رفتن به مطلب

لطفا مشاوره بدین اساتید عزیز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان عزیز من قصد دارم 300 تومن هزینه کنم و واتر کولر Green Glacier evo 240 رو برای سیستمم بخرم.آیا ارزش هزینه داره؟؟یا ب نظرتون پردازندمو عوض کنم؟

مشخصات سیستمم اینه

asus b150 pro gaming\aura

core i 3 6100

cpu cooler green buffalo 100

asus rog strix rx 470

gskill 8gb aegis

z2+hero

green 530

western black 2tb 

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

سلام. خسته نباشید،
شما پاورتون درست شد ؟ 
به نظرم ارزش نداره که واتر کولر بخرید . همین مقدار رو پردازنده تون رو i5 کنید. به نظرم i5 6400 می تونه خوب باشه. با این i5 هم یک خنک کننده معمولی بردارید ، چون برای بازی کولر بحث خیلی مهمی نیست.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام. خسته نباشید،
شما پاورتون درست شد ؟  به نظرم ارزش نداره که واتر کولر بخرید . همین مقدار رو پردازنده تون رو i5 کنید. به نظرم i5 6400 می تونه خوب باشه. با این i5 هم یک خنک کننده معمولی بردارید ، چون برای بازی کولر بحث خیلی مهمی نیست.

ن دادا همچنان داره ویززززز میکنه

منم نظرم رو همین i5 6400 هستش مرسی از نظرت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واتر کولر میخوای چیکار مگه پردازنده ضریب باز داری ؟

پولشو بزار یه i5 بگیر یا پاور نو بگیر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز i5 6400 تو بازی از i3 6100 اصلا بهتر نیست دلیلشم بخاطر قویتر بودن سینگل کور 6100 هست ، پیشنهاد بنده اینه یه برد z170 بگیری و یه کولر معمولی و i3 6100 رو مقداری اورکلاک کنی تا با کمترین هزینه بهترین راندمان رو داشته باشی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، OmidArash گفته است :

دوست عزیز i5 6400 تو بازی از i3 6100 اصلا بهتر نیست دلیلشم بخاطر قویتر بودن سینگل کور 6100 هست ، پیشنهاد بنده اینه یه برد z170 بگیری و یه کولر معمولی و i3 6100 رو مقداری اورکلاک کنی تا با کمترین هزینه بهترین راندمان رو داشته باشی

لینک به دیدگاه

دوست گرامی چطوری شما فکر کردید که i5 6400 در گیم از 6100 کم میاره ؟ 

لینک به دیدگاه

یکی از سایت های بنچ مارک (که طرفداری نمی کنه و بنچ های واقعی رو قرار میده) سایت گیم دیبیت هست . این سایت بین این دو سی پی یو این طوری نتجیه گیری کرده : (6400 رو پیدا نمی کرد ، اشتباها مجبور شدم که از 6500 بنچ بگیرم. البته نسبتا همانند هم هستند) :
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2410&pid2=2326&compare=core-i3-6100-3-7ghz-vs-core-i5-6500-3-2ghz

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

دوست گرامی چطوری شما فکر کردید که i5 6400 در گیم از 6100 کم میاره ؟ 

براتون یه ریویو کامل میزارم بخونین برای شخصیتتون هم مفیده

http://www.cpu-world.com/Compare/410/Intel_Core_i3_i3-6100_vs_Intel_Core_i5_i5-6400.html

لطفا بعد از اینکه بنچمارک های گیمینگ و گرافیکیشو همه رو دیدی اون منفی ای که از روی نادانی دادی رو وردار

تو یوتیوب هم سرچ کن ویدئو های بسیار زیادی موجوده که با یک سیستم مشابه متوسط نرخ فریم 6100 بیشتر از 6400 است

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

یکی از سایت های بنچ مارک (که طرفداری نمی کنه و بنچ های واقعی رو قرار میده) سایت گیم دیبیت هست . این سایت بین این دو سی پی یو این طوری نتجیه گیری کرده : (6400 رو پیدا نمی کرد ، اشتباها مجبور شدم که از 6500 بنچ بگیرم. البته نسبتا همانند هم هستند) :
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2410&pid2=2326&compare=core-i3-6100-3-7ghz-vs-core-i5-6500-3-2ghz

جایی نمیبینم تو این لینکی که برای شما مستنده بنچمارکه مشخصی از فریم ریت در بازی های مختلف گذاشته باشه ! یقینا شما از اون دسته افرادی هستید که از روی اعداد و ارقام نتیجه گیری می کنین و تجربه کاریتون خیلی خیلی بالاست !

لینک به دیدگاه

برادر شما پاورتو رد کن 

یه پاورو یه ماژول رم لنگه رمت بگیر استفاده کن 

پاور خوش قیمت اکبند هم خواستی دارم 

لینک به دیدگاه

تو بیشتر بازیهای امروزی تفاوتی بین این 2 سی پی یو نیست هر چند همین الانم گیم هایی هست تعداد هسته بیشتر در روانتر اجرا شدن گیم تاثیر بسزایی داره . مثلا gta v ولی در آینده مطمئن باشید تعداد هسته خیلی تاثیر گذار خواهد بود در گیم ها با روندی که پیش رو هست مخصوصا در دایرکس 12 . 

واتر به نظرم بیشتر به درد کسی میخوره که سیستم قوی داشته باشه و تو کار اورکلاک باشه و به نظرم اصلا منطقی نیست برای یه i3 همچین هزینه ای بکنید دوست عزیز و به نظر من وجود یه ssd یا خرید یه سی پی یوی قویتر منطقی تر باشه تا خرید یه واتر

اگر من جای شما بودم اولین گزینه سی پی یوی قوی تر بود و دومین گزینه ssd و آخرین گزینه رو روی واتر هزینه میکردم 

لینک به دیدگاه

واتر به درد سیستم شما نمیخوره و هزینه اضافی تلقی میشه. من باشم برا پردازنده هزینه میکنم بعد رم بعد مین

ssd هم اینروزا به عنوان قطعه اصلی تلقی میشه

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

دوستان حرف حق رو میزنن داشتن یک SSD از واجباته که تاثیرش بوضوح قابل مشاهده است.

لینک به دیدگاه

درود

نظر شخصی بنده روی خرید یک عدد رم 8 یا 4 گیگ دیگه اس که بنظر از همه چیز واجب تر میرسه

بعد از اون اگر تونستید سی پی یو به 6500 ارتقا بدین 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

واتر کولر میخوای چیکار مگه پردازنده ضریب باز داری ؟

پولشو بزار یه i5 بگیر یا پاور نو بگیر

فک کنم خرید پردازنده تو این شرایط زیاد ب صرف نیس.حرف شمام درسته واترم ب درد نمیخوره.فک کنم باید پاور بخرم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، OmidArash گفته است :

دادا من اصلا اورکلاک بلد نیستم وگرنه موقه ای ک این مین رو خریدم میتونستم ی 100 تومن بیشتر  بذارم و همین سری asus z170 pro gaming رو بخرم.در رابطه با پردازنده هم والا نمیدونم. و نظری ندارم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، babak_11 گفته است :

تو بیشتر بازیهای امروزی تفاوتی بین این 2 سی پی یو نیست هر چند همین الانم گیم هایی هست تعداد هسته بیشتر در روانتر اجرا شدن گیم تاثیر بسزایی داره . مثلا gta v ولی در آینده مطمئن باشید تعداد هسته خیلی تاثیر گذار خواهد بود در گیم ها با روندی که پیش رو هست مخصوصا در دایرکس 12 . 

واتر به نظرم بیشتر به درد کسی میخوره که سیستم قوی داشته باشه و تو کار اورکلاک باشه و به نظرم اصلا منطقی نیست برای یه i3 همچین هزینه ای بکنید دوست عزیز و به نظر من وجود یه ssd یا خرید یه سی پی یوی قویتر منطقی تر باشه تا خرید یه واتر

اگر من جای شما بودم اولین گزینه سی پی یوی قوی تر بود و دومین گزینه ssd و آخرین گزینه رو روی واتر هزینه میکردم ?

مرسی از نظرت نظر منم رو همین پردازندس ک بخرم.ولی با بازار الان هم اشتباهه به نظرم خرید پردازنده.واترم ک کلا بیخیالم کردن

لینک به دیدگاه

دوستان بنده اورکلاک بلد نیستم.ب نظرتون اشتباه نیس ک مین سری z170 بخرم ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگر سیستم فقط واسه بازی هست که همین عالی هست دیگه با این وضعیت گرونی چه کاری هست.

اگرم میخواین حتما یک چیزی واسه کیس بگیرین بهترین گزینه ssd هست بازم برای گیم زیاد تاثیری نداره ولی شاید جاهای دیگه بیشتر بدردتون خورد

لینک به دیدگاه

تو این بازی watch dogs 2 پردازنده همش رو 100% هستش به نظرم پردازنده رو عوض کنم بهتره

کسی دیگه نظر نداره ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

تو این بازی watch dogs 2 پردازنده همش رو 100% هستش به نظرم پردازنده رو عوض کنم بهتره

کسی دیگه نظر نداره ؟؟

برو واسه i5 ، اگه تونستی 6500 بگیر که فرکانس یپخیلی بهتری نسبت به 6400 داره

کلا بیخیال مین شو و فکر نکنم سی پی یو شما توانایی اورکلاک داشته باشه چون تا اونجایی که میدونم اینتل این قابلیت واسه سی پی یو های بودن پسوند k بسته و به فرض 6100 اور هم کردید توفیر چندانی نداره که اونم باید برد z با کولر درست درمون بگیری !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...