رفتن به مطلب

فاجعه ای به نام ویستا

sysman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

الان نرخ ریکاوری اصلا معلوم نیست

یه بار اتحادیه میگه هر 10 مگ 2000 تومان

یه بار میگه هر گیگ 15 تومان

یه بار میگه هر فلش مموری 5 تومان

اصلا معلوم نیست کی به کیه

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یه 4770 داشتم تصویر نداد

فرستادم گارانتی میگه تصویر میده :|

برگشت داده دوباره تست کردم تصویر نداد دوباره فرستادم

این دفعه گفت تصویر نمیده جاش برذات یه 5450 دست دو میفرستیم :|

5450 اومده میبینم 4 تا خازن نشتی داره برد لحیم کاری و ...

زنگ زدم میگم این ایراد فیزیکی داره ها

میگه مشکلی نداره شما تست کن جواب میده تعمیر کار حرفه ای درستش کرده

زدم به کیس

پاور زدم روشن نشد

2 باره 3 باره یه دود غلیط از کیس بلند شد

دیدم همون خازن هایی که نشت کرده بود دورشون سیاه شد

زنگ زدم گفتم

گفت بفرست یکی دیگه میفرستیم برات

فرستادم دیگه گرافیکی برام بر نگشت :D

لینک به دیدگاه

یه 4770 داشتم تصویر نداد

فرستادم گارانتی میگه تصویر میده :|

برگشت داده دوباره تست کردم تصویر نداد دوباره فرستادم

این دفعه گفت تصویر نمیده جاش برذات یه 5450 دست دو میفرستیم :|

5450 اومده میبینم 4 تا خازن نشتی داره برد لحیم کاری و ...

زنگ زدم میگم این ایراد فیزیکی داره ها

میگه مشکلی نداره شما تست کن جواب میده تعمیر کار حرفه ای درستش کرده

زدم به کیس

پاور زدم روشن نشد

2 باره 3 باره یه دود غلیط از کیس بلند شد

دیدم همون خازن هایی که نشت کرده بود دورشون سیاه شد

زنگ زدم گفتم

گفت بفرست یکی دیگه میفرستیم برات

فرستادم دیگه گرافیکی برام بر نگشت :D

اين ديگه تراژدى سخت افزارى‌ بود. كدوم گارانتى؟

لینک به دیدگاه

اين ديگه تراژدى سخت افزارى‌ بود. كدوم گارانتى؟

داریم در مورد ویستا صحبت می کنیم دیگه

بغیه گارانتی هارم که بخواهم بگم باید کلا تاپیکو کنترات بردارم

لینک به دیدگاه

من مانیتور ایسوس فرستادم واسه گارانتی بعد 15 روز که تماس گرفتم اپراتور عزیز میگه هنوز دستمون نرسیده خلاصه منم زدم به سیم اخر شروع کردم به زیر سوال بردنشون و گفتم الا و بلا من الان کد رهگیری میخوام اخر سر گفت ما هیچ کاره ایم !!! زنگ زدم  با مدیرشون صحبت کردم گفتم واقعا" شما هیچ کاره اید ؟ :D اخه اپراتور هاتون وقتی نتونستن به من یک کد رهگیری بدن اینو به من گفتن .خلاصه بعد ازکلی بحث قطع کردم.در کمال تعجب فردا مانیتور به دستم رسید و جالب این بود که اطلاعات مربوط به مانیتور من اصلا" ثبت نشده بود !!!!حتی به ادرسی که فرستادم شک کردم وقتی دوباره نگاه کردم دیدم که درست فرستادم .

در کل از گارانتی هایی که خیلی خوب پاسخگو بودن و قطعه رو سریع واسم تعویض کردن 

آواژنگ 

دریا کامپیوتر 

و فیوچر 

لینک به دیدگاه

بابا فلش من دادم گارانتی سیلیکون پاور بعد از 3ماه تعویض کردن هارد هم دادم آواژنگ بعد از 1.5 ماه برام جایگزین فرستادن

لینک به دیدگاه

آشغال ترین شرکتی که بتونید برای گارانتی محصول خودتون انتخاب کنید شرکت ویستا هستش من دوتا لبتابم رو قطعه فروش کردم اما گارانتی نبردم 

خیلی مزخرفه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زمان بر بودن پروسه تعويض و يا تعمير که کاملا طبيعي هست !

براي تعويض يک فلش 8 گيگ پاتريوت 6 ماه گارانتي فرآيند طول دادن !

همينطور اين پروسه رو هم با انفورماتيک گستر داشم تا حالا.

تنها گارانتي هايي که تا حالا اذيتم نکردن و زود تست کردن و تعويض کردن يکي شکوفا بود(محصولات فيليپس) يکي هم گرين که چند مورد پاورهام رو در جا تعويض کردن ...

لینک به دیدگاه

بابا فلش من دادم گارانتی سیلیکون پاور بعد از 3ماه تعویض کردن هارد هم دادم آواژنگ بعد از 1.5 ماه برام جایگزین فرستادن

ما فلش با گارانتی SD میفروشیم

کارت فلش + خود فلش بدون ایراد ظاهری

تعویض در جا می کنیم

نمی دونم شما کجا بردین!

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

دوستان هارد با گارانتی ویستا الماس  بخرم ؟؟؟ ( فوری هست ) ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان هارد با گارانتی ویستا الماس  بخرم ؟؟؟ ( فوری هست ) ممنون

چاره ای هم هست!

دو سه تا شرکت اصطلاحا معتبر هستن که هارد وارد می کنن.

یکیشون همین ویستا هست! سازگار هم هست که وضعش تعریفی نداره اون هم! آواژنگ هم یه زمانی هارد میاورد ولی الان نمیدونم بارش تو بازار باشه یا نه!

اگر تو بازار بود اول آواژنگ بعد سازگار و در آخر ویستا...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه جا ویستا هست ....آواژنگ هم خیلی کمه و بد گیر میاد ......

اگر میتونید مراعات کنید و از قطعه خوب استفاده و نگهداری کنید که نیاز به ارجاع به گارانتی نداشه باشید مشکلی نیست.

چون همونطور که دوستان گفتن گارانتی کننده ها در زمینه هارد خیلی بدقلق هستن.

لینک به دیدگاه

اگر میتونید مراعات کنید و از قطعه خوب استفاده و نگهداری کنید که نیاز به ارجاع به گارانتی نداشه باشید مشکلی نیست.

چون همونطور که دوستان گفتن گارانتی کننده ها در زمینه هارد خیلی بدقلق هستن.

دقیقا مشکل من  ابتدای کار هست یعنی استارت کار با هارد هست ... اگر این مرحله به سلامت رد شود میشه خوب استفاده و نگهداری کرد

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

این هاردایی که میخرید یک مقدار هم درست ازشون استفاده کنید تا کارتون به گارانتی نیوفته . شاید همون هارد شما اگر دست یک نفر دیگه و داخل یک کیس دیگه بود براش مشکلی پیش نمیومد .

هارد یک ترا یا دوترا رو برای ویندوز استفاده نمیکنن یه 500 میخرن اونم وسترن بلو یا سیگیت بارکودا اصل نه توشیبا و هیتاچی یا این هاردای ریفری که گارانتیهای متفرقه میارن مثل الانفصال . هارد دومتونم یه اکسترنال آداپتوری باشه نه پاسپورتی . کار با پاسپورتی یه مقدار سخته برای شماها . چون اونم باز مث فلش زرتی میکشید از سیستم دوباره وصل میکنید اجکت نمیکنید موقع کار باهاش تکونش میدین . ولی هارد اکسترنال آداپتوری چون برقش جدا تامین میشه کمتر مشکل براش پیش میاد .

وقتی کیستون داخل میز کامپیوتره و توی بازی کالاف دیوتی دشمن میکشدتون مشتتونو محکم نکوبید روی میز تا لرزشش به کیس و در نتیجه به هارد منتقل بشه . اون هارد اس اس دی نیست که هدو سیلند داره و نوک هد خیلی به سطح سیلندر نزدیکه . یا مشت نکوبید رو میز کامپیوتر یا اینکه کیسو بزارید بیرون از میز کامپیوتر .

پاور درست درمون به هاردا وصل کنید از برند درست حسابی و اکبند نه دست دوم .

هی زرتی ریست نکنید سیستمو . میکرو و سگا نیست که سیستم کامپیوتریه . یا مثلا بعضیا میگن سیستم کند بود یهو زارتی دکمه پشت پاورو وسط ریدو رایت هارد زدم بعد دوباره روشن کردم درست شد . دهن هارد اینجوری دچار مشکل میشه . هیچ وقت سیستمو از پشت کیس خاموش روشن نکنید وقتی سیستم روشنه . موقع ریست هم حتما به اون چراغ قرمز روی کیس که کارش نشون دادن فعالیت هارده توجه کنید . اون چراغ یکی از کاربرداش اینه .

کیسایی که بدنشون برق داره براشون سیم ارت درست کنید و به شوفاژ یا لوله آب وصل کنید با یه سیم .

جاهایی هم که برق زیاد میره یه فکری بکنن دیگه برا خودشون با توجه به بودجشون . محافظی ....

اگه همه این کارارو کردینو باز هاردتون آسیب دید اونوقت هاردو میفرستین گارانتی و میگین اطلاعاتش برام مهم نیست و بعد یک هفته یا تعمیر میکنن یا نو میدن بهتون .

هیچ الزامی برا نو دادن ندارن گارانتی ها  مگه اینکه تو برگه گارانتی ذکر کرده باشن . هر چقدرم دوست داشته باشن پول ریکاوری میگیرن چون قانونی وجود نداره برای ریکاوری .

نکته طلایی :

هاردای آکبند وسترن و سیگیت زیر 500 گیگ اصل نیستن بالای 500 گیگ هم فقط 500 و 1 ترا و دو ترا و سه و چهار ترا دارن . اگه دیدین یک گارانتی ای وسترن 1.5 ترا داره نخرید ریفره .

زیرزمین پاساژ ایران زیتون کامپیوتر هارداش اصله و اکثرا سازگارو آواژنگو ویستا خاورمیانه .

الان که خدارو شکر اس اس دی 120 گیگ سامسونگ شده 220 تومن سری 850 ایوو اکبند . یه اس اس دی بگیرید با یه هارد 1 ترا گرین یا 1 ترا اکسترنال اداپتوری . اگرم بودجه ندارید یدونه 500 وسترن بلو یا 1 ترا وسترن بلو بگیرید .

لینک به دیدگاه

منم یه مانیتور دادم برای گارانتی بعد از 3 روز که دستشون بود تازه مشخص شد که شامل گارانتی میشه بعدش هم گفت قطعه یدکی تا 3 هفته دیگه میرسه و من باید 4 هفته ای سیستم رو بخابونم که مانیتور برگرده!

لینک به دیدگاه

گارانتی  در ایران مثل   qpm05o6t5zgeolt1xwaz.jpg  میمونه . میشه دید نمیشه خوند  

ویرایش شده توسط JarOoBarghi
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

منم یه مانیتور دادم برای گارانتی بعد از 3 روز که دستشون بود تازه مشخص شد که شامل گارانتی میشه بعدش هم گفت قطعه یدکی تا 3 هفته دیگه میرسه و من باید 4 هفته ای سیستم رو بخابونم که مانیتور برگرده!

مانیتور من بعد از 3 هفته برگشت اما وقتی اومدم تستش کنم چندتا پیج توش غلت میخورد دوباره فرستادم گارانتی! :( :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

دوستان شایدم بگیر نگیر داره من 5 روز پیش یک گرافیک gtx 650 ti boostفرستادم گارانتی امروز زنگ زدن گفتن باید تعویض بشه و با یه گرافیک gtx 750 tiعوض کردن

لینک به دیدگاه

خوش به حالت من که مانیتور MX279H فرستادم کل پنل روعوض کردن اما جایگزین نکردن اونم با این وضعیت! مگه مانیتور بجز پنل جی داره؟ تا این سری هم برگرده 5 هفته میشه که سیستم رو گذاشتم خاک بخوره

لینک به دیدگاه

درود

والا ما که تابحال خداروشکر گذرمون به هیچ گارانتی نخورده و امیدوارم هم نخوره

ولی حقیقتا به شخصه به گارانتی به عنوان عمر مفید قطعه نگاه میکنم :D

لینک به دیدگاه

درود دوستان

منم یه مین گرفتم شب تست کردم دیدم لن کار نمیکنه بردم به بارویی بود ظاهرا مدیر قسمت گارانتی ریستا با جسارت تمام گفت گارانتی مارو نمی خریدی

منم گفتم شرکت ....خورده جنس گارانتی کرده بالاخره هی پیشنهاداتی می داد که در" شهر به عین الله باقرزاده هم نشده بود " که با برد تعمیری ddr2 تعویض کنیم

و از این طور خزعبلات که من با 124 تماس گرفتم به خورده کوتاه اومدن بعدش هم کلید کردم مین و بدین که می خوام ببرم تعزیرات

الغرض بعد از 5 روز تماس گرفتن که ما 195 تومان بهتون پرداخت می کنیم که قاطی کردم کشیدم به فحش که مجدد تماس گرفتن گفتن عین مبلغ خرید و پرداخت کردن

حالا هرچی بخرم اولشرط می کنم که گارانتیش ریستا نباشه

حال اعلام این قبیل تجربیات به هم می تونه مجبورشون کنه که خدمات شون رو درست کنن

لینک به دیدگاه

گارانتی بسیار مزخرفیه

من یه لپتاپ خریدم بره برادرم تا اومدیم ویندوز نصب کنیم دیدیم دو تا پیکشل سبز وسط مانیتور روشنه بد جور ضایع بود

بردیم گارانتی گفت طبیعیه تا سه تا ما گفتیم پیکسل سوخته نیست این داره نور سبز میده خلاصه قبول نکرن با هزینه خودم 250 تومن led لپتاپ آکبندو عوض کردم

یه مشت حروم خور عو....

ویرایش شده توسط 7alireza7
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...