رفتن به مطلب

مشکل عجیب هارد نو که بدسکتور نداره اما هنگه!

Toxicity
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یک هارد تازه خریدم  مدلش سیگاتی بارکودا 1 ترابیته ولی بعضی وقتا هنگ میکنه و کلا سیستم میمونه!!!!

باید هارد رو یکم تکون بدم تا دوباره بتونم با کامپیوتر کار کنم با چند تا نرم افزار مثل Hd tune up و hard Disk Sentinel تست کردم ولی هیچ بدسکتوری پیدا نکرد!!! نمیدونم چه کاری بکنم؟؟! اخه لعنتی همیشه خراب نیست برم جای گارانتی هم از شانس مزخرفی که دارم  اونجا درست عمل میکنه !

راستی گارانتیش سازگاره چی کار کنم دوستان؟ همین الان داشتم این پست رو میفرستادم صفحه ابی مرگ اومد بالا و سیستم ری استارت شد جالبه یک هارد وسترن دیجیتال ابی دارم که مشکلی نداره!

لطفا کمک کنین ممنون

لینک به دیدگاه

با Hd tune up و این  برنامه hd sd sential که تست میکنم تمام سکتور ها سبزن مشکل لعنتی از کجاست؟؟؟

Untitled.jpg

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

سلام 

با همون نرم  افزار HD Tune  از قسمت  Error Scan  تست در حالت بدون Quick بگیرید ( کمی زمان بر هست )

پ.ن : این هارد سیگیت میتونم بگم جز سریع ترین هارد های اینترناله 1 ترابایتی هست اما توی اکثر این  سری متاسفانه همون طور که میبینید مقادیر Temperature و AirFlow Temperature بالا میره و   ارور زرد و بعدا  به قرمز تبدیل میشه دلیلشم دمای زیاد ( حالا میتونه دمای داخلی و گردش هوای داخل هارد باشه یا دمای هوای داخل  کیس  که روی هارد تاثیر میذاره ) هست که وقتی به حد معینی میرسه هارد هنگ میکنه و باید سرد بشه تا هارد شناسایی بشه 

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

در تسک منیجر چک کنید هنگام هنگ کردن مقدار مصرف هارد به 100℅ یا بالای 95℅ میرسه یا نه 

اگه این مشکل بوجود میاد مشکل از ویندوز هست ( البته در بعضی ویندوز های ۱۰ بوجود میاد این مشکل )

در غیر این صورت مشکلی که باعث هنگ هارد بشه سخت افزاری هست و باید گارانتی بشه تا مشکل مشخص بشه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Hamed2G گفته است :

سلام 

با همون نرم  افزار HD Tune  از قسمت  Error Scan  تست در حالت بدون Quick بگیرید ( کمی زمان بر هست )

پ.ن : این هارد سیگیت میتونم بگم جز سریع ترین هارد های اینترناله 1 ترابایتی هست اما توی اکثر این  سری متاسفانه همون طور که میبینید مقادیر Temperature و AirFlow Temperature بالا میره و   ارور زرد و بعدا  به قرمز تبدیل میشه دلیلشم دمای زیاد ( حالا میتونه دمای داخلی و گردش هوای داخل هارد باشه یا دمای هوای داخل  کیس  که روی هارد تاثیر میذاره ) هست که وقتی به حد معینی میرسه هارد هنگ میکنه و باید سرد بشه تا هارد شناسایی بشه 

ممنون بابت پاسخ هارد اصلا داخل کیس نیست دماش که خوبه؟ الان 31 فکر میکنم وسترنم 36 بود

همونطور که گفتم ارور اسکن هم حدودا هفته پیش گرفتم  هم با Hd tune up هم با اون یکی نرم افزار جفتشون تمام بلاک هارو سبز نشون داد واسه همین خیلی برام عجیبه!!!

وقتی هارد میره تو فاز هنگیات چیزی که تو تسک منیجر نشون میده اینهUntitled.thumb.jpg.ff84a5cafe4539e4fe9a47c277d947bb.jpg

واقعا گیج شدم جالبه یکم هارد رو تکون میدم از هنگ در میاد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، FiX3R! گفته است :

در تسک منیجر چک کنید هنگام هنگ کردن مقدار مصرف هارد به 100℅ یا بالای 95℅ میرسه یا نه 

اگه این مشکل بوجود میاد مشکل از ویندوز هست ( البته در بعضی ویندوز های ۱۰ بوجود میاد این مشکل )

در غیر این صورت مشکلی که باعث هنگ هارد بشه سخت افزاری هست و باید گارانتی بشه تا مشکل مشخص بشه

باشه الان میرم یک ویندوز هفت نصب میکنم :/ شاید فرجی بشه

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد مشکل از ویندوزه من خودم اینطوری بود هاردم یه ویروس بود هاردو 100درصد میکرد من موفق شدم پیدا کنم پاکش کردم ولی شما ویندوزو حذف کن احتمالا درسته

لینک به دیدگاه

فک نکنم دلیلش ویروس باشه بعضی نسخه از ویندوز۱۰ ها و بعضی از ۸.۱ ها این مشکل ۱۰۰ درصد شدن دیسک رو دارن ولی توی ۸.۱ خیلی کمتر از ۱۰ پیش میاد ولی اکثرا روی ویندوز ۱۰ مشکل ۱۰۰ شدن هارد رو بهش بر خوردن 

خصوصا زمانی که میخوای چنتا کار باهم انجام بدی سیستم به کلی هنگ میکنه و لود هارد ۱۰۰ درصد میشه

کلا لود باید زیر ۸۵درصد باشه و زمانی لود هارد به حداکثر یا خیلی زیاد میرسه که درحال کپی یا کات کردن اطلاعات زیاد و سنگین هستید ولی در حالت طبیعی و کارای عادی و نرم افزارای معمولی نباید حتی بالای ۷۰-۸۰ برسه

روی ویندوز ۷ اصلا این مشکل وجود نداره 

روی ویندوز ۸.۱ هم عموما وجود نداره

ولی روی ویندوز ۱۰ این مشکل بوجود میاد

من دلیلش رو نفهمیدم دقیقا  چیه ولی راه حل های زیادی تو اینترنت هست منم همرو چک کردم و تست کردم 

و مشکل رو حل کردم اما بار بعدی که ویندوز۱۰ نصب کردم هرکار کردم درست نشد و یک ویندوز ۸.۱ ریختم و هیچ مشکلی ندارم الان

ولی اگه دیسک ۱۰۰ میشه یا بالای ۹۰ درصد میشه

بهترین راه حل این مشکل استفاده از هارد SSD

که کاملا راه‌گشای این مشکل هست 

اصلا توی این زمانه سیستم بدون ssd معنایی نداره

لینک به دیدگاه

من کامل نخوندم چیا گفته بودید ولی الان که دیدم میبینم بعله مشکل شما هم ۱۰۰ درصد شدن لود هارد هست

الکی به هارد ضربه نزنید و تکون ندینش مشکل نرم افزاری ربطی به هارد بدبخت نداره :)

توی اینترنت راه حل های مشکل رو یکی یکی تست کنید اگه جواب گرفتید که خدغروشکر اما اگه جواب نده مجبورید ویندوز ۸.۱ یا ۷ نصب کنید یا که برید سراغ خرید ssd

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...