رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پی سی گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

استارتر گرامی

اول این که برای سیستم SSD خیلی مهمه .

SSD توی همه کارها خودش رو نشون میده . درسته که در بازی تاثیر کمی داره ( مخصوصا آفلاین ) اما برای همه کارهای دیگه مهمه

و دیگه این که 1070 از 480 یه سر و گردن قوی تره اما 2 نکته مهم وجود داره 1070 برای رزولیشن 2K ساخته شده اگر فول اچ دی بازی می کنید 480 بسه و دیگه این که 1070 قیمتش در بازار جهانی شکسته یه وقت گرون نخرید .

مین سری B یا حتی H هم میتونه برای شما کافی باشه . شما که نمی خواهید اور کنید سراغ چیپست Z نرید تا بتونید یا گرافیک قوی تر بخرید یا یه SSD بندازید تنگ سیستم .

ولی از همه مهمتر اصراری به خرج کردن همه پول نداشته باشید !!! اگر رزولیشن فول اچ دی بازی می کنید میشه حتی با 470 هم سیستم بست !!!

من قصدم بازی کردن در رزولشن فول اچ دی هست

اما من اگه بخوام 1060 یا 480 بگیرم (نظر خودم اول خرید یکی از این دو کارت بود ولی بعدش نظرم عوض شد.)

امکان داره سال دیگه ضعیف بشن و دیگه نشه با حداکثر تنظیمات بازی کرد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، i-Farzad گفته است :

سیستمی که پیشنهاد دادید خوبه ولی دومورد رو هم من اضافه میکنم

پاور 750 برا این سیستم خیلی زیاده و الکی هزینه کردن هست درصورتی که به پاور 600 به خوبی جوابگوی این سیستم هست (حتی بیشتر)

http://lioncomputer.ir/product/7567/پاور+کولر+مستر+600+وات+B600/

شدیدا توصیه میکنم هارد توشیبا سری p300 خریداری بشه

http://lioncomputer.ir/product/7711/هارد+پی+300+توشیبا++1+ترابایت/

این هم اضافه بشه عالیه

http://lioncomputer.ir/product/8360/اس+اس+دی+رادئون+آر+3+120+گیگابایت/

مرسی بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Aryanath گفته است :

دوست عزیز شما اگر لطف میکردید و میفرمودید دقیقا چه نوع گیمینگی مد نظر دارید خیلی راحت تر میتونستم کمکتون کنم

بنده با توجه به قطعاتی که داشتم طی این مدت و اطلاعاتی که بر اساس تجربه کسب کردم میتونم یقینا بگم که توی انتخاب سی پی یو حتما Core i7 Unlocked باشه حالا میخواد اسکای لیک باشه یا کبی لیک فرقی نمیکنه اما چیزی که مشخص هست توی بازی های فعلی i5 های 2 نسل قبل یا 1 نسل قبل مربوط به اسکای لیک دارن گلوگاه میشن نمونه بازی بتلفیلد 1 که 6600K تا 4.5 گیگاهرتز اورکلاک شده تمامی هسته ها روی 100% لود هستن توی یه مپ 64 نفره در صورتی که سی پی یو 4790 به راحتی هنوز از پس بازی برمیاد (در واقع اینجا داریم درباره 144 هرتز بودن صحبت میکنیم وگرنه 60 فریم که مشکلی نداره و به جرات میتونم بگم 60 فریم منسوخ شده هست واسه گیم های انلاین اگرم تا الان نشده به این دلیل هست خیلی ها یا از پس هزینه ها برنمیان یا امتحان نکردن تا تفاوت رو ببینن من که فکر نکنم بتونم جز 144 جور دیگه ای سراغ گیم برم ) به هر حال با برداشتن یه i7 K میتونید تا چند نسل با خیال راحت گیم بزنید . گرافیک رو میتونید بر اسا نیاز ارتقا بدید . حتما 7700K رو بردارید میتونید در کمارش یه بورد Z170 که قابلیت پشتیبانی کبی لیک رو داره بردارید ارزون تر هستن تقریبا بودرها و بیشتر  ..

مابقی انتخاب هارو میتونید بر اساس پول و بودجه درنظر بگیرید مثلا 1070 یا 1060 یا رم یا کلا حتی میزان لاکچری بودن مادربورد - فرکانس و برند رم ها - SSD - کولر و مابقی موارد .

موفق باشید .

من منظور شمارو نفهمیدم

شما یک جا از هرتز حرف زدی یکجا از فریم

هرتز که نرخ بروز رسانیه مانیتور هست

فریم هم که ربط به گرافیک داره و هرچی گرافیک بهتر باشه میشه تو بازی فریم بیشتری رو به دست اورد.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _.mehranhz1 گفته است :

من منظور شمارو نفهمیدم

شما یک جا از هرتز حرف زدی یکجا از فریم

هرتز که نرخ بروز رسانیه مانیتور هست

فریم هم که ربط به گرافیک داره و هرچی گرافیک بهتر باشه میشه تو بازی فریم بیشتری رو به دست اورد.

و باید مقدار هر 2 جوری باشه که نزدیک به هم باشن شما مانیتور 144 هرتز دارید یا 60 ؟ در اینده قصد ارتقا دارید ؟ توی حرفای من شما همه جا فریم و هرتز رو یه جور درنظر بگیرید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Aryanath گفته است :

و باید مقدار هر 2 جوری باشه که نزدیک به هم باشن شما مانیتور 144 هرتز دارید یا 60 ؟ در اینده قصد ارتقا دارید ؟ توی حرفای من شما همه جا فریم و هرتز رو یه جور درنظر بگیرید

مانیتورم 60 هرتزه

60 هرتز واس بازی افلاین کافیه

144 هرتزبیشتر به درد انلاین بازی کردن میخوره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

چه تضمینی هست که 1060 و 480 حتی تا یک سال اینده همچنان برای fhd کافی باشن ؟

کارت 5870 یه زمانی همه بازی ها رو بدون مشکل روی fhd اجرا میکرد ولی چقدر دووم اورد ؟

من هیچ تضمینی برای آینده ندادم چون صحبت درباره آینده در مبحث گیمینگ امکان پذیر نیست توی گیمینگ همیشه بهتره به فکر حال بود تا آینده الآن اکثر بازی ها با کارت 480 یا 1060 روی fhd با فریم 60  اجرا میشن در مورد ایشون که بودجه محدودی دارن عرض کردم که بهتره برای باقی قطعات هم تا جای ممکن بودجه کنار بذارن تا با مشکل مواجه نشن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _.mehranhz1 گفته است :

مانیتورم 60 هرتزه

60 هرتز واس بازی افلاین کافیه

144 هرتزبیشتر به درد انلاین بازی کردن میخوره

به هر حال i7 اینده بیشتری داره و فرقی نمیکنه واسه 6 یا 144 . موفق باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

فدات ، پاور هم گفتم زیاد گذاشتم هم ارتقا آینده دستت بازتره وهم واسه کارت 2 میلیونی پاور درست حسابی بگیر که به مشکل نخوری

این  سیستم خوبه؟ پاور رو مجبور شدم 650 بگیرم چون 650 کفایت میکنه و یکم میخوام  تو پول صرفه جویی کنم.

MSI B250 PC MATE LGA1151 B250 Mainboard

Intel Corei5-7500 Kaby Lake Processor

Toshiba P300 7200Rpm 64MB Buffer SATA3 HDD - 1TB

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

GALAX GTX 1070 HOF 8GB GDDR5

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

GREEN Z4 ASTIAK Case

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

من قصدم بازی کردن در رزولشن فول اچ دی هست

اما من اگه بخوام 1060 یا 480 بگیرم (نظر خودم اول خرید یکی از این دو کارت بود ولی بعدش نظرم عوض شد.)

امکان داره سال دیگه ضعیف بشن و دیگه نشه با حداکثر تنظیمات بازی کرد

قبلا هم گفتم الان هم میگم : خرید کارت گرافیک برای آینده درست نیست .

شما الان 2 تومن پرداخت می کنید برای خرید کارت 1070 درحالی که بهش نیازی ندارید .

اگر شما 800 تومن صرفه جویی کنید و 480 بخرید فعلا در فول اچ دی هیچ مشکلی ندارید اگر هم سال دیگه یا دو سال دیگه 480 در فول اچ دی کم بیاره شما خیلی راحت با فروش 480 و همون 800 تومنی که صرفه جویی کردید میتونید 1170 یا 1160 و یا حتی 1260 و 1270  رو بخرید . یا سراغ نسل 500 و 600 و 700 ای ام دی برید و برای مدت طولانی تری کارت به روز قوی داشته باشید .

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

قبلا هم گفتم الان هم میگم : خرید کارت گرافیک برای آینده درست نیست .

شما الان 2 تومن پرداخت می کنید برای خرید کارت 1070 درحالی که بهش نیازی ندارید .

اگر شما 800 تومن صرفه جویی کنید و 480 بخرید فعلا در فول اچ دی هیچ مشکلی ندارید اگر هم سال دیگه یا دو سال دیگه 480 در فول اچ دی کم بیاره شما خیلی راحت با فروش 480 و همون 800 تومنی که صرفه جویی کردید میتونید 1170 یا 1160 و یا حتی 1260 و 1270  رو بخرید . یا سراغ نسل 500 و 600 و 700 ای ام دی برید و برای مدت طولانی تری کارت به روز قوی داشته باشید .

امکانش هست بهترین کارت گرافیک در رنج قیمت 1 میلیون تا 1.5 میلیون معرفی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

این  سیستم خوبه؟ پاور رو مجبور شدم 650 بگیرم چون 650 کفایت میکنه و یکم میخوام  تو پول صرفه جویی کنم.

MSI B250 PC MATE LGA1151 B250 Mainboard

Intel Corei5-7500 Kaby Lake Processor

Toshiba P300 7200Rpm 64MB Buffer SATA3 HDD - 1TB

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

GALAX GTX 1070 HOF 8GB GDDR5

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

GREEN Z4 ASTIAK Case

بله کافیه ، گرافیک هم میتونی 480 یا 1060 بگیری و باقی پولت اس اس دی بگیری و بزاری تو جیبت

چون تو پست اول اشاره کردی که 4.3 میخوای خرج کنی پیشنهاد 1070 دادم

هارد هم فرقی نداره سگیت هم میتونی  بگیری ، خودم دارم استفاده میکنم تا حالا توشیبا استفاده نکردم ولی سگیت خوبه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

امکانش هست بهترین کارت گرافیک در رنج قیمت 1 میلیون تا 1.5 میلیون معرفی کنید

بهترین بازده در برابر قیمت رو 470 داره

اما چون شما تا 1.5 مشکلی نداری میتونید 480 بخرید .

گمونم از همه خوش قیمت تر مدل آرمور MSI هستش هم کیفیت داره هم ارزونه

اگر میخواهید بیشتر هزینه کنید مدل گیمینگ همین MSI هم خوبه کلا MSI در این سری کارتها خوب عمل کرده

نیتروپلاس هم عالیه و شریک اصلی ای ام دی ساخته و حرفی در کیفیتش نیست .

ایسوس هم همیشه کارش درسته ROG STRIX کارت خوبیه . اما به نظر میرسه توی این سری گیگا خیلی خوب عمل نکرده .

بین موراد بالا هر کدوم رو که بخرید ضرر نکردید . من اگر بودم احتمالا آرمور رو می خرید چون به نسبت قیمتش کارت بسیار خوبیه . از ظاهر نیترو پلاس هم خوشم میاد و کارتهای سفایر رو همیشه دوست داشتم و بیشتر کارتها میان رده و بالا رده ای که تا حالا  داشتم از این شرکت بوده . 7950 و 7870 رو از این شرکت داشتم خیلی خوب بودند .

لینک به دیدگاه

سلام
تقریبا تمام نکات رو دوستان گفتن فقط داخل انتخاب گرافیک نسبت به کیفیت صفحه نمایشت دقت کن مثلاااا نیازی نیست که شما یه گرافیک برای کیفیت ۴ک رو روی رزولوشن اچ دی به کار بگیرید چیز خنده داری میشه
این تجربه ای هست ک هم خودم داشتم و هم چندتا از دوستام داشتن
موفق باشی

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اگه واسه بازی هایی مثل csgo میخوای سیستم جمع کنی مانیتور ۱۴۴ هرتز و ماوس گیمینگ مناسب از واجباته و واسه اینجور بازیا که گاهی همزمان ۳۰ نفر بازی میکنن سی پی یو i7 نیازه تا fps رو بالای ۱۴۰ همیشه نیگر داره

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید. میخوام یه سیستم گیمینگ ببندم تو رنج قیمت 5 تا 5150..( دیگه بیشتر ازین نمیشه واقعا) اهل بازی هستم اما نمیخوام تو کیفیت 2k بازی کنم .. تنها چیزی ک برام مهمه اینه ک تو کیفیت 1080 با جزیات کامل تا چند سال دیگه مشکلی نداشته باشم. سرعت سیستمم برام مهمه که کم نباشه. اهل اورکلاکو این چیزا هم نیستم. فقط میخوام تو رزولیشن فول اچ دی تجربه خوبی از بازی های روزو اینده داشته باشم. 

قطعاتی ک خودم انتخاب کردم :

CPU: i7 Intel 7700

Graphic: Asus GTX 1060 Turbo 6 GIG

HDD: western 1 TB blue

RAM: ADATA XPG Z1 DDR4 2400 Quade channel 16 GIG

Power: Green 580A ES 

Monitor: HP W2371D 23 Inch

Main: Gigabyte H270 Gaming 3

Case: Green Z2 P;us Hero

برای ماوس و کیبرد و دیویدی رایتر حدود 300 در نظر دارم  غیر از اینا و این 300 تومن  چه سیستمی  جوابگوی منه.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/29, 13:11:33، hamidmanu گفته است :

سلام خسته نباشید. میخوام یه سیستم گیمینگ ببندم تو رنج قیمت 5 تا 5150..( دیگه بیشتر ازین نمیشه واقعا) اهل بازی هستم اما نمیخوام تو کیفیت 2k بازی کنم .. تنها چیزی ک برام مهمه اینه ک تو کیفیت 1080 با جزیات کامل تا چند سال دیگه مشکلی نداشته باشم. سرعت سیستمم برام مهمه که کم نباشه. اهل اورکلاکو این چیزا هم نیستم. فقط میخوام تو رزولیشن فول اچ دی تجربه خوبی از بازی های روزو اینده داشته باشم. 

برای ماوس و کیبرد و دیویدی رایتر حدود 300 در نظر دارم  غیر از اینا و این 300 تومن  چه سیستمی  جوابگوی منه.

عزیز با کارت 1080 هم نمیشه تا 2 سال دیگ رو فول اچ دی با کیفیت اولترا بازی کرد وای به حال 1060 اونم برا چند سال دیگ!!

لینک به دیدگاه

یکی دو ماه صبر کنین . بعد سیستم ببندین . علت هم اینه که بعد اومدن 1080Ti قیمت 1080 خواهد شکست و حدود 2 میلیون قیمت میخوره.

رم رو تریدنت Z از برند خوش نام Gskill بردارین . توصیه میکنم 3200 و cl16 و همون 2تا 8گیگ بردار. 

مادربرد رو اگه نتونستی گیمینگ برداری لااقل پروگیمینگ بردار . 

SSD حداقل 120 گیگ رو یادت نره !!!

یه توصیه ؛ سی پی یو رو فعلا i5 بردار . حدود 6 ماه دیگه اینتل 7760 میده بیرون که نسبت به 7700 قویتره !!!تو گیم 1080 بودن گرافیک خیلی خیلی بیشتر از 7700 بودن بکارت میاد .

و یه نکته خیلی ریز که بهش توجه کنی بعدا مثلا 7500 رو راحتر میتونی بفروشی تا 1060 و افتش هم کمتر خواهد بود . افت cpu خیلی خیلی کمتر از گرافیک خواهد بود . 

راستی کولر cpu هم یادن رفته !! حداقل یه 100 تومنی هم براش هزینه بزار که واقعا ارزشش رو داره!!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

درود،

همونطور که دوست عزیز فرمودند گرافیک انتخابی برا fhd نهایت تا 1 سال دیگه جوابگو هست.

از نظر من مین برد رو یه مدل معمولی h170 یا b150 انتخاب کنید. cpu هم 6600( واقعا تفاوت خاصی بین 170 و 270 نیست اونم سری H)

ما بقی پول هم یه گرافیک 1070 تهیه کنید

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

پس میشه تا رنج قیمت ۵۲۵۰ یک سیستم ردییف معرفی کنید خودتون؟؟ فقط تا جایی ک میشه i7 باشه...اگرم نشد یچی باشه ک چند سال دیگه مشکل پشتیبانیو این چیزا  نداشته باشم. ک بگن نسل ۶ و ازین حرفا...اگرم  ک دست نگه دارم بهتره میتونم تا اخر بهار دست نگه دارم...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali0098 گفته است :

درود،

همونطور که دوست عزیز فرمودند گرافیک انتخابی برا fhd نهایت تا 1 سال دیگه جوابگو هست.

از نظر من مین برد رو یه مدل معمولی h170 یا b150 انتخاب کنید. cpu هم 6600( واقعا تفاوت خاصی بین 170 و 270 نیست اونم سری H)

ما بقی پول هم یه گرافیک 1070 تهیه کنید

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

ممنون از پاسخگوییتون اما من میخوام جدیدترین قطعات رو بگیرم برا همین نسل ۷ و سری ۲۷۰ انتخاب کردم...

لینک به دیدگاه

سلام 

میشه تا 4400000 یه سیستم نسل 7 با گرافیک ک 1050 (نباشه) معرفی کنید؟ به جز مانیتور و ماوس و کیبرد و دیوی دی رایتر.

هم بازی باشه هم سرعت انجام کار تا چند سال اینده ... بازی هم حالا برای اینده اگه  نتونه فول اچ دی بکشه... میتونم رزولیشن کم کنم و تحملش کنم ولی سرعتش زیاد افت نکنه...با تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...