رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پی سی گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من قصد خرید ی پی سی گیمینگ  در حد 4.3 میلیون دارم

خودم قطعاتی که انتخاب کردم ایناست

مادر برد : Gigabyte Z170X-Ultra Gaming LGA1151 Z170 Mainboard

سی پی یو : Intel i5-7500 Kaby Lake Processor

هارد : WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer HDD

رم : Geil Evo Forza DC 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

گرافیک : MSI RX 480 GAMING X Twin Frozr VI 8GB GDDR5

پاور : GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

(قیمت اینا میشه 3.9 .   400 تومن دیگه هم جا دارم ولی نمیدونم کدوم قطعه رو  عوض کنم)

قطعات این سیستم باهم خوانایی دارن؟

اگه با این قیمت میشه پی سی قویتر بست لطفا راهنمایی کنین

ممنون میشم

ویرایش شده توسط _.mehranhz1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سیستم انتخابیتون خوبه ولی یک ssd  جاش حسابی خالیه و حتما  درنظر داشته باشید

مین هم میتونید سری z270  بگیرید  برا سی پی یو  مدنظر بهتره  

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ferdosi گفته است :

سلام

سیستم انتخابیتون خوبه ولی یک ssd  جاش حسابی خالیه و حتما  درنظر داشته باشید

مین هم میتونید سری z270  بگیرید  برا سی پی یو  مدنظر بهتره  

مین با چیپ ست  Z270 زیاده

ی دونه خوبشو اگه امکانش هست بگید xD

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

با توجه به اینکه دارین پردازنده ای انتخاب میکنین که قابلیت اوورکلاک نداره

و همچنین رم با فرکانس 2400 دارین  ورمیدارین پیشنهاد میکنم مادربرد با چیپست h270 تهیه کنین

مدل پیشنهادی من:http://lioncomputer.ir/product/10572/مادربرد+گیگابایت+H270-Gaming+3/#prettyPhoto

که 150 کمتر میوفته براتون

و با این 150 و 400 ای که دارین یه 1070 تهیه کنین که واقعا تفاوت زیادی تو بازی ها مشاهده میکنین

البته ssd هم چیز مهمیه ولی هر موقع میشه به سیستم اضافش کرد

یه نکته دیگه هم که یادم رفت بگم هم اینه که قیمت 1070 به دلیل کاهش قیمت جهانیش یه مقدار کاهش پیدا خواهد کرد

ویرایش شده توسط Cantaver
لینک به دیدگاه

میتونین پاور رو که تو همین فروم هم کم نیست از کم کارکرد بردارین . هم چنین SSD هم دوستان گفتن یادت نره . تو همینجا آقای خبات کریمی یه مورد با قیمت مناسب گذاشته بودن البته M2 بود که کارایی بیشتری هم داره .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Redwolf10 گفته است :

یه مین z270 یه ssd خوب یه کیس و کولر هم فراموش کردی !

مینو عوض میکنم

SSD هم بعدا اضافه میکنم

کیس و کولرو از قبل انتخاب کردم و قیمتشون جداست

مرسی بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ferdosi گفته است :

خیلی ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Cantaver گفته است :

درود دوست عزیز

با توجه به اینکه دارین پردازنده ای انتخاب میکنین که قابلیت اوورکلاک نداره

و همچنین رم با فرکانس 2400 دارین  ورمیدارین پیشنهاد میکنم مادربرد با چیپست h270 تهیه کنین

مدل پیشنهادی من:http://lioncomputer.ir/product/10572/مادربرد+گیگابایت+H270-Gaming+3/#prettyPhoto

که 150 کمتر میوفته براتون

و با این 150 و 400 ای که دارین یه 1070 تهیه کنین که واقعا تفاوت زیادی تو بازی ها مشاهده میکنین

البته ssd هم چیز مهمیه ولی هر موقع میشه به سیستم اضافش کرد

یه نکته دیگه هم که یادم رفت بگم هم اینه که قیمت 1070 به دلیل کاهش قیمت جهانیش یه مقدار کاهش پیدا خواهد کرد

بله درست میگین

خیلی ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

سلام

اگه با این قیمت میشه پی سی قویتر بست لطفا راهنمایی کنین

ممنون میشم

این پیشنهاد منه ، گرافیک خیلی قویتر از 480 هستش و پاور خیلی خوبی گذاشتم که جای ارتقای آینده بازتره

3.thumb.jpg.17afb6b967c4df6a7f80189a392acfce.jpg

لینک به دیدگاه

برندایی مثل گیگا و ایسوس ام اس آی همشون خوبن، هرچی میخرین حواستون به گارانتیش باشه. شرکت معبتری باشه و مدت زمان گارانتیش بالا باشه. من خودم کل سیستممو ایسوس بستم. از مین برد گرفته تا کارت توسعه و گرافیک. پرفروش ترین برنده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

این پیشنهاد منه ، گرافیک خیلی قویتر از 480 هستش و پاور خیلی خوبی گذاشتم که جای ارتقای آینده بازتره

اون مینی که گفتین سیپیو نسل هفتو نمیتونه خوب ساپورت کنه و سیپیو نمیتونه حداکثر کارایی خودشو داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

پیشنهاد این دوستمون هوشمندانست{حتی انتخاب هارد} حتما همینو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

اون مینی که گفتین سیپیو نسل هفتو نمیتونه خوب ساپورت کنه و سیپیو نمیتونه حداکثر کارایی خودشو داشته باشه

به حقی چیزای نشنیده ، از اون حرفا بود ، به فرض بگیریم حرف شما درست باشه اونوقت شرکت سازنده اونقدری نمیدونه و میاد تولیدش میکنه !!!

Supports 7th / 6th Gen Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1151 socket

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی

اول این که برای سیستم SSD خیلی مهمه .

SSD توی همه کارها خودش رو نشون میده . درسته که در بازی تاثیر کمی داره ( مخصوصا آفلاین ) اما برای همه کارهای دیگه مهمه

و دیگه این که 1070 از 480 یه سر و گردن قوی تره اما 2 نکته مهم وجود داره 1070 برای رزولیشن 2K ساخته شده اگر فول اچ دی بازی می کنید 480 بسه و دیگه این که 1070 قیمتش در بازار جهانی شکسته یه وقت گرون نخرید .

مین سری B یا حتی H هم میتونه برای شما کافی باشه . شما که نمی خواهید اور کنید سراغ چیپست Z نرید تا بتونید یا گرافیک قوی تر بخرید یا یه SSD بندازید تنگ سیستم .

ولی از همه مهمتر اصراری به خرج کردن همه پول نداشته باشید !!! اگر رزولیشن فول اچ دی بازی می کنید میشه حتی با 470 هم سیستم بست !!!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

100 درصد تایید میشه . بهترین ترکیب ممکن هست

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه ها رو ایشون گفتن. میشه گفت  بهتر از این تو این رنج نمیشه بست

ssd هم هرموقع پول دستت اومد میتونی بگیری ولی فعلا 1070 از همه چی واجبترهB|

لینک به دیدگاه

سیستمی که پیشنهاد دادید خوبه ولی دومورد رو هم من اضافه میکنم

پاور 750 برا این سیستم خیلی زیاده و الکی هزینه کردن هست درصورتی که به پاور 600 به خوبی جوابگوی این سیستم هست (حتی بیشتر)

http://lioncomputer.ir/product/7567/پاور+کولر+مستر+600+وات+B600/

شدیدا توصیه میکنم هارد توشیبا سری p300 خریداری بشه

http://lioncomputer.ir/product/7711/هارد+پی+300+توشیبا++1+ترابایت/

این هم اضافه بشه عالیه

http://lioncomputer.ir/product/8360/اس+اس+دی+رادئون+آر+3+120+گیگابایت/

لینک به دیدگاه

با تچکر

ب صورت 2 فوریتی تصویب شد

ویرایش شده توسط Redwolf10
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه fhd بازی میکنین پیشنهاد میکنم کارت گرافیک و 480 یا 1060 بگیرید در عوض پول وخرج چیزای دیگه کنید مثلا اگه در کنار گیم فیلم و سریال هم نگاه میکنین هارد و 2t بردارید یا میتونین پردازنده رو 7600 بگیرید

در صورت اینکه کارت و 480 یا 1060 بردارید پاور 650 uk گرین هم کفایت میکنه که قیمتش 300 هست و از کیفیت مناسبی هم برخورداره

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

اگه fhd بازی میکنین پیشنهاد میکنم کارت گرافیک و 480 یا 1060 بگیرید در عوض پول وخرج چیزای دیگه کنید مثلا اگه در کنار گیم فیلم و سریال هم نگاه میکنین هارد و 2t بردارید یا میتونین پردازنده رو 7600 بگیرید

در صورت اینکه کارت و 480 یا 1060 بردارید پاور 650 uk گرین هم کفایت میکنه که قیمتش 300 هست و از کیفیت مناسبی هم برخورداره

چه تضمینی هست که 1060 و 480 حتی تا یک سال اینده همچنان برای fhd کافی باشن ؟

کارت 5870 یه زمانی همه بازی ها رو بدون مشکل روی fhd اجرا میکرد ولی چقدر دووم اورد ؟

لینک به دیدگاه

نقل قول

دوست عزیز شما اگر لطف میکردید و میفرمودید دقیقا چه نوع گیمینگی مد نظر دارید خیلی راحت تر میتونستم کمکتون کنم

بنده با توجه به قطعاتی که داشتم طی این مدت و اطلاعاتی که بر اساس تجربه کسب کردم میتونم یقینا بگم که توی انتخاب سی پی یو حتما Core i7 Unlocked باشه حالا میخواد اسکای لیک باشه یا کبی لیک فرقی نمیکنه اما چیزی که مشخص هست توی بازی های فعلی i5 های 2 نسل قبل یا 1 نسل قبل مربوط به اسکای لیک دارن گلوگاه میشن نمونه بازی بتلفیلد 1 که 6600K تا 4.5 گیگاهرتز اورکلاک شده تمامی هسته ها روی 100% لود هستن توی یه مپ 64 نفره در صورتی که سی پی یو 4790 به راحتی هنوز از پس بازی برمیاد (در واقع اینجا داریم درباره 144 هرتز بودن صحبت میکنیم وگرنه 60 فریم که مشکلی نداره و به جرات میتونم بگم 60 فریم منسوخ شده هست واسه گیم های انلاین اگرم تا الان نشده به این دلیل هست خیلی ها یا از پس هزینه ها برنمیان یا امتحان نکردن تا تفاوت رو ببینن من که فکر نکنم بتونم جز 144 جور دیگه ای سراغ گیم برم ) به هر حال با برداشتن یه i7 K میتونید تا چند نسل با خیال راحت گیم بزنید . گرافیک رو میتونید بر اسا نیاز ارتقا بدید . حتما 7700K رو بردارید میتونید در کمارش یه بورد Z170 که قابلیت پشتیبانی کبی لیک رو داره بردارید ارزون تر هستن تقریبا بودرها و بیشتر  ..

مابقی انتخاب هارو میتونید بر اساس پول و بودجه درنظر بگیرید مثلا 1070 یا 1060 یا رم یا کلا حتی میزان لاکچری بودن مادربورد - فرکانس و برند رم ها - SSD - کولر و مابقی موارد .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

به حقی چیزای نشنیده ، از اون حرفا بود ، به فرض بگیریم حرف شما درست باشه اونوقت شرکت سازنده اونقدری نمیدونه و میاد تولیدش میکنه !!!

Supports 7th / 6th Gen Intel processors for LGA 1151 socket

شما درست فرمودید من عذر میخوام.

و مثل اینکه سیستمی که پیشنهاد دادید کم مونده بره بهترین سیستم جهان تو این رنج قیمت بشه  xD

واقعا خیلی ممنون به خاطر راهنمایی

ویرایش شده توسط _.mehranhz1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

شما درست فرمودید من عذر میخوام.

و مثل اینکه سیستمی که پیشنهاد دادید کم مونده بره بهترین سیستم جهان تو این رنج قیمت بشه  xD

واقعا خیلی ممنون به خاطر راهنمایی

فدات ، پاور هم گفتم زیاد گذاشتم هم ارتقا آینده دستت بازتره وهم واسه کارت 2 میلیونی پاور درست حسابی بگیر که به مشکل نخوری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...