رفتن به مطلب

-| بنچمارک پردازنده های رایزن را اینجا مشاهده کنین! ایا Ryzen 1800X ارزش خرید دارد؟ +نظرسنجی |-

اشتراک گذاری

Ryzen 1800X   

86 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر شما در مورد Ryzen 1800X چیست؟!! چجوری ارزیابی میکنین نسبت به چیزی ک انتظار داشتین؟

• بسیارعالی
    • خوبه
    • متوسط
    • بد
      0
    • خیلی بد و ضعیف
  2. 2. ایا به فکر خرید Ryzen 1800X با قیمت 499 دلار هستین؟!

• بله حتما میخرم!
    • خیر پردازنده فعلیم ( skylake / haswell / .... ) کافی هست!
    • از نسل Kaby Lake اینتل خرید خواهم کرد!
    • خیر برای پردازنده های نسل بعد اینتل صبر میکنم!

Recommended Posts

فقط ای ام دی میتونه کنترل این بازار کثیف رو  با رایزن بدست بگیره 

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

والا اینجور که از بنچمارکا بر میاد واقعا خیلی خوب بود این رایزن. من احتمال میدادم شبیه 480 اونجور که هایپ میشد نباشه ولی خیلی خیلی خوب بود.. عملن اینتل با بازار پردازنده های هسته بالا و رندرینگ و شبیه سازی موازی باید خدافظی کنه تو این قیمتا.. هیچ موضوعیتی نداره دو برابر یا بیشتر پول بدی..

برا گیمینگ هم یکی بحث بهینه سازی طبیعتا هست که به مرور خوب میشه یکی بحث مشکلاتی که مادربوردا و بایوسا دارن که رفع میشه.. یکی دیگه اینکه دوستانی که پردازنده 3.4 گیگ رو مثلن با 4.2 مقایسه میکنن یا خودشونو زدن به نفهمی یا مارو نفهم فرض کردن... پر واضحه که عین هم نمیشه پرفورمنس گیم.. اونم با اور قابله حله. بعدم این  پردازنده ها با این تعداد هسته گیمینگ رو هدف قرار ندادن... یراس زدن تو برجک پرچمدارای اینتل تو قدرت کلی پردازشی

کما اینکه خودش فهمیده اینتل و فیتیله قیمت و کشیده پایین.. اگه رایزن عددی نببود مخ اش تاب ور نداشته بود 100 دلار 200 دلار بیاره پایین قیمتشو

لینک به دیدگاه

به نظرم جدا از گیم که AMD باید در این زمینه کار کنه و پردازنده های 4 هسته ای فرکانس بالای اون می تونه در این زمینه موفق باشه و طرفداراش رو راضی کنه .اما  این معماری جوون میده برای پردازنده های سرور هم معماری کم مصرفه و هم نشون داده در  پردازش چند هسته ای بسیار خوب عمل می کنه . بی صبرانه منتظرم ببینم در رده سرور ای ام دی چکار می کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نمیدونم چرا هیچکس متوجه performance/per dollar این پردازنده ها نشده؟

مثلا 499 دووولار 1800x کجا و 1000 دووولار 6900 کجا؟؟

یعنی دوستایی که میگن پرفورمنسش تو بازیها خوب نبوده واقعا یعنی خودشون حاضرن 1000 دوولار بدن 6900 بخرن تازه با مادربردهای فوق گرونش اونم واسه بازی؟؟؟!!!!!

حالا من موندم فریم ریتی که از 60 به بالا با چشم نمیتونی تشخیص بدی مثلا 7700 داره 100 فریم میده و 1800 مثلا 80 فریم چه فرقی بینش هست ؟؟؟!!!!

بابا حداقل بزارید مایکروسافت یه چند تا اپدیت بده خوبه که این معماری تازه نفسه هنوز جای کار داره مثل اینتل نیست که از سری هسول فقط سی پی یوها رو ریفرش میکنه با فرکانس بالاتر میده بیرون با 5 تا 10 درصد کارایی بالاتر از نسل قبلش !!!!!!!!!

همینکه الان amd با سری zen تونسته اینتل رو خِفتِش کنه این خودش عالیه سال دیگه اینینتل کارایی رو مجبوره تا 30 درصد هم که شده بالاببره

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

نمیدونم چرا هیچکس متوجه performance/per dollar این پردازنده ها شده؟

مثلا 499 دووولار 1800x کجا و 1000 دووولار 6900 کجا؟؟

یعنی دوستایی که میگن پرفورمنسش تو بازیها خوب نبوده واقعا یعنی خودشون حاضرن 1000 دوولار بدن 6900 بخرن تازه با مادربردهای فوق گرونش اونم واسه بازی؟؟؟!!!!!

حالا من موندم فریم ریتی که از 60 به بالا با چشم نمیتونی تشخیص بدی مثلا 7700 داره 100 فریم میده و 1800 مثلا 80 فریم چه فرقی بینش هست ؟؟؟!!!!

بابا حداقل بزارید مایکروسافت یه چند تا اپدیت بده خوبه که این معماری تازه نفسه هنوز جای کار داره مثل اینتل نیست که از سری هسول فقط سی پی یوها رو ریفرش میکنه با فرکانس بالاتر میده بیرون با 5 تا 10 درصد کارایی بالاتر از نسل قبلش !!!!!!!!!

همینکه الان amd با سری zen تونسته اینتل رو خِفتِش کنه این خودش عالیه سال دیگه اینینتل کارایی رو مجبوره تا 30 درصد هم که شده بالاببره

دقیقا همین طوره. اگه مثلا قیمت دلاریش بالا تر بود نزدیک 6900 اون موقه میشد گفت تو گیمینگ جالب نیست. ولی وقتی داری پول یه cpu ضعیف تر از 6900 رو میدی طبیعیه که نباید هم اندازه 6900 فریم بده.

لینک به دیدگاه

در سایت بنچمارک ارایه شده از سوی کاربران(User benchmark) پردازنده ی 1800x پس از تست 12 کاربر، به جایگاه هفتم فروکاسته است. 1700x پس از تست 11 کاربر تا جایگاه شانزدهم و 1700 به جایگاه نوزدهم  پایین آمده اند.

لینک به دیدگاه

باید چشم به راه اپتیمازهای ویندوز و سازندگان بازی برای پردازنده ی رایزن بود و سپس داوری کرد.

لینک به دیدگاه

جدای از کارکرد و کارایی رایزن، به باور شما مادربردهای am4 و پردازنده های R7 کی به بازار ایران پای میذارن؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

والا تو مانیتور 144hz من تفاوت 70 فریم و 80 فریم هم میبینم و قشنگ احساس میکنم نرم تره ... مثلا یه صحنه ای سنگین میشه صحنه پر دود میشه 10 تا فریم میپره پایین قشنگ حس میکنم و وقتی از محل رفتم 10 فریم برمیگرده متوجه میشم نرم تر شده....

این مثالو موافق نیستم

--

دوستان دیجیتال فاندریز اگه فیلمی چیزی گزاشته اپارات اپلود کنین اینجا بزارین در دست رس همه باشه

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

بله درصورتی که مانیتور بیشتر از 60 فریم پشتیبانی نکنه.

ماشاالله این روز ها هم که فقط مانیتور های رفرش بالا داره به بازار عرضه میشه.

من ماینتور خودم رو 5 فریم اورکلاک کردم از روی 65 میاد 60 یا 55  متوجه میشم.

بازار رضا هم رفته بودم غرفه  Asus مانیتور pg278 بود روی 144hz توی بازی dirt 3 قشنگ رون بودن بیش از حد بازی معلوم بود.

----

گرچه بحث گیمنیگ برای سی پی یو هایی که برای بازی ساخته نشدن ، فرکانسشون هم با هم برابر نیست مسخره هست.

هر وقت 1300 امد و تا 4.5 اور شد  اون وقت مقایسش با 7700K منصفانه هست.

لینک به دیدگاه

کارایی سی پی یو تو بازی مشخص نمیشه که گیر دادین به بنچمارک بازیها

لینک به دیدگاه

دوستان اینکه این پردازنده برای بازی هست یا نیست رو من کار ندارم اما اینکه می گید چون فرکانس برابر نیست مقایسه منصفانه نیست رو نمی دونم از کجا اوردید.o.O  یه پردازنده توانایی این رو داره راحت در فرکانس 7 گیگاهرتز کار کنه یدونه هم به زور مثلا تا 4 گیگاهرتز میره . بعد ما بگیم نه این دوتا فرکانسشون یکی نیست نمیشه مقایسه کرد نه این حرف به کل اشتباهه . اینکه یه پردازنده می تونه در فرکانس بالا کار کنه این یه امتیازه اونی که نمی تونه کار کنه یه ضعف. ما دو پردازنده رو در حداکثر قابلیت خودش مقایسه می کنیم . پردازنده ای که در فرکانس 4 پایداره و پردازنده ای که در 4.5 به همون اندازه پایداره باید در همین وضعیت مقایسه بشه. اگه پردازنده ای زورش نمیرسه در فرکانس بالا مثل پردازنده رغیب کار کنه خوب مشکل خودشه. بعدا طوری طراحیش کنن که زورش برسه ولی تا وقتی که زورش نرسیده نمیشه با توجیه اینکه مقایسه در در دو فرکانس متفاوت منصفانه نیست و نباید مقایسه کرد این نقطه ضعف رو توجیه کرد. اتفاقا این مقایسه منصفانه هست از این منصفانه تر هم نمیشه. ^_^

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

کارایی پردازنده در بازی مشخص نمیشه اما کارایی پردازنده در بازی برای گیمرها مهمه. خیلی ها سیستم جمع می کنن برای بازی و ای ام دی خیلی از گیمرهای عزیز رو اگه راضی نکنه از دست میده. البته این پردازنده های جدید در بخش پردازش چند هسته ای عالی عمل کرده و  برای خیلی ها انتخاب اولشون خواهد بود. اما برای گیمرها هنوز هم پردازنده های اینتلی اولویت داره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

این رو چه کسی مشخص میکنه که با فلان چیز قدرت پردازنده سنجیده میشه ؟  

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

استارتر محترم , نظر سنجی تون به نظر من اشتباه و ناعادلانست

سه گزینه مربوط اینتل هست و یک مورد به ای ام دی , اونم فقط 1800x

بهتره یه گزینه دیگه هم اضافه بشه , پردازندهای دیگر رایزن را خواهم خرید

اینطوری منصفانه تره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، SaeedPCM گفته است :

درود

والا تو مانیتور 144hz من تفاوت 70 فریم و 80 فریم هم میبینم و قشنگ احساس میکنم نرم تره ... مثلا یه صحنه ای سنگین میشه صحنه پر دود میشه 10 تا فریم میپره پایین قشنگ حس میکنم و وقتی از محل رفتم 10 فریم برمیگرده متوجه میشم نرم تر شده....

این مثالو موافق نیستم

--

دوستان دیجیتال فاندریز اگه فیلمی چیزی گزاشته اپارات اپلود کنین اینجا بزارین در دست رس همه باشه

درود

منظور بنده حالت ایده ال هست یعنی در هر حالتی شما حساب کنی ایده ال ترین حالت همون 60 فریم هست

در ضمن همه لابراتوراها فقط با کارت انودیا تست کردن کسی تستهای 1800 رو با کارت فیوری یا 480 داره ؟

تستهای 1700xرو هم guru3dگذاشته

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_1700x_review,1.html

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

منظور بنده حالت ایده ال هست یعنی در هر حالتی شما حساب کنی ایده ال ترین حالت همون 60 فریم هست

ایده ال؟

یعنی منظور شما اینه که 60 فریم از 120 فریم ایده ال تره؟

کاری ندارم چقدر از مردم مانیتور 60 یا 120 فریم دارن به طور کلی دارم میپرسم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

امیدوارم که شرکتهای سازنده مادربرد و ماکروسافت بتونن به بهترین نحو  با آبدیتهای نرم افزاری  تمام قدرت رایزن رو بیرون بکشن ( البته باید در نظر داشته باشیم که این نسل کاملا جدیده و مثل سی پی یو های اینتل رفرش نیست )

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ATER گفته است :

ایده ال؟

یعنی منظور شما اینه که 60 فریم از 120 فریم ایده ال تره؟

کاری ندارم چقدر از مردم مانیتور 60 یا 120 فریم دارن به طور کلی دارم میپرسم.

به لحاظ هزینه و سازگاری با مانیتورها بله...استاندارد فریم در واقع همون 60 هست و همه ی بازی ها در تست های 4k با این نرخ فریم تست میشن...بالاتر از این مقدار واجب نیست و به اصطلاح عمومی نیست...چشم انسان جوریه که وقتی به یک چیز باکیفیت نگاه کنه دیگه نمیتونه کیفیت های پایین تر رو تحمل کنه و همیشه همینطور بوده...از این رو از نظر بنده هم همون 60 فریم کاملا مناسب و استاندارده و با همه ی مانیتورها سازگاری داره...

در واقع چه کارت هایی هستن که بتونن بازیهای امروزی رو با فریم 144 اجرا کنن؟ از این لحاظ نمیشه این فریم رو ایده ال دونست چون به نسبت کارایی به قیمت توجیح پذیر نیست و سیستم بسیار قدرت مندی نیاز داره و اجرای بازی های روز با این فریم حداقل به 2 عدد کارت 1080 نیاز داره و با 90 درصد مانیتورهای بازار سازگار نیست...حالا شما این همه هزینه رو ایده ال میدونید؟

وقتی مشخصات مورد نیاز یک بازی منتشر میشه گفته میشه که سیستم مورد نیاز برای بازی کردن در حالت ایده ال فلان قطعات هستن و معیار اون هم فریم 60 هستش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

برام  جالبه دوستان

CPU Mark     AMD Ryzen 7 1700     از   CPU Mark     AMD Ryzen 7 1700x   کمی بیشتره

CPU Mark Relative to Top 10 Common CPUs
As of 3rd of March 2017 - Higher results represent better performance
AMD Ryzen 7 1700X
13,504
Intel Core i7-4790K @ 4.00GHz
11,185
Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz
11,118
Intel Core i7-4770K @ 3.50GHz
10,112
Intel Core i7-4790 @ 3.60GHz
10,001

CPU Mark Relative to Top 10 Common CPUs
As of 3rd of March 2017 - Higher results represent better performance
AMD Ryzen 7 1700
13,559
Intel Core i7-4790K @ 4.00GHz
11,185
Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz
11,118
Intel Core i7-4770K @ 3.50GHz
10,112

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+1700X&id=2969

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+1700&id=2970

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

به لحاظ هزینه و سازگاری با مانیتورها بله...استاندارد فریم در واقع همون 60 هست و همه ی بازی ها در تست های 4k با این نرخ فریم تست میشن...بالاتر از این مقدار واجب نیست و به اصطلاح عمومی نیست...چشم انسان جوریه که وقتی به یک چیز باکیفیت نگاه کنه دیگه نمیتونه کیفیت های پایین تر رو تحمل کنه و همیشه همینطور بوده...از این رو از نظر بنده هم همون 60 فریم کاملا مناسب و استاندارده و با همه ی مانیتورها سازگاری داره...

در واقع چه کارت هایی هستن که بتونن بازیهای امروزی رو با فریم 144 اجرا کنن؟ از این لحاظ نمیشه این فریم رو ایده ال دونست چون به نسبت کارایی به قیمت توجیح پذیر نیست و سیستم بسیار قدرت مندی نیاز داره و اجرای بازی های روز با این فریم حداقل به 2 عدد کارت 1080 نیاز داره و با 90 درصد مانیتورهای بازار سازگار نیست...حالا شما این همه هزینه رو ایده ال میدونید؟

وقتی مشخصات مورد نیاز یک بازی منتشر میشه گفته میشه که سیستم مورد نیاز برای بازی کردن در حالت ایده ال فلان قطعات هستن و معیار اون هم فریم 60 هستش

من گفتم به طور کلی

به طور کلی 144 و هرچی بالا تر ایده ال تر هست

به طور جزئی بله وقتی هزینه ها رو در نظر میگیریم میبینیم به صرفه نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مثل اینکه طی خبرهایی که گفته شده پردازنده های رایزن در بازیها در رزولوشن 1080p عملکردشون نسبت به پردازنده های اینتل کمتر بوده  دلیلش رو بهینه بودن بازیها برای پردازنده های اینتل دونستن

به همین دلیل amd داره سعی میکنه کیتهای توسعه که بازیسازها نیاز دارن تا بازیهاشون رو برای رایزن بهینه کنن در اختیارشون قرار داه تا بازیها رو واسه پردازنده های جدید رایزن هم بهینه کنن

طی این بیانیه amd قول افزایش کارایی محسوسی رو برای بازیها به همراه پر دازنده های رایزن داده و گفته که در سال 2017 تعداد این  کیت های توسعه که در اختیار بازی سازان قرار میگیره به بیش از 1000 کیت میرسه

پس دوستانی که نگران عملکرد این سی پی یوها در بازیها هستن نگران نباشن این مشکل به زودی رفع میشه

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/cpus/11724-amd-ryzen-low-1080p-gaming-performance

لینک به دیدگاه

فکر کنم ترکیب Cpu وGpu ای ام دی  کابوسی بشه برای شرکت معظم اینتل و انویدیا

لینک به دیدگاه

بی دلیل نبود که مایکروسافت و سونی تو کنسول هاشون رفتن سراغ AMD. چون نسبت قیمت به کاراییشون واقعا بهتره

چه شود پروژه اسکورپیو با ۶.۲ ترافلاپس قدرت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...