رفتن به مطلب

سهل انگاری شرکت تیپاکس و تحویل کارت گرافیک gtx 1060 به فردی دیگر( نتیجه پیگیری ها اضافه شد)

ٌWanheda
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام 

• هشدار هشدار هشدار  
  • خرید گرافیک gtx 1060 از لینک  : 
  • http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/69310-کاهش-قیمت-msi-gtx-1060-gaming-x-6gb/
  • سهل انگاری شرکت تیپاکس و تحویل کالا به فردی دیگر 
  • خواهشمندم از کلیه دوستان که در این مورد میتونم به ما کمک کنند برای شکایت و دریافت خسارت تا جلوگیری بشه از اتفاقات مشابه که برای هر کدوم از دوس تان میتونه رخ بده و  تلنگری باشه به شرکت تیپاکس که کالا و سرمایه ما رو همین طوری حراج نکنند . 
  • هرکسی اومد بدون مشخصات بسته رو بهشون تحویل ندن.  
  • اگه حداقل اون مامور یه زنگ به این شماره همراه تحویل گیرنده میزد یا درخواست کارت ملی میکرد انان منم به پولم رسیده بودم.  

با عرض سلام 

به دلیل در خواست دوستان نتیجه رو به دوستان اطلاع رسانی میکنم : 

با پیگیری های بنده از شعبه و وجود عکس ها و فیلم های شعبه متوجه شدم که فردی بسته رو تهویل گرفتند فردی 17 ساله بوده که با سن تحویل گیرنده (منظور علی امانی) هم خوانی داشت و با پیگیری از مراجع زیر صلاح مثل پلیس اگاهی و دادگاه به این نتیجه رسیدم که دارم وقت رو هدر میدم و باید خودم شخصاً وارد عمل بشم. 

من با زرنگی تمام چون کد پستی گیرنده رو داشتم با مراجعه به پست مرکزی برای دریافت ادرس  گفتند باید نامه از اگاهی داشته باشی تازه ادرس رو هم به خودت نمیدیم و فهمیدم که باید زرنگی کنم و با مراجعه به شعبه پستی که همیشه کالا میفرستم گفتم بسته ارسالی دارم ولی ادرس رو ندارم میخوام ادرس رو بنویسید برام اونم انجام داد من هم همین که ادرس رو گرفتم زدم بیرون 

چون خودم وقت نداشتم حضوری برم کرج زنگ زدم به چندتا از ارژانس های اطراف محل ادرس کد پستی و ازشون خواستم برن به ادرس و مشخصات کامل رو برام گیر بیارن که یکی از ارژانس ها حاضر شد با 9 هزارتومن این کار  رو برام انجام بده بدی ادرس هم این بود که پلاک نداشت ولی خشبختانه بعد 2 ساعت پرسوجو و زنگ زدن درب تمام منازل اون کوچه تونستند که که پستی درست و شماره منزل و مشخصات ساختمان رو دربیاره بعد بدلیل طول کشیدن در خواست 3 هزارتومن دیگه هم کردن که با پرداختش تمام مشخصات رو برام فرستاد و من هم با زنگ زدن به منزل و صحبت با مادر ایشان تونستم خانواده این فرد رو از کار کرده پسرشون مطلع کنم و اونهم مجبور شد کالا رو برام بفرسته. 

این هم از داستان کارت گرافیک ما اومیدوارم این اتفاق برای هیچ کس اتفاق نیفته  

البته ناگفته نماند که بنده مراعات خانواده و سن کم ایشون رو کردم  که ازشون شکایت نکردم چون خیلی از افراد کم سن و سال و افراد جوان از روی سادگی و ناپخدگیشون مرتکب این اشتباهات یا هر خلاف دیگه ای میشن که به گمون خودشون دارن زرنگ بازی درمیارن در حالی که نمیدونن اگه یه پرونده خیلی کوچک مثل دختر بازی و ... داخل پلیس اگهی براشون باز بشه فردا روز  برای استخدامی و زدن شرکت و گرفتن پروانه کسب و ... به مشکل میخورن و ایندشون ازبین میره   

قابل توجه همه کسانی که فکر میکنن اگه حتی مال کسی رو بالا بکشن و در برن همه چیز رو به راهه درحالی که با یک شکایت و تشکیل پرونده در آگاهی درسته فرد شاکی به مالش نمیرسه ولی همین تشکیل پرونده اینده فرده سارق رو از بین برده و اینجاست که فرد سارق از خدمت به جامعه حذف میشه و میوفته تو هزار راه نرفته اونم بعضی وقتا برای چیزهای الکی و کوچک مثل یه کارت گرافیک که قیمت شاید یک میلیون و پانصد و بالاتر باشه یا برای یه دختر که راه میوفتی دنبالش باعث میشه روی تمام ارزوهای ایندمون خط بکشیم. 

سعی کنیم همیشه رضایت طرف مقابلمون رو جلب کنیم فقط از این طریق خودمون و کشورمون رو میتونیم اباد کنیم.

photo_2017-02-16_14-20-13.thumb.jpg.30a8a83ba260a67b3f1ad098f693a380.jpg

ویرایش شده توسط ٌWanheda
لینک به دیدگاه

دقیقا نمیدونم چرا شما دوستان از سیستم واسطه استفاده نمیکنید تا این مشکلات پیش نیاد

انشا الله حل بشه

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ٌWanheda گفته است :

با سلام 

هشدار هشدار هشدار  

یوزر Ali_Amani   تغییر نام داده شده به Ramiiin's

خرید گرافیک gtx 1060 از لینک  : 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/69310-کاهش-قیمت-msi-gtx-1060-gaming-x-6gb/

اول از مدیریت سایت درخواست دارم  این تاپیک همیشه بالا نگه دارند تا همه دوستانی که ایشون رو میشناسن و با ایشون معامله داشتند و میتونن به پیدا کردن این فرد کمک کند به بنده پیام بدند و  بقیه دوستان در دام چنین افراد پستی قرار نگیرند. 

این فرد از روز اول میگفتن که کالا نرسیده همه جا زنگ زدم گم شده  

تا خودم از تهران پیگیر شدم که امروز پنج شنبه خبر دادند که این بسته دریافت شده عکس زیر از امضاء این فرد و تحویل کالا  

شماره تماسشون: 09391468249

به پلیس فتا اطلاع دادم.

photo_2017-02-16_14-20-13.thumb.jpg.30a8a83ba260a67b3f1ad098f693a380.jpg

سلام جناب

من علی جان رو خیلی وقته که میشناسم و دوست صمیمی هم هستیم با هم، صرفا یه توضیحاتی میخواستم بدم درمورد ایشون:

- یه خواهشی اول داشتم ازتون، اولین راه برای حل اختلاف و سوتفاهم، زدن تاپیک و دعوا و خورد کردن شخصیت طرفین نیست

- شما گفتید که ایشون یوزرشون رو تغییر دادن، ولی من که میبینم همون قبلی هست (http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/19040-ali_amani/)

- من تماما در جریان این معامله بودم از چندروز پیش که بسته دستشون نرسید و پیگیری های ایشون، و مطمئنم که بسته دست ایشون نرسیده

- اگر از دید یه فردی که هیچکدوم شما رو نشناسه نگاه کنیم، میبینیم که ایشون 26 تا فیدبک دارن، یعنی 13 برابر شما (قصدی از این حرفم ندارم، ولی هرچی باشه داخل این فروم ایشون با تجربه تر هستن)

- به ایشون اصلا این حرفا نمیاد، واقعا شخص متشخص و محترمی هستن

- من با ایشون همین الان داخل تله صحبت کردم، و پرسیدم که ایا امضا مال خودشون هست یا خیر، که گفتن نیست

گذاشتن یه امضای جعلی با توجه به اینکه پست و تیپاکس 99% مواقع هیچگونه کارت شناسایی و ... نمیخوان، فک میکنم کار آسونی باشه

بازهم میگم ای کاش یه مقدار صبر میکردید و سعی میکردید بین خودتون رفع کنید ماجرا رو

الان اگه همه چیز حل بشه و به خیر بگذره (که انشالله میگذره) باز یه سری حرفایی اینجا زده شده که لحنش اصن مناسب نبود و یه کدورتی رو به وجود میاره

ویرایش شده توسط Hossein Rezazade
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده م با ایشون معامله داشتم شخص محترمی هستن 

شماره ایشون هم اشتباه نوشتید 

این موضوع بین خودتون قابل حل هست.تاپیک بنظرم باعث میشه به کدورتتون دامن زده بشه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همگی به خصوص استارتر محترم 

من کاملا در جریان این معامله بودم ، از روزی که با من مشورت کرد که بخره این کارتو ( چون منم همین مدلو دارم ) تا همین امروز 

من علی رو  دست کم 2 سالی هست که میشناسم باهاش معامله هم داشتم ، به هیچ وجه نمیخوام یک طرفه به موضوع نگاه کنم ، چند تا نکته به ذهنم میرسه که عرض میکنم خدمتتون :

1- قانون تیپاکس اینه که کسی که حضورا بره تحویل بگیره  بستشو باید مامورین تیپاکس دست کم یک کارت شناسایی از اون فرد بگیرند و هویت رو چک کنن و روی رسید خودشون کد ملی رو یادداشت کنن ( که این کارو نکردن ) حتی اگر هم شخص بهانه بیاره که کارت شناسایی همراهم نیست باید شماره موبایلو چک میکردن به این صورت که اون لحظه تماس میگرفتن ببیند آیا موبایل همون شخصی که اومده تحویل بگیره زنگ میخوره یا خیر ( توی این شهر که همین طوره ) 

2-  یوزری که 26 تا فید بک داره مطمئنن اگر ادم  خوبی نباشه و بخواد کلاه برداری کنه توی همون معاملات اول کلاه برداری میکرد 

3- این احتمال رو در نظر بگیرین که بسته مخدوش و یا گم شده باشه و تیپاکس ( یا ماموری که مسئول خرابی بودده )  برای رفع مسئولیت گفته باشه که بسته تحویل داده شده و یه امضای الکی بزنه  !

4- خیلی راحت دست خط و امضا قابل چک شدن هست که نشون میده  علی امانی عزیز امضا زدن یا خیر ( سوابق امضا هم به راحتی قابل دست رسه ، مثلا در پست ، فرم های مراکز تحصیلی و ... ) 

5-استارتر محترم که به پلیس فتا گزارش دادن به نظرم  احتمال ربوده شدن یا مخدوش شدن بسته در تیپاکس رو هم به پرونده اضافه کنین 

6- سهل انگاری از تیپاکس بوده که هیچ کارت شناسایی یا هویتی از فرد تحویل گیرنده رو ثبت نکرده ، ارزش محموله هم در رسید ذکر شده ، پس نهایتا اگر از راه های درست وارد عمل بشین میتونین خسارت رو بگیرین 

7 - خونسرد باشین و دست کم تا شنبه صبر کنین که با دفتر مرکزی تیپاکس تماس بگیرین و داستان  رو شرح بدین شاید موارد مشابهی هم قبلا در این شعبه گزارش شده باشه !

8-دفتر تیپاکس  یا خیابانی که دفتر توشه اگه دوربین داشته باشه مشکل  تقریبا حل شده هست ! حتی اگر یک بانک هم کنار دفتر باشه میشه از دوربینش استفاده کرد !

البته حق میدم اگر 2 طرف نگران و مضطرب باشن اما عقل حکم میکنه اول از در صبر و منطق وارد شد ، به یک باره احتمالی رو قطعی نکنین که ابروی شخصی بی گناه ریخته نشه

و در اخر امید وارم مسئله به خوبی و خوشی تموم بشه 

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتر تو پیام خصوصی رفع مشکل میکردید اگه نشد تاپیک میزدید ، ببینیم طرف مقابل چه حرفایی داره یه طرفه نمیشه قضاوت کرد

لینک به دیدگاه

فکر نمی کردم خریدار همچین آدمی باشه . براشون متاسفم -_-

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

میتونه کار مامور تیپاکس هم باشه 

ویرایش شده توسط ٌWanheda
لینک به دیدگاه

تیپاکسم دیگه امن نیست من دیگه فقط حضوری معامله انجام میدم الان میخوام 1070 بفروشم فقط حضوری 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Union J گفته است :

تیپاکسم دیگه امن نیست من دیگه فقط حضوری معامله انجام میدم الان میخوام 1070 بفروشم فقط حضوری 

چیه کارتت ؟؟ چند میخواهید بفروشید ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
با توجه به شرایط اول باید این قضیه ثابت بشه که ایشون بسته رو تحویل گرفتن
بعدا باید شاکی شد که پولتون رو میدن یا خیر
والا اون امضایی که بنده دیدم هر کسی میتونه زده باشه و صرف اینکه اسم نوشته شده نمیشه گفت همون شخص تحویل گرفته
همونطور که یکی از دوستان هم گفتن تیپاکس در صورت مراجعه شخص جهت تحویل حتما باید کارت شناسایی رو ببینه
شما حتما اول صبح شنبه با دفتر مرکزی تیپاکس تماس بگیرید و پیگیر شید
در صورتی که اثبات شد شخص ایشون تحویل گرفته اونموقع وارد فاز بعدی که گرفتن حقتونه بشید
پست اولتون رو هم دوستانه پیشنهاد میکنم ویرایش کنید که اگر بعدا ثابت شد که حق با ایشون بوده باعث شرمندگی نشه
یا علی

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بهترین راه واسطه هست که چنین مشکلاتی پیش نیاد.یا اگر بشه جوری فرستاد که مبلغ بعد از دریافت توسط مامور گرفته بشه چه خوبه.

چقدر بده این جور معاملات منم داشتم مشابه چنین مشکلی اصلا بیزار میشی از فرستادن جنست اون وقت میگی اول واریز سپس ارسال زود تم کلاه برداری میگیرن انگ مشکوکی میزنن.

دوست خوب انشالله مشکلت حل بشه مدیرت بهترین گزینه برای حل مشکلت هست.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Union J گفته است :

تیباکس امنه بدک نیست بهتر از پسته جنس آش لاش تحویل بده من دیدم چطوری جابه جا میکنن بیا ببین رفتم دیدم خیلی بی ملاحظه برخورد میکنن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ٌWanheda گفته است :

خواهشن دوستان فاز دوستی نگیرید

من در یکی تماس که با این فرد داشتم دوستانی که صداشون داخل گوشی مییومد به ایشون میگفتند بگو هواپیما سقوط کرده 

عزیز چند نکته:

- تا به حال برای شما پیش نیومده که وقتی دارید صحبت میکنید، دوستی که کنار شما نشسته، با شما شوخی کنه؟ |: یعنی اینکه الان دوستشون گفتن "بگو که هواپیما سقوط کرده" شد دلیل که ایشون قطعه رو تحویل گرفتن و نمیگن؟ |:

- دیروز که من با ایشون صحبت کردم و گفتن که مشکل این بسته براشون پیش اومده، گفتن که به شما گفتن که "بگید به شعبه ی 1 بره"، و شما گفتید "اوکی"، و بعد از ارسال گفتید "نگفتید شعبه ی 1" (صرفا میخوام چیزی که از صحبت هایی که باهاشون کردم دیروز رو بگم، منظور خاصی ندارم، امیدوارم که برداشت اشتباه نکنید :x)

-این هم شاتهایی که امضای ایشون داخلش هست

photo_2017-02-16_22-30-37.thumb.jpg.276dcf050ab5194a30b9f647bd6c3988.jpgphoto_2017-02-16_22-30-32.thumb.jpg.1a5bbb29f52554feadad3b6cafb162ca.jpg

photo_2017-02-16_22-33-07.thumb.jpg.d802b95e35ab4b6b8a8dd7c9ad435da4.jpg

اینهارو گفتم که بگم احتمال اینکه تیپاکس اشتباه و خطایی کرده، یا شخص ثالثی دریافت کرده بسته رو درنظر بگیرید

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Operator گفته است :

سلام دوست عزیز
با توجه به شرایط اول باید این قضیه ثابت بشه که ایشون بسته رو تحویل گرفتن
بعدا باید شاکی شد که پولتون رو میدن یا خیر
والا اون امضایی که بنده دیدم هر کسی میتونه زده باشه و صرف اینکه اسم نوشته شده نمیشه گفت همون شخص تحویل گرفته
همونطور که یکی از دوستان هم گفتن تیپاکس در صورت مراجعه شخص جهت تحویل حتما باید کارت شناسایی رو ببینه
شما حتما اول صبح شنبه با دفتر مرکزی تیپاکس تماس بگیرید و پیگیر شید
در صورتی که اثبات شد شخص ایشون تحویل گرفته اونموقع وارد فاز بعدی که گرفتن حقتونه بشید
پست اولتون رو هم دوستانه پیشنهاد میکنم ویرایش کنید که اگر بعدا ثابت شد که حق با ایشون بوده باعث شرمندگی نشه
یا علی

این دوستمون درست میگه تایید میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست گرامی شما باید بری دادسرا شکایت کنی، هزار احتمال وجود داره، از تحویل گرفتن توسط شخص ثالث گرفته تا فر یبکاری خود تیپاکس برای سرپوش گذاشتن روی گم شدن و فرار از پرداخت غرامت.

تماس با پلیس فتا و این ور و اون ور هم وقت تلف کردنه بدون مدرک (و نه امضا)  پلیس فتا که هیچ پلیس فضا هم نمیتونه ایشون رو حتی احضار کنه.
ضمن اینکه بعداً ایشون میتونه اعاده حیثیت کنه و براتون دردسر بشه.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

متاسفانه تیپاکس و حتی پست موارد امنیتی را چک نمیکنن و مطمئن نمیشن فرد تحویل گیرنده خود شخصه یا نه ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EhsanCPU گفته است :

متاسفانه تیپاکس و حتی پست موارد امنیتی را چک نمیکنن و مطمئن نمیشن فرد تحویل گیرنده خود شخصه یا نه ...

خداشاهده دقیقا همینه من خودم هفته پیش رفتم جنس دوستم تحویل گرفتم حاج گلابی میدونه من نیستم طرف ولی میگه زنگ زدید گفتید تشریف میارید بفرمایید امضا کنید.خخخخخ به دوستم گفتم شاکی شو اصلا من اسم خودمم امضا کردم.جنس از تهران به سمت مشهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من هم امضاش فيكه ايشون رو نميشناسم ولي امضا مثل بچه هاي ابتداييه [emoji51][emoji51][emoji51][emoji51]

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farzinfree گفته است :

خداشاهده دقیقا همینه من خودم هفته پیش رفتم جنس دوستم تحویل گرفتم حاج گلابی میدونه من نیستم طرف ولی میگه زنگ زدید گفتید تشریف میارید بفرمایید امضا کنید.خخخخخ به دوستم گفتم شاکی شو اصلا من اسم خودمم امضا کردم.جنس از تهران به سمت مشهد بود

بله درسته و نظیر این مشکل ممکنه در مجتمع های مسکونی با تعداد واحد بالا پیش بیاد ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مامورین پست اصلاً موارد امنیتی رعایت نمیکنن میرن در خونه هر کی اومد بهش تحویل میدن ، مواردی دیدم که طرف سواد نداشته و امضا کردن بلد نبود مامور پست خودش به جای تحویل گیرنده امضا کرده تحویل داده رفته ! طرف مقابل از تاپیک دیدن کردن منتظریم ببینیم چی میگین

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ٌWanheda گفته است :
خواهشن دوستان فاز دوستی نگیرید
من در یکی تماس که با این فرد داشتم دوستانی که صداشون داخل گوشی مییومد به ایشون میگفتند بگو هواپیما سقوط کرده 
اینکه ایشون نبود خیلی جالب طرف اسم ایشون رو هم بلد بودن و شماره ارسالی و زمان رسیدنش را هم میدونستن

دوست عزیز شما موقع ارسال اسم گیرنده رو نگفتید.مگه؟
فکر نکنم تعجبی داشته باشه دونستن اسمشون
بنده ۹۹ درصد احتمال فریبکاری تیپاکس رو میدم
مرسوله رو گم میکنن یا بهش اسیب میرسه میان میگن تحویل شده

لینک به دیدگاه

دوستان اگه مثلا تیپاکس واسه سلب مسئولیت اومد گفت کارت شناسائی از طرف گرفتیم و چک کردیم اونوقت چی؟

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

اصلا این مدل امضا  تابلو ئه 

احتمال این که امضا  فیک باشه   زیاده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...