رفتن به مطلب

بررسی Rx480 با I5 4460 . I7 4790

Recommended Posts

• کاربر ویژه

http://www.guru3d.com/articles-categories/game-reviews.html

از لینک بالا میتونید تو عناوین جدید اوضاع کارتهای مورد علاقه تون در رزولوشن های مختلف بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 360
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز 

بنده کمتر از یک هفته هست که خریدم و از کارتم ناراضی هستم ، بنده مدل Asus Strix ROG بدون OC رو خریدم ، اولا کلا کارت گرمی هست ، خود هسته دماش عالیه اما کارت هوای کل کیس رو گرم میکنه به دلیل گرمای زیاد ، دوم صدای فن نسبتا زیاد کارت هست که کارت قبلی بنده GTX 650ti boost که اون هم کولر اختصاصی Asus رو داشت  که صداش کمتر از این کارت بود ، سوم دمای idle بالای کارت هست که به دلیل 0DB ساختن این کارت این اتفاق افتاده  ، چهارم باگ داشتن درایور های مزخرف AMD هست که بنده تا به حال یک درایور سالم که مشکلی نداشته باشه ندیدم(پرش تصویر ، لگ دار بودن کارت در داخل ویندوز ، پر پر زدن)، پنجم پروفورمنس به شدت بد داخل ویندوز و بخصوص در مرورگر ها به شکلی که  انگار درایور کارت نصب نیست! ( این ممکنه باز هم از درایور باشه!) که این از همه ی قبلی ها برای من اعصاب خورد کن تر هست ، ششم داشتن کویل واین خفیف ، هفتم  نیاز به داشتن پردازنده قوی تر برای جلوگیری از گلوگاه.

کارت انگار کارت10 سال پیش هست که فقط به مشخصات و فرکانسش اضافه شده! این اولین و آخرین کارت AMD بنده شد ، متاسفانه علاوه بر تعریف های دوستان واقعا برای بنده غییر قابل تحمل هستش!

لینک به دیدگاه

بنده مدل سافایر رو داشتم که از همون اول مشکل داشت تو بازی های جدید اینجور که معلومه بعضی از سری هاش کلا خرابن حداقل دو تا ویدیو مثل خودم تو  youtube ازدوبرند مختلف با مشکل خودم دیدم تا اینکه بردم گارانتی اونجا گفتن تعویض می کنن با مدل asus  و مشکل دیگه اینکه خیلی داغ حداقل برند سافایر یعنی اگر در کیس باز نبود راحت بالای 80 درجه می شد برای همین تو بازی های جدید مجبور بودم دور فن رو 80 بزارم نظر خودم که عوض شد حالا ببینم asus چطوریه اگر 1060 8 گیگ داشت قطعا اونو برمیداشتم

لینک به دیدگاه

دوستان. مدل کارت من سری O8GB آخرین سری کارت هست !

قبل از اینکه درایور گرافیک رو به روز کنم و نسخه بتای جدید رو نصب کنم فریم دهی در بازی اساسینس سندیکیت به شرح زیره !

بعد از اینکه درایور گرافیک رو بهروز رسانی کردم تنظیمات رو روی Unltra high گذاشتم ولی Shadow quality رو گذاشتم روی high و حالت sync  رو خاموش کردم . به شرح عکس زیر فریم گرفتم !

photo_2017-02-20_21-06-38.thumb.jpg.444d0fb6696ddafa705e9571f94bddb4.jpg

تصاویر زیر به ترتیب از Ultra high به پایین هستش . یعنی تا High . در گرافیک High تا 110 فریم هم میگرفتم !
ultra high.jpg

very hight.jpg

hight.jpg

ویرایش شده توسط sisaco
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قضیه جالب شد بقیه دوستان خجالت نکشند اگه کارتشون مشکلی داره بیان کنن تا تو چاه نیوفتیم ، خودم قصد خریدشو دارم و پولشو با بدختی درست کردم نمیخوام زهره مارم بشه

لینک به دیدگاه

rly?  یعنی 470 هم مثل 480 باگ داره اینقدر؟

اگه واقعا اینطوریه خوب شد 470 نخریدم.

لینک به دیدگاه

آقا Rx470 گیگابایت داشتم اصلا گرم نمیشد ! الان ایسوس دارم. دماش میره تا 70 ! دوره فن هم میره روی 60 70 :)

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز احتمال زیاد مشکل شما از بد نصبی درایور هست.درایور رو یبار کلا پاک کنید و دوباره نصب کنید.این مشکلی که شما میگید اگر همه گیر بود که پدر amd رو میاوردن جلو چمشم.

در کل منظورم اینه که فقط شما این کارتو نداری بلکه هزاران هزار نفر دارن از کارت 480 استفاده میکنن و چنین مشکلاتی بصورت همه گیر تا الان گزارش نشده.

البته بنده تجربه کار با برند asus نداشتم شاید این کارت کلا اینجوریه

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

آقا Rx470 گیگابایت داشتم اصلا گرم نمیشد ! الان ایسوس دارم. دماش میره تا 70 ! دوره فن هم میره روی 60 70 :)

دوست عزیزم من خودم قصد خرید 480 اونم مدل asus strix oc رو دارم و الان چند وقتی هست دارم دربارش تحقیق می کنم، اما این چیزایی که از بنچمارک ها دیدم کاملا در تضاد با حرف های شماست، مخصوصا در مورد این کارت گرمی هست، توی تمامی تست ها میشه گفت این کارت از بقیه 480 ـها خنک تر بوده. همین امر توی بخش مصرف برق هم صدق میکنه. واقعا این تاپیک داره جالب میشه دوستان لطفا کسانی که این کارت رو دارن باز هم نظراتشون رو بگن بقیه هم استفاده کنند. 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

سلام

دوست عزیز احتمال زیاد مشکل شما از بد نصبی درایور هست.درایور رو یبار کلا پاک کنید و دوباره نصب کنید.این مشکلی که شما میگید اگر همه گیر بود که پدر amd رو میاوردن جلو چمشم.

در کل منظورم اینه که فقط شما این کارتو نداری بلکه هزاران هزار نفر دارن از کارت 480 استفاده میکنن و چنین مشکلاتی بصورت همه گیر تا الان گزارش نشده.

البته بنده تجربه کار با برند asus نداشتم شاید این کارت کلا اینجوریه

من هم میخواستم همین رو بگم .

الان من در درایور های انویدیا هم کلی باگ می بینم .

از بیرون پریدن حین بازی تا دمای بالا و ...

اتفاقا در این اواخر مشکل کمتری با درایور های ای ام دی داشتم .

لینک به دیدگاه

با سلام این اولین پست منه تو این فروم نظرات رو همیشه می خونم ولی تاحالا پست نذاشتم .

من حدود 6 ماه پیش زمانی که هنوز rx 480  تو ایران موجود نشده بود یه دونه  xfx  rx 480 gtr black edition    از دبی سفارش داد و با پست واسم فرستادن اون موقع هزینه پست و گمرک و خود کارت همه واسم در تومد 1400 که واقعا به سرفه بود و هنوز که هنوزه هر روز از خریدم لذت میبیرم. عمل کرده خود کارت در حالت عادی 10 درصد از بنچمارک هایی که از مدل های دیگه من تو اینترنت میبینم بهتره در حالت idle فن ها حرکت نمی کنند و دمای کارت از 45 - 50 تا الان بیشتر نشده و در حالت فول لود هم دمای کارت از 70 بیشتر نمیشه این کارایی کارت در حالت  عادی بود حالا میرسیم به بخش جالب قضیه من با کولر این کارت موفق شدم تا 1430 کورکلاک و 2250 مموری کلاک اور کلاک استیبل کنم و الان 1 ماهه دارم از کارت تو همین وضعیت استفاده میکنم . و این که با این کارت و کولر مستر hyper 212 x  سی پی یو 6400 i5 رو تا 4750 اور کلاک کنم. ,و با این سی پی یو و گرافیک بهترین نتیجه رو در 3d mark بدست بیارم.  اینم لینک بنچمارک هام در سایت 3d mark 

http://www.3dmark.com/fs/11581297

خلاصه این که با این که متاسفانه این کارت که به عقیده من بهترین rx 480 هست تو ایران موجود نیست اما من با سافایر رفیقم هم کار کردم و با این که مقداری از xfx  گرم تر کار میکنه اما خریدش رو توصیه میکنم.

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

مورد شما دقیقا خلاف Review هایی هستش که بنده دیدم .

اطمینان دارید که برعکس نگفتید ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mkhb75 گفته است :

با سلام این اولین پست منه تو این فروم نظرات رو همیشه می خونم ولی تاحالا پست نذاشتم .

من حدود 6 ماه پیش زمانی که هنوز rx 480  تو ایران موجود نشده بود یه دونه  xfx  rx 480 gtr black edition    از دبی سفارش داد و با پست واسم فرستادن اون موقع هزینه پست و گمرک و خود کارت همه واسم در تومد 1400 که واقعا به سرفه بود و هنوز که هنوزه هر روز از خریدم لذت میبیرم. عمل کرده خود کارت در حالت عادی 10 درصد از بنچمارک هایی که از مدل های دیگه من تو اینترنت میبینم بهتره در حالت idle فن ها حرکت نمی کنند و دمای کارت از 45 - 50 تا الان بیشتر نشده و در حالت فول لود هم دمای کارت از 70 بیشتر نمیشه این کارایی کارت در حالت  عادی بود حالا میرسیم به بخش جالب قضیه من با کولر این کارت موفق شدم تا 1430 کورکلاک و 2250 مموری کلاک اور کلاک استیبل کنم و الان 1 ماهه دارم از کارت تو همین وضعیت استفاده میکنم . و این که با این کارت و کولر مستر hyper 212 x  سی پی یو 6400 i5 رو تا 4750 اور کلاک کنم. ,و با این سی پی یو و گرافیک بهترین نتیجه رو در 3d mark بدست بیارم.  اینم لینک بنچمارک هام در سایت 3d mark 

http://www.3dmark.com/fs/11581297

خلاصه این که با این که متاسفانه این کارت که به عقیده من بهترین rx 480 هست تو ایران موجود نیست اما من با سافایر رفیقم هم کار کردم و با این که مقداری از xfx  گرم تر کار میکنه اما خریدش رو توصیه میکنم.

با XFX کار کردم

توی سری HD 6000 ;کارش خوب بود .

یه 6950 ازش داشتم ( اگر اشتباه نکنم ، مال خیلی وقت پیشه درست خاطرم نیست ) راضی بودم . کارت خوبی بود .

اینجا رو هم بخونید

.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/02, 22:22:55، i-Farzad گفته است :

سلام

فکر میکنم مشکل شما از بدنصبی درایور هست و پیشنهاد میکنم درایورتون رو یبار بطور کامل پاک کنید و دوباره نصب کنید

مشکل اینه که زود قضاوت میکنید ، اصلا شاید کارتتون مشکل داره و باید فرستاده بشه گارانتی

در کا منظورم اینه که فقط شما این کارتو ندارید بلکه هزاران هزار نفر از کارت 480 استفاده میکنن و اگر این مشکل همه گیر بود تا الان پدر amd رو آورده بودن جلو چشمش

درایورتون رو کاملا پاک کنید و جدیدترین درایور هماهنگ با ویندوزتون رو دانلود و نصب کنید. اگر مشکل جدی بود برای گارانتی اقدام کنید

درود ،

اجازه بدید دقیق تر بشه ، کارتی که بنده دربارش صحبت میکنم کارت ASUS RX 480 STRIX 8 GB هستش !

خیر مسئله درایور های AMD اگر در فروم های خارجی بگردید به وفور یافت میشه ! البته آخرین درایوری که منتشر شده 17.2.1 که بتا هم بود تا به حال مشکلی ازش ندیدم.

راستش بنده قضاوت نمیکنم واقعیت رو عرض میکنم اگر کارت مشکل سخت افزاری داشت قطعا داخل بازی ها یا تست های سخت افزاری مثل furmark  یا 3dmark خودش رو معلوم می کرد!  این کارت پروفرمنسش داخل ویندوز تفاوتی با گرافیک داخلی پردازنده های intel  نداره! حداقل برای من که اینطوریه! یا بهتر بودن این مسئله در کارت های Nvidia من رو عادت داده!

اول با DDU درایور های قبلیم رو پاک کردم و این رو نصب کردم و بعد ویندوزم رو کلا عوض کردم  اما مشکلات درایور های قبل نسخه ای که عرض کردم باقی بود.

البته مسئله اصلی مشکلات نرم افزاری کارت نیستند البته به جز شکسته شدن تصویر داخل مرورگر وقتی مطلب یا عکس scroll  میشه!(این مسئله خیلی خیلی خیلی کمتر هست تو کارت قبلیم!)

مشکلاتی بنده میبینم : 

6 دسیبل صدای بلندتر کولر کارت نسبت به کارت  ASUS GTX 1060 STRIX OC در حالی که کولینگ هر 2 عین هم هستن!

( خنک کننده کارت فوق العاده قوی هست ، به هیچ عنوان اجازه بالاتر رفتن دما  از 65 درجه رو برای هسته نمیده! تا اینجا خوبه ولی اشتباه Asus همینجاست اگر دمای مقصد رو حتی 7 8 درجه بالاتر میبرد علاوه بر این که دمای مطلوبی داشت  صدای بسیار کمتر هم تولید میشد! حتی اگر مجبور به استفاده از کولر 2 فن می شد!)

دمای عادی 48 تا 50 درجه کارت در حالت عادی! ( مشکلی که به وجود میاره اینکه اگر اتاق شما نسبتا گرم باشه کارت بین  این اعداد تغییر میکنن و باعث میشن کولر به مدت حدودی 5 ثانیه روشن بشه و دوباره خاموش بشه! ایم قضیه مداوم نیست ولی باز هم آزار دهنده هست!)

کارت خیلی گرمه نمیدونم این گرما از کدوم قسمتش میاد ولی خیلی گرمه!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پ.ن : قسمت آبی رنگ ویرایش شد.

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

دوست عزیزم من خودم قصد خرید 480 اونم مدل asus strix oc رو دارم و الان چند وقتی هست دارم دربارش تحقیق می کنم، اما این چیزایی که از بنچمارک ها دیدم کاملا در تضاد با حرف های شماست، مخصوصا در مورد این کارت گرمی هست، توی تمامی تست ها میشه گفت این کارت از بقیه 480 ـها خنک تر بوده. همین امر توی بخش مصرف برق هم صدق میکنه. واقعا این تاپیک داره جالب میشه دوستان لطفا کسانی که این کارت رو دارن باز هم نظراتشون رو بگن بقیه هم استفاده کنند. ?

شما یک نگاه بنداز به عکس هایی که گذاشتم :)) . کاملا مشهوده دمای کارت. اصلا شما ستت رو بذاری پشته کارت توی کیس انگار هیتر روشنه. این دوستمون کاربر آجر هم اشاره داره به این موضوع 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

شما یک نگاه بنداز به عکس هایی که گذاشتم :)) . کاملا مشهوده دمای کارت. اصلا شما ستت رو بذاری پشته کارت توی کیس انگار هیتر روشنه. این دوستمون کاربر آجر هم اشاره داره به این موضوع 

دوست خوبم دمای خود کارت رو میگم نه هسته رو چون عکسی که شما گذاشتید تا 74 درجه بالا رفته کارت بنده به زور به 65 میرسه!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

دوست خوبم دمای خود کارت رو میگم نه هسته رو چون عکسی که شما گذاشتید تا 74 درجه بالا رفته کارت بنده به زور به 65 میرسه!

عکس بذار برادر :)). دما سنج گرافیک دمای هسته رو نشون میده. کاری به محیط نداره که)))))))))))))

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان بعضی حرفاشون واقعا آدمو شوکه میکنه . من 480 ندارم ولی 470 سافایر دارم و تا الان کوچکترین مشکلی مثل چیزایی که یه سری از دوستان گفتن ندارم . دمای کارت بنده تو بیکاری 26 درجه هست و تو لود تاحالا بالای 68 ندیدم . این که فن صدا داره درسته و منم این قضیه رو دارم شاید یه مقدار صدای فن زیاد باشه وگرنه هیچ مشکل دیگه ای من از این کارت ندیدم خوشبختانه و کارت از قدرت خوبی برخورداره 

اینم نمونه تست بنده میتونید ببینید .

البته این بازی سنگین نیست ولی دما رو خودتون ببینید متوجه میشید . اگر واقعا دوستان این مشکلات رو دارن حتما کارتاشون مشکل داره  یا مشکل نرم افزاری دارن وگرنه من که کاملا از این کارت راضی هستم 

حالا تو بازی سنگین هم تست میگیرم و براتون میزارم 

damaa11.jpg

rerev2_2017_01_25_22_33_15_817.jpg

لینک به دیدگاه

اینم تست تو بازی Call of Duty Infinite Warfare

تست همین الان 

دما تو بیکار ی 24 درجه و تو لود کامل 124 فریم میده دما 58 درجه 

رزولیشن فول اچدی 

call of 22.jpg

dama5.jpg

لینک به دیدگاه

من  asus rog rx 470 OC دارم و از کارتم راضیم.یه سری از دوستان اصلا منو پشیمون کردن از ای ام دی و مخصوصا 480 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sisaco گفته است :

عکس بذار برادر :)). دما سنج گرافیک دمای هسته رو نشون میده. کاری به محیط نداره که)))))))))))))

من هم دقیقا به خاطر همین دمای هسته رو با رنگ دیگه نوشتم!

ACS 2-21-2017 1-36-13 AM-135.jpg

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دوستان گلم بنده یک مقدار به صدا حساس هستم شاید تفاوت نظر دوستان در مورد این کارت بیشتر در همین قضیه باشه ، فن های کارت زیر 30% خاموش هستند و بعد از اون به ازای هر 10% سرعتش اضافه میشه ! در حالی که برای کارت قبلی بنده هر 1% در سرعت فن تغییر ایجاد میکرد! از اون طر دور این فن ها 4000rpm هست حساب کنید سه عدد فن 4000rpm برای یک شخصی حساس به صدا !؟

بنده از برند Asus خوشم میاد اما اینجا متاسفانه باید گفت که آب Asus قطع می باشد! و این ها همه بر میگرده به AMD که کارتی ساخته 14nm با این وضعیت گرما!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

دوستان طبق اخباری که بعد از عرضه مدل رفرنس این کارتها منتشر شد، اطلاعاتی که AMD راجع به برق مصرفی و دمای  این کارت ها انتشار داده بود با بنچمارکهایی که بعد از عرضه توسط سایتهای معتبر گرفته شده بود مغایرت داشت و خبر از دمای بالای کارت و مصرف برق بیشتر و حتی آسیب زدن به مادربرد می داد و حتی بعضا خرید مدل رفرنس رو به شدت  نفی کرده بودند و بعد از انتشار این مطالب گفته شد که در مدل های کاستوم که توسط شرکت های توسعه دهنده عرضه خواهد شد ، این مشکلات برطرف خواهد گردید....(این مطالب رو تو تاپیک دیگری هم ذکر کردم!)

حالا من فکر میکنم اینکه یه سری از دوستان میگن دما پایینه و مشکلی نیست و یه سری میگن بالا و مشکل داره ، ظاهرا بر میگرده به همین قضیه و ممکنه تو یه سری از محصولات تولید شده به صورت رندوم این مشکلات به خوبی مرتفع نشده باشه و در واقع پا برجا باشه؟!!(مواظب بردهاتون هم باشید؟!!!!!!)

این نظر بنده بود امیدوارم که به درد دوستان بخوره!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، sisaco گفته است :

منم ایسوس دارم دور فن میره 59 درصد دما هم 63 تا 70 متغیر هستش

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، AJOR گفته است :

آقا. یک چیزی. پردازندت رفت سوخت :D . انگار این بنچمارکا الکی رو هواس ! من الان دمای پردازندم توی بازی روی 25 تا 30 میره نهایت . ولی کارتم 70 داره میچرخونه نکبت. 

لینک به دیدگاه

دوستان خوبم شما اصلی ترین موضوعات مثل پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار رو بی خیال شدید به دما گیر دادید ؟؟؟

برای کارتهای ای ام دی دمای زیر 85 درجه اصلا مشکلی نیست . دما 290X مدل رفرنس تا 95 به راحتی بالا میره و این کارت به کارش ادامه میده .

یه جوری از دمای 60 و 70 حرف می زنید انگار کارت قرار آتیش بگیره . نترسید EVGA برای ای ام دی کارت نمی زنه ¬¬

الان 480 با 1060 داره رقابت می کنه . اگر قرار بود هم در فریم و هم در دما و هم مصرف و هم در نویز 1060 رو شکست بده که انویدیا باید میرفت خودش رو میکشت .

توی مهمترین بحث یعنی پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار 480 کارت بسیار خوبیه . سایر موارد مثل دما و مصرف موضوعات متفرقه محسوب میشن . زمانی اهمیت پیدا می کنند که در اون دو مورد کارتها عملا یکسان باشن . مثلا در مقایسه 2 تا 480 با هم . حال این که دمای 480 به 74 درجه میرسه پس کارت خوبی نیست یه جوک بی مزه بیشتر نیست . کارت داره خیلی خوب فریم میده این مهمه .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...