رفتن به مطلب

راهنمایی جهت گرفتن کارت پایان خدمت

omide1648
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان بنده الان 18 سالم هست و دیپلم هم گرفتم میخواستم بدونم شرایط برای گرفتن کارت پایان خدمت  بصورت پولی برای من چجوریه؟

یه جایی شنیدم اگه دو سال غیبت داشته باشی بعد میتونی بخریش یا 8 سال.

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که میدونم 8 سال باید غیبت داشته باشی اما برای اینکه مطمئن بشی یه سری به نظام وظیفه بزن مطمئن بشو و اینجور قانونارو روزی میزارن پس فردا برمیدارن و یه چیزی برادرانه بهت بگم اگه مشخص شد که باید سربازی بری حتی 1 روز هم تلف کن برو ، خودم سربازی عقب انداختم خیلی ضرر کردم ، زمانی که میتونستم استخدام بشم چون کارت نداشتم نتونستم و وقتی سن بره بالا خدمت واست خیلی سخت میشه و هر روزش 1 ماه میگذره . لامصب این کارت پایان خدمت جوریه که وقتی نداری واسه هر چیزی ازت میخوان اما وقتی گرفتی یه نفر هم نمیپرسه داری نداری !

لینک به دیدگاه

منم بعد عید میخوام تازه دفترچه رو پست کنم . الانم یه سال بود که میخواستم ارشد و بخونم شبانه قبول شدم دانشگاه تهران ولی شهریه ترمی سه میلیون بود که بیخیالش شدم . واسه بهمنم تکمیل ظرفیت زدیم بازم شبانه قبول شدیم .  که دیگه گفتم برم خدمت بهتره با این وضع کار و بی پولی درس خوندنم با این شهریه ها نمیصرفه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

تا اونجایی که میدونم 8 سال باید غیبت داشته باشی اما برای اینکه مطمئن بشی یه سری به نظام وظیفه بزن مطمئن بشو و اینجور قانونارو روزی میزارن پس فردا برمیدارن و یه چیزی برادرانه بهت بگم اگه مشخص شد که باید سربازی بری حتی 1 روز هم تلف کن برو ، خودم سربازی عقب انداختم خیلی ضرر کردم ، زمانی که میتونستم استخدام بشم چون کارت نداشتم نتونستم و وقتی سن بره بالا خدمت واست خیلی سخت میشه و هر روزش 1 ماه میگذره . لامصب این کارت پایان خدمت جوریه که وقتی نداری واسه هر چیزی ازت میخوان اما وقتی گرفتی یه نفر هم نمیپرسه داری نداری !

به شدت با حرف این دوستمون موافقم

برو داداش سربازی

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

میدونم داش سربازی واقعا یه تبه بالاخره باید یجوری از شرش خلاص شم هزینهشو دارم گفتم بهترین کار همینه بخرمش.

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

به شدت با حرف این دوستمون موافقم

برو داداش سربازی

داش والا آدم زورش میاد دو سال از عمرشو الکی به فنا بده حداقل نه حقوقی میدن نه چیزی گفتم الان که هزینه شو دارم اگه خدا بخواد بخرمش.

لینک به دیدگاه

بنده به خاطر (عذر میخوام) واریکوسل درجه 3 معافیت پزشکی گرفتم و برادرمم به خاطر چشمهاش جمعا 9 بود اگه اشتباه نکنم.  به خاطر اینکه نمیتونم زیاد سر پا وایسم یا کار سنگین انجام بدم

روز نیست که به خودم فوش ندم به خاطر معافیت پزشکی! درسته معافیت پزشکی فرق داره ولی  دنبال معافیت نباش!

الان با 28 سال سن و متاهل میفهمم ای کاش نمیرفتم دنبال معافیت...

به خاطر احترام به نظر دوستان این یه تیکه رو ویرایش میکنم

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

سلام.
حدود 6 ماهه که خدمتم تموم شده.

توصیه میکنم هر طور که میتونی و با هر روشی که هست خدمت رو بپیچون.

من 6 سال پیچوندم و با متولدین 75 و 74 رفتم خدمت خودم متولد 69 هستم. این قضیه که ادم بیشتر اذیت میشه هست و اصلا شکی توش نیست. ولی فرقش کلا شاید 20% باشه و اون 80% اصلی مشترکه چه 18 سالت باشه بری چه 70 سال! تازه جدیدا اینجوری شده که سن بالاتر رو بیشتر احترام میزارن مدرک داشته باشی هم که بهتر. بچه تهران باشی و بیفتی بین شهرستانی ها که عالیه.

اون بحث غیبت هم قانون رو کردن 5 سال ولی نمیدونم یهو چی شد دوباره برگشت رو 8 سال غیبت! از اخرین مدرک تحصیلی 8 سال غیبت لازمه.

ولی بازم میگم هرطور میتونی یه کار کن نری چون به غیر از عمرت و  تخصصت که به فنا میره از نظر روحی و جسمی مریض میشی و برمیگردی. یه جورایی دیگه اون ادم سابق نمیشی.

من هنوز برای پوست و مو م ماهی 50 تومن دارم هزینه میکنم و هنوزم مشکل دارم سر همین خدمت سر 2 ماه اموزشی تو کرمان که زندگیمو به فنا داد. یعنی فک نکن اینجوریه که فقط هزینش عمرته. سلامتی روحی هم که به فنا میره. یه بچه زیغی میاد بهت زور میگه و باید بگی چشم و ازش تشکر هم بکنی!

خود یگان که داستانش فرق داره. من افتاد ستاد کل یگان ویژه و صب ساعت 6.30 حضور میزدم و میشستم پای سیستم به تایپ و ویراستاری تا 2.30 اینطورا که اونم به حال فرمانده بستگی داشت یهو میشد 6 و هنوز یگان بودی! من بچه نوابم و ستاد یگان ویژه ته پیروزیه میشه مترو کلاهدوز! حساب کن بی ماشین راحت 40 دقیقه راه بود تا خونمون! مجبور بودم هر روز برم بیام. بیشترشو با مترو رفتم اومدم ولی اخرشم بیش از 3 تومن از جیبم گذاشتم برای یه سال خدمت تو تهران شهر خودم! اموزشی و هزینه های دیگه رو حساب کنی همون هزینه خرید میشه.

کلا اگر میتونی نرو چرا؟ چون 2 سال عمرتو خریدی، 2 سال تخصصتو خریدی،2  سال سلامتیتو خریدی، 2 سال عزت نفس و شعورتو خریدی.
من که اگر برگردم به روزی که دفترچه فرستادم مطمعنا پارش میکنم میندازم دور.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز باید بالای 8 سال غیبت داشته باشید.

http://www.e-estekhdam.com/آخرین-تغییرات-خدمت-سربازی-و-معافیت-ها/

لینک به دیدگاه

سلام

بی تعارف میگم ، اگه وضع مالی خوبی داری خدمتتو بخر. اگه میخای ادامه تحصیل بدی ، برو دانشگاه و هرچی مقطع بالاتر باشه در اخر خدمت برات راحت تره. فکر این نباش که بعد از خدمت رفتن، تحصیل کنی چون تحصیل کردن بعد خدمت خیلی سخته هم اون کشش مغزی رو نداری هم با هم کلاس ها اختلاف سنی داری و نمیتونی خوب ارتباط برقرار کنی و اون لذت دانشجویی رو ببری.

من خودم کارشناسیمو گرفتم دوسال کارکردم با پولش خدمتمو خریدم. چون توی شرکت خصوصی کار میکنم نوع پایان خدمت زیاد اهمیتی نداره. خلاصه اینکه با تفکر برو جلو به حرف اینو اون نباش و یه سر برو مشاوره تا کلیه راه ها رو  نشونت بده و خودت بهترین راه رو باتوجه به علایق و موقعیتت انتخاب کنی.

وقتی این سوال رو اینجا میپرسی ، هرکس باتوجه به دیدگاه و موقعیت خودش شمارو راهنمایی میکنه. بهترین گزینه مشاوره هست.توی این سن هر راهی که انتخاب میکنی مسیر زندگیته و حتی از ازدواج هم مهمتر و حساستره.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.
حدود 6 ماهه که خدمتم تموم شده.

توصیه میکنم هر طور که میتونی و با هر روشی که هست خدمت رو بپیچون.

من 6 سال پیچوندم و با متولدین 75 و 74 رفتم خدمت خودم متولد 69 هستم. این قضیه که ادم بیشتر اذیت میشه هست و اصلا شکی توش نیست. ولی فرقش کلا شاید 20% باشه و اون 80% اصلی مشترکه چه 18 سالت باشه بری چه 70 سال! تازه جدیدا اینجوری شده که سن بالاتر رو بیشتر احترام میزارن مدرک داشته باشی هم که بهتر. بچه تهران باشی و بیفتی بین شهرستانی ها که عالیه.

اون بحث غیبت هم قانون رو کردن 5 سال ولی نمیدونم یهو چی شد دوباره برگشت رو 8 سال غیبت! از اخرین مدرک تحصیلی 8 سال غیبت لازمه.

ولی بازم میگم هرطور میتونی یه کار کن نری چون به غیر از عمرت و  تخصصت که به فنا میره از نظر روحی و جسمی مریض میشی و برمیگردی. یه جورایی دیگه اون ادم سابق نمیشی.

من هنوز برای پوست و مو م ماهی 50 تومن دارم هزینه میکنم و هنوزم مشکل دارم سر همین خدمت سر 2 ماه اموزشی تو کرمان که زندگیمو به فنا داد. یعنی فک نکن اینجوریه که فقط هزینش عمرته. سلامتی روحی هم که به فنا میره. یه بچه زیغی میاد بهت زور میگه و باید بگی چشم و ازش تشکر هم بکنی!

خود یگان که داستانش فرق داره. من افتاد ستاد کل یگان ویژه و صب ساعت 6.30 حضور میزدم و میشستم پای سیستم به تایپ و ویراستاری تا 2.30 اینطورا که اونم به حال فرمانده بستگی داشت یهو میشد 6 و هنوز یگان بودی! من بچه نوابم و ستاد یگان ویژه ته پیروزیه میشه مترو کلاهدوز! حساب کن بی ماشین راحت 40 دقیقه راه بود تا خونمون! مجبور بودم هر روز برم بیام. بیشترشو با مترو رفتم اومدم ولی اخرشم بیش از 3 تومن از جیبم گذاشتم برای یه سال خدمت تو تهران شهر خودم! اموزشی و هزینه های دیگه رو حساب کنی همون هزینه خرید میشه.

کلا اگر میتونی نرو چرا؟ چون 2 سال عمرتو خریدی، 2 سال تخصصتو خریدی،2  سال سلامتیتو خریدی، 2 سال عزت نفس و شعورتو خریدی.
من که اگر برگردم به روزی که دفترچه فرستادم مطمعنا پارش میکنم میندازم دور.

بزرگوار  از حرفات بوی خون میاد  ولی محض اطمینان بنده هم 6 ماهه خدمت تموم کردم و آموزشی هم مثل شما کرمان بودم پس فکر میکنم اگر اضافه نداشته باشید هم دوره ایم ؟ نکنه آشنا باشی دی:D

به هر حال  به نظر بنده اگر وضع مالیت خوبه  و معافیت برات مشکلی پیش نمیاره دنبالش باش چون چند شرکت هستند که فقط کارت اتمام خدمت میخواهند  و نظر شخصی اینه که اگر قصد رفتن هم داری هرچه زودتر . یعنی روز شماری کن برای رفتن و روز شماری کن برای برگشتن

در کل 8 سال غیبت یعنی شما یا باید از آخرین مدرک تحصیلیت 8 سال بگذره یا از 18 سالگی که ادامه تحصیل ندادی

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

الان برو فوری گواهینامه بگیر و بپیچون

غیر از گواهینامه هیچ جا به مشکل نمی خوری

دسته چک و جواز به اسم پدر یا مادر یا برادر. سند همین طور

استخدام که اصلا وجود نداره

خارج رفتن هم مشکل داره که خب هرکسی پولش رو نداره

به عبارتی فقط اگه می خوای همین دو سال دیگه بری خارج برو سربازی

تازه اونم می شه با 10 20 تومن از مرز رد شد و دو سال جلو افتاد

به قول دوستمون وقتی کارتو گرفتی هیچکس نمی پرسه که کارت داری یا نه !

می شه یه تیکه کاغذ پاره که هیچ جا به دردت نمی خوره و با دیدنش فقط باید بابت دو سال هدر رفته حرص بخوری

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان من بعد خدمت در دوران سربازی 30 میلیون پول جمع کرد و 2 سال هم سابقه کار براش شد!

روش پول جمع کردنش هم خیلی جالب بود

یکی مثل اون از این فرصت استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

درضمن رسمی 3 و غیر رسمی 5 میلیون شیر پسر زیر بار بیگاری زوری نرفتن و همه دارن بین ما زندگی می کنن

کسی هم نمرده !

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، m343 گفته است :

بزرگوار  از حرفات بوی خون میاد  ولی محض اطمینان بنده هم 6 ماهه خدمت تموم کردم و آموزشی هم مثل شما کرمان بودم پس فکر میکنم اگر اضافه نداشته باشید هم دوره ایم ؟ نکنه آشنا باشی دی:D

به هر حال  به نظر بنده اگر وضع مالیت خوبه  و معافیت برات مشکلی پیش نمیاره دنبالش باش چون چند شرکت هستند که فقط کارت اتمام خدمت میخواهند  و نظر شخصی اینه که اگر قصد رفتن هم داری هرچه زودتر . یعنی روز شماری کن برای رفتن و روز شماری کن برای برگشتن

در کل 8 سال غیبت یعنی شما یا باید از آخرین مدرک تحصیلیت 8 سال بگذره یا از 18 سالگی که ادامه تحصیل ندادی

نه عزیز حقیقت رو گفتم. روزی که میخاستم برم خدمت همه گفتن برو چیزی نیست و از این حرفا ولی وسطاش همونا میگفتن چ اشتباهی کردی رفتی!

بنده فروردین 94 رفتم خدمت و 5 ماه کسری جبهه پدرم رو استفاده کردم و 16 ماه خدمت کردم.

اموزشیم رو هم باغین کرمان بودم اموزشی ناجا.

یه چیز خدمت جالبه که هیچ قانونی توش وجود نداره جز بند پ که همه جوره به کارت میاد.

تازه من خدمتم خیلی خوب بود شاهانه بود. برای هرکی تعریف میکنم جمله تو که خدمت نکردی رو تایید میکنه برام ولی بازم میگم زوره بازم میگم نباید برید.

تنها چیزی که از خدمت یادت میمونه جز خساراتی که بهت زده خاطراتی هست که با سربازا و ادمای خوب و با معرفت برات ایجاد شده.

این پسره ارش ای پی هست! افتاده بود ستادکل یگان ویژه پیش ما! هم سن منم هست! خیلی باحال بود. بنده خدا وایساده بود ببین سربازا که تکلیفشو مشخص کنن ببین کجا بفرستنش!

شناختمش بردم دفتر خودم بهش حال اساسی دادم افتاد یه جای خیلی خوب ولی بازم مخش نکشید خدمت کنه رفت کمرشو عمل کرد معاف شد! 1 یا 2 ماه کلا اومد ستاد. خیلی پسر خوبیه.

در کل اینکه خدمت نرید این 2 سالو با رفیقاتون برید مسافرت همون خاطرات که نه بهترشو میتونید ضمیمه مغزتون کنید.

دوستی هم که گفت میشه پول دراورد!  تو ستاد که ما بودیم بهترین راه پول دراوردن وارد کردن سیگار به یگان و فروختنش به دوستان دودی بود که دونه ای 500 تا 1000 تومن میفروختن! نمیدونم این پول رو طرف میتونه بخوره یا کار دیگه میکنه باهاش!

راه خوب و درستی برای پول دراوردن از خود خدمت نیست. من ترجمه میکردم ویراستاری میکردم تایپ میکردم میدادم به فرمانده کل یگان ویژه اسمش سردار کرمیه کتابشو من نوشتم رفت برای چاپ!! یا معاونش که اسمش یادم نیست اونم سردار بود پروژه دانشگاهش بود نمیدونم چی بود اونم من تایپ کردم کتاب شد چاپ کرد. این کارارو بیرون میکردم هیچی نمیدادن باید 1تومن بهم میدادن ولی اونجا حتی 1 ساعت تشویقی هم ندادن بدتر مجبور میشدم برای کار طرف بعضی وقتا تا ساعت 9 شب بمونم اونجا و تایپ کنم!! تو خود خدمت هیچکس به فکر سرباز نیست هیچکس، حتی خود سربازا هم زیراب میزنن برای 1 ساعت زودتر خروج کردن چ برسه تشویقی روزانه باشه که هیچی ....

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

الان برو فوری گواهینامه بگیر و بپیچون

غیر از گواهینامه هیچ جا به مشکل نمی خوری

دسته چک و جواز به اسم پدر یا مادر یا برادر. سند همین طور

استخدام که اصلا وجود نداره

خارج رفتن هم مشکل داره که خب هرکسی پولش رو نداره

به عبارتی فقط اگه می خوای همین دو سال دیگه بری خارج برو سربازی

تازه اونم می شه با 10 20 تومن از مرز رد شد و دو سال جلو افتاد

به قول دوستمون وقتی کارتو گرفتی هیچکس نمی پرسه که کارت داری یا نه !

می شه یه تیکه کاغذ پاره که هیچ جا به دردت نمی خوره و با دیدنش فقط باید بابت دو سال هدر رفته حرص بخوری

واسه گواهی نامه رفتم گفتند کارت پایان خدمت میخواد یا از دانشگاه نامه بگیر بیار.

قبلا شنیدم  میگفتند پایان خدمت رو برای گواهینامه برداشتند بهش گفتم، گفت هنوز برای ما بخش نامه نیومده.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

سلام

بی تعارف میگم ، اگه وضع مالی خوبی داری خدمتتو بخر. اگه میخای ادامه تحصیل بدی ، برو دانشگاه و هرچی مقطع بالاتر باشه در اخر خدمت برات راحت تره. فکر این نباش که بعد از خدمت رفتن، تحصیل کنی چون تحصیل کردن بعد خدمت خیلی سخته هم اون کشش مغزی رو نداری هم با هم کلاس ها اختلاف سنی داری و نمیتونی خوب ارتباط برقرار کنی و اون لذت دانشجویی رو ببری.

من خودم کارشناسیمو گرفتم دوسال کارکردم با پولش خدمتمو خریدم. چون توی شرکت خصوصی کار میکنم نوع پایان خدمت زیاد اهمیتی نداره. خلاصه اینکه با تفکر برو جلو به حرف اینو اون نباش و یه سر برو مشاوره تا کلیه راه ها رو  نشونت بده و خودت بهترین راه رو باتوجه به علایق و موقعیتت انتخاب کنی.

وقتی این سوال رو اینجا میپرسی ، هرکس باتوجه به دیدگاه و موقعیت خودش شمارو راهنمایی میکنه. بهترین گزینه مشاوره هست.توی این سن هر راهی که انتخاب میکنی مسیر زندگیته و حتی از ازدواج هم مهمتر و حساستره.

آقا فدای سرم اگه الان نشد فعلا اگه خدا بخواد آدم کارو کاسبیشو راه بندازه  ازدواج کنه همون 8 سال دیگه میخرمش ولی یه مشکل دیگه همین گواهی نامه هست که حتما باید بگیرمش.

لینک به دیدگاه

به نظر منی که هنوز یک ماه نشده خدمتم تموم شده و دیروز کارت پایان خدمتم به دستم رسیده :D

اگه قراره بری خدمت نگذار سنت بالا بره چون وقتی سنت زیاد باشه درک بهتری داری از زندگی و میبینی هر روز زندگیت داره از دست میره و فرصت های خوب از جلوی چشمت رد می شه و سختت می شه در آینده .

و اگر تفکرت اینه که بپیچونی همیشه با احساس اینکه یک چیزی تو زندگی مونده و انجامش ندادی باید بگذرونی ./ البته اگه از اون دسته آدمای بیخیال باشی بحث فرق می کنه .

و این رو هم بدون قانون های نظام وظیفه هر روز در حال تغییره و شاید سال و سال های دیگه این قانون خرید خدمت نباشه و بخوای صبر کنی برای اینکه بعدا بخریش شاید در کار نباشه .

همین حالاش هم سرباز برای خدمت کمه و روز به روز هم کمتر می شه ./

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، I M A N گفته است :

به نظر منی که هنوز یک ماه نشده خدمتم تموم شده و دیروز کارت پایان خدمتم به دستم رسیده :D

اگه قراره بری خدمت نگذار سنت بالا بره چون وقتی سنت زیاد باشه درک بهتری داری از زندگی و میبینی هر روز زندگیت داره از دست میره و فرصت های خوب از جلوی چشمت رد می شه و سختت می شه در آینده .

و اگر تفکرت اینه که بپیچونی همیشه با احساس اینکه یک چیزی تو زندگی مونده و انجامش ندادی باید بگذرونی ./ البته اگه از اون دسته آدمای بیخیال باشی بحث فرق می کنه .

و این رو هم بدون قانون های نظام وظیفه هر روز در حال تغییره و شاید سال و سال های دیگه این قانون خرید خدمت نباشه و بخوای صبر کنی برای اینکه بعدا بخریش شاید در کار نباشه .

همین حالاش هم سرباز برای خدمت کمه و روز به روز هم کمتر می شه ./

چجوری 1 ماهه تموم کردی؟!!o.O

لینک به دیدگاه

8 سالتو میخای به فنا بدی بخاطر 2 سال؟ بابا دمت گرم. اونم معلوم نیس 8 سال دیگه این قانون باشه یا نه! بتونی امریه بگیری برو سربازی در کل هرچی زودتر بهتر. انتخاب باخودته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

نه عزیز حقیقت رو گفتم. روزی که میخاستم برم خدمت همه گفتن برو چیزی نیست و از این حرفا ولی وسطاش همونا میگفتن چ اشتباهی کردی رفتی!

بنده فروردین 94 رفتم خدمت و 5 ماه کسری جبهه پدرم رو استفاده کردم و 16 ماه خدمت کردم.

اموزشیم رو هم باغین کرمان بودم اموزشی ناجا.

یه چیز خدمت جالبه که هیچ قانونی توش وجود نداره جز بند پ که همه جوره به کارت میاد.

تازه من خدمتم خیلی خوب بود شاهانه بود. برای هرکی تعریف میکنم جمله تو که خدمت نکردی رو تایید میکنه برام ولی بازم میگم زوره بازم میگم نباید برید.

تنها چیزی که از خدمت یادت میمونه جز خساراتی که بهت زده خاطراتی هست که با سربازا و ادمای خوب و با معرفت برات ایجاد شده.

این پسره ارش ای پی هست! افتاده بود ستادکل یگان ویژه پیش ما! هم سن منم هست! خیلی باحال بود. بنده خدا وایساده بود ببین سربازا که تکلیفشو مشخص کنن ببین کجا بفرستنش!

شناختمش بردم دفتر خودم بهش حال اساسی دادم افتاد یه جای خیلی خوب ولی بازم مخش نکشید خدمت کنه رفت کمرشو عمل کرد معاف شد! 1 یا 2 ماه کلا اومد ستاد. خیلی پسر خوبیه.

در کل اینکه خدمت نرید این 2 سالو با رفیقاتون برید مسافرت همون خاطرات که نه بهترشو میتونید ضمیمه مغزتون کنید.

دوستی هم که گفت میشه پول دراورد!  تو ستاد که ما بودیم بهترین راه پول دراوردن وارد کردن سیگار به یگان و فروختنش به دوستان دودی بود که دونه ای 500 تا 1000 تومن میفروختن! نمیدونم این پول رو طرف میتونه بخوره یا کار دیگه میکنه باهاش!

راه خوب و درستی برای پول دراوردن از خود خدمت نیست. من ترجمه میکردم ویراستاری میکردم تایپ میکردم میدادم به فرمانده کل یگان ویژه اسمش سردار کرمیه کتابشو من نوشتم رفت برای چاپ!! یا معاونش که اسمش یادم نیست اونم سردار بود پروژه دانشگاهش بود نمیدونم چی بود اونم من تایپ کردم کتاب شد چاپ کرد. این کارارو بیرون میکردم هیچی نمیدادن باید 1تومن بهم میدادن ولی اونجا حتی 1 ساعت تشویقی هم ندادن بدتر مجبور میشدم برای کار طرف بعضی وقتا تا ساعت 9 شب بمونم اونجا و تایپ کنم!! تو خود خدمت هیچکس به فکر سرباز نیست هیچکس، حتی خود سربازا هم زیراب میزنن برای 1 ساعت زودتر خروج کردن چ برسه تشویقی روزانه باشه که هیچی ....

داداش میدونم چی میگی ، ولی نمیشه باید بری ، خود من خیلی سختی کشیدم تو خدمتم سالم رفتم با دیسک کمرو آرتوروز پا برگشتم وضعیت روحی که خیلی خرابتر اما تو مملکت لعنتی واسه دسشویی شستن هم بری پایان خدمت میخوان اما وقتی داری هیچ کس نمی پرسه ، حرفهایی که زدی درک میکنم خودم از اون کارها کردم بیشتر خدمتمو تو قسمت اداری بودم  اما 8 شب میومدم خونه و بعضی وقتها 10 ، 11 حتی تا 1 نصف شب رکورد داشتم و تعطیلیم فقط جمعه هابود که همیشه پست بودم اونایی که بند پ داشتن من باید جاشو پست میدادم یعنی تعطیلی صفر و خوابم خیلی سبکه ، کلاً تو یگان همیشه بیدار بودم و تو آموزش تو یه هفته خدا شاهده 2 ساعت خواب راحت نداشتم لااقل تو یگان  وقتی تو قسمت اداری بودم 6 ساعت خواب راحت داشم خلاصه با بدبختی تموم کردم 2 ماه هم اضاف کشیدم

ولی به استارتر توصیه اکید میکنم قانون  سربازی هر روز تغییر میکنه و سرباز روز به روز کمتر میشه معلوم نیست 8 سال دیگه چه اتفاقی بیوفته شاید خدمت واسه دخترهام اجباری کردن یا اونایی که کفالت یا خریدن بگن بیان خدمت ، چون این دولت و حکومت به سرباز وابسته هستش و اگه 48 ساعت به همه سربازهای کشور مرخصی بدن ، حکومت عوض میشه !!!

پس هر جوری تونستی خدمتو بپیچون ، معافیت ، کفالیت ، خرید و... اگه نشد برو ، جونیه که از همه درمیاد زودتر بهتر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، omide1648 گفته است :

واسه گواهی نامه رفتم گفتند کارت پایان خدمت میخواد یا از دانشگاه نامه بگیر بیار.

قبلا شنیدم  میگفتند پایان خدمت رو برای گواهینامه برداشتند بهش گفتم، گفت هنوز برای ما بخش نامه نیومده.

با گرفتن دفترچه هم می شه گواهینامه گرفت. البته کسی که غیبت نداشته باشه

قانون شده و مجلس هم تصویب کرده، زیر دست جنتی مونده و پا در هوا گیر کرده

لینک به دیدگاه

من لیسانسمو که گرفتم قصدم این بود که برم سربازی اما به اصرار خانواده رفتم دانشگاه برای ادامه تحصیل (ارشد)

اما الآن مثل ... پشیمونم. زودتر برو خلاص شو. این شتریه که دم خونه همه میخوابه.

از دوستانی هم که در دوران خدمت از امریه استفاده کردن ، تجربیاتشون رو بیان کنن.

لینک به دیدگاه

ذهنیت به شدت مخربیه که فکر می کنید "حتما" باید رفت !

این 5 6 میلیونی که نرفته مردن؟

کنار بذارید این ترس خود ساخته رو

تا وقتی که کارگر مفت و مجانی که با پای خودش میاد باشه سربازی اصلاح نمی شه ! 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...