رفتن به مطلب

در مورد اورکلاک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام من یه کارت گرافیک 8600gts دارم و نمیتونم اورکلاک کنمش دلیلش چیه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام من یه کارت گرافیک 8600gts دارم و نمیتونم اورکلاک کنمش دلیلش چیه ؟

سلام و درود

با چه نرم افزاری کارت رو اور میکنید؟

مدل دقیق کارتتون رو هم بنویسید.

ممنون و با تشکر :)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام من یک کارت گرافیک دارم میخوام ببینم میشه اورکلکش کنی یا نه البته خودش اورکلک شده است مدلش 8800gts fatal1ty 320 mb 320 bit اگه برنامه ای هست برام بزارید یا راهنمائیم کنید با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

درود

دوستان سوالاتتون پیرامون اورکلاک قطعات رو میبایست در بخش انجمن تخصصی سخت افزار/اور کلاک قطعات مطرح مینمودید.اما به هر حال چون دفعه اول هست اشکالی ندارد و به فروم لیون خوش آمدید.

به طور کلی برای اورکلاک کارتهای گرافیک ابزارهای زیادی در اینترنت موجود هست.نظیر

/N tune / riva tuner /evga percision/ATI tool و نرم افزار های بسیار دیگر. و به طور کلی هر اندازه کولینگ به کار رفته در کارت شما بهتر باشد امکان اورکلاک کارت بیشتر خواهد بود.کارتهایی که کولینگ پسیو دارند و شامل هیت سنک تنها هستند از قابلیت اور کمتری نسبت به کارتهای مجهز به فن یا فن و هیت سینک و هیت پایپ هستند. در این میان بعضی از کارتها اورکلاک شده کارخانه ای هستند که اصطلاحا OC هستند و بعضی دیگر نیز قابلیت های بیشتری رو برای اور به لطف سخت افزار در نظر گرفته شده برای این امر در کارت یا نرم افزار های خاص خود کارت سازنده برای اور قطعات است.مانند کارتهای E GATE کمپانی بایوستار.بعضی از این نرم افزار ها دارای امکانات افزایش ولتاژ و افزایش فرکانس به صورت جدا هستند و بعضی دیگر خیر.همچنین بعضی دارای امکان کنترل دور فن سیستم کولینگ کارت هستند و بعضی دیگر خیر.به اضافه اینکه در اکثر این ابزار ها امکان تست کارت بعد از هر قدم کوچک در افزایش فرکانس وجود دارد که این امر بسیار کارا میباشد.همانند سایر قطعات دیگر سخت افزاری اورکلاک جی پی یو و فرکانس حافظه یا بعضا سایه زن باید بسیار با احتیاط و قدم به قدم انجام گیرد تا از آسیب احتمالی به کارت جلوگیری شود.همچنین همانند سایر قطعات دمای کارت با بالاتر رفتن فرکانس کاری مد نظر قرار گرفته شود.و استیبل بودن کارت نیز که از مهمترین موارد مد نظر پس از اورکلاک میباشد.

کارتهای اورکلاک شده کارخانه ای معمولا تا حد امکان در کارخانه سازنده اور شده است و ظرفیت زیادی برای اورکلاک بیشتر ندارند.

نرم افزار GPU Z نیز نرم افزار مفیدی برای نشان دادن فرکانس کاری پیش فرض کارت و میزان اورکلاک شده کارت میباشد.به طور مثال تصویر زیر نشانگر میزان اورکلاکی هست که بنده روی کارت خودم انجام داده ام.

19618552cd0c5b5e2ff9b53d8759c15da4a4ae9.gif

1961845c1fa83bc817511ee61bd4646d50caafe.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...