رفتن به مطلب

لطفا مشاوره بدین اساتید عزیز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 30 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

تو این بازی watch dogs 2 پردازنده همش رو 100% هستش به نظرم پردازنده رو عوض کنم بهتره

کسی دیگه نظر نداره ؟؟

دوست عزیز سی پی یو شما ضریب بسته و قابلیت اورکلاک نداره و خرید واتر کولر یه جورایی دور ریختن پول!

شما اگه میخوای هزینه کنی:

1. تا جایی که میتونی صبر داشته چون قیمت ها الان کاملا غیر منطقی و با اومدن سی پی یو های جدید شاید کمی مساعد تر بشه!

2. اولویت خرید برای شما باید سی پی یو باشه چون برای رزولوشن 1080 یه i3 بعضی جاها البته خیلی کم گلوگاه میشه با کارت گرافیکت(پیشنهاد من i5 6500)!

3. بعد هم پیشنهاد میکنم یه رم دیگه 8 (سعی کن با تایمینگ و فرکانس یکسان با رم خودت) بگیری!

4. اس اس دی هم تاثیر بسزایی تو عملکرد سیستم داره اما در زمینه گیمینگ تاثیر محسوسی نداره فقط کمی لود ها رو سریعتر میکنه (بیشتر بدرد بازی های آنلاین میخوره که لودینگ میلی ثانیه ای هم سودمند تلقی میشه)!
5.پاور هم در صورت که مقدور بود عوض کنی بهتره اما همین هم اگه مدت زیادی از کار کردش نمیگذره مشکلی نداره و میشه گفت کافیه!

6. مین بورد تاثیر در گیمینگ نداره مگه اینکه کاربرد خاصی داشته باشه مثل کارت صدا خوب و اینا که میتونی جداگانه بهش اضافه کنی خودت(مادربرد شما تا اخرین مدل i7 6700kرو هم ساپورت میکنه)(اگه مادربردی قرار تو گیمینگ تاثیر گذار باشه قطعا قیمت گزافی داره که اکثرا این قابلیت های به صورت جداگانه رو میشه تهیه کرد)!

پ.ن : اولویت شما خرید سی پی یو بعد رم بعد اس اس دی بعد پاور!

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ali.king گفته است :

دوستان عزیز من قصد دارم 300 تومن هزینه کنم و واتر کولر Green Glacier evo 240 رو برای سیستمم بخرم.آیا ارزش هزینه داره؟؟یا ب نظرتون پردازندمو عوض کنم؟

مشخصات سیستمم اینه

asus b150 pro gaming\aura

core i 3 6100

cpu cooler green buffalo 100

asus rog strix rx 470

gskill 8gb aegis

z2+hero

green 530

western black 2tb 

فعلا به نظرم قیمت پردازنده ها غیر واقعی هست بعدا میتونید هم واتر کولر بگیرید هم سی پی یو نسل جدید مثا اینا

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-7350K+%40+4.20GHz

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-7600K+%40+3.80GHz&id=2919

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

بنده اگر جای شما بودم نیازهام رو روی کاغذ مینوشتم و طبق اونا تصمیم میگرفتم.

مثلا اگر من نیاز داشتم که تو بازی فریمم بالا بره نه ssd و نه واتر کولینگ نمیتونه بهتر کنه وضعیت رو بلکه cpu و gpu میتونه وضعیت رو بهتر کنه.

یا اگر نیاز داشتم که سرعت کلی سیستم بالا بره مطمعنا ssd اولین اولویت میشه.

یا بازم اگر میخاستم به صورت کلی سیستمم یه بر و رویی بگیریه یه رم اضافه میکردم بقیه پولش رو هم اخر هفته میرفتم ددر دودور.

شما ببینید اولویتتون با چیه. به من باشه میگم برو ssd کارکرده حجم 120 پیدا کن زیر 150 پیدا میشه یه رم 8 هم اضافه کن سرعت کلی سیستم به طور کاملا محسوسی بالا میره.

سی پی یو رو فعلا دست نزن که قیمتا شبیه به زمان جنگ 8 ساله ایران عراقه!

در هر صورت خودتون باید انتخاب کنید و ببینید که به چی نیاز دارید دوستان هرکدوم بر حسب تجربه خودشون بیان میکنن.

شاد و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

توصیه من خرید 7350 جدید اینتل هست که میگن به اندازه i5 نسل 6 قدرت داره

صبر کنین متعادل بشه قیمتا یه i5 نسل 7 بگیر

اینو یه تجربه شخصی ام رو میگم : سیستمم موقع رندر گیری که CPU واضحا تحت فشار هست مخصوصا حین کار با 3DMax دمای سی پی یو تا نزدیک 90 درجه لود میشد اونم با وجود Captain 360 که خودم سه تا فن 12 سانت نوکچوا با 3000 دور هم رو طرف دیگه رادیاتورش بهش اضافه کردم و حتی با فن کنترل خود مادربردم که رمپیج 5 ورژن 10 هستش دور فنها رو رو ماکزیمم میزاشتم یعنی با وجود 6 تا فن با دور 3000 تو هر دو طرف رادیاتور !!! طوری که گزینه آخرم اضافه کردن EKWB بود و فروش فنها و واتر کوتر !!!! ولی شانسی یه سایت پیدا کردم که نوشته بود بایوس رو ارتقا بدین روی لود CPU , افزایش کارایی اش و کاهش دماش خیلی تاثیر داره و واقعا جوابگو شد !!! الان همون فایل رو برام رندر میگیره و دمای CPU بندرت به 40 میرسه . شما هم یه بایوس رو ارتقا بدین شاید تاثیر گذار بود .

لینک به دیدگاه

سلام

شما سعی کن رم  یا اس اس دی بگیری بعد اگه خواستی هزینه کنی یه سی پی یو i5 بگیر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DjMoslemok گفته است :

سلام دوست  من 

منم اول 6100 برداشته بودم که متاسفانه اذیت میکرد و افت فریم از 60-70 به 45-50 داشتم که با 6600 تعویض کردم و الان راضی هستم 

در کل 6100 قوی هست و خوبه ولی در بازیهای open world و بازیهایی که پردازش زیادی میطلبه باعث گلوگاه میشه و افت فریم ایجاد میکنه و بازی smooth اجرا نمیشه

این تجربه شخصی من بود

موفق باشی

ممنون دوست عزیز.منم به این نتیجه رسیدم.تو بازی watch dogs 2 سی پی یو همش رو 100% کار میکنه و تابلویه ک گلوگاه میکنه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ali.king گفته است :

دوستان بنده اورکلاک بلد نیستم.ب نظرتون اشتباه نیس ک مین سری z170 بخرم ؟؟?

بسیار ساده و پیش پا افتاده هست و با 20 دقیقه وقت گذاشتن و سرچ کردن و مطالعه دقیقا متوجه میشی چیکار کنی ، خرید z170 یک پیامد مثبت دیگه هم در آینده داره اونم پشتیبانی از نسل 7 ، البته ارتقا پاورتون هم به نظر لازم میاد ، خیلی ساده میتونی سرچ کنی مثلا : Asus Z170-K Core i3 6100 Overclock

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...