رفتن به مطلب

سیستم خنک کننده TWIN FROZR VI

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

دوستانی که کارت های MSi با این سیستم خنک کننده رو دارند تا حالا شده فن های گرافیکشون در حین گیم زدن شروع به کار بکنه؟!

لینک به دیدگاه

:|

خب درستش اینه. 

مگه باید غیر ازین بود؟ میتونین به صورت دستی با نرم افزار افتر برنر ام اس ای بذارین رو اتوماتیک تا همیشه کار کنه.

اینا به صورت دیفالت اینجورن که تا دمای 60 درجه فن خاموشه وقتی از 60 میگذره فن تازه روشن میشه. الان دیگه همه کارتا اینجورن تا نویز کمی ایجاد کنه فن کارت.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

:|

خب درستش اینه. 

مگه باید غیر ازین بود؟ میتونین به صورت دستی با نرم افزار افتر برنر ام اس ای بذارین رو اتوماتیک تا همیشه کار کنه.

اینا به صورت دیفالت اینجورن که تا دمای 60 درجه فن خاموشه وقتی از 60 میگذره فن تازه روشن میشه. الان دیگه همه کارتا اینجورن تا نویز کمی ایجاد کنه فن کارت.

نه خب دیگه این موضوع رو بنده میدونم  که تا 60 کار نمیکنه

موضوع این هست که من هم زوتک و هم ایسوس  داشتم در هر دو کارت فن ها کار میکرد و دما روی 62 بود و خب طبیعی هم بود چون بالای 60 بودند

در این کارت دما از 58 تجاوز نمیکنه

لینک به دیدگاه

سلام.

قابلیت انتخاب پروفایل نداره؟؟

برای گیگا هم این وضعیت هست ولی نرم افزار اکسترم گیمینگ 3 پروفایل داره که در حالت توربو تا 40 درجه فن بیکاره و بعدش استارت میزنه ولی دو حالت دیگه یعنی سایلنت و اتو تا دمای زیر 45 درجه 30% گردش فن میده.

البته من با این قابلیت حال نمیکنم و همیشه روی سایلنت میزارم به نظرم گردش هوا (آب) لازمه تو دمای 40 درجه. 60 درجه که خیلی دمای بالاییه!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

برای گیگا هم این وضعیت هست ولی نرم افزار اکسترم گیمینگ 3 پروفایل داره که در حالت توربو تا 40 درجه فن بیکاره و بعدش استارت میزنه ولی دو حالت دیگه یعنی سایلنت و اتو تا دمای زیر 45 درجه 30% گردش فن میده.

البته من با این قابلیت حال نمیکنم و همیشه روی سایلنت میزارم به نظرم گردش هوا (آب) لازمه تو دمای 40 درجه. 60 درجه که خیلی دمای بالاییه!

خود ام اس ای یه نرم افزار داره میتونی باهاش همون کارارو انجام بدی.

msi after burner

رو خود دی وی دی همراه کارت هم هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

دقیقا" من هم از همین موضوع شاکیم که 60 بالا هست

MSI هم همین 3 حالت رو داره البته من روی Silent میگذارم و روشن نمیشه روی 2 حالت دیگه امتحان نکردم که روی چه دمایی بره و شروع به کار کنه

ولی اپلیکیشن خودش یه دکمه Ice داره بزنی فن ها 30 ثانیه کار میکنه 7-8 درجه دراپ میکنه خاموش میکنه

لینک به دیدگاه

یه نرم اپ گیمینگ هم داره میتونی بذاری رو گیمینگ و این چیزا خودش اتنومات برات اور میکنه. اونم رو همون دی وی دیش هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

MSI هم همین 3 حالت رو داره البته من روی Silent میگذارم و روشن نمیشه روی 2 حالت دیگه امتحان نکردم که روی چه دمایی بره و شروع به کار کنه

ولی اپلیکیشن خودش یه دکمه Ice داره بزنی فن ها 30 ثانیه کار میکنه 7-8 درجه دراپ میکنه خاموش میکنه

خب به صورت دستی براش یه پروفایل ست کن به صورت دلخواه تا شاکی هم نباشی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

یه نرم اپ گیمینگ هم داره میتونی بذاری رو گیمینگ و این چیزا خودش اتنومات برات اور میکنه. اونم رو همون دی وی دیش هست

خب حواسم به افتر نبود کلا"

من 2 حالت دیگه رو امتحان نکردم فقط Silent رفتم شما 2 پروفایل دیگه رو امتحان کردی تا کجا بالا میره؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

خب حواسم به افتر نبود کلا"

من 2 حالت دیگه رو امتحان نکردم فقط Silent رفتم شما 2 پروفایل دیگه رو امتحان کردی تا کجا بالا میره؟

ببین سه تا مود داره مود سایلنت کلاک کارتو میاره پایین(یه جورایی میشه گفت دانکلاک میکنه کارتو) برا همین دما هم میاد پایین نیازی به روشن بودن فن نیس. مود گیمینگ هم کلاکو میبره بالا(به اصلاح خودمون برا گیم زدن کارتو اور میکنه تا حد استاندارد) برا گیم زدن مناسسبه و مطمعنن تغییر میکنه چون در این حالت دما میره بالا. والا بنده تا اون حد حساس نیستم و میذارم رو اتومات خودش همیشه روشن میمونه و کارت خنک میشه. دقت نکردم که کدوم دما روشن میشه.

ویرایش: حدود 5-6 ماه پیش پی سی مو فروختم. الان ندارم نمیتونم برات تست کنم. بهترین راه همون افتر برنر هست که باهاش میتونی به صورت دلخواه ست کنی.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

ببین سه تا مود داره مود سایلنت کلاک کارتو میاره پایین. مود گیمینگ هم کلاکو میبره بالا برا گیم زدن مناسسبه و مطمعنن تغییر میکنه. والا بنده تا اون حد حساس نیستم و میذارم رو اتومات خودش همیشه روشن میمونه و کارت خنک میشه. دقت نکردم که کدوم دما روشن میشه.

آهان پس شما دقت نکردی

نه من هدفم این بود بیشتر که خوب ببینم آیا واقعا" هیت سینک های MSI انقدر خوب پخش حرارت میکنه نسبت به زوتک و ایسوس که اون 2 کارت بالای 60 میرسیدند و این کارت نه

در همین حالت دیفالت رو عرض میکنم نه با ست کردن پروفایل

چون همیشه کار کردن فن هم در درازمدت مشکلات خودش رو خواهد داشت

لینک به دیدگاه

شما اگه نویز کارت براتون مسئله نیس بذارین رو اتوماتیک خودش همیشه تنظیم میکنه و در حالت 100 درصد لود هم نمیذاره دما بالای 60 بره.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

شما تو بازی میری به 60 نمیرسه؟!

اینطوری باشه فن روشن زیر 50 باید بمونه که! از واتر کولینگ من هم بهتره!

دونه دونه پروفایل ها رو چک کن ببین چی میشه. فک کنم اتو بهتر باشه.

اگر دیدی همشون همینن بزار رو حالت دستی و خودت تعریف کن.

لینک به دیدگاه

آهان پس شما دقت نکردی

نه من هدفم این بود بیشتر که خوب ببینم آیا واقعا" هیت سینک های MSI انقدر خوب پخش حرارت میکنه نسبت به زوتک و ایسوس که اون 2 کارت بالای 60 میرسیدند و این کارت نه

در همین حالت دیفالت رو عرض میکنم نه با ست کردن پروفایل

چون همیشه کار کردن فن هم در درازمدت مشکلات خودش رو خواهد داشت

اهان ازون نظر. صد درصد کیفیک هیت سینک و سیستم خنک کنندگی ام اس ای خیلی بهتره. و این باعث میشه خنکتر باشه به نسبت. و حتی فک کنم کارتای ایسوس ازین بهتر باشن. من خودم evga داشتم اونم بی نقص بود. درواقع از evga بیشتر از ام اس ای و زوتکی که داشتم راضی بودم.

برا evga تو فول لود نهایت دما 58 بود برا msi نهایت 62 و برای زوتک 72 بود. طول کارت و طول هیت سینک و جنسشون و معماری خنک کنندگی خیلی تاثیز گذاره لازم به ذکره هر سه تا کارتی که عرض کردم 960 بودن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

شما اگه نویز کارت براتون مسئله نیس بذارین رو اتوماتیک خودش همیشه تنظیم میکنه و در حالت 100 درصد لود هم نمیذاره دما بالای 60 بره.

بله کاملا" درسته

البته همین الان هم در بدترین حالت بدون کارکرد فن 58 درجه هست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

غیر ممکنه تو بازی بالای 60 نره دما :|

یعنی منظورم در حالتیه که فن ها خاموش باشه. وگرنه فن ها روشن باشه که مشخصه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

نه پروفایل سایلنت میذارم همیشه من تو بازی بتل روی اولترا روی Full HD  که فشار بیشتری هم روی کارت میاد نهایت 58 هست بدون فن

بقیه حالات رو امتحان نکردم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ehsan^ گفته است :

نه پروفایل سایلنت میذارم همیشه من تو بازی بتل روی اولترا روی Full HD  که فشار بیشتری هم روی کارت میاد نهایت 58 هست بدون فن

جدی بدون فن 58؟ ام اس ای؟ ایول بابا

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

غیر ممکنه تو بازی بالای 60 نره دما :|

یعنی منظورم در حالتیه که فن ها خاموش باشه. وگرنه فن ها روشن باشه که مشخصه.

خب دیگه همینش جالبه

من روی 2 فن های ایسوس و زوتاک همین 1070 نگاه کردم جفتشون روشن بودن و روی 62-63

لینک به دیدگاه

واو!

دما عالیه. تو بازی بی فن این عدد! قابل تحسینه.

اخه دما به صورت تصاعدی بالا میره! یعنی بشه 50 درجه تهویه صورت نگیره یهو میپره رو 60 بعدش بدتر بالا میره! جالبه که میگید بیشتر از 58 نمیشه بدون تهویه!!

تو تنظیمات وی سینس رو روشن کردید؟! اگر روشنه این سری خاموشش کنید و دمای بالای 60 رو تجربه کنید.

لینک به دیدگاه

جدی بدون فن 58؟ ام اس ای؟ ایول بابا

خب من هم میگم ایول من میخواستم ببینم بقیه دوستان که این سیستم رو دارند همینن واین ذکاوت MSI بوده یا نه من تشکر ویژه از کیس Green  و تهویش داشته باشم که روی MSI جواب بهتری داده.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

خب دیگه همینش جالبه

من روی 2 فن های ایسوس و زوتاک همین 1070 نگاه کردم جفتشون روشن بودن و روی 62-63

عالییی! فک نمیکردم تا این حد دماش پایین باشه 1070

خب همونطور که گفتم صد در صد به طول کارت و معماری خنک کنندگی مخصوصش هم بستگی زیادی داره و ام اس ای نشون داده همیشه از بهترین خنک کننده های بازار محصوب میشه. اقا ایشالا فنش برات بچرخه عالیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

واو!

دما عالیه. تو بازی بی فن این عدد! قابل تحسینه.

اخه دما به صورت تصاعدی بالا میره! یعنی بشه 50 درجه تهویه صورت نگیره یهو میپره رو 60 بعدش بدتر بالا میره! جالبه که میگید بیشتر از 58 نمیشه بدون تهویه!!

تو تنظیمات وی سینس رو روشن کردید؟! اگر روشنه این سری خاموشش کنید و دمای بالای 60 رو تجربه کنید.

حالا باید ببینم بقیه دوستان میان نظر بدن

این مورد شما رو هم امتحان میکنم

از قضا کیس من طلقش تاریکه و برای اینکه مطمئن شم هر دفعه باز میکنم تو همون دما و چک میکنم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

خب من هم میگم ایول من میخواستم ببینم بقیه دوستان که این سیستم رو دارند همینن واین ذکاوت MSI بوده یا نه من تشکر ویژه از کیس Green  و تهویش داشته باشم که روی MSI جواب بهتری داده.

همه ی مسائل دخیلن ولی این ذکاوت  msi بوده در وهله ی اول بعد خنک کنندگی کیس.  ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...