رفتن به مطلب

CrossfireX با HD7870 یا کارت گرافیکی جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

سیستم فعلی من اینه:

VGA : Sapphire Radeon HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 (Not overclocked)
CPU : AMD X4 980BE Quad Core @3.7Ghz (Not overclocked)
MB : ASUS M5A97PRO
RAM : Apacer 2x8GB 2133 (Limited to 1600 by CPU)
PSU : 850W

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP850B-OC
Monitor : LG Ultrawide 29" (2560x1080)

این سیستم رو 3-4 سالی هست که دارم و تو زمان خودش تمام بازی های جدید تو Ultra باز میکرد ولی الان ...

الان بازی ها گرافیکی چندان بالایی ندارم ولی میخام سیستم رو برای َMass Effect Andromada و شاید قبل اون BF1 آماده کنم.

توی بازار فقط یدونه Esonic  HD7870  پیدا کردم به قیمت تقریبا 520 تومن. که با توجه به این

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3598&gid2=1565&compare=radeon-rx-470-8gb-vs-radeon-hd-7870-crossfire

2 تا 7870 با یدونه RX470 4GB برابری میکنه.

برای 2 تا 7870 آیا :

1 - قدرت PSU کافیه ؟

2 - این CPU فعلیم سیستم رو Bottle Neck میکنه ؟

3 - ایا این کار ارزششو داره یا هزینه کنم روی یدونه RX470 ؟

حالا با توجه به اینکه برای BF1 باید CPU هم Upgrade کنم و با در نظر گرفتن بودجه محدود و پایین و قیمت ارزونترین RX470 4GB (که بیشتر از 2 برابر قیمت این 7870 هست) شما چه پیشنهادی دارین ؟ جای من بودین چیکار میکردین ؟

برای CPU چی بردارم ؟ FX-8350 یا FX-6350  ؟ آیا FX-6350  ارزش ارتقا داره یا مستقیما برم سراغ FX-8350 ؟ قیمتشون 200 تومن فرق میکنه. یا کلا برای مادر برد هم هزینه کنم برم سراغ Intel ?

ویرایش شده توسط Exlord
لینک به دیدگاه

سلام.

طبیعتا بودجش باشه عاقلانه نیست که رو این پلتفرم هزینه کنید.

این گزینه هم هست که قدرت فوق خوبی داره

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

به هیچ وجه کراس دوتا 7870 برای شما پیشنهاد نمیشه .

اولا که 100 در 100 شما با CPU ای که دارید به گلوگاه می خورید . دوما که 7870 به هیچ وجه 520 تومن ارزش نداره .

برند Esonic  اصلا جالب نیست و در صورت کراس کردن هم شما فقط 2 گیگ مموری دارید که برای بازی های فعلی کمه .

برای ارتقاء باید بودجه رو مشخص کنید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اصلا این کار رو پیشنهاد نمیدم انجام بدید. ارتقا کارتتون بهتر از کراس کردنه. البته برای انجام ME Andromeda سیستم فعلیتون کلا باید ارتقا داده بشه

لینک به دیدگاه

سیستم شما رو درنهایت میشه با i5 750 مقایسه کرد که برای انجام گیم هایی که گفتین مناسب نیستن.

من خودم برای آمدن ryzen لحظه شماری میکنم. اگر تا آمدنش میتونید صبر کنید خیلی بهتره، اگر نه که با توجه به بودجه محدودتون پیشنهاد من یه سیستم با i5 4xxx هست و گرافیک 480x 

ویرایش شده توسط Solo
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/21, 13:14:19، mk1991 گفته است :

پیشنهاد میکنم کارت خودتون رو بفروشید و یک RX 480 کارکرده بگیرید.

کارکرده 480 هم باز قیمتش بالاست. خودشم یکم ترسناکه گرافیک کارکرده خریدن.... اون هم به صورت ریموت از کسی که نمیشناسیش ...

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/21, 13:37:08، Solo گفته است :

سیستم شما رو درنهایت میشه با i5 750 مقایسه کرد که برای انجام گیم هایی که گفتین مناسب نیستن.

من خودم برای آمدن ryzen لحظه شماری میکنم. اگر تا آمدنش میتونید صبر کنید خیلی بهتره، اگر نه که با توجه به بودجه محدودتون پیشنهاد من یه سیستم با i5 4xxx هست و گرافیک 480x 

برای ryzen به احتمال 100% مادربرد هم باید تعویض بشه که اون هم هزینه خودش رو داره ... برای cpu i5 هم باز باید مادربرد جدید بخرم ...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Exlord گفته است :

برای ryzen به احتمال 100% مادربرد هم باید تعویض بشه که اون هم هزینه خودش رو داره ... برای cpu i5 هم باز باید مادربرد جدید بخرم ...

مین و گرافیک شما الان در حد هم هستن .

کسی که قبلا این سیستم رو بسته به هماهنگی سیستم فکر کرده . شما میتونید یه 7970 یا یه 380 بندازید روی سیستم و استفاده کنید . الان شما با 520 تومنی که دارید و فروش کارت خودتون میتونید هرکدوم رو که خواستید بگیرید . به هیچ وجه برای 7870 اون هم برند ای سونیک 520 تومن پرداخت نکنید .

همچنین می تونید CPU رو به 1100T یا 1090 ارتقاء بدید.

اگر هم بخواهید کلا مهاجرت کنید سوکت مقصد شما باید 1150 و 1151 باشه . یا این که صبر کنید RYZEN بیاد .

شما بودجه رو بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مین و گرافیک شما الان در حد هم هستن .

کسی که قبلا این سیستم رو بسته به هماهنگی سیستم فکر کرده . شما میتونید یه 7970 یا یه 380 بندازید روی سیستم و استفاده کنید . الان شما با 520 تومنی که دارید و فروش کارت خودتون میتونید هرکدوم رو که خواستید بگیرید . به هیچ وجه برای 7870 اون هم برند ای سونیک 520 تومن پرداخت نکنید .

همچنین می تونید CPU رو به 1100T یا 1090 ارتقاء بدید.

اگر هم بخواهید کلا مهاجرت کنید سوکت مقصد شما باید 1150 و 1151 باشه . یا این که صبر کنید RYZEN بیاد .

شما بودجه رو بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

سیستم رو خودم بستم :D

این cpu ها  که گفتین (1100T یا 1090) مگه اصلا تو بازار موجود هستن ؟ سری FX که بهتره . مادربوردم ساپورت میکنه تا FX8350 رو ...

فعلا منتظر میمونم Ryzen بیاد ببینیم قیمتش در چه حدیه ؟ یا قیمت این یکی میاد پایین تر یا نه ؟

بودجم مینیمم مقداری که بتونه کارمو راه بندازه 9_9 ، حداکثر 2 تومن ...

ویرایش شده توسط Exlord
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Exlord گفته است :

سیستم رو خودم بستم :D

این cpu ها  که گفتین (1100T یا 1090) مگه اصلا تو بازار موجود هستن ؟ سری FX که بهتره . مادربوردم ساپورت میکنه تا FX8350 رو ...

فعلا منتظر میمونم Ryzen بیاد ببینیم قیمتش در چه حدیه ؟ یا قیمت این یکی میاد پایین تر یا نه ؟

بودجم مینیمم مقداری که بتونه کارمو راه بندازه 9_9 ، حداکثر 2 تومن ...

توی همین فروم گیر میارید .

بله سری FX هم خوبه . یه 8350 بندازید روی سیستم بعد با یه 470 کاملا مناسب فول اچ دی هستش .

اگر هم میخواهید خیلی هزینه نکنید یه 380X بگیرید . به باقی قطعات هم کاری نداشته باشید . فریمتون چند پله افزایش پیدا می کنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...