رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل در مادربرد asus p8p67 pro

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یک هفته میشه این سیستم رو از همین سایت البته به صورت حضوری از تهران خریدم و ازش راضی هستم فقط یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی سیستم رو روشن میکنم سیستم خود به خود ریست میشه وقتی هم روشن میشه بعضی وقتا بالا نمیاد باید خودم دستی ریست کنم تا بالا بیاد البته باید بگم بایوسشم ابدیت کردم و قبلش هم همینطور بود البته موقع خرید هم همین مشکل رو داشت که اقا پوریا اگه اشتباه نکنم اسمشو گفت که داره رمهارو شناسایی میکنه.

پاور من redmax 600w ممکن هست امکان داره از این باشه یا نه اخه وقتی روشن میشه در لود کامل هم مشکلی ندارم.

من قصد خرید رم super talent 2*2 1333 رو داشتم چون سیستم بال نیومد اقای حسینی یه رم team group 4GB 1333 single به من داد حالا با این تفاصیر من باید چکار کنم ایا سیستم مشکل داره و باید گارانتی بره یا نه حل شدنیه خواهشا راهنمایی کنید دیگه نمیدونم باید چکار کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما از تو بایوس در قسمت Power management تمام گزینه های C-Stats مانند c1,c2 رو غیر فعال کنید

اگر مشکل حل نشد ابتدا با یک پاور دیگر تست کنید وبعدتنظیمات زیر رو اعمال کنید

aioverclock tuner:manual

cpu voltage;1.3v

vccsa;0.965

vccio:1.075

dram voltage:1.65

dram timing control:

dram cas;9

dram ras to case:9

dram ras pre::9

dram ras act:24

dram command mode:2t

امیدوارم مشکلتون حل بشه ;)

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

با سلام

شما باید تو بایوس گزینه internal pll voltage رو disable کنید به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد

لینک به دیدگاه

با سلام

شما باید تو بایوس گزینه internal pll voltage رو disable کنید به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد

سلام دوست عزیز من این گزینه رو پیدا کردم البته به این شکل internal pll overvoltage واون رو disable کردم و فعلا با یک بار امتحان مشکلی نداشت و امیدوارم که دیگه مشکلی نداشته باشه و در ضمن این گزینه چه کاری رو انجام میداد خیلی ممنونمRose.gif که من رو راهنمایی که کردینwhew.gif

لینک به دیدگاه

این گزینه برای اورکلاک سی پی یو هایی هست که پسوند k دارن مانند core i7 2600k که قدرت اورکلاکشونو افزایش می ده در عین حال سیستمو ناپایدار می کنه مانند مشکل شما یا blue screen هایی با کد 124 ( bsod code 124)

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

منو ببخش كه نتونستم بهتون جواب بدم چون نبودم و نتونستم پيغامها رو چك كنم عزيز .

در كل اميدوارم كه كمك بابك جان كاملا براتون مفيد بوده باشه .

اگر مشكل حل نشد اصلا نگران نباشيد و بنده كاملا با تمام وجود در خدمت شما هستم عزيز ;)

در ضمن بابت كمكي كه بابك جان به دوستمون كردن 10 امتيار به امتيازاتشون اضافه كردم چون كار بسيا ارزش مندي رو انجام دادن .

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام . مشکل صفح مرگ یا صفحه آبی را با برنامهbluescreenvie می خوام تست کنم. ولی کار کردنشو نیمدونم . اگه کسی میتونه کمک کنه . با تشکر :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز . مشکلت دقیقا چی هست. یک مقدار توضیحات بدید لطفا .؟

در این لینک هم به موارد مشابه اشاره شده . یک نگاه بکنید اگر کارتون راه نیفتاد ، مجددا سوال کنید.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11711

;)

لینک به دیدگاه

سلام

این من پاسخ تو یه تایپک دگه هم هست شاید مشکلتون رو حل کنه

مورد اول : که خیلی مهم هست در نسل DDR3 رم ها پس از اولین استفاده تمام مادر بورد ها یک ستینگ پیشفرض برای رم در نظر می گیرند وعلت این امر افزایش رنج و محدوده فرکانس در این نسل هست و شما باید بعد از اولین راه اندازی به تنظیمات بایوس رفته و طبق مشخصاتی که روی هلوگرام رم هست تنظیمات رو تغییر بدید

مورد دوم : در هنگام خرید رم حتما دفترچه مینبورد رو نگاه کنید وطبق اون رم بخرید .مثلا من اول یه جفت رم 1600 ADATA برای برد p8p67 deluxe خریدم که در دفترچه مادربورد نبود ، که یک بارم عوضش کردم ولی برد با تنظیمات هلوگرام رم مچ نشد و من رم ها رو به جایی که خریده بودم پس دادم و یک جوفت جی-اسکیل که تو دفتر چه بود خریدم

مثلا دیفالت مادبورد من رو تایمینگ 9-9-9-24 (اگه اشتباه نکم ) بود و فرکانس 1300 که با تغییرر تایمنگ و افزایش واتاژ که مهمترین بخشش هست تنظیمات به 8-8-8-24 و فرکانس 1600 در واتاژ1.5 ولت تغییر کرد تمام این تنظیمات روی هلوگرام رم ها هست که با نرم افزار ایسوس سویت هم که رو DVD مادبورد هست هم می شه تمام قابلیت های رم رو تو قسمت system information مشاهده کرد. توجه داشته باشید که فرکانس رو دستی تغییرر ندید و اون با تغییر ولتاژ و تایمینگ خود به خود تغییر می کنه.

برای مطمئن شدن از صحت حرف هام می تونید با گارانتی شرکت انفورماتیک گستر تماس بگیرید

ویرایش شده توسط Nikita
لینک به دیدگاه

m20.jpg

-------------------------------------------

با سلام مجدد و با تشکر از شما دوست عزیز

مشخصات سیستم:

ram corsair dominator 1600

mb Asus P8P67

CPU Coru5 2400

VGA Giga 4850 1G

HDD WD 1T back64mb

Power 1035 Green

من در بعضی مواقع دچار بلو اسکرین میشم .مثلا فلش را به سیستم وصل میکنم یا موزیکی اجرا میکنم . یا بازی اجرا میکنم. در بعضی اوقات هم 24 ساعت کار میکنم و لی اتفاقی نمی افته .

ویرایش شده توسط cl00t
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...