رفتن به مطلب

این سیستم برای گیمینگ مناسبه؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام- من میخوام یه کیس با مشخصات زیر جمع کنم لطفا راجع بهش نظر بدین که مناسبه برای بازی های روز و آینده و کلا سیستم خوبی میشه یا نه؟

MotherBoard:

ASUS B150I PRO GAMING/WIFI/AURA LGA1151 Mainboard

CPU:

Intel[emoji768] Core[emoji769] i5-6400 Skylake Processor

VGA:

ASUS ROG STRIX RX 470 OC DCII 4GB GDDR5

Ram:

Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 Red DDR4

Power:

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

Case:

GREEN Z2+ Hero

اگر cpu رو با i3 6100 یا i3 6300 ببندم چطور؟

لینک به دیدگاه

سلام ، سیستم خوبیه ، 470 رو با 1060  بنظرم عوض کنید خیلی بهتر میشه .

پردازنده همین بمونه اگه i3 بزارید شاید برا گرافیک گلوگاه بشه بخاطر دو هسته ای بودن .

لینک به دیدگاه

سلام سی پی یو همون i5  باشه بهتره و بجای ASUS ROG STRIX RX 470 OC  هم گرافیک انویدیا بگیری بهتر هست و خود کیس هم خوبه البته اگه دستت می رسه مین رو یا با ASUS Z170-A LGA1151 Z170 عوض کن که sli داره یا با ASUS PRIME H270-PRO LGA1151 H270 که با سی پی یوهای kaby lake همخوانی بهتری داره.

ویرایش شده توسط pesari_az_kelachai
لینک به دیدگاه

اگه با توجه به بودجتون گرافیک و پردازنده رو انتخاب کردید و نمیتونید بیشتر خرج کنید..همینایی که برداشتید عالین.. هرچند با افزایش بودجه 480 یا 1060 بخرید قوی تر هستن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

اگه با توجه به بودجتون گرافیک و پردازنده رو انتخاب کردید و نمیتونید بیشتر خرج کنید..همینایی که برداشتید عالین.. هرچند با افزایش بودجه 480 یا 1060 بخرید قوی تر هستن.

آره والا بودجه محدوده! حالا شاید 480 خوش قیمت گیر اومد 480 گرفتم. ولی کارت 1060 نسبت به هم رده های AMD خودش از لحاظ مشخصات کمتره!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

سلام سی پی یو همون i5  باشه بهتره و بجای ASUS ROG STRIX RX 470 OC  هم گرافیک انویدیا بگیری بهتر هست و خود کیس هم خوبه البته اگه دستت می رسه مین رو یا با ASUS Z170-A LGA1151 Z170 عوض کن که sli داره یا با ASUS PRIME H270-PRO LGA1151 H270 که با سی پی یوهای kaby lake همخوانی بهتری داره.

والا پولم نمیرسه وگرنه مادربورد بهتر برمیداشتم. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، abas_umr گفته است :

سلام ، سیستم خوبیه ، 470 رو با 1060  بنظرم عوض کنید خیلی بهتر میشه .

پردازنده همین بمونه اگه i3 بزارید شاید برا گرافیک گلوگاه بشه بخاطر دو هسته ای بودن .

والا i3 مدل 6100 یا 6300 میگن بد نیست البته دو هسته واقعی و دو هسته مجازی داره که میشه 4 هسته و ضمنا فرکانسشم خوبه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، m2relax گفته است :

آره والا بودجه محدوده! حالا شاید 480 خوش قیمت گیر اومد 480 گرفتم. ولی کارت 1060 نسبت به هم رده های AMD خودش از لحاظ مشخصات کمتره!

عاره. به 480 دست دو 8 گیگ یا آکبند 4 گیگ آرمور msi میتونید فکر کنید.. فرقیم به انصورت ندارن.. مگه خیلی حساس باشین

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، m2relax گفته است :

والا i3 مدل 6100 یا 6300 میگن بد نیست البته دو هسته واقعی و دو هسته مجازی داره که میشه 4 هسته و ضمنا فرکانسشم خوبه

در خوب بودنش شکی نیس کیس رفیقم خودم بهش مشخصات دادم همین 6100 رو براش معرفی کردم ولی الان همینی ک شما انتخاب کردید رو پیشنهاد می کنم فردا دیگه با مشکل گلوگاه واس گرافیک برخورد نکنید .

لینک به دیدگاه

سیستم فعلی بسیار خوبه

اگر CPU رو به 6300 هم کاهش بدید اشکال چندانی نداره هرچند همون مورد بهتره .

470 به نسبت قیمت جهانیش یه مقدار گرونه اما هنوز هم بهترین انتخاب برای بودجه شما هستش .

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، abas_umr گفته است :

در خوب بودنش شکی نیس کیس رفیقم خودم بهش مشخصات دادم همین 6100 رو براش معرفی کردم ولی الان همینی ک شما انتخاب کردید رو پیشنهاد می کنم فردا دیگه با مشکل گلوگاه واس گرافیک برخورد نکنید .

یه کم تحقیق کردم راجع به 6100 و متوجه شدم از نظر کارایی هم رده i5 هم عمل میکنه 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سیستم فعلی بسیار خوبه

اگر CPU رو به 6300 هم کاهش بدید اشکال چندانی نداره هرچند همون مورد بهتره .

470 به نسبت قیمت جهانیش یه مقدار گرونه اما هنوز هم بهترین انتخاب برای بودجه شما هستش .

اگر 480 خوش قیمت بشه شاید اون رو بگیرم

لینک به دیدگاه

راجع به مادربورد نظری ندارین؟ بعضیا میگن مادربرد با چیپ H170 یا B250 بگیرم بهتره؟ کسی نظری نداره؟

لینک به دیدگاه

اگه فقط گیمه کاربری لازم نیست

ولی اگه اهل اورکلاک هستی z170 و 6600k خیلی بهتر هست و خیلی تفاوت رو احساس خواهی کرد

و بعنوان یه توصیه میتونین 1070 رو با یه نسل قبل یعنی z97 و 4440 یا 4460 یا 4670 بگیرین

تو همینجا یه 4670 رو 550 گذاشته بودن دیروز و با یه مین دست دوم از z97 ؛ قطعا کارایی خیلی بهتری خواهی داشت تا این قطعات و کارت گرافیک 470 !!!

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

اگر 480 خوش قیمت بشه شاید اون رو بگیرم

تفاوت 470 و 480 حدود 10 درصد هستش . ولی با این حال بد هم نیست 480 هم کارت خوبیه .

در 1 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

ولی اگه اهل اورکلاک هستی z170 و 6600k خیلی بهتر هست و خیلی تفاوت رو احساس خواهی کرد

و بعنوان یه توصیه میتونین 1070 رو با یه نسل قبل یعنی z97 و 4440 یا 4460 یا 4670 بگیرین

تو همینجا یه 4670 رو 550 گذاشته بودن دیروز و با یه مین دست دوم از z97 ؛ قطعا کارایی خیلی بهتری خواهی داشت تا این قطعات و کارت گرافیک 470 !!!

حتی اگر اهل اور هم نباشن از 6600k از 6100 خیلی بهتره . اما محدودیت بودجه وجود داره .

با توجه به انتخاب های ایشون میشه حدود بودجه ایشون روفهمید اگر 6600K با یه مادربرد گرون بردارن احتمالا دیگه پولی برای خرید کارت گرافیک گیمینگ نمی مونه .

احتمالا کارت 1070 هم  به اندازه 80 تا 90 درصد کل بودجه ایشون هستش !!!

اگر محدودیت بودجه رو در نظر نگیریم الان 7700K هم وارد شده با یک یا دوتا تایتان x پاسکال میتونن 4K هم بازی کنن !!!

لینک به دیدگاه

انتخاب خوشون 6400 بود و B150 که اگه یکم افزایش هزینه بدن میتونن مثلا H170 بگیرن یا ارزونترین z170 مثل A از ایسوس 

1070 هم دست دو اش پیدا میشه 

ولی خوب به قول شما کل بودجه شو میخوره!!! 

لینک به دیدگاه

پردازنده به هیچ وجه من الوجوه آی3 نگیر ! بگیری می شه بزرگ ترین اشتباه عمرت

الان وضعیت طوری شده که اکثرا دارن ماهی یه قطعه می گیرن چون پولمون نمی رسه

شما هم ارزش داره که مادربرد و پردازنده رو یکی دو ماه دیگه ولی مدل بهتر بگیری

کارت 470 در دراز مدت گزینه خوبی نیست. 480 خوش قیمت تو همین فروم می شه پیدا کرد

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

نه اهل اورکلاک نیستم

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان گفتن مادربورد Z170 بگیر و فلان این مادربورد ها فقط امکانات اوکلاک رم و CPU خوبی دارن. بقیه همش تشریفاتیه. شما 1 میلیارد رو مادربورد خرج کنید تفاوت فاحشی توی کاربرد سیستم نمی بینید.

مشخصه وقتی پرسیدید CPU I3 چطور یعنی بودجه تون محدوده. کارت RX 470 عالیه و هرگز نا امیدتون نمی کنه با این قیمت که تقریبا با 1050TI مسخره برابره. CPU رو بگذارید همین 6400 باقی بمونه.

من جایی SSD  ندیدم تو لیست قطعه های مورد نظر، SSD خیلی واجبه حد اقل یه 120 بگیرید.

رم 8 ممکنه بعد ها اذیت کنه که چون براحتی می تونید اضافه کنید نگرانی نیست.

براحتی با این سیستم می تونید FullHD با کیفیت بازی کنید. 

بعضی وقت ها یک سری تنظیمات توی گیم ها هست که تاثیری توی کیفیت و گیم پلی نداره. با کارت های گرون قیمت تو FullHD شما هرگز به چیزی بهتر از اینی که 470 تحویلت می ده نمی رسی و چیزی حس نمی کنی. غیر از یک حس رضایت درونی که بگی سیستم من فلان بازی رو تنظیمات Max اجرا کرده و من خیلی خوبم.

حالا اگه گرافیک برای وضوح بالاتر 2K/4K تهیه بشه اون توجیح داره.

لینک به دیدگاه

اول اینکه پیشنهاد میشه فعلا خرید نکنید و تا بعد عید صبر کنید تا قیمتا یکم متعادل بشه.چون تا اون موقع RYZEN اومده و قیمتا وضعش بهتر شده

دوم اینکه اگه 6100 یا 6300 بردارید سیستم ضعیف تر میشه ولی مشکل خاصی پیش نمیاد .6100 سینگل ترد خوبی هم داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...