رفتن به مطلب

تست شبیه ساز پلستیشن ۳ روی کامپیوتر

behnamalizade69
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سس

قسمت دانلودش اینجاست دوست گرامی

https://rpcs3.net/download

قسمت بالا گوشه سمت چپ چند تا خط هست روشون بزنید منوها باز میشن

سلام علیک، شبیه ساز دانلود کردم ، بازی هایی که معرفی کرده رو پیدا نکردم برا دانلود . لینک درست درمون نبود !

یه بازی کم حجم گذاشتم بگیره ، تست بزنم ببینم تا منو بازی می ره یا نه

لینک به دیدگاه

به نظرم بهترین سایت تو این زمینه سایت http://www.emulator-zone.com/ هست اون شبیه ساز ps3 خیلی وقته که اومده اما مشکل اینجا بود که بازی های ارجینال رو فکر کنم فقط اجرا میکرد 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

به نظرم بهترین سایت تو این زمینه سایت http://www.emulator-zone.com/ هست اون شبیه ساز ps3 خیلی وقته که اومده اما مشکل اینجا بود که بازی های ارجینال رو فکر کنم فقط اجرا میکرد 

سلام علیک د، ممنون از راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، martyr10 گفته است :

در مورد شبیه سازی قبلاً بحث بود که پردازنده ای که می خواد یک پردازنده دیگه رو شبیه سازی کنه نیاز به فرکانس۱۰ برابر فرکانس پردازنده اصلی داره ، پردازنده ی ps3 فرکانس اش ۸۰۰ MHz هست پس باید پردازنده ای ۸ GHz داشته باشیم تا بتونیم ps3 رو شبیه سازی کنیم.
پس چطور می شه الان؟!

فرستاده شده از F8332ِ من با Tapatalk

در معماری متفاوت فرکانس ها پرفورمنس متفاوتی دارن

مثلا فرکانس FX ها تقریبا نصف سری هاسول پرفورمنس داره . یعنی یه هسته با سرعت 5 گیگاهتز از 9590 تقریبا اندازه یه هسته با فرکانس 2.5 گیگاهتز در 4770K پرفورمنس داره .

ضمن این که تعداد هسته هم مطرحه !!!

عموما شبیه سازها به سخت افزار خیلی قوی نیاز دارن چون باید کاری شبیه به کانورت کردن انجام بدن !!!!

بازیی که در کنسول اجرا میشه برای PC معنا نداره . یه جورایی باید معنا پیدا کنه . نکته مهم اینه که اگر این تبدیل خیلی راحت بود و با یه نرم افزار و به صورت ریل تایم قابل اجرا بود این همه پرت بد برای PC نداشتیم . من نمی خوام بگم نمیشه اما کار سختیه . یک بازی رو یه شرکت با صرف زمان و هزینه بالا برای PC پورت می کنه تهش معلوم میشه گند زدن حالا قرار یه نرم افزار بیاد و این کار رو انجام بده اون هم نه فقط برای یک بازی بلکه برای تعداد زیادی بازی .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در معماری متفاوت فرکانس ها پرفورمنس متفاوتی دارن

مثلا فرکانس FX ها تقریبا نصف سری هاسول پرفورمنس داره . یعنی یه هسته با سرعت 5 گیگاهتز از 9590 تقریبا اندازه یه هسته با فرکانس 2.5 گیگاهتز در 4770K پرفورمنس داره .

ضمن این که تعداد هسته هم مطرحه !!!

عموما شبیه سازها به سخت افزار خیلی قوی نیاز دارن چون باید کاری شبیه به کانورت کردن انجام بدن !!!!

بازیی که در کنسول اجرا میشه برای PC معنا نداره . یه جورایی باید معنا پیدا کنه . نکته مهم اینه که اگر این تبدیل خیلی راحت بود و با یه نرم افزار و به صورت ریل تایم قابل اجرا بود این همه پرت بد برای PC نداشتیم . من نمی خوام بگم نمیشه اما کار سختیه . یک بازی رو یه شرکت با صرف زمان و هزینه بالا برای PC پورت می کنه تهش معلوم میشه گند زدن حالا قرار یه نرم افزار بیاد و این کار رو انجام بده اون هم نه فقط برای یک بازی بلکه برای تعداد زیادی بازی .

میشه امیدوار بود که با توجه به نزدیکی معماری سخت افزار رایانه و کنسول ها در اینده این کار قابل انجام باشه...در این نسل کنسول ها بیشترین شباهت رو به معماری رایانه پیدا کردن و از اونجا که تامیین کننده قطعات کنسول ها شرکت amd هستش که در زمینه سخت افزار رایانه فعالیت میکنه به نظر بنده ساخت شبیه ساز برای کنسول های نسل جدید بیش از بیش به واقعیت نزدیکتره

اما اون روی سکه میشه گفت که با اینکه ساخت شبیه ساز کنسول ها در هر نسلی غیر ممکن و نشدنی نیست اما یکسری پیش نیاز ها و عوامل هم میخواد که تا به حال به جدیت دنبال نشده

اگر قرار بود با امدن هر کنسولی شبیه ساز اون هم ساخته بشه که واقعا ضرر های هنگفتی نه تنها به کنسول سازان بلکه به بازیسازان و از همه مهمتر خود صنعت گیمینگ وارد میشه که در ادامه شرکت های تولید کننده قطعات رایانه ای رو هم به نابودی میکشونه که از این رو میشه حدس زد که یک نوع همکاری و اتفاق نظر در این زمینه بین عوامل این ماجرا هست

لینک به دیدگاه

یک قرنه داره شبیه ساز میاد لول :D:Dمعماری ش*ماتیک کنسول های نسل هفت ...

ولی اگه بیاد حتی حاضرم پول بازی  اوریجینال هم بدم RED DEAD REDEMPTION کبیر رو ک به نظرم بهترین بازی تاریخ بشریته رو یه بار دیگه برم ترجیح میدم شبیه ساز xb360 بیاد ک رد دد رو برم چون در xb360 با  رزولوشن بالاتری اجرا میشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1395/12/25, 15:14:36، ho3einsa گفته است :

قضیه ی بکوارد متفاوته. بکوارد 360 رو شبیه سازی نمیکنه. تو بکوارد کدای بازی رو برای اجرا شدن روی وان بهینه میکنن تا وان بتونه اجراش کنه همین. ایکس باکس وان تا اون حد سخت افزاری نداره که بتونه شبیه سازی کنه یه سخت افزار دیگه رو!

اخوی بکوارد دقیقا داشبورده 360 لود میشه و بازی تو محیط ۳۶۰ و شبیه سازی میشه

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/25, 15:14:36، ho3einsa گفته است :

قضیه ی بکوارد متفاوته. بکوارد 360 رو شبیه سازی نمیکنه. تو بکوارد کدای بازی رو برای اجرا شدن روی وان بهینه میکنن تا وان بتونه اجراش کنه همین. ایکس باکس وان تا اون حد سخت افزاری نداره که بتونه شبیه سازی کنه یه سخت افزار دیگه رو!

داداشه گرامی حدود 16 برابر 360 رم داره

حدود 4 برابر هسته پردازشی داره فارغ از فرکانس

نسبت بگیری تا اون حد میشه خودش!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

اخوی بکوارد دقیقا داشبورده 360 لود میشه و بازی تو محیط ۳۶۰ و شبیه سازی میشه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

داداشه گرامی حدود 16 برابر 360 رم داره

حدود 4 برابر هسته پردازشی داره فارغ از فرکانس

نسبت بگیری تا اون حد میشه خودش!

!!!!!!

داداش پیاده شو باهم بریم. اره دیدم داشبوردش میاد بالا. ببین داداش شبیه سازیم شده باشه فقط در حدیه که فقط مایکی از پسش برومده و شرکتای دیگه نتونستم حدود 300 تا بازیو رو پی سی به صورت شبیه ساز بالا بیارن. تونستن؟ اره اینجاشو من اشتباه کردم گفتم شبیه سازی نیس ولی بازم مطمعن نیستم. در کل فکر اینکه بتونی بازیای سنگین پلی 3 رو با شبیه ساز رو پی سی اجرا کنی یکم بگی نگی با عقل جور درنمیاد. شاید در اینده بشه ولی حالا حالاها امکان پذیر نیس. شما فکرشو بکن واسه اجرای یه بازی خیلی قدیمی مثه دمون سولز چقد زمان برده چه برسه به بازیای پیچیده تر. وقتی میتونی با 300 یه پلی3 بخری بازی کنی چه دخلی داره این همه دردسرو به جون بخری؟ 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

!!!!!!

داداش پیاده شو باهم بریم. اره دیدم داشبوردش میاد بالا. ببین داداش شبیه سازیم شده باشه فقط در حدیه که فقط مایکی از پسش برومده و شرکتای دیگه نتونستم حدود 300 تا بازیو رو پی سی به صورت شبیه ساز بالا بیارن. تونستن؟ اره اینجاشو من اشتباه کردم گفتم شبیه سازی نیس ولی بازم مطمعن نیستم. در کل فکر اینکه بتونی بازیای سنگین پلی 3 رو با شبیه ساز رو پی سی اجرا کنی یکم بگی نگی با عقل جور درنمیاد. شاید در اینده بشه ولی حالا حالاها امکان پذیر نیس. شما فکرشو بکن واسه اجرای یه بازی خیلی قدیمی مثه دمون سولز چقد زمان برده چه برسه به بازیای پیچیده تر. وقتی میتونی با 300 یه پلی3 بخری بازی کنی چه دخلی داره این همه دردسرو به جون بخری؟ 

خوب دیگه ما هم صحبتمون همینه که مایکرو و عمو فیله از پسش بر اومدن شما گفتی شبیه سازی نیست اصلا!

لینک به دیدگاه

خوب دیگه ما هم صحبتمون همینه که مایکرو و عمو فیله از پسش بر اومدن شما گفتی شبیه سازی نیست اصلا!

به شما پیشنهاد میکنم وقتتون رو با همچین کسایی تلف نکنید.یه چیزی الکی میگن و روش تعصب هم پیدا میکنند.قبلش میگفت شبیه سازی نیست و من جوابش رو دادم.الان هم میگه شبیه سازی هست ولی فلان فلان...ولش کن بزار به حال خودش باشه

Sent from Lumia 730 Windows 10 Mobile
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خب عزیزم قبول کردم که شبیه سازیه برو خوب بخون. الان مشکلت با گفته ی من چیه؟ کدوم شرکتی تونسته 300  تا هیچ 10 تا بازیو به صورت روون رو پی سی اجرا کنه معرفی کن لطفا منم اطلاعاتم بیشتر شه.

در 1 ساعت قبل، aramnazdari گفته است :

به شما پیشنهاد میکنم وقتتون رو با همچین کسایی تلف نکنید.یه چیزی الکی میگن و روش تعصب هم پیدا میکنند.قبلش میگفت شبیه سازی نیست و من جوابش رو دادم.الان هم میگه شبیه سازی هست ولی فلان فلان...ولش کن بزار به حال خودش باشه

بله شما راس میگی. تو پ.خ جوابتونو دادم.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/25, 13:17:41، martyr10 گفته است :

در مورد شبیه سازی قبلاً بحث بود که پردازنده ای که می خواد یک پردازنده دیگه رو شبیه سازی کنه نیاز به فرکانس۱۰ برابر فرکانس پردازنده اصلی داره ، پردازنده ی ps3 فرکانس اش ۸۰۰ MHz هست پس باید پردازنده ای ۸ GHz داشته باشیم تا بتونیم ps3 رو شبیه سازی کنیم.
پس چطور می شه الان؟!

فرستاده شده از F8332ِ من با Tapatalk

کاری به بقیه صحبت هات ندارم ولی cpu که توی PS3 استفاده شده cell هست که فرکانس کاری 3.2 گیگاهرتز داره و شامل یک هسته اصلی و 6 هسته نامتقارن (جمعا 7 هسته) میشه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

کاری به بقیه صحبت هات ندارم ولی cpu که توی PS3 استفاده شده cell هست که فرکانس کاری 3.2 گیگاهرتز داره و شامل یک هسته اصلی و 6 هسته نامتقارن (جمعا 7 هسته) میشه.

داداش مطمئنی؟؟ یعنی این ای ام دی اون موقع که سالیانه سال پیش بود هشت هسته ای تولید میکرد و ما خبر نداشتیم؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

باریک ا... به ps3 !

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

داداش مطمئنی؟؟ یعنی این ای ام دی اون موقع که سالیانه سال پیش بود هشت هسته ای تولید میکرد و ما خبر نداشتیم؟؟؟

پردازنده cell با معماری PowerPC ساخت IBM با پردازنده گرافیکی  RSX انویدیا و سونی

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

پردازنده رو شرکت IBM ساخته amd هیچ وقت درحد ibm نبوده و نخواهد بود. اگه ibm الانم رو صحنه باشه مطمعن باش اینتل بدجور به مشکل میخوره.

لینک به دیدگاه

در ضمن نقطه قوت پلی 3 پردازنده ی فوق العاده قویش بوده که الانم میتونه جوابگوی بازی ها باشه، تنها مشکلش گرافیکش بود که ضعیف بود. و یکی از دلایل 700 دلار بودن پلی3

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

ای ام دی کیه ؟ توی نسل 8 ای ام دی اومد مگر نه قبلش کنسولها پردازنده اختصاصی داشتند. البته الان هم ای ام دی سی پی یو  کاستومایز شده میزنه براشون

cell محصول مشترک آی بی ام و سونی و توشیبا هست.

The PS3 uses the Cell microprocessor, which is made up of one 3.2 GHz PowerPC-based "Power Processing Element" (PPE) and six accessible Synergistic Processing Elements (SPEs). A seventh runs in a special mode and is dedicated to aspects of the OS and security, and an eighth is a spare to improve production yields. PlayStation 3's Cell CPU achieves a theoretical maximum of 230.4 GFLOPS in single precision floating point operations and up to +15 GFLOPS double precision using iterative refinement for the solution of linear equations

https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_technical_specifications

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در ضمن نقطه قوت پلی 3 پردازنده ی فوق العاده قویش بوده که الانم میتونه جوابگوی بازی ها باشه، تنها مشکلش گرافیکش بود که ضعیف بود. و یکی از دلایل 700 دلار بودن پلی3

اتفاقا پردازنده پلیستیشن ۳ که به اسم سل شناخته میشه یکی از نقاط ضعف پلیستیشن ۳ بود. ضعف از نظر قدرت نه چون واقعا قدرتمند بود.ضعف از نظر پیچیدگی بیش از حد.به همین دلیل هم بود که بازی های مولتی پلتفرم تو نسل ۷ یه کم بهتر رو اکس باکس ۳۶۰ اجرا میشد.چون بهینه کردن بازی برای پردازنده سل خیلی سخت بود.
از اون طرف ولی نگاه کنید بازی مثل لست اف از که انحصاری پلیستیشن ۳ بود چون تمام تمرکز سازنده ها رو پلیستیشن ۳ بود چه گرافیکی داشت تو اواخر نسل ۷.واقعا یک شاهکار به تمام معنا بود
در کل پیچیدگی بیش از حد پلیستیشن ۳ باعث این شده که سونی نتونه قابلیت بک وارد رو برای پلیستیشن ۴ اجرا کنه.
این حرف من نیست و حرف خیلی از کارشناس های صنعت گیم هستش

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aramnazdari گفته است :

اتفاقا پردازنده پلیستیشن ۳ که به اسم سل شناخته میشه یکی از نقاط ضعف پلیستیشن ۳ بود. ضعف از نظر قدرت نه چون واقعا قدرتمند بود.ضعف از نظر پیچیدگی بیش از حد.به همین دلیل هم بود که بازی های مولتی پلتفرم تو نسل ۷ یه کم بهتر رو اکس باکس ۳۶۰ اجرا میشد.چون بهینه کردن بازی برای پردازنده سل خیلی سخت بود.
از اون طرف ولی نگاه کنید بازی مثل لست اف از که انحصاری پلیستیشن ۳ بود چون تمام تمرکز سازنده ها رو پلیستیشن ۳ بود چه گرافیکی داشت تو اواخر نسل ۷.واقعا یک شاهکار به تمام معنا بود
در کل پیچیدگی بیش از حد پلیستیشن ۳ باعث این شده که سونی نتونه قابلیت بک وارد رو برای پلیستیشن ۴ اجرا کنه.
این حرف من نیست و حرف خیلی از کارشناس های صنعت گیم هستش

خب چه ربطی داشت؟ من راجب قدرتش حرف زدم. اون نقطه ضعف تا اواسط نسل بود بعد از اواسط نسل دیگه جبهه افتاد دست سونی. در کل پیچیدگیش بهتر از اینه که یه کنسول ضعیف ولی با معماری ساده بده بیرون که بعد سه سال بیفته به کنسول دادن.

لینک به دیدگاه

خب چه ربطی داشت؟ من راجب قدرتش حرف زدم. اون نقطه ضعف تا اواسط نسل بود بعد از اواسط نسل دیگه جبهه افتاد دست سونی. در کل پیچیدگیش بهتر از اینه که یه کنسول ضعیف ولی با معماری ساده بده بیرون که بعد سه سال بیفته به کنسول دادن.

چیزی رو اطلاع نداری الکی نگو.اینجا که تلگرام نیست.باعث گمراهی چند نفر دیگه میشی.نسل ۷ مایکروسافت از سال ۲۰۰۵ شروع کرد و سونی از ۲۰۰۶ و هر دو هم با هم نسل ۸ رو شروع کردن.
در کل حرفات از رو تعصب هستش و هیچ مبنای علمی ندارن.من شخصاً دیگه جواب شما رو نمیدم چون وقت تلف کردنه ولی دوستای دیگه توجه کنند که یه وقت گمراه نشن
مرسی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aramnazdari گفته است :

چیزی رو اطلاع نداری الکی نگو.اینجا که تلگرام نیست.باعث گمراهی چند نفر دیگه میشی.نسل ۷ مایکروسافت از سال ۲۰۰۵ شروع کرد و سونی از ۲۰۰۶ و هر دو هم با هم نسل ۸ رو شروع کردن.
در کل حرفات از رو تعصب هستش و هیچ مبنای علمی ندارن.من شخصاً دیگه جواب شما رو نمیدم چون وقت تلف کردنه ولی دوستای دیگه توجه کنند که یه وقت گمراه نشن
مرسی

دلیل بیار بگو فلان جاش اشتباهه. دیگه شخصیتتو خیلی وقته نشون دادی. برو عمو جون خدا روزیتو یه جا دیگه حواله کنه. نسل هفت همه میدونن سونی بیشتر از ایکس باکس فروخت. 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

دلیل بیار بگو فلان جاش اشتباهه. دیگه شخصیتتو خیلی وقته نشون دادی. برو عمو جون خدا روزیتو یه جا دیگه حواله کنه. نسل هفت همه میدونن سونی بیشتر از ایکس باکس فروخت. 

سونی بیشتر از ایکس باکس فروخت :|

خیلی هم عالی :| 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AmirEb گفته است :

سونی بیشتر از ایکس باکس فروخت :|

خیلی هم عالی :| 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_game_consoles

اصلاح میکنم 

83.3 میلیون دستگاه پلی استیشن 3

84 میلیون دستگاه ایکس باکس 360

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...