رفتن به مطلب

جایگزین کردن AHCI به جای IDE پس از نصب ویندوز 10

armin_sz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 
من روی هارد SSD جدید، ویندوز 10 نصب کردم. ولی هربار که ویندوز بالا می آد قبلش اخطار S.M.A.R.T command failed رو می ده. اول فکر کردم مشکل از هارده. به گارانتیش زنگ زدم گفت باید توی بایوس به جای IDE می ذاشتی AHCI. الان راهی برای درست کردنش هست بدون نصب دوباره ویندوز؟ یا باید ویندوز رو از اول نصب کنم؟

لینک به دیدگاه

ممنون
یه بار خواستم این کار این کار رو بکنم ولی وقتی اول تو بایوس AHCI رو انتخاب کردم و بعد ویندوز رو نصب کنم اصلا هاردها رو نمی شناخت! فقط وقتی IDE از بایوس انتخاب بشه هارد رو می شناسه.

همه آپدیتها هم می پره؟ باید System Reserve v رو هم موقع نصب ویندوز دیلیت کنم؟
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، armin_sz گفته است :

ممنون
یه بار خواستم این کار این کار رو بکنم ولی وقتی اول تو بایوس AHCI رو انتخاب کردم و بعد ویندوز رو نصب کنم اصلا هاردها رو نمی شناخت! فقط وقتی IDE از بایوس انتخاب بشه هارد رو می شناسه.

همه آپدیتها هم می پره؟ باید System Reserve v رو هم موقع نصب ویندوز دیلیت کنم؟

اگه هاردتون IDE باشه دو راه دارید: سر کردن با همین پیکربندی IDE و کاهش سرعت SSD یا بیخیال شدن هارد و تعویض با یه هارد SATA

اگر هم هاردتون SATA هست جای کابل SATA روی مادربرد رو عوض کنید و با AHCI ویندوز رو نصب کنید.

لینک به دیدگاه

این مشکلو موقع نصب  یه سیستم نسبتا گران داشتم که مجبور شدم بیخیالش بشم ,ولی شما سعیتو بکن شاید شد

این نکاتو در نظر داشته باش :

هارد باید ساتا باشه و بهتر اگه از نوع ساتا 3 باشه . اس اس دی که بدون شک ساتا 3 هست 

باید هارد یک پارچه باشه به نظرم یعنی هیچ پارتیشنی چه در اس اس دی و چه در هارد نباشه و هر دو یک پارچه باشند

اکثر این مشکلاتو با یه سرچ ساده از اینترنت جلو دستتون میتونید پیدا کنید:

http://hardware.itpro.ir/tips/664/تغییر-ide-به-ahci-بدون-از-دست-رفتن-ویندوز

لینک به دیدگاه

سرچ کرده بودم. اون روشها رو هم امتحان کردم. جواب نداد. مجبور شدم از اول ویندوز بریزم.

لینک به دیدگاه

درود 

می شه بدون نصب مجدد ویندوز ide رو به achi تبدیل کرد. راهش رو در تاپیک بهینه سازی ssd که آرمین جان ساخته سال پیش گذاشته ام. بگردی خواهی یافت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، میثثم گفته است :

این مشکلو موقع نصب  یه سیستم نسبتا گران داشتم که مجبور شدم بیخیالش بشم ,ولی شما سعیتو بکن شاید شد

این نکاتو در نظر داشته باش :

هارد باید ساتا باشه و بهتر اگه از نوع ساتا 3 باشه . اس اس دی که بدون شک ساتا 3 هست 

باید هارد یک پارچه باشه به نظرم یعنی هیچ پارتیشنی چه در اس اس دی و چه در هارد نباشه و هر دو یک پارچه باشند

اکثر این مشکلاتو با یه سرچ ساده از اینترنت جلو دستتون میتونید پیدا کنید:

http://hardware.itpro.ir/tips/664/تغییر-ide-به-ahci-بدون-از-دست-رفتن-ویندوز

فکر کنم دوستمون با بکار بردن لفظ نادرست "هارد" برای SSD باعث گمراهی من و شما شده.

در هم اکنون، armin_sz گفته است :

سرچ کرده بودم. اون روشها رو هم امتحان کردم. جواب نداد. مجبور شدم از اول ویندوز بریزم.

اینجور که من متوجه شدم شما فقط یک درایو جامد دارید و فقط در پیکربندی IDE شناخته میشه

مادر برد های قدیمی بعضی از پورت های ساتاشون رو حالت IDE کار میکنن یعنی در ظاهر ساتا هستند  و در باطن IDE

شما کابل  SSD رو به یکی دیگه از پورت های ساتای ماردبرد بزن و دوباره با AHCI ویندوز رو نصب کن

ویرایش شده توسط MAhmoODpC
لینک به دیدگاه

باید به پورت SATA یی از مادربورد وصل کنین که مستقیم از چیپست منشا میگیرن نه از asmedia 

اینم تو دفترچه مادربورد میتونین پیدا کنین

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان برای راهنمایی.
بله مشکل از پورت هم بود، جاش رو عوض کردم. و توی مادربورد ahci گذاشتم. دوباره ویندوز ریختم درست شد.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...