گوشی برق دار میشه  

یه سری آزمایش علمی انجام میدادم دستمو گذاشتم روی کیس بعدش پامو میزدم به دیوار قشنگ حس میکردم برق از بدنم داره رد میشه ....:) اونجا بود که فهمیدم برق از دیوار گچی خوب رد نمیشه و از قسمت سنگی دیوار بهتر عبور میکنه 

الان که تست کردم کیسم برق نداه ...خلاصه اینکه بعضی وقتا نیازه کیستون ارضا بشه 

لینک به دیدگاه

دوست من زیر پیچ های مین بردتون رو عایقسازی کردین؟ احتمالا مین برد به بدنه تماس داشته باشه

درکل مشکل اصلی از مملکت ماست که هنوز شاخ سوم اتصال به زمین در دو شاخ هاش جا نیوفتاده.

لینک به دیدگاه

اگه یکم  برق باشه  عادیه 

کیس منم پشتش برق داره  ی سیم ارت وصل کردم بر طرف شد

برق ایران استاندارد نیست 

لینک به دیدگاه

حالا برای ارت کردن چیکار کنم دقیقا؟

قبلا کیس فابریک HP داشتم یک قلّاب مخصوص سیم ارت داشت...

بنظرتون دو شاخه رو با سه شاخه اروپایی عوض کنم؟ بعد سیم ارت رو به سومین شاخه وصل کنم؟ 

یا سیم رو به روش متداول به یه بخش فلزی پشت کیس متصل کنم و نهایت با میخ به دیوار؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز باید سیستم سیم کشی ساختمانتون ارت داشته باشه. اگر نداشته باشه که 5شاخه هم وصل کنید معنی نداره. بنده راه حلش رو عارض شدم خدمتتون. شما باید یک سیم 1.5 بردارید و دو سرش رو لخت کنید و یک سرش رو به قسمت فلزی کیس تون وصل کنید و یک سرش رو به جسمی که به زمین وصل میشه در نهایت. در اینگونه موارد بهترین جسم میتونه لوله گاز باشه یا اگر سیستم لوله کشی ساختمانتون با لوله آب فلزی هست اون هم میتونه باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Solo گفته است :

دوست عزیز باید سیستم سیم کشی ساختمانتون ارت داشته باشه. اگر نداشته باشه که 5شاخه هم وصل کنید معنی نداره. بنده راه حلش رو عارض شدم خدمتتون. شما باید یک سیم 1.5 بردارید و دو سرش رو لخت کنید و یک سرش رو به قسمت فلزی کیس تون وصل کنید و یک سرش رو به جسمی که به زمین وصل میشه در نهایت. در اینگونه موارد بهترین جسم میتونه لوله گاز باشه یا اگر سیستم لوله کشی ساختمانتون با لوله آب فلزی هست اون هم میتونه باشه

بعد از بررسی پاور و عدم اتصال مادربورد با بدنه کیس.. در نهایت ارت کنید بدنه کیس رو بروشی که دوستمون گفتن.. روش عملی و کاربردی ای هست و مشکلتون رو حل میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، iCelestia گفته است :

حالا برای ارت کردن چیکار کنم دقیقا؟

قبلا کیس فابریک HP داشتم یک قلّاب مخصوص سیم ارت داشت...

بنظرتون دو شاخه رو با سه شاخه اروپایی عوض کنم؟ بعد سیم ارت رو به سومین شاخه وصل کنم؟ 

یا سیم رو به روش متداول به یه بخش فلزی پشت کیس متصل کنم و نهایت با میخ به دیوار؟

در تقریباً همه ی ساختمون های نو ساز وجود چاه ارث اجباری هست واسه سازنده. اگه این مورد و سیم کشی مربوط به اون وجود نداشت از پیشنهاد لوله آب یا گاز که دوستمون فرمودن استفاده کنید

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

اقا چهار چوب درب اتاق هم اگه فلزی باشه میشه.

البته در روزهایی که باران میاد و زمین رطوبت بیشتری داره این احساس برق گرفتگی بیشتر میشه(که البته با وصل کردن سیم ارت با روشی که دوستا گفتن و من هم اشاره کردم درست میشه)

لینک به دیدگاه

سلام

اگه بخاین سیستم ارث رو از روی قاعده پیاده کنید که خیلی دنگ و فنگ دار (گودال بزنید و با ذغال و ... )

بهترین راه اینه که اگر کابل پاور ارث داره (یعنی 3 شاخه هست) یه سر سیم به شاخه پاور وصل کنید و سر سیم دیگه رو به تیر آهن خونه یا لوله اب وصل کنید. تنها راه بدون خطر و مشکل همینه.

اون دوستمون که میگن یه سر سیم رو به کیس وصل کن ، باید خدمتشون بگم این راه حل بسیار اشتباه هست و شما باید مشکل رو ریشه ای حل کنید نه اینکه بزارید برق از کل قطعات بگذره و به کیس برسه بعد تخلیه کنید. اصلا نباید گذاشت برق اضافه به قطعات برسه.

در ضمن ، چند سالی میشه که تولید کنندگان مادربورد جای پیچ ها روی مادربورد رو به صورت کارخانه ای عایق میکنن و دلیل استفاده از واشر برای صدمه ندیدن در هنگام فشار پیچ هست.

دلیل امدن برق به داخل کیس از طرف قطعات دیگه هست.

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

سلام

اگه بخاین سیستم ارث رو از روی قاعده پیاده کنید که خیلی دنگ و فنگ دار (گودال بزنید و با ذغال و ... )

بهترین راه اینه که اگر کابل پاور ارث داره (یعنی 3 شاخه هست) یه سر سیم به شاخه پاور وصل کنید و سر سیم دیگه رو به تیر آهن خونه یا لوله اب وصل کنید. تنها راه بدون خطر و مشکل همینه.

اون دوستمون که میگن یه سر سیم رو به کیس وصل کن ، باید خدمتشون بگم این راه حل بسیار اشتباه هست و شما باید مشکل رو ریشه ای حل کنید نه اینکه بزارید برق از کل قطعات بگذره و به کیس برسه بعد تخلیه کنید. اصلا نباید گذاشت برق اضافه به قطعات برسه.

در ضمن ، چند سالی میشه که تولید کنندگان مادربورد جای پیچ ها روی مادربورد رو به صورت کارخانه ای عایق میکنن و دلیل استفاده از واشر برای صدمه ندیدن در هنگام فشار پیچ هست.

دلیل امدن برق به داخل کیس از طرف قطعات دیگه هست.

دوست عزیز راهی که شما میفرمایید خیلی جالبه  میشه بفرمایید چطور میخواید قبل از رسیدن برق به وسیله ی برقی اضافه بار رو بردارید از روش؟ 

شما با ساختار سیستم ارت آشنایی ندارید، عزیز. سیستم ارت هم دقیقا همین کار انتقال به زمین توسط لوله یا چارچوب ( اگر به اسکلت جوش شده باشه )  رو انجام میده البته بعد از رسیدن برق به وسایل برقی نه قبل از رسیدن برق چون عملا غیر ممکن هست. چیزی که میتونه در این موارد محافظت کنه نه برطرف، وجود فیوز محافظ جان هست. مشکل دوستمون نشت جریا هست که ممکنه حتی بوسیله ی یک پیچ کوچک اتفاق بیافته.

این مشکل به قطعات به مرور زمان آسیب میرسونه ولی با روشی که عرض کردم قابل حل هست و آسیبی متوجه تون نمیشه. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Solo گفته است :

دوست عزیز راهی که شما میفرمایید خیلی جالبه ? میشه بفرمایید چطور میخواید قبل از رسیدن برق به وسیله ی برقی اضافه بار رو بردارید از روش؟ 

شما با ساختار سیستم ارت آشنایی ندارید، عزیز. سیستم ارت هم دقیقا همین کار انتقال به زمین توسط لوله یا چارچوب ( اگر به اسکلت جوش شده باشه )  رو انجام میده البته بعد از رسیدن برق به وسایل برقی نه قبل از رسیدن برق چون عملا غیر ممکن هست. چیزی که میتونه در این موارد محافظت کنه نه برطرف، وجود فیوز محافظ جان هست. مشکل دوستمون نشت جریا هست که ممکنه حتی بوسیله ی یک پیچ کوچک اتفاق بیافته.

این مشکل به قطعات به مرور زمان آسیب میرسونه ولی با روشی که عرض کردم قابل حل هست و آسیبی متوجه تون نمیشه. 

واقعا براتون متاسفم که نه حرف من رو متوجه شدید و نه بدون شناخت میفرماید "شما با ساختار سیستم ارت آشنایی ندارید"

احتمال میدم به دلیل اقتضای سنتون متوجه حرف های بنده نشدید و یا چون اشتباه مشاوره دادید براتون سنگینه یکی متوجه اشتباهتون شده  پس دوباره میگم بلکه متوجه بشید

کابلی که از پاور به برق وصل میشه 3 شاخه داره. یکی برای فاز یکی برای نول یکی برا ارث. به دلیل اینکه در سیستم برق رسانی ساختمانها در ایران ارث جا نیفتاده، پریزها به جای 3 شاخه 2 شاخه دارن(یکی برای نول یکی برای فاز). پاور برق اضافی سیستم رو به سمت ارث میفرسته تا از دستگاه خارج بشه و با توجه به اینکه این شاخه به زمین وصل نیست( در ایران)  برق اضافی از پاور خارج نمیشه و با اتصال بدنه پاور به کیس ، برق در کیس به جریان میفته.

راه حل: یک سر سیم به شاخه ارث وصل بشه سر دیگه به لوله آب یا تیرآهن (تا برق اضافی به لوله های آب یا تیر اهن منتقل بشه و داخل سیستم به جریان نیافته)

جهت اطلاع : در کشورهای پیشرفته که پریز ها 3شاخه دارند ، شاخه ارث متصل به کابلی است که اون کابل منتهی میشه به زمین که در اونجا به ارتفاع 4-3 متر (بستگی به به تعداد واحدهای ساختمان) زمین رو میکنن که به چاه ارث معروفه و داخل اون رو با زغال و نمک و دوغاب و ...  ترکیب میکنن و چاه رو با خاک پر میکنن که  برق در این چاه خنثی بشه.

اینم یه عکس از چاه ارث

654.jpg

در ضمن ، انتقال ارث از طریق لوله و چارچوب فقط توی ایران انجام میشه اونم برای رفع تکلیف وگر نه به هیچ عنوان از نظر ایمنی تایید نمیشه.

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

اگه فردای روز کیس اتصال کرد و تمام برق رو به لوله داد چی؟ در اون لحظه یکی تو حموم باشه خشک می شه !

کلا بهترین راه واسه محافظت از کامپیوتر داشتن یو پی اسه.

تو ایران با وجود مشکلات فراوان برق و افت فشار و ..... داشتن یو پی اس از داشتن مانیتور هم واجب تره

حدود 300 400 تومن الان هزینه ای نیست اما سیستم رو بیمه می کنه

اگه بدونید یو پی اس چقدر خوبه همین فردا همه می رید یه دونه می گیرید

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

واقعا براتون متاسفم که نه حرف من رو متوجه شدید و نه بدون شناخت میفرماید "شما با ساختار سیستم ارت آشنایی ندارید"

احتمال میدم به دلیل اقتضای سنتون متوجه حرف های بنده نشدید و یا چون اشتباه مشاوره دادید براتون سنگینه یکی متوجه اشتباهتون شده  پس دوباره میگم بلکه متوجه بشید

کابلی که از پاور به برق وصل میشه 3 شاخه داره. یکی برای فاز یکی برای نول یکی برا ارث. به دلیل اینکه در سیستم برق رسانی ساختمانها در ایران ارث جا نیفتاده، پریزها به جای 3 شاخه 2 شاخه دارن(یکی برای نول یکی برای فاز). پاور برق اضافی سیستم رو به سمت ارث میفرسته تا از دستگاه خارج بشه و با توجه به اینکه این شاخه به زمین وصل نیست( در ایران)  برق اضافی از پاور خارج نمیشه و با اتصال بدنه پاور به کیس ، برق در کیس به جریان میفته.

راه حل: یک سر سیم به شاخه ارث وصل بشه سر دیگه به لوله آب یا تیرآهن (تا برق اضافی به لوله های آب یا تیر اهن منتقل بشه و داخل سیستم به جریان نیافته)

جهت اطلاع : در کشورهای پیشرفته که پریز ها 3شاخه دارند ، شاخه ارث متصل به کابلی است که اون کابل منتهی میشه به زمین که در اونجا به ارتفاع 4-3 متر (بستگی به به تعداد واحدهای ساختمان) زمین رو میکنن که به چاه ارث معروفه و داخل اون رو با زغال و نمک و دوغاب و ...  ترکیب میکنن و چاه رو با خاک پر میکنن که  برق در این چاه خنثی بشه.

اینم یه عکس از چاه ارث

654.jpg

در ضمن ، انتقال ارث از طریق لوله و چارچوب فقط توی ایران انجام میشه اونم برای رفع تکلیف وگر نه به هیچ عنوان از نظر ایمنی تایید نمیشه.

شمایی که تا حالا سیستم ارت رو از نزدیک ندیدید و با کارکررش آشنایی نداریدبهتره اظهار نظر بفرمایید نه بنده ای که تا حالا حداقل ۱۰ تا سیستم ارت رو خودم کار کردم .

بازهم چنتا اشکال اساسی دارید.

۱. عمق چاه ارت ۳ یا ۴ متر نیست و بستگی به خاک محلی داره که صفحه ی مسی قراره داخلش دفن بشه و بسته به  خاک حتی ممکنه تا ۸ متر هم برسه. 

۲. اشتباه دوم هم این هست که چند سالی هست که صفحه دیگه با نمک پر نمیشه بلکه با بنتونیت پر میشه چون نمک خاصیت خوردگی داره و به مرور زمان باعث خوردگی صفحه مسی میشه. چند سالی میشه که سازمان قدغن کرده.

۳. دقت کنید به متن بنده میبینید نوشتم محافظ جان، دیگه بیشتر از این نمیخوام براتون توضیح بدم خودتون کمی مطالعه داشته باشید بهتره.

وقتی مشاورهای متخصصی مثل شما تو فروم حاضرن بنده نظاره گر باشم بهتر هست.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اگه فردای روز کیس اتصال کرد و تمام برق رو به لوله داد چی؟ در اون لحظه یکی تو حموم باشه خشک می شه !

کلا بهترین راه واسه محافظت از کامپیوتر داشتن یو پی اسه.

تو ایران با وجود مشکلات فراوان برق و افت فشار و ..... داشتن یو پی اس از داشتن مانیتور هم واجب تره

حدود 300 400 تومن الان هزینه ای نیست اما سیستم رو بیمه می کنه

اگه بدونید یو پی اس چقدر خوبه همین فردا همه می رید یه دونه می گیرید

در کل حق با شماست. بهتره قبل از هرکاری اول از سیستم سیم کشی ساختمان مطمئن بود بعد کاری کرد. ضمنا مشکل دوستمون اونقدرا هم بزرگ نیست که بخوایم زیادی شلوغش کنیم.

بعد عرض کنم که ups وسیله ای نیست که بخواد این مشکل رو بخواد حل کنه. مشکل دوستمون حتی با وجود داشتن ups باز هم پابرجا خواهد بود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Solo گفته است :

شمایی که تا حالا سیستم ارت رو از نزدیک ندیدید و با کارکررش آشنایی نداریدبهتره اظهار نظر بفرمایید نه بنده ای که تا حالا حداقل ۱۰ تا سیستم ارت رو خودم کار کردم .

بازهم چنتا اشکال اساسی دارید.

۱. عمق چاه ارت ۳ یا ۴ متر نیست و بستگی به خاک محلی داره که صفحه ی مسی قراره داخلش دفن بشه و بسته به  خاک حتی ممکنه تا ۸ متر هم برسه. 

۲. اشتباه دوم هم این هست که چند سالی هست که صفحه دیگه با نمک پر نمیشه بلکه با بنتونیت پر میشه چون نمک خاصیت خوردگی داره و به مرور زمان باعث خوردگی صفحه مسی میشه. چند سالی میشه که سازمان قدغن کرده.

۳. دقت کنید به متن بنده میبینید نوشتم محافظ جان، دیگه بیشتر از این نمیخوام براتون توضیح بدم خودتون کمی مطالعه داشته باشید بهتره.

وقتی مشاورهای متخصصی مثل شما تو فروم حاضرن بنده نظاره گر باشم بهتر هست.

عرض کردم که، شما به دلیل اقتضای سنی که داری پافشاری به حقانیت میکنید.

تا همین 1 ساعت پیش حتی اسم چاه ارث هم نشنیده بودید ومیگفتی واسه ارث وصل میکنن به لوله اب و چارچوب. پستی که من دادم باعث شد برید کمی مطالعه کنید و اطلاعاتتونو بیشتر کنید.(بازم جای شکر داره)

1: خدمتتون گفتم که عمق چاه بستگی به میزان واحدهای ساختمان و ارتفاع داره (برای ساعقه)

2: در ساختمان های کوچک و تک واحدی از ترکیب نمک و ذغال و دوغاب و ... استفاده میشه و برای ساختمان های بزرگ که امکان برخورد ساعقه وجود داره از فرمول متفاوتی استفاده میشه

یه بنده خدایی گفت تو انجمن یه مشت بچه ریخته و جواب سوالارو به جا اینکه با مطالعه بگن با توجه به اونچیزی که به ذهنشون میرسه میگن ، باورم نشد تا اینکه اینجا دیدم

شما برو سیم وصل کن به کیست تا برق ارث تخلیه بشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

تا همین 1 ساعت پیش حتی اسم چاه ارث هم نشنیده بودید ومیگفتی واسه ارث وصل میکنن به لوله اب و چارچوب. پستی که من دادم باعث شد برید کمی مطالعه کنید و اطلاعاتتونو بیشتر کنید.(بازم جای شکر داره)

1: خدمتتون گفتم که عمق چاه بستگی به میزان واحدهای ساختمان و ارتفاع داره (برای ساعقه)

2: در ساختمان های کوچک و تک واحدی از ترکیب نمک و ذغال و دوغاب و ... استفاده میشه و برای ساختمان های بزرگ که امکان برخورد ساعقه وجود داره از فرمول متفاوتی استفاده میشه

یه بنده خدایی گفت تو انجمن یه مشت بچه ریخته و جواب سوالارو به جا اینکه با مطالعه بگن با توجه به اونچیزی که به ذهنشون میرسه میگن ، باورم نشد تا اینکه اینجا دیدم

شما برو سیم وصل کن به کیست تا برق ارث تخلیه بشه ?

آره عمویی تو درست میگی. 

دوغاب هم خوب اومدی. واقعا نشون میده مطالعات گسترده ای داری. تا به امروز دیده نشده برای اجرای چاه ارت دوغاب استفاده بشه 

بازهم اطلاعاتت ناقصه عمویی. صاعقه گیر رو هیچوقت به سیستم ارت ساختمان وصل نمیکنن خودش سیستم مجزا داره.

ضمنا شما هروقت پایه ۱ شدی بیا ببینم چی میگی من همیشه از بزرگای متخصص خودم حرف شنوی دارم و از وجودشون استفاده میکنم نه از کسی که حتی الفبای ساختمان سازی رو هم نمیدونه.

حالا برو جیش بوس لالا تو بکن. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Solo گفته است :

آره عمویی تو درست میگی. 

دوغاب هم خوب اومدی. واقعا نشون میده مطالعات گسترده ای داری. تا به امروز دیده نشده برای اجرای چاه ارت دوغاب استفاده بشه ?

بازهم اطلاعاتت ناقصه عمویی. صاعقه گیر رو هیچوقت به سیستم ارت ساختمان وصل نمیکنن خودش سیستم مجزا داره.

ضمنا شما هروقت پایه ۱ شدی بیا ببینم چی میگی من همیشه از بزرگای متخصص خودم حرف شنوی دارم و از وجودشون استفاده میکنم نه از کسی که حتی الفبای ساختمان سازی رو هم نمیدونه.

حالا برو جیش بوس لالا تو بکن. 

یه نصحیت بهت میکنم. انسان اگر جایی اشتباه میکنه با اعتراف اشتباهش هیچی ازش کم نمیشه بلکه اون ادم رو به عنوان فردی منتقی و روشنفکر خطاب میکنن.

کسی که اشتباهی میکنه و به اشتباهش پی میبره و اسرار به درست بودن حرفش میکنه اون ادم ذهن بسته ای داره که ناشی از مشکلات اجتماعی هست و قبول اشتباه براش سخته .

شما به اشتباهت پی بردی و با یه سری اصطلاحات دست وپا شکسته ای که از سرچ توی نت بدست اوردی سعی کردی دیگران رو متقاعد کنی که حرفت درسته.

کاربری که میاد اینجا مشکلشو عنوان میکنه امید به این داره راه حل درست و بیخطر رو جلو پاش بزارن نه اینکه با ماست مالی کردن بیاین بهش راه نشون بدین

اینگو حرف زدن های شما باعث نمیشه من ادم بی تجربه و کم سوادی باشم و باعث نمیشه شما ادم فهمیده و دانایی بشی.

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

یه نصحیت بهت میکنم. انسان اگر جایی اشتباه میکنه با اعتراف اشتباهش هیچی ازش کم نمیشه بلکه اون ادم رو به عنوان فردی منتقی و روشنفکر خطاب میکنن.

کسی که اشتباهی میکنه و به اشتباهش پی میبره و اسرار به درست بودن حرفش میکنه اون ادم ذهن بسته ای داره که ناشی از مشکلات اجتماعی هست و قبول اشتباه براش سخته .

شما به اشتباهت پی بردی و با یه سری اصطلاحات دست وپا شکسته ای که از سرچ توی نت بدست اوردی سعی کردی دیگران رو متقاعد کنی که حرفت درسته.

کاربری که میاد اینجا مشکلشو عنوان میکنه امید به این داره راه حل درست و بیخطر رو جلو پاش بزارن نه اینکه با ماست مالی کردن بیاین بهش راه نشون بدین

اینگو حرف زدن های شما باعث نمیشه من ادم بی تجربه و کم سوادی باشم و باعث نمیشه شما ادم فهمیده و دانایی بشی.

من هیچوقت شما رو فرد بیسوادی ندونستم یا نمیدونم چه بسا شما در زمینه ی کاری خودتون بسیار مطلع تر از من باشید. 

خدا رو هم شاکرم که اگر در موردی اشتباهی بکنم انقدر جسارت و جرات دارم که بدون حاشیه رفتن اشتباهم رو قبول کرده و درصدد جبرانش باشم ولی درمورد مساله ای که در موردش مطمئن هستم و علمش رو دارم هم اجازه دخالت به افراد بی اطلاع در اون مورد رو نمیدم.

شما عزیز بنده هستید ولی در مورد سیستم ارت ساختمان اطلاعات اندکی دارید. محض اطلاع شما که میفرمایید بنده از نت گردی اطلاعات جمع آودی کردم عارضم که بنده پایه ۲ نظارت و اجرای ساختمان هستم و اطلاعاتم محدود به نت گردی نبوده و دستی درکار هم دارم.

من هم نصیحتی به شما بکنم که هیچوقت با تفکرات خودتون در مورد شخصی درباره مشکلات و شخصیتش قضاوت نکنید چه بسا اینطور طرز فکر شمارو به انزوا و انحطاط بکشونه.

موفق باشید. 

از صاحب تاپیک هم عذر میخوام که این مطالب بیربط تو تاپیکشون مطرح شد.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Solo گفته است :

من هیچوقت شما رو فرد بیسوادی ندونستم یا نمیدونم چه بسا شما در زمینه ی کاری خودتون بسیار مطلع تر از من باشید. 

خدا رو هم شاکرم که اگر در موردی اشتباهی بکنم انقدر جسارت و جرات دارم که بدون حاشیه رفتن اشتباهم رو قبول کرده و درصدد جبرانش باشم ولی درمورد مساله ای که در موردش مطمئن هستم و علمش رو دارم هم اجازه دخالت به افراد بی اطلاع در اون مورد رو نمیدم.

شما عزیز بنده هستید ولی در مورد سیستم ارت ساختمان اطلاعات اندکی دارید. محض اطلاع شما که میفرمایید بنده از نت گردی اطلاعات جمع آودی کردم عارضم که بنده پایه ۲ نظارت و اجرای ساختمان هستم و اطلاعاتم محدود به نت گردی نبوده و دستی درکار هم دارم.

من هم نصیحتی به شما بکنم که هیچوقت با تفکرات خودتون در مورد شخصی درباره مشکلات و شخصیتش قضاوت نکنید چه بسا اینطور طرز فکر شمارو به انزوا و انحطاط بکشونه.

موفق باشید. 

از صاحب تاپیک هم عذر میخوام که این مطالب بیربط تو تاپیکشون مطرح شد.

شما علامه هم باشید به اون دوستمون راهنمایی غلط دادی.داری حرف های خودتو هم نقص میکنی. شما منو نمیشناسی و میگی اطلاعات اندک از سیستم ارث داری. با تفکراتت راحت باش.

وقت من ارزشش بیشتر از اونیه که بخوام جواب شمارو بدم .تمام

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

وقت من ارزش خواندن و جواب دادن به حرف های شما نداره.تمام

صد در صد برای من هم همینطور هست. 

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/15, 13:23:48، i-Farzad گفته است :

شما برو سیم وصل کن به کیست تا برق ارث تخلیه بشه ?

داداش همون شاخه ارت که در پاور هست وصل به بدنه پاور و در نهایت به بدنه کیس هست. در نتیجه وصل کردن به بدنه کیس هم دقیقا کار همون وصل کردن به شاخه ارت رو میکنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...