رفتن به مطلب

Gtx1060یا480rxکدام یک بهتر اند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز شما هم یکم داری تعصبی نظر میدی و به بقیه میگی فن بوی، شرکتی که الان داری در موردش میگی چرا تا اینجا هیچ قابلیتی از DX12 روی کارتش نمایش نداده؟ چرا الان تازه به این فکر افتاده که با درایور بخواد پرفورمنسش رو افزایش بده؟ و مهم تر از همه، اگه قابلیت سخت افزاری DX12 روی کارت هاش بود چرا از اول به نمایش نگذاشت؟

اینگونه شرکتا همیشه اشتباهاتی توی کارتاشون دارن ولی ب گونه ای هست ک با درایور برطرف میشه دوست عزیز...درسته اول ب نمایش نگذاشت ولی با ارائه درایور جدید حتما مشکلو برطرف میکنه .. منم ب بقیه نمیگم فن بوی مختص یک نفر بود پس ب خودت نگیر. ممنون
لینک به دیدگاه

عزیز بنده نظر شخصیمو عرض کردم. شب دسترسی دارم به کامپیوترم. از هردوش یه اسکرین میذارم قضاوت کنین. 

بزارین حتما ... منم 1060 دارم میزارم
لینک به دیدگاه

درضمن دوستان من قصد توهین ب کسی ندارم و نظر همه ارزشمنده...ولی اقایی ک میادمیگ انویدیا خوب نیس ای ام دی خوبه واقعا سطح فکری پایینه...درسته ای ام دی کارایی مناسب با قیمت خوب ارائه میکنه ولی انویدیا همون کارایی با دمای کمتر و مصرف بسیار کمتر با قابلیت اوورکلاک باالا ارائه میکنه مسلما قیمتشم بیشتره..

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

اینگونه شرکتا همیشه اشتباهاتی توی کارتاشون دارن ولی ب گونه ای هست ک با درایور برطرف میشه دوست عزیز...درسته اول ب نمایش نگذاشت ولی با ارائه درایور جدید حتما مشکلو برطرف میکنه .. منم ب بقیه نمیگم فن بوی مختص یک نفر بود پس ب خودت نگیر. ممنون

خواهش میکنم بد برداشت نکنین، منم کلی گفتم حس میکنم شما داری بیشتر جانب داری میکنی تا اینکه منطقی بحث کنی، فکر نمیکنم هر چیزی رو بشه با درایور فیکس کرد، نمونش نسل قبل کارت های انویدیا بود که آخرش هم با هرچی درایور بود نتونست به درستی از DX12 پشتیبانی کنه، در مورد اینکه گفتید چندین ساله یکه تازی میکنه این شرکت بخاطر این بود که رقیبش داشت درجا میزد ولی الان با این تکون اساسی که بخودش داده میبینید  که  چطور حریفش به تکاپو افتاده، نمونه بارزش معرفی زود هنگام 1080ti زود تر از کارت های وگا (که البته میشه اسمشو موقعیت سنجی هم گذاشت) و معرفی کارت 1060ti برای رقابت با 480

اگر قرار بود با درایور حل شه نیازی به معرفی کارتی با 9 گیگ حافظه نبود، دلیلی دارید که غیر از اینو ثابت کنه؟

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم بد برداشت نکنین، منم کلی گفتم حس میکنم شما داری بیشتر جانب داری میکنی تا اینکه منطقی بحث کنی، فکر نمیکنم هر چیزی رو بشه با درایور فیکس کرد، نمونش نسل قبل کارت های انویدیا بود که آخرش هم با هرچی درایور بود نتونست به درستی از DX12 پشتیبانی کنه، در مورد اینکه گفتید چندین ساله یکه تازی میکنه این شرکت بخاطر این بود که رقیبش داشت درجا میزد ولی الان با این تکون اساسی که بخودش داده میبینید  که  چطور حریفش به تکاپو افتاده، نمونه بارزش معرفی زود هنگام 1080ti زود تر از کارت های وگا (که البته میشه اسمشو موقعیت سنجی هم گذاشت) و معرفی کارت 1060ti برای رقابت با 480
اگر قرار بود با درایور حل شه نیازی به معرفی کارتی با 9 گیگ حافظه نبود، دلیلی دارید که غیر از اینو ثابت کنه؟

1060 فک نمیکنم دیگ مدل ti عرضه بشه این یک..دو..وقتی میان کارت 1060 سه گیگیو با 480 هشت گیگی مقایسه میکنن ک اونم 3 تا 4 فریم کم میاره تو بعضی بازیا دیگ حرفی برای حافظه نمیمونه ک شما میگی 9 گیگ یا 19 گیگ...من درمورد نسل قبل صحبت نمیکنم دارم 1060 رو میگم...درضمن سری 700 اگ یادتون باشه با درایور 366 بود فک کنم یاا 348 کارایی کارت گرافیکو تو دی ایکس 11 تا 40 درصد در بازیا افزایش داد.. دوست عزیز جانب داری نمیکنم..من هیچوقت نگفتم ای ام دی ب درد نمیخوره یا خوب نیس...درسته ارزش خرید ای ام دی بالاتره چون قیمتش پایینه و کارایی در حد داره.. ولی دلیل نمیشه ک دما و پرفورمنس و مهمتر مصرف کارت کم اهمیت باشه..پس میگم شما ک میخوای ای ام دی بگیری اگ اوورکلاکری یا جای گرم زندگی میکنی یا دما واست مهمه یا توان خرید پاور نداری و طبیعت رنگ و روی بهتری میخوای بیا سمت انویدیا.. ولی دوستمون میگن من ای ام دی داشتم حالا انویدیا دارم ازش راضی نیستم..اینجا کاملا مشخصه ک دارن بلوف میزنن تا 1060 و انویدیا رو خراب کنن
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

هههههه چند تا از دوستای من از رنگ بندی مصنوعی و ضایع ای ام دی گله میکنن داداچ...حالا شما ی کلیپ بیار برام تا بتونم حرفتو باور کنم

من با نظر شما درباره اورکلاک 1060 موافق هستم الان که کارت دستمه تا 1900 اور کردم واقعا کارایی تاثیر میذاره

لینک به دیدگاه

الان دمای کارت من 72 هستش و کارت تا 1900 اور شده

توی واچ داگز دو تنظیمات فول

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

شرکتی ک چند دهه هست پیشتازه هیچوقت نمیاد با این ریسک ک سخت افزارش رو متناسب با دی ایکس 12 نسازه سابقه چندین و چند ساله ی خودشو ب باد بده و تمام فن ها و خواهانشو از دست بده .. فقط یکم تفکر لازم داشت تا متوجه بشید

این جمله شما میتونه کاندید بهترین جوک سال بشه !!!?

دوست عزیز با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه .

چه بخواهید چه نخواهید کارتهای شرکت انویدیا در ساپورت کامل سخت افزاری DX12 مشکل دارن . قبلا خود انویدیا هم اعلام کرده !!!

اما در مورد پیشتازی !!!

در مقایسه با اینتل انویدیا مثل یه پشه در مقابل عقابه !!!

اما حتی همین اینتل هم بارها پشت سر ای ام دی کبیر قرار گرفته

AMD-History.thumb.jpg.8be33161efd01bd76c07d0dd063abdcd.jpg

?

برای نمونه :

2000

AMD is first to break the historic 1GHz (one billion clock cycles per second) with the AMD Athlon™ processor.

2002

ATI launches ATI Radeon

2003

AMD Opteron

2004

AMD demonstrates world's first x86 dual-core processor.

ATI introduces first 110nm GPUs (ATI Radeon

و .......

منبع :

http://www.amd.com/en-us/who-we-are/corporate-information/history

.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

امیدوارم این یک نقص سخت افزای در معماری نباشه

و بزودی حل بشه چون واقعا به ضرر مصرف کننده ای مثل منه

لینک به دیدگاه

سلام بنده داشتم جناب 1060 رن بعد به سمت 480 کوچ کردم دلایلش رو نمیگم چون دگ کسی نمیخره رو دست خیلی ها باد میکنه .

480 dx12 8 gb دگ چی میخوای 

درایور هاشم همش داره میاد توی 480 + میده 

Up to 6% performance improvement measured on Radeon RX 480   درایور جدید 17.3.1 - نسبت به 17.2.1  6+% بهتر عمل کرده کلا عشقست

لینک به دیدگاه

این جمله شما میتونه کاندید بهترین جوک سال بشه !!!
دوست عزیز با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه .
چه بخواهید چه نخواهید کارتهای شرکت انویدیا در ساپورت کامل سخت افزاری DX12 مشکل دارن . قبلا خود انویدیا هم اعلام کرده !!!

اما در مورد پیشتازی !!!
در مقایسه با اینتل انویدیا مثل یه پشه در مقابل عقابه !!!
اما حتی همین اینتل هم بارها پشت سر ای ام دی کبیر قرار گرفته

AMD-History.thumb.jpg.8be33161efd01bd76c07d0dd063abdcd.jpg

برای نمونه :

2000

AMD is first to break the historic 1GHz (one billion clock cycles per second) with the AMD Athlon processor.

2002

ATI launches ATI Radeon

2003

AMD Opteron 64 processor debut

2004

AMD demonstrates world's first x86 dual-core processor.
ATI introduces first 110nm GPUs (ATI Radeon

و .......

منبع :
http://www.amd.com/en-us/who-we-are/corporate-information/history
.

انویدیا کارت گرافیک هست دوست عزیز ن پردازنده...و اون پیشتازی هم از نظر ای ام دی فن ها جک حساب میشه چون نمیخوان ببینن.هه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

انویدیا کارت گرافیک هست دوست عزیز ن پردازنده...و اون پیشتازی هم از نظر ای ام دی فن ها جک حساب میشه چون نمیخوان ببینن.هه

درود

کارتهای هر دو شرکت خوبن کسی منکر هیچ کدوم نیست ولی واسه من بنده که پولم نمی رسه 1080 یا 1070 بگیرم و اینکه مهمترین قسمتش که تاریخ مصرف کارت همش یک سال باشه  هر عقلی باشه حکم میکنه طرف کدوم یکی برم 

شما خودت قاضی زمانی یادمه کارت 680 از انودیا با 7970 از AMD تویه یه گود بودن واسه رقابت

همین الان از دوستانی که این دوتا کارت رو دارن میتونی بپرسی تویه این اوضاح بَل بشور مملکت ما که یک کارت 200 دوولاری نزدیک 1500 فروخته میشه یعنی میشه سال به سال کارت گرافیک جدید خرید ؟؟

میتونی ازشون بپرسی بازیهایDX 12 یا والکان رویه کدومشون بهتر داره اجرا میشه ؟؟

خودم الان 290 دارم از زمان تولدش تا الان نزدیک 4 ساله گذشته هنوزم واسه بازیهای اینده که قراره با DX12 ساخته بشه حرفهایی برای گفتن داره حالا ببینم 970 هم میتونه همین طوری ادامه بده ؟؟ بدون اینکه کاراییشو از دست بده

اینجا پستیه که خودم گذاشتم میتونی با دقت بررسی کنی

لینک به دیدگاه

درود
کارتهای هر دو شرکت خوبن کسی منکر هیچ کدوم نیست ولی واسه من بنده که پولم نمی رسه 1080 یا 1070 بگیرم و اینکه مهمترین قسمتش که تاریخ مصرف کارت همش یک سال باشه  هر عقلی باشه حکم میکنه طرف کدوم یکی برم 
شما خودت قاضی زمانی یادمه کارت 680 از انودیا با 7970 از AMD تویه یه گود بودن واسه رقابت
همین الان از دوستانی که این دوتا کارت رو دارن میتونی بپرسی تویه این اوضاح بَل بشور مملکت ما که یک کارت 200 دوولاری نزدیک 1500 فروخته میشه یعنی میشه سال به سال کارت گرافیک جدید خرید ؟؟
میتونی ازشون بپرسی بازیهایDX 12 یا والکان رویه کدومشون بهتر داره اجرا میشه ؟؟
خودم الان 290 دارم از زمان تولدش تا الان نزدیک 4 ساله گذشته هنوزم واسه بازیهای اینده که قراره با DX12 ساخته بشه حرفهایی برای گفتن داره حالا ببینم 970 هم میتونه همین طوری ادامه بده ؟؟ بدون اینکه کاراییشو از دست بده
اینجا پستیه که خودم گذاشتم میتونی با دقت بررسی کنی

بسیار عالی حرفتو قبول دارم...چون نگفتی فقط ای ام دی خوبه و انویدیا اشغاله..[emoji108][emoji108]...هرکی بودجه داره مطمعنان 1080ti میگیره ولی منک بودجه ندارم و خونمونم دماش 30 درجه هست نمیرم ای ام دی بردارم ک هم دماش بیشتره هم نصرفش بنا براین باز میرم سمت انویدیا چون کم مصرف و خنکه ولی مجبورم خیلی بیشتر پول بدم برا خریدش.. و کارهای طراحی و 3dmax هم انجام میدم ک اصلا اصلا 480 نمیتونه خودشو تو این زمینه ها نشون بده اینو دیگ خودم دیدم ک میگم
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

چند مورد از مواردی که نوشتم یا در عکس بود  مربوط به گرافیک می شدند

اولین گرافیکی که DX9 رو ساپورت می کرد. ( این مورد رو ناقص کپی کردم الان درستش کردم )

اولین گرافیک بر مبنای 110 نانومتری

اولین گرافیک با سرعت 1 گیگاهتز

و ....

شما فکر می کنید انویدیا همیشه اولین بوده ؟؟؟؟ خیر دوست من در بسیار از مواقع از کارهای ای ام دی الهام گرفته . نمونه اخیرش همین مموری های HBM هستش که انویدیا قصد داره از اونها استفاده کنه در حالی که ای ام دی در سری فیوری از اونها استفاده کرده . ای ام دی کابل کراس رو حذف کرده تا کراس کردن راحتتر انجام بشه اما انویدیا هنوز داره از کابل ها SLI استفاده می کنه

نتیجه مولتی GPU بر اساس درصد برای 3 کارت پرچمدار از انویدیا و ای ام دی :

Nvidia-AMD-Multi-GPU-Benchmarks.thumb.jpg.c78fadbb105e49accd472db9690036d9.jpg

شما از دهه ها پیشتازی صحبت می کردید که در نوع خودش یه جوک محسوب میشه !!!!! حتی اینتل هم نمی تونه چنین ادعایی داشته باشه چه برسه به انویدیا !!!

لینک به دیدگاه

بسیار عالی حرفتو قبول دارم...چون نگفتی فقط ای ام دی خوبه و انویدیا اشغاله..[emoji108][emoji108]...هرکی بودجه داره مطمعنان 1080ti میگیره ولی منک بودجه ندارم و خونمونم دماش 30 درجه هست نمیرم ای ام دی بردارم ک هم دماش بیشتره هم نصرفش بنا براین باز میرم سمت انویدیا چون کم مصرف و خنکه ولی مجبورم خیلی بیشتر پول بدم برا خریدش.. و کارهای طراحی و 3dmax هم انجام میدم ک اصلا اصلا 480 نمیتونه خودشو تو این زمینه ها نشون بده اینو دیگ خودم دیدم ک میگم

کسی نمیاد بخاطر 5 درجه دمای و 20 وات مصرف کمتر گرافیک ضعیف تر بخره، خب طبیعیه هر چی قدرت گرافیک بیشتر باشه مصرفش بیشتره و اگر نه 480، 14nm هست.
با توجه به قدرت بیشترش، قطعا با گذشت زمان و عرضه بازی ها و درایور های جدیدتر 480 بیشتر خودشو نشون میده.
لینک به دیدگاه

کارت 480 و 1060 کارتهای خوبی هستند ولی نه برای طولانی مدت.

اگر کمی هزینه رو بیشتر کنیم یه 1070 بگیریم برای 2 سال با خیال راحت میشه روی بالاترین تنظیمات و 60 فریم بازی کرد.

لینک به دیدگاه

کسی نمیاد بخاطر 5 درجه دمای و 20 وات مصرف کمتر گرافیک ضعیف تر بخره، خب طبیعیه هر چی قدرت گرافیک بیشتر باشه مصرفش بیشتره و اگر نه 480، 14nm هست.
با توجه به قدرت بیشترش، قطعا با گذشت زمان و عرضه بازی ها و درایور های جدیدتر 480 بیشتر خودشو نشون میده.

دوست عزیز حرفتون جکه... 100 وات مصرف بیشتر با 10 درجه دما...و اونقدرم ک فک میکنی قوی نیس خخخخ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

دوست عزیز حرفتون جکه... 100 وات مصرف بیشتر با 10 درجه دما...و اونقدرم ک فک میکنی قوی نیس خخخخ

100 وات مصرف بیشتر!!!!!!!!!!!!! ? میشه مدرک بیارید ؟؟

1.thumb.PNG.ca20a28769acecc7003bcab3121db2de.PNG

در حالت لود 32 وات بیشتره مصرف 480  نه 100 وات 

2.thumb.PNG.fbbd353db950e5388630adb868087281.PNG

دما در حالت ide تفاوتش با هم 2 درجه !!!!!!!!!!!!

4.thumb.PNG.04137722b81790fa302f1f4589a2c988.PNG

10 درجه گرمای بیشتر هم گفتم به خاطر اختلاف تعداد ترانزیستور هست

و همه این اختلافها هم به خاطر اینه که 480 تعداد 5.7 میلیارد ترانزیستور داره و 1060 هم 4 میلیاردو 400 میلیون  که حدود 1.3 میلیارد اختلاف دارن با هم

3.thumb.PNG.37694ca1c613ac25a68a642a8dcec7b1.PNG

یعنی 1.3 میلیارد  اختلاف ترانزیستور با مصرف 32 وات بیشتر نمیتونه توجیهی واسه این اختلاف باشه !!!!!!!!

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

دقیقا داشتم همچین پستی میذاشتم که شما لطف کردی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

در 1 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

100 وات مصرف بیشتر!!!!!!!!!!!!! ? میشه مدرک بیارید ؟؟

میخواستم همین پستو بزارم که زحمتشو کشیدین ،

لینک به دیدگاه

حرارت بیشتر به کولر استفاده شده ربط داره، من مدل رفرنس 1060 رو دیدم که به 84 درجه هم میرسید که گرافیک خودم نهایت به 80 میرسه(مدل نیترو پلاس) در ضمن قدرت پردازشی 480 حداقل 15 درصد بیشتره که تو dx 12 بیشتر خودشو نشون میده.
با توجه به پیشرفت سریع بازی تا 2 سال دیگه تمام بازی های عرضه شده dx12 هستن و دیگه 1060 جوابگو نیست.
اکثر دوستان هم به درستی اشاره کردن که عمر مفید گرافیک های انویدیا دو تا سه سال کمتر از amd هست منم عملاً به این حرف پی بردم.
لینک به دیدگاه

این دوستمون که فن بوی بازی در میاره برای من خیلی جالبه انگار با طرفداری ایشون انویدیا میلیونها دلار به ایشون میده! اگه بدونن ما ایرانیا هرچی رو خودمون دوست داریم بالا میبریم و بقیه رو میکوبیم مطئمن باشید مارو میبرن شرکت های خودشون برای تبلیغ چنان تبلیغی کنیم شرکت مقابل توی 2ماه بپوکه:|

دوست عزیز آینده دار تر بودن-ساپورت بیشتر و مدت طولانی تر-قیمت مناسب با کارایی برای amd ثابت شدست نیاز به توضیحات شما نیست!

نمونش الان برید مقایسه های رایزن با اینتل رو ببینید خندتون میگیره قشنگ برای 10درصد کارایی بیشتر 500دلار پیادت میکنه اینتل

همونطور که تو پست اول گفتم این دو کارت ساخته شدن تا باهم رقابت خیلی نزدیک داشته باشن که شما نتونی بتونی بگی کدوم بهتره

480 ساپورت بهتر از دایرکت 12 داره و قیمت بهتر و 2 گیگ حافظه بیشتر در عوض مصرف و دماش کمی بالاتر از 1060 هست

در مقابلش 1060 قابلیت اورکلاک بیشتری و دما کمتر داره

هر کسی نسبت به سلیقه خودش و تجربیات خودش میره یکی از این 2کارت رو تهیه میکنه اصلا نمیشه بین این 2کارت به نظر بنده یکی رو برنده اعلام کرد

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

دوستان بالاخره نتیجه چی شد؟ ، بین دو کارت زیر کدومو انتخاب کنم؟

Asus dual Rx480 4GB

Asus dual gtx1060 6GB

Sapphire r9 nano 4 GB

بودجه هم تا 1،250،000

خواهشا خواهشا بدون تعصب جوابم رو بدید چون با تعصب چیزی به من و شما نمیرسه و همش میره تو جیب انودیا ، ای ام دی

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با توجه به اینکه برخی مدلهای 1060 قیمتهای خیلی خوبی دارند نسبت به 480 بنده پیشنهادم به شما کارت 1060 چون ازنظربنده مدلهای 480 توی ایران به شکل عجیبی گرونتریا حداقل برابر با 1060 هستن که این اصلا با توجه به قیمت جهانیشون منطقی نیست.

از نظر ساپورت هم این کارت تا دوسال آینده حداقل پشتیبانی خیلی خوبی داره بعد از اون هم احتمالا با اومدن کارتهای جدید دیگه این کارتها جوابگو نیستند و بهتره کارتتون رو عوض کنید.

بنده هیچ تعصبی هم به این دوشرکت ندارم قبلا هم همیشه به خاطر قیمت مناسبتره کارتهای ای ام دی اکثرا ای ام دی داشتم اما الان به خاطر قیمتهای غیر منطقی کارتهای 480 خودم 1060 خریدم دو ماهه. خیلی هم راضی هستم عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...