رفتن به مطلب

وبسایت DENUVO هک شد و اطلاعات محرمانه این کمپانی لو رفت

Recommended Posts

• کاربر ویژه

تیم سازنده سیستم امنیتی قوی Denuvo روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و دچار مشکلات بزرگی شده است. چند روز پیش کرک بازی Resident Evil 7  که توسط این تیم یعنی Denuvo محافظت می‌شد، توسط تیم قدرتمند CPY تنها پنج روز پس از عرضه بازی منتشر شد و حال این کمپانی درگیر مشکلات جدی‌تری شده است. اسناد محرمانه Denuvo بر اثر مشکلی که برای وبسایت رسمی این کمپانی بوجود آمده البته بسیاری ادعا کرده‌اند که این وبسایت هک شده و مشکلی از طرف سایت نبوده است، در فضای مجازی به انتشار در آمده است. در میان این اطلاعات لو رفته، ایمیل‌هایی از طرف دو کمپانی Google و Capcom نیز به چشم می‌خورد.  بیشتر جزئیات لو رفته شامل ایمیل‌های خدمات به مشتریان هستند که در میان آنها مذاکرات دو کمپانی بزرگ که یکی از آنها سازنده Resident Evil 7 یعنی Capcom است و دیگری Google است ، نیز به چشم می‌خورد. جزئیات این ایمیل به شرح زیر می‌باشد.

voski-denuvo-geeksultd-250x131.jpg.dc5a7087f32ac6d1c975bc0f57396c53.jpg

( ژوئن ماتسوموتو (Jun Matsumoto) هستم از شرکت CAPCOM ژاپن. بنده علامه‌مند هستم که سیستم Denuvo Anti-Tamper از نرم افزارهای بازی ما محافظت کند. لطفا اطلاعات مورد نیاز در این رابطه را برای من ارسال کنید (شامل پلتفرم‌ها، موارد استفاده، قیمت و …) همچنین اگر مدیر فروشی در ژاپن دارید لطفا نشانی وی رادر اختیار بنده قرار دهید. ممنون بابت همکاریتون.)

همچنان ایمیل‌هایی جالب از طرف کمپانی Google و همینطور عموم مردم نیز به کمپانی Denuvo ارسال شده است،که یکی از ایمیل‌های ارسالی به این کمپانی را در به شرح زیر می‌باشد.

( چرا چنین نرم افزار بی‌ارزش و مسخره‌ای را ساختید تا دارندگان رایانه‌های شخصی را درگیر مشکلات نامحدود DRM کنید؟ لطفا به کمپانی‌هایی که  قصد کار با شما را دارند بگویید که اگر DRM شما بر روی بازی‌هایی که می‌سازند پیاده‌سازی شود، هزاران مشتری‌ را از دست خواهند داد. )

حال تنها نگرانی تیم Denuvo این اطلاعات و ایمیل‌های جالب نیست. بزرگترین مشکل این تیم لو رفنن اطلاعاتی در مورد تکنولوژی Denuvo است که به دست تمامی هکران از جمله CPY افتاده است و آن‌ها در حال بررسی این اطلاعات می‌باشند. این اطلاعات شاید به قدری می‌تواند برای این تیم  خطرناک باشد که باعث منحل شدن این کمپانی شود. به هر حال این کمپانی در آستانه‌ی شکست پیش می‌رود و پس از کرک شدن زود هنگام بازی Resident Evil 7 توجه بسیاری از سازندگان را به خود دور کرده است.

منبع : گیمفا

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

اول تشکر میکنم از خبر بعدش نظرم رو میگم!

اقا تشکر!

ههه کی بود میگفت دیگه بازی ها رو باید ارجینال خرید!؟

همچنان با بازی های کرکی شب و روز رو سر میکنیم!@@

لینک به دیدگاه

من هم خیلی خوشحالم از این موضوع . 

درسته بازی ارجینال مزایای خودش رو داره و کار درست خرید بازی ارجینال هست اما تو کشور ما اصلا نمیصرفه خرید بازی ارجینال ...

مشکل سرور ها و فیلتر شدن .

بحث اینترنت ضعیف و گران .

و قیمتهای بسیار بالا . 

مثلا بتلفیلد یک رو بخری ۴۰۰ هزار تومن ....

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mahanhemati68 گفته است :

من هم خیلی خوشحالم از این موضوع . 

درسته بازی ارجینال مزایای خودش رو داره و کار درست خرید بازی ارجینال هست اما تو کشور ما اصلا نمیصرفه خرید بازی ارجینال ...

مشکل سرور ها و فیلتر شدن .

بحث اینترنت ضعیف و گران .

و قیمتهای بسیار بالا . 

مثلا بتلفیلد یک رو بخری ۴۰۰ هزار تومن ....

اخه بجز اینها بعضی از بازیا اصلا نمیصرفه و فرقی نداره ارجینالش با کرکیش .مثلا بازی هایی مثل واچ داگز 2 یا اویل 7 هیچ سودی نداره خرید نسخه اصلیش

البته بعضی بازیا هم مثل بتل ارزشش رو داره البته با قیمت 140 تومن چون انلاینش لذت بخشه

لینک به دیدگاه

نظر من اینه که درسته که در کوتاه مدت احتمالا به نفع ماها که کرک باز هستیم هست اما در درازمدت اثر مثبت زیادی نداره و بیشتر اثر منفی داره. چرا که اگر از بین رفتن شرکت های امنیتی در حوزه بازی های رایانه ای باعث افت ملموس فروش بازیهای شرکت ها بشه، احتمالا در چند سال آینده شاهد کم‌رغبتی یا بی‌رغبتی سازندگان بازیها به انتشار بازی بر روی پلتفرم ویندوز خواهیم بود.

همونطور که میدونید پورت کردن یا انتشار بازی روی پی سی برای شرکتها کار خیلی سخت و هزینه بری هست چرا که باید گیم با انواع و اقسام نرم افزارها و سخت افزارها هماهنگ باشه. خلاصه امیدوارم حمایت شرکت هایی مثل انویدیا و اینتل باعث بشه که همچنان به انتشار بازی روی پی سی به شکل فعلی ادامه داده بشه وگرنه همونطور که میدونید هیچ شرکتی در دنیا جایی که سود نداشته باشه پا نمیزارن.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

نظر من اینه که درسته که در کوتاه مدت احتمالا به نفع ماها که کرک باز هستیم هست اما در درازمدت اثر مثبت زیادی نداره و بیشتر اثر منفی داره. چرا که اگر از بین رفتن شرکت های امنیتی در حوزه بازی های رایانه ای باعث افت ملموس فروش بازیهای شرکت ها بشه، احتمالا در چند سال آینده شاهد کم‌رغبتی یا بی‌رغبتی سازندگان بازیها به انتشار بازی بر روی پلتفرم ویندوز خواهیم بود.

همونطور که میدونید پورت کردن یا انتشار بازی روی پی سی برای شرکتها کار خیلی سخت و هزینه بری هست چرا که باید گیم با انواع و اقسام نرم افزارها و سخت افزارها هماهنگ باشه. خلاصه امیدوارم حمایت شرکت هایی مثل انویدیا و اینتل باعث بشه که همچنان به انتشار بازی روی پی سی به شکل فعلی ادامه داده بشه وگرنه همونطور که میدونید هیچ شرکتی در دنیا جایی که سود نداشته باشه پا نمیزارن.

دوست من فکر نمیکنم همچین اتفاقی بیفته

واسه اینکه تقریبا همه کشور ها به جز ما قانون کپی رایت دارند و نمیتونند از بازی کرکی استفاده کنند پس درنتیجه خیلی اتفاقی نمیوفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، AliReza-Lion گفته است :

دوست من فکر نمیکنم همچین اتفاقی بیفته

واسه اینکه تقریبا همه کشور ها به جز ما قانون کپی رایت دارند و نمیتونند از بازی کرکی استفاده کنند پس درنتیجه خیلی اتفاقی نمیوفته

درسته ، اولاً اونا درامد خوبی دارن پول یه بازی واسشون پول یه پیتزای ما میشه ،و قانون بهشون اجازه کرک نمیده اگه کسی استفاده کنه و لو بره جریمه اینا داره

همین ویچر 3 اگه اشتباه نکنم بدون قفل عرضه شد اما بهترین بازی 2015 شد و کلی هم فروش کرد

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

این یه جنبه مسئله هستش .

جنبه دیگه هم کاهش پرفورمنس و مسائلی از این دست هستش که خریدارن اورجینال رو از خرید گیم منصرف می کنه . بازیی که فریم نده به درد لای جرز دیوار می خوره . 100 در 100 این قفل ها در پرفورمنس نهایی تاثیر منفی دارن .

لینک به دیدگاه

به نظر من بهترین روش این هست که بازی هایی که ارزش انلاین بازی کردن دارن رو ارجینال بخریم و اونایی که ارزش انلاین ندارن رو کرکی بزنیم . 

خودم الان این روش رو در پیش گرفتم . 

لینک به دیدگاه

مرگ بر دنوو ، درود بر گوگل و سی دی پراجکت رد

باشد که کلا این شرکت/کمپانی   منحل بشه

لینک به دیدگاه

این که در کشوری قانون کپی رایت باشه دلیل نمیشه که همه مجبور باشن اوریجینال بخرن. ممکنه خیلیها کرک شده استفاده کنند و لو هم نرن و کسی متوجه نشه. خلاصه منظورم اینه که اگر تاثیر منفی خاصی در فروش نزاره مشکل خاصی نداره. وگرنه در درازمدت یعنی مثلا در 10 20 سال ممکنه به ضرر قشر پی سی باز باشه.

در مورد مورد ویچر حرف شما کاملا صحیحه. اما مگه ما چند تا بازی مثل ویچر داریم که همه علاقه داشته باشند اوریجینال بخرن و از خریدشون هم به هیچ وجه پشیمون نباشند؟ به نظرم اگر بشه برای کشورهای خاص که درآمد پایینی دارند قیمت های خاصی در نظر گرفته بشه که فقط از طریق آی پی همون کشور قابل دسترسی باشه خیلی بهتر باشه.

هر چند با توجه به آدم حساب نکردن کشور ما، فعلا با تمام وجود پشتیبان cpy هستیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من برید دعا کنید به جون این کرکر ها که چند سال دیگه اینجوری پیش بره اصلا به هیچ جا نمی تونیم وصل بشیم الان یه درایور که حق مسلم یک خریدار و مشتری هست نمیشه گرفت مستقیم و با واسطه باید دانلود کرد،  با این حال من الان کرکی بازی می کنم بعدا که 80-90 درصد تخفیف خورد اونایی که ازشون خوشم اومده رو می خرم که امار فروش بازی بره بالا تا قسمت بعدیش رو هم ساپورت کنند بسازن! :P 

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

منم با شما موافقم -----اما نظر من اینه که بازیا نباید زود کرک بشن چون واقعا هم به بازیساز ضربه میخوره هم اینکه میبینی به سراغ یه قفل قدرتمندتر از دنوو میرن که کار هکرها رو سخت وسخت تر کنه----من اگه خودم هکر بودم و بازی رو میتونستم تو 2 روز کرک کنم ترجیح میدادم که کرکشو 2یا 3ماه دیگه عرضه کنم مطمئنا اینجوری خود بازیسازها هم راضی هستن و نمیرن سراغ یه قفل دیگه یا حتی دیگه بازی برای پی سی نسازن

لینک به دیدگاه

گفته میشه که دنوو بازیهای با قفل دنوو رو بازنویسی کد کرده و دوباره از سر نوشته. ولی بنظر منم دیگه کارش تمومه.

بنظر بنده بهتره این قفل هم وجود داشته باشه و بعد از یکی دو ماه بازیا کرک شن. اینجوری هم سازنده به سودش میرسه و ضرر نمیکنه ما هم یمدت تا اومدن آپدیتهای مهم صبر میکنیم بازی که تکمیل شد کرکیشو بازی میکنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 57 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

بنظر من برید دعا کنید به جون این کرکر ها که چند سال دیگه اینجوری پیش بره اصلا به هیچ جا نمی تونیم وصل بشیم الان یه درایور که حق مسلم یک خریدار و مشتری هست نمیشه گرفت مستقیم و با واسطه باید دانلود کرد،  با این حال من الان کرکی بازی می کنم بعدا که 80-90 درصد تخفیف خورد اونایی که ازشون خوشم اومده رو می خرم که امار فروش بازی بره بالا تا قسمت بعدیش رو هم ساپورت کنند بسازن! :P 

با جمله آخرت حال کردم اگه اینجا امتیاز داشت یه چندتایی میدادم

لینک به دیدگاه

بیا

بازی کرکی میکنن تازه از بازی هم ایراد میگیرن

دزدی نکنین

یکم به حال دیگران مفید باشین

لینک به دیدگاه

بله من هم همون لحظه ای که توی تلگرام گوشیم خبر کرک شدن رزیدنت اویل 7 رو دیدم سریع با خودم فکر کردم که احتمالا کرکر یه مشکلی با کپ کام پیدا کرده یا اینکه میخواسته پروژه رزیدنت اویل مشکل پیدا کنه. حالا کرک کردن بعد از چند ماه خیلی قابل قبول تره تا اینکه بلافاصله کرک بکنند. 

لینک به دیدگاه

یه نکته مهم

اگ cpy وجود نداشت کلا، ما چیکار میکردیم؟

نچ نچ نچ نچ نچ

خدا عمر با عزت بهشون عطا کنه

الان بتلفیلد 1 میزنم بدون یه ریال هزینه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...