رفتن به مطلب

نیاز به مشاوره برای خرید پرینتر مناسب

Arioman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید ؛ راستش برادر من یکسری پایان نامه و کار داره که نزدیک 200 تومن میخوان ازش برای پرینت بگیرن منم پیش خودم فکر کردم خوب یه مقداری میذارم روش یه پرینتر میگیرم خودم وبعد از پرینت گرفتن هم برای خودم میمونه و باهاش میتونم عکسای خانوادگی و ... رو چاپ کنم

سقف خریدم بین 300 تا 500 هستش ، تو این رنج خرید که جستجو کردم خیلی حق انتخاب های زیادی ندارم ولی بین همین مدل ها هم برند های مختلف و یکسری مزایا و معایبشون واقعا گیجم کرده و چند سوال اساسی برام پیش اومده :

1- ایا اصن میشه با پرینترهای جوهرافشان و کاغذ های معمولی مقاله و متن و پایان نامه چاپ زد و خوانایی پرینتر لیزری رو داره ؟!

2- اپسون ؛ کنون یا اچ پی ؟!

3-از نظر هزینه و عمر کدوم گزینه مناسب تره خرید پرینتری که مخزن تانک خور باشه و استفاده از اون یا استفاده از کارتریج های شارژ شو ؟ هزینه هر کدوم چطوریه مزایا و معایبش چیه و چقدر عمر و دوام داره

لینک به دیدگاه

من خیلی سال پیش (حوالی 84!) یه چندکاره جوهرافشان HP خریدم اما خیری نرسوند. چپ و راست کارتریجش خشک میشد و کیفیتش هم چنگی به دل نمیزد. در نهایت چند سال بعد رفت تو انباری و شروع کرد به خاک خوردن...
اما حدود 2 سال پیش یه
HP LaserJet P1102W Laser Printer خریدم. تا الان خیلی خوب جواب داده. کارتریج اصلیش حدود190تومنه و تا 1500-1600 صفحه جواب میده. (کارتریج سمپل که روشه حدود 500 صفحه) وایرلس هم هست، خیلی راحت با لپتاپ و گوشی میشه ازش استفاده کرد.
همین 3-4 ماه پیش تو یه شب نزدیک 300 صفحه سمینار خودم و دوستمو پرینت گرفت.
یه نمونه بدون وایرلسش رو هم قبلتر برای یکی از اقوام گرفتم، ایشونم  راضیه...
همین نمونه وایرلس رو بخرید -با توجه به اختلاف کم قیمت و  راحتی بیشتر- به صرفه تره.
قمتش هم تو رنجی هست که فرمودید.

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بنده با پرینتر زیاد سر و کار دارم ،گفتم بد نیست یه مشاوره ای به شما بدم، با دقت تا آخر بخون، اینو من بهت میگم که با اینها همه کار کردم نه فروشنده ای که به فکر منفعت خودشه؟!!!

اگه فایل های چاپی شما بیشترمتنی و سیاه و سفید هستند بهتره سراغ پرینتر لیزری برید مثل همین مدلی که دوستمون معرفی کردن چون هزینه تعمیر و نگه داری در واقع منظورم همون شارژ کارتریجشون هست ، مناسب و به صرفه تره و ارزش خرید به کارایی بالایی داره.

اما اگه فایل های شما دارای تصاویر رنگی هستند و حتما باید رنگی چاپ بشن و تعداد این گونه فایل  هاتون زیاده به نسبت فایل های متنی ، بهتره پرینتر جوهر افشان بگیرید که در این صورت بهتره از سری محصولات اپسون استفاده کنید و تو این حالت به هیچ وجه سراغ محصولات کنون و اچ پی نرید که اصلا و ابدا به صرفه نیستند. حالا همین محصولات اپسون خدشون رده بنده میشن و رنج کیفیتی و کارایی و قیمتی متفاوتی دارند که میشه با توجه به کاربرد انتخاب کرد.

حالا از لحاظ مقایسه دو نوع پرینتر یاد شده یعنی لیزری سیاه و سفید و رنگی جوهر افشان باید بگم که لیزری سرعت بسیار بالاتری نسبت به جوهر افشان داره و مدت زمان چاپ شما کمتر خواهد بود ولی جوهر افشان که عموما رنگی هم هستند در چاپ سرعت پایین تری دارند که البته تو حالت ها مختلف چاپی فرق میکنه که مثلا اگه شما با یه پرینتر اپسون بخواید پرینت بگیرید میتونید تو چند حالت با کیفیت و سرعت متفاوت پرینت بگیرید، مثال :

مثلا تو حالت TEXT پرینتر سرعت بالاتر( البته نه به اندازه لیزری ) به شما میده ولی خب کیفیت چاپ در این حالت به لیزری نمیرسه البته هرچه پرینتر کار کردش بیشتر باشه این کیفیت به مراتب پایین تر و با دقت کمتر خواهد بود و متون شما به صورت رگه دار چاپ خواهند شد.

اما مثلا توحالت PHOTO که بیشتر برای عکس استفاده میشه اگه شما متن پرینت بگیرید کیفیت قابل قبولی خواهید داشت ولی در عوض سرعت چاپ نسبت به لیزری خیلی پایین خواهد بود و در تعداد زیاد پرینت وقت گیر!

از دیگر فرق های لیزری با جوهر افشان اینه که در پرینتر های لیزری کارتریجی که روی خود دستگاه هست معمولا تست هست و تعداد کمی پرینت میده معمولا 300 تا 500 برگ البته نرمالش و بستگی به فایل های چاپی داره و بعد از این شما یا باید بری کارتریج فابریک و اصلی تهیه کنی که در این صورت در پرینتر های لیزریسایه و سفید بعضا نصف قیمت خود نو دستگاه هست و در لیزری رنگی قیمت کارتریج های فابریک از خود نو دستگاه که خرید کنید بیشتر خواهد بود ( البته این مسئله بیشتر در مورد پرینتر های رومیزی هست!) ( تجربه شده! )،  و یه راه دیگه اینه که شما کارتریج دستگاه رو شارژ کنید که در اینصورت اگه خیلی  شارژ تمیز انجام بشه با اندکی افت کیفیت (تو سیاه و سفید) و یه کم افت کیفیت بیشتر تو رنگی رو برو خواهید بود ( تجربه شده! ) البته تو سیاه و سفید در دفعات اول شارژ زیاد هم مشهود نیست نگران نباشید در عوض هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد( 15-20 تومن البته بستگی  به نوع کارتریج داره؟!)

در جوهر افشان و معمولا اپسون بر خلاف کنون و اچ پی که تو رنج های قیمت پایین در برابر اپسون حرفی برای گفتن ندارند و اصلا توجیهی برای خریدشون نیست، پرینترهای اپسون کارتریجشون از هد جداست و هد اونها به صورت پیزوالکتریک  هست و شما میتونید کارتریج ها رو براحتی جدا کنید و در صورت لزوم از کارتریج های قابل شارژ و یا بسته به نوع پرینتری که د ارید از مخزن یا همون تانک جوهر براشون استفاده کنید که بسیار به صرفه هست و در اینجا کیفیت چاپ معمولا برمیگرده به نوع مواد مصرفی مثل جوهر و کاغذ مورد استفاده شما  که هرچه مرغوبتر باشن کیفیت چاپ شما و ماندگاری اون نیز بالاتر خواهد بود!

دوست عزیز سعی شد خلاصه و مفید توضیح داده بشه تا هم شما راحتت ر بفهمیو هم تو خرید گیج نشی و گر نه اگه بخوام مفصل توضیح بدم تو این جا نمیگنجه؟!!

سوالی بود بپرسید هر چند ممکنه دیر سر بزنم ولی در خدمتم!

موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

من خیلی سال پیش (حوالی 84!) یه چندکاره جوهرافشان HP خریدم اما خیری نرسوند. چپ و راست کارتریجش خشک میشد و کیفیتش هم چنگی به دل نمیزد. در نهایت چند سال بعد رفت تو انباری و شروع کرد به خاک خوردن...
اما حدود 2 سال پیش یه
HP LaserJet P1102W Laser Printer خریدم. تا الان خیلی خوب جواب داده. کارتریج اصلیش حدود190تومنه و تا 1500-1600 صفحه جواب میده. (کارتریج سمپل که روشه حدود 500 صفحه) وایرلس هم هست، خیلی راحت با لپتاپ و گوشی میشه ازش استفاده کرد.
...

ممنون دوست عزیز بله مشخصاتش خیلی عالیه ولی متاسفانه پایان نامه برادرم حاوی عکس رنگی هست ، ضمن اینکه بعد از اون کار میخوام عکس های خانوادگی رو چاپ کنم و به نحوی از داشتنش لذت ببرم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

سلام دوست عزیز

بنده با پرینتر زیاد سر و کار دارم ،گفتم بد نیست یه مشاوره ای به شما بدم، با دقت تا آخر بخون، اینو من بهت میگم که با اینها همه کار کردم نه فروشنده ای که به فکر منفعت خودشه؟!!!

اگه فایل های چاپی شما بیشترمتنی و سیاه و سفید هستند بهتره سراغ پرینتر لیزری برید مثل همین مدلی که دوستمون معرفی کردن چون هزینه تعمیر و نگه داری در واقع منظورم همون شارژ کارتریجشون هست ، مناسب و به صرفه تره و ارزش خرید به کارایی بالایی داره.

....

ممنون از شما و توضیحات مفصل و تخصصی تون

1- بله همونطور که اشاره کردم بعد از پرینت این 200 صفحه پایان نامه تقریبا دیگه به ندرت چاپ متنی دارم و تنها دلیلم برای خرید پرینتر چاپ عکس های خانوادگی یا عکس هایی ک جالب به نظر میان برام و خلاصه یجورایی فان هست بنابراین عملا خرید پرینتر لیزری برام منتفی هستش

2-همونطور که شما هم اشاره کردین و در اکثر جاها میشنوم اینکه آدم مجبور باشه بری مصرف خانگی بعد از خرید پرینتر و چند ماه نصف مبلغ پرینتر یا حتی 1/4 اون رو برای کارتریج بپردازه یجورایی ترسناکه حالا از بحث های تخصصی و فنی اون مثل تعویض اون یا اینکه خوب شارژ بشه یا نشه و مشکلات هد و ... که بگذریم تازه

آیا در نهایت میشه یکی از مدل های اپسون مثل EPSON L220 که  مجهز به مخازن جوهر با ظرفیت بالا هستن خودشون و مشکلات نصب تانک و دردسرهاشو ندارن برای مصارف خانگی یه استفاده معمول و بصرفه داشت که فقط ادم از خریدش پشیمون نشه و نگه عجب کار بیخودی کردیم کاش میبردیم میدادیم بیرون پرینت بگیرن !؟

و چون من تا حالا اصلا پرینتر جوهرافشان نداشتم آیا اصلا با این پرینترها میشه مقاله و متن رو مثل لیزری روی کاغذهای معمولی چاپ کرد یا بدلیل جوهری بودن اصلا متن ناخوانا و با افت گیفیت و پیکسلی شدن در اطرافش همراه هست

لینک به دیدگاه

سلام

پیشنهاد من اپسون p50 هست خیلی عالیه

دست دومشو میتونی حدود 450 تهیه کنی با تانکرش البته این قیمته

هم برای متن خوبه هم عکس

خلاصه خودم دارم  و خیلی راضیم

خیلی بهتر از کنون و اچ پی هست

لینک به دیدگاه

فقط لیزری

جوهر افشان سر 200 صفحه خرجش از پول پرینت بیرون هم بیشتر میشه. سرعتش هم کمه هر صفحه حدود 30 ثانیه کار میبره و با یه لیزری تو 30 ثانیه 5 صفحه میزنی!

ولی عکس توی قیمت جوهر بهتره تا لیزری. لیزری خوب هم هست برند کونیکا هم حجمش زیاده هم قیمت کارکردش بین 3 تا 7 میلیون تومنه! اما کیفیت عالیه و موندگار.

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

سلام

پیشنهاد من اپسون p50 هست خیلی عالیه

دست دومشو میتونی حدود 450 تهیه کنی با تانکرش البته این قیمته

هم برای متن خوبه هم عکس

خلاصه خودم دارم  و خیلی راضیم

خیلی بهتر از کنون و اچ پی هست

ممنون آره منم تعریفشو خیلی شنیدم این مدل رو و حتی یکی از دوستام که آتلیه داره مدتهاست داره استفاده میکنه برای چاپ عکس

ولی چیزی مثل پرینتر اونم p50 تانک خور که خوراک چاپ عکسه و اصولا هر کی داره استفاده زیادی ازش میکنه آیا میشه به دست دوم هاش اعتماد کرد ؟!  منظورم اینه که ریسک اینکه خیلی ازش کار کشیده باشن و یه چیز داغون و خیلی کارکرده بهم بندازن نیست ؟!

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Trevor گفته است :

فقط لیزری

جوهر افشان سر 200 صفحه خرجش از پول پرینت بیرون هم بیشتر میشه. سرعتش هم کمه هر صفحه حدود 30 ثانیه کار میبره و با یه لیزری تو 30 ثانیه 5 صفحه میزنی!

ولی عکس توی قیمت جوهر بهتره تا لیزری. لیزری خوب هم هست برند کونیکا هم حجمش زیاده هم قیمت کارکردش بین 3 تا 7 میلیون تومنه! اما کیفیت عالیه و موندگار.

ممنون از راهنماییتون ؛ بله شکی نیست که پرینتر لیزری از نظر ثبات کیفیت در چاپ و سرعت خیلی خیلی سرتر هست

اما از اونجایی که من یوزر خانگی هستم و هیچ درامدی هم در اینده از پرینتر ندارم یجورایی اگر بیشتر از 500 هزینه کنم اینگار پولمو دور ریختم

یک نکته مهمی که وجود داره اینه که برخلاف آتلیه ها و کسایی که پرینت جزیی از شغلشون هست مثل دفاتر تایپ و تکثیر ، یوزر خانگی یا حداقل من اصلا برام مهم نیست که یک عکس رو در 5 ثانیه چاپ کنه یا 15 دقیقه چون تو خونه نشستم و مشتری هم وجود نداره که منتظر باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...