رفتن به مطلب

بررسی Rx480 با I5 4460 . I7 4790

Recommended Posts

فکر کنم اگر همین مقاله رو بیشتر بخونید و بنچمارک هارو دقیق تر ببینید توی رزولوشن 1080 عقب تر از رقیبش بوده و به گفته خود AMD این مشکل در حال رفع شدنه و بازی هایی هم که چنین پرفورمنسی داشتن در حال بهینه سازی برای  این پردازنده هستند، اما همونطور که در آخر مقاله هم گفته شده فعلا بهترین تاثیری که AMD Ryzen روی بازار گذاشته شکسته شدن قیمت و برگشتن بازار پردازنده ها به حال رقابتی هست. 
در مورد نتایج هم فکر میکنم یکم کم لطفی کردید و موارد زیادی هم هست که Ryzen حریف رو پشت سرش گذاشته مخصوصا توی گیمینگ 2K و 4K حالا میگیم این 2 رزولوشن هنوز همه گیر نشدن و هنوز خیلی ما مخصوصا خود ما داریم روی Full HD بازی میکنیم، اما توی بحث رندرینگ حس میکنم بخوبی جواب پس داده باشه.
رایزن 7 1800 اکس : http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_1800x_processor_review,10.html
رایزن 7 1700 اکس : http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_1700x_review,18.html

درود..اگ شما بهتر خونده بودید متوجه میشدید ک تو روزو 4k بیشترین فشار روی کارت گرافیک هست و پردازنده فشار انچنانی متحمل نمیشه ک تو این روزلوشن حتی پردازنده i5 با i7 هیچ تفاوتی ندارن...ولی توی روزلوشن 720p یا 1080p همه چیز فرق میکنه و توان بیشتری رو پردازنده باید متحمل بشه...و مشکلی ک اینجاس اینه ک amd همه تست هاشو تو 4k گرفته تا این فرق zen 1800x با i5 6600k نکوبتشون
لینک به دیدگاه

• ارسال 360
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 13 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

درود..اگ شما بهتر خونده بودید متوجه میشدید ک تو روزو 4k بیشترین فشار روی کارت گرافیک هست و پردازنده فشار انچنانی متحمل نمیشه ک تو این روزلوشن حتی پردازنده i5 با i7 هیچ تفاوتی ندارن...ولی توی روزلوشن 720p یا 1080p همه چیز فرق میکنه و توان بیشتری رو پردازنده باید متحمل بشه...و مشکلی ک اینجاس اینه ک amd همه تست هاشو تو 4k گرفته تا این فرق zen 1800x با i5 6600k نکوبتشون

سلام خدمت دوست عزیزم

همونطور که گفتم والا منم که خودم به شخصه تست نکردم و دارم چیزی روکه دیدم میگم بحث من سر فشار و تحمل پردازنده نیست، چیزی که گفته شده درباره رزولوشن 1080 این بود که پردازنده برای این کار بهینه نبوده یا عناوین مورد تست برای این پردازنده بهینه نبوده و باید دیدرفع میشه این مشکل یا نه!

در مورد این که تست ها رو توی چه رزولوشنی گرفته، چرا دیدتون رو بر این مبنا میذارید که میخواد لاپوشونی کنه چرا نگیم داره تواناییش رو نشون میده؟ درضمن اینجور که من دیدم البته توی مقاله ای که ضمیمه کردید منظورم نیست سایر تست ها رو میگم، بیشتر تست ها توی رزولوشن 1080 بودن

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیزم
همونطور که گفتم والا منم که خودم به شخصه تست نکردم و دارم چیزی روکه دیدم میگم بحث من سر فشار و تحمل پردازنده نیست، چیزی که گفته شده درباره رزولوشن 1080 این بود که پردازنده برای این کار بهینه نبوده یا عناوین مورد تست برای این پردازنده بهینه نبوده و باید دیدرفع میشه این مشکل یا نه!
در مورد این که تست ها رو توی چه رزولوشنی گرفته، چرا دیدتون رو بر این مبنا میذارید که میخواد لاپوشونی کنه چرا نگیم داره تواناییش رو نشون میده؟ درضمن اینجور که من دیدم البته توی مقاله ای که ضمیمه کردید منظورم نیست سایر تست ها رو میگم، بیشتر تست ها توی رزولوشن 1080 بودن

درسته با بهینه شدن بازیا اگ بتونه خودشو از زیر i5 ببره تا بالای i7 خیلی خوب میشه
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام دوستان منم کارت رو گرفتم MSI RX-480 gaming X

سی پی یو هم 4790کا هست اگر تستی چیزی مد نظر دارید بگید تا بگیرم بهتون بگم

یا در مورد اورکلاک

بازی های موجود

DOOM

Mafia III

COD infinite

RISE of tomb raider

GTA V هم زیره دانلوده

3dmark هم دارم

سلام هر چی بازی داری قرار بدی ممنون میشیم همه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ruby گفته است :

سلام خدمت دوست عزیزم

مافیا که زیاد بهینه نیست اصلا باش تست نگیری بهتره، ولی بقیه بازی هارو یه تست بگیر حتما. اگر برات زحمتی نیست The Witcher 3: Wild Hunt، Battlefield 1 و سایر بازی هایی که وبسایت های نقد و بررسی تست میکنن، رو هم یه تستی بزن. البته اگر براتون مقدور هست ?

در مورد دمای کارت  هم اگر بتونی یه اطلاعاتی بدی خیلی خوب میشه، منم تا چند روز آینده همین کارت رو میگیرم اگه خدا بخواد، مورد آخر در کل نظرت راجع به این کارت چیه؟ راضی هستی ازش؟

ممنون

کارت بسیار ساکت هست و دما توی لود به 75 هم میرسه اونم در صورتی ک من 4تا فن رادیاتور240  جلو کیس دارن هوای گرم سی پی یو رو میدن توی کیس

بازی دوم بطور متوسط 95-100 فریم میده  و در ماکس به 130 هم مرسه البته توی دایرکت 11. دایرکت 12 میکنم بازی اجرا نمیشه فک کنم میا بازی رو اپدیت کنم

کال اف دیوتی ک روی 110 فریم هسته در بدترین حالت 90

مافیا بازم با بد بودنش فریم روی 45 هسته و بیشتر نمیشه. کلا یه جوریه بالا 45 نمیره حتی توی تنظیمات پایین ولی بسیار روون و خوبه

تامب رایدر رو هنوز نرسیدم تست کنم

ویچر 3 و بتل وان هم باید دانلود بشه ایشالا بعده جی تی ا

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، xshadow70 گفته است :

سلام هر چی بازی داری قرار بدی ممنون میشیم همه 

بزودی عکس هم تهیه میکنم توی تاپیک قرار میدم

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

کارت بسیار ساکت هست و دما توی لود به 75 هم میرسه اونم در صورتی ک من 4تا فن رادیاتور240  جلو کیس دارن هوای گرم سی پی یو رو میدن توی کیس

بازی دوم بطور متوسط 95-100 فریم میده  و در ماکس به 130 هم مرسه البته توی دایرکت 11. دایرکت 12 میکنم بازی اجرا نمیشه فک کنم میا بازی رو اپدیت کنم

کال اف دیوتی ک روی 110 فریم هسته در بدترین حالت 90

مافیا بازم با بد بودنش فریم روی 45 هسته و بیشتر نمیشه. کلا یه جوریه بالا 45 نمیره حتی توی تنظیمات پایین ولی بسیار روون و خوبه

تامب رایدر رو هنوز نرسیدم تست کنم

ویچر 3 و بتل وان هم باید دانلود بشه ایشالا بعده جی تی ا

ممنون دوست عزیزم، متاسفانه من کارتو هم بگیرم نمیتونم فعلا تست کنم، چون رم هام رفته گارانتی و مانیتور هم باید بگیرم. بنده کیسم Dukase هست و 2تا فن روی سقف کیس نصب کردم یکی هم فن واتر و اتاقمم همیشه میشه گفت خنک و سرد هست چه توی زمستون چه تابستون حالا باید ببینم چی میشه با این  وضعیت

بازم ممنون برای تست ها، مافیا کلا مشکل داره اصلا تست نکنی بهتره

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

درسته با بهینه شدن بازیا اگ بتونه خودشو از زیر i5 ببره تا بالای i7 خیلی خوب میشه

جالبه شما میگی من فن بوی نیستم ولی توی همه پستات توی این بحث ها به هر روش ریز و درشتی یه تیکه ای میندازی، مطمئن باش از سود این شرکت ها ذره ای به من و شما نمیرسه.

بهتره اینطوری خودمون رو اذیت نکنیم. چه AMD زیر باشه چه Intel رو باشه، تنها چیزی که برای ما سود داره رقابت  این شرکت هاست که برای مصرف کننده نهایی مفیده البته اونم توی کشور ما هیچ سودی رو برای ما شامل نمیشه

لینک به دیدگاه

جالبه شما میگی من فن بوی نیستم ولی توی همه پستات توی این بحث ها به هر روش ریز و درشتی یه تیکه ای میندازی، مطمئن باش از سود این شرکت ها ذره ای به من و شما نمیرسه.
بهتره اینطوری خودمون رو اذیت نکنیم. چه AMD زیر باشه چه Intel رو باشه، تنها چیزی که برای ما سود داره رقابت  این شرکت هاست که برای مصرف کننده نهایی مفیده البته اونم توی کشور ما هیچ سودی رو برای ما شامل نمیشه

نمیگم فن بوی هستی چون منطقی حرف میزنی..من خودم از خدامه پردازنده amd پیشرفت کنه تا اینتلو انقد دیگ گرون نخریم...راستی پردازنده 1800x از pcie 3 پشتیبانی نمیکنه؟!
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ruby گفته است :

در 1 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

نمیگم فن بوی هستی چون منطقی حرف میزنی..من خودم از خدامه پردازنده amd پیشرفت کنه تا اینتلو انقد دیگ گرون نخریم...راستی پردازنده 1800x از pcie 3 پشتیبانی نمیکنه؟!

دوستان سی پی یو های 16 ترد خود اینتل هم از 7700k ضعیف تره توی 1080

7700 یه سی پی یو مناسب برای گیم 1080 هست چون 8 ترد با فرکانس بسیار زیاد 4-5گیگاهرتز داره و بازی ها بیشتر برای 4 هسته و 8 ترد بهینه میشن

و مقایسه اینا اشتباهه

بعدم با تمام بد بودنش گلوگاه خاصی ایجاد نکرده و بالای 60 فریم داره میده ک کاملا قابل قبوله در عوض آینده دار تره سی پی یو و با این وضعیت ب زودی بازی ها برای 8 هسته و 16 ترد بهینه خواهند شد پس خرید 7700 کار کاملا اشتباهیه حتی برای 1080

اینتل هم با این قیمتاش دیگه میا بوق بزنه تازه هنوز رایزن بهینه نشده و کلی مشکل داره همچنان فک کن مشکلاتش رو حل کنه تا تابستون دیگه اینتل کاملا از دور میره کنار یا سر خم میکنه و قیمتا رو میاره پایین

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام دوستان.مشکل من اینه که کارتم روی x16 ران نمیشه. تو تنظیمات بایوس که نگاه کردم روی اسلات 16x نصب شده ولی روی 8x رانینگ شده. 

سی‌پی‌یوم 4790k 

مادربردم asus maximus vii ranger 

کارتمم msi rx480 8g gaming x 

رمم 16g 

در ضمن هرکار میکنم مادربرد گرافیک آنبرد رو نمیشناسه و تو device manager نمیاد حتی از تو بایوس فعالشم کردم. ممکنه مشکل از مادربرد باشه؟؟؟ 

دوستان باتجربه لطف کنن اگه به مورد مشابهی برخوردن یا راه حلشو میدونن راهنماییم کنن. باتشکر

IMG_20200328_202421.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...