رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا سقف 6 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بنده کارهای نرم افزاری مختلف در زمینه گرافیک با نرم افزارهای فتوشاپ/افترافکت و تری دی مکس میکنم میخواستم سیستم تهیه کنم تقریبا در محدوده 5 نهایتا 6 م  فقط داخل نوع برند قطعات موندم و میخواستم ببینم مادربورد کارت گرافیک و سایر قطعات چه مارک و برندی دوستان پیشنهاد میکنند چون تقریبا 24 ساعته سیستم بند روشن هست و در حال کار قبلا گرافیک گیگابایت داشتم  که متاسفانه بر اثر مدت زمان زیاد کار مشکل پیدا کرد و قابل استفاده نبود اما مادر بوردشو داشام راضی بودم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mesbah20 گفته است :

سلام بنده کارهای نرم افزاری مختلف در زمینه گرافیک با نرم افزارهای فتوشاپ/افترافکت و تری دی مکس میکنم میخواستم سیستم تهیه کنم تقریبا در محدوده 5 نهایتا 6 م  فقط داخل نوع برند قطعات موندم و میخواستم ببینم مادربورد کارت گرافیک و سایر قطعات چه مارک و برندی دوستان پیشنهاد میکنند چون تقریبا 24 ساعته سیستم بند روشن هست و در حال کار قبلا گرافیک گیگابایت داشتم  که متاسفانه بر اثر مدت زمان زیاد کار مشکل پیدا کرد و قابل استفاده نبود اما مادر بوردشو داشام راضی بودم

سلام دوست عزیز اگه سیستم مد نظر داری و فقط میخوای مارک رو در نظر بگیری:

1.اگه حرفه ای کار میکنید و به دنبال گیمینگ نیستی توصیه میشه کارت گرافیک های سری کوادرو برداری که با همین هدف ساخته شده!

2. مادربرد رو برای سوکت هایی مثل 1151 و غیره رو نمیدونم اما سیستم هایی مثل سوکت 2011 اکثرا دیدم ایسوس برمیدارن چون واقعا خوب عمل کرده(البته گارانتیش یکم داستان داره اگه بگردی تاپیک هاش هست تو همین انجمن)!

3.پاور رو توصیه میکنم کولر مستر برداری چون بسیار با کیفیت هستش پاور هاش!

4.مانیتور کاملا به بودجه شما بستگی داره که چقدر بخوای خرج کنی اما در کل مانیتور های ips ایسوس کیفیت تصویر خوبی دارند تو رنج قیمت زیر 2میلیون تومن(نمیخوای زیاد خرج کنی برای مانیتور یا بعدا چیز بهتری بگیری مانیتور  S24D595 رو خودم دارم و میشه گفت تا حدودی برای کار های گرافیکی راضی کنندست(البته اگه شما تو بازار میخوای فعالیت کنی توصیه میشه حداقل یه کالیبره نرم افزاری حالا هر مانتیوری که گرفتی رو بکنی که تصویر توی مانتیور شما با خروجی در جای دیگه تفاوت نداشته مخصوصا رنگ های سفید و آبی)!

باز هم اگه سوالی داشتید بگید بنده دتر حد توانم راهنمایی میکنم!

لینک به دیدگاه

تشکر از راهنماییتون نه در زیمنه گیمینگ فعالیت نمیکنم اما با تری دی مکس و مایا رندر های میگیرم و گاهی هم با یونیتی

برای کارت گرافیک تا هزینه3م چه مدلی از سری   کوادرو   رو پیشنهاد میفرمایید؟

پیشنهادتون در مورد رم ؟

و اینکه cpu   چیزی مثل 

سی پی یو اینتل Intel i7-7700K

مناسب هست یا برم سمت   Xeon  ؟

ویرایش شده توسط mesbah20
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mesbah20 گفته است :

به نظرم منتظر پردازنده های ryzen بمون

لینک به دیدگاه

فقط وایستا Ryzen بیاد اینتل اصلا ارزش خرید نداره الان

3/2/2017

لینک به دیدگاه

به نظر منم منتظر Ryzen بمون، من خودمم بودجم همین دور و براس اما من گیمینگ میبندم، در حال حاظر هم قیمتا خیلی بالا رفته ! 

کلا اگه intel هم بخوای بگیری فعلا نگیر ! تا بعد عید وایسا.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mesbah20 گفته است :

تشکر از راهنماییتون نه در زیمنه گیمینگ فعالیت نمیکنم اما با تری دی مکس و مایا رندر های میگیرم و گاهی هم با یونیتی

برای کارت گرافیک تا هزینه3م چه مدلی از سری   کوادرو   رو پیشنهاد میفرمایید؟

پیشنهادتون در مورد رم ؟

و اینکه cpu   چیزی مثل 

سی پی یو اینتل Intel® i7-7700K

مناسب هست یا برم سمت   Xeon  ؟

عزیز

1. اگه امکانش هست صبر کنید چون هم مدل های جدید کارت گرافیک سری کوادرو معرفی شده و احتمالا تا 2 یا سه ماه دیگه در ایران دسترس همه قرار بگیره!

2.پردازنده های رایزن تا چند روز دیگه فروششون آغاز میشه و اول اینکه به احتمال زیاد پردازنده های اینتل افت قیمت خواهند داشت و هم اینکه اگه بنچمارک ها درز کرده به بیرون واقعا درست باشن و در عمل هم بازده خوبی در اون حد بدن پردازنده های رایزن  قطعا خرید اونها عقلانی تر!

3.در حال حاضر فعلا این کارت گرافیک کوادرو موجود:

http://lioncomputer.ir/product/9321/کارت+گرافیک+پی+ان+وای+Quadro+M2000/

البته ناگفته نماند با توجه به اینکه شما بیشتر نرم افزار های سازگار با هسته کودا استفاده میکنی سری جی فورس هم میتونه براتون مفید باشه اما چون شما میگی 24/7 بخاطر همین سری کوادرو رو پیشنهاد دادم (البته سری کوادرو یک سری فناوری های اختصاصی هم به دنبال خودشون دارن بخاطر همین دارای این قیمت های سرسام آور هستند)

ولی در کل توصیه میشه صبر کنید چون کوادرو های جدید دارای فناوری ساخت کوچکتر و قدرت بیشتری هستند!

4.رم ها رو متاسفانه نمیتونم مدل خاصی بگم بخاطر بازار پر تلاطم ایران هر ماه یک سری موجود و یک سری دیگه نیست بخاطر همین دقیقا زمان خرید به دنبال مدلی با فرکانس بالاتر و تاخیر پایین تر باشید!

5. متاسفانه خیلی بین دوستان جا افتاده برای کار های گرافیکی و رندر برن سمت سی پی یو های زنون که تقریبا میشه گفت اشتباه!

اما چرا: 1.این سی پی یو ها بیشتر برای سرور ها و کارهای محساباتی بسیار سنگین طراحی شده!

2.هزینه های هنگفت تری نسبت به سری i7 ها داره!

3.فرکانس کاری پایین تری داره!

در کل اگه کسی بخواد سمت زنون بره بیشتر برای مواقعی که طرف بخواد یه رندر عجیب غریب و سنگین بگیره (شما با سری اکستریم اینتل فک نکنم کاری نباشه که نتونی انجام بدی!

البته پردازنده های زنون هم یه سری مزایا از جمله مصرف بسیار پایین تر و یه سری فناوری اختصاص مثل ساپورت از رم های ecc و غیره که میتونی بگردی تو اینترنت و پیدا کنی!

الان هستند دوستانی که با 4790k دارن رندر میگیرن و همچنان راضی ان حالا شما در نظر بگیر 7700  رو با فناوری های جدید تر و فرکانس هسته بالاتر قطعا پرفورمنس بهتری خواهد داشت!

ویرایش شده توسط Admiral.M
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...