رفتن به مطلب

مسابقه اوركلاكينگ آنلاين ليون كامپيوتر با كمك شما دوستان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز بنده با نظر شما کاملا مخالفم !!

هر چند شاید تعداد شرکت کنندگان اینتل بالاتر باشه ولی پلتفورم های اینتل زیاد هستن و به چند قسمت که الان حدود 4 پلتفورم تقسیم میشن ! سوکت 775 ، 1156 ، 1155 ، 1366 !!!

در عوض پلتفورم AMD فقط یکی هست فعلا !! و اونم سوکت AM3 هست ...

بنابراین به صورت صد در صد پلتفورم AMD شرکت کنندگان بیشتری رو خواهد داشت .

دلیلی برای برتر دیدن پلتفورم اینتل نمیبینم !

به نظر شما سر پلتفورم اینتل داوران سردرگم میشن یا AMD !!!

در ضمن کار سختی نیست که سردرگمی در پی داشته باشه..

با سلام خدمت شما دوست عزیز

نمیدونم چجوری این برداشت رو از حرف بنده استنباط کردین که تعداد شرکت کننده های اینتل بیشتر از AMD هستن ؟ احتمالا من در نوشتنم ایراد داشتم , بنده عرض کردم در صورتی که از هر دو برند شرکت کنند تعداد شرکت کنده خیلی زیاد میشه و مسائلی که بالا عرض کردم .

بنده به هیچ عنوان اینتل یا AMD رو برتر ملمداد نکردم و همیشه گفتم که هر دو برند برتری ها و معایبی نسبت به اونیکی دارن و انتخاب هم بسته به سلیقه طرف داره .حالا بازم اگه حرفام شما رو قانع نکرده ازتون معذرت میخوام . این مسابقات و گفتگوها همه بهونه برای دور هم بودنه و دلیلی برای ناراحت کردن بقیه نمی بینم

یا حق

لینک به دیدگاه

منظور من این بود که نمیشه یک مسابقه فعلا برگذار بشه که فقط مخصوص یک شرکت باشه و بقیه فعلا محروم باشن تا بعد !!

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

اول از همه از جناب حسینی تشکر میکنم بابت این مسابقه

پست ها رو کامل نخوندم اما نظر خودم رو میگم!

اول اینکه تست ها 2D باشه نه 3D چون در این صورت هر کی 580 یا کارت دیگه ای داره برنده میشه با پردازندهی قوی و اورکلاکرهای خوبی داریم که امکان دسترسی به این قطعات رو ندارند!

اما برای تست ها 2d تعداد هسته ها محدود شه! مثلا برای پلت فرم 775 به 2 هسته محدود بشه و حالا کسانی به پردازنده های ضریب بالا دسترسی دارند مثل E8600!!!! که ضریب 10 داره!

ضریب پردازنده ها برای مثال در پلت فرم 775 به 6 محدود بشه تا شرایط یکسانی بین شرکت کننده ها به وجود بیاد!

اما ممکنه کسانی از خنک کننده های حرفه ای استفاده کنند که عکسی که از سیستم گرفته میشه پیشنهاد میکنم تست گرفته بشه پاس شه و سیستم کنارش باشه و عکسی که گرفته میشه در اون صفحه ی مانیتور از تست پاس شده و سیستم تست معلوم باشه!

با این شرایطی که گفتم هر اورکلاکری که دانش بالاتری داره نتایج بهتری ثبت میکنه!

تست ها هم به نرم تست های

super pi

pi-fast

باشند که تست اولی در سایت جهانی در 2 ردهی 1 میلیون و 32 میلیون برگزار میشه که اگر 32 میلیون مد نظر باشه بستگی به اورکلاکر داره که بتونه سیستم رو پایدار کنه یا نه و در چه مدت زمانی!!!

گزینه 32 میلیون دانش بالاتری میطلبه برای پایدار کردن سیستم چون به مراتب دشوار تر هست!!!

تست w-prime هم هست و تستی هست که هر چی هسته بالاتر باشه زمان پاس کردن پایین تره!(در دو ردهی 32 و 1024 میلیون برگذار میشه درhwbot)

و هسته محدود کردن به همین خاطر گفتم

8-}

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

از تمام راهنماي هاي شما عزيزان ممنونم و حتما بعد از امتحانات دوستان اين مسابقه بر گذار خواهد شد. ;) :-S

لینک به دیدگاه

سلام

با اجازه دوستان...

از نظر من چون مسابقه ای که قراره توسط لیون اجرا بشه تعداد شرکت کننده بسیار کمتری نسبت به مسابقات ماهانه و پر متقاضی! HWBot که بیشتر از 34 هزار اورکلاکر عضو و حرفه ای های بسیار زیادش داره...باید قوانینی وضع بشه که شرایط برای تمام شرکت کننده گان چه با بهترین قطعات و کولینگ و چه با معمولی ترین لوازم درون کیس! برابر باشه

چون تعداد افراد حرفه ای و با بهترین لوازم در ایران انگشت شماره و در صورت شرکت این عده شانس برنده شدن برای دیگر کاربران اورکلاکر که تازه شروع کرده و با قطعات سیستم شخصیشون قراره تست بگیرن از همین العان قابل پیشبینیه و به نظر من بیشتر از عدد 0 % نیست...

اول از همه باید بگم به نظر من برای حفظ عدالت! و برابری! قوانین این مسابقه به هیچ وجه نباید شبیه به مسابقات آنلاین HWBot باشه...به دلایل بالا! و اینکه در HWBot اکثرا حرفه ای ها با بهترین لوازم با هم رقابت میکنن و برای این رده تقریبا شرایط رقابت از قبیل لوازم و کولینگ برابره اما اینجا اینطور نیست و باید با ایجاد محدودیت هایی نتیجه کسی که با LN2 تست میگیره رو به نتیجه کسی که با ایر تست میگیره نزدیک کنیم

و صرفا نگیم حتما باید از ایر استفاده کنید و با ایجاد این محدودیت ها طوری نتایج ایرو LN2 رو به هم نزدیک کنیم تا شرکت کننده خودش انتخاب کنه که LN2 استفاده کنه یا ایر

1- برای تست ها میتونین از 3 تست Super PI 1MB -- HPiFast -- Wprime 32MB و شاید MaxxMem استفاده کنین

2- در هر هفته یکی از این تستها برای پلتفرم های مختلف برگزار بشه مثلا هفته اول S-PI هفته دوم H-Pifast و هر کدوم از این تستها مثلا بین نفر اول تا دهم 10 تا 1 امتیاز داشته باشه و به هر سابمیتی که انجام شد حتی اگر نفر آخر بود 1 امتیاز بدید امتیاز هر شخص در طول این چند هفته معدل گیری بشه

3- برای اجرای تمام تستها فقط و فقط فعال بودن یک هسته و یک ترید پردازنده مجاز باشه

4- ضریب مموری به فرکانس مسیر کمترین مقدار باشه کسانی که تجربه خوبی دارن حتما میدونن نتیجه تستهای Super PI و HPiFast تابع فرکانس رم بوده و مسلما هر کس بهترین چیپ رم DDR3 رو داشته باشه شانسش برای بردن از بقیه خیلی بیشتره

5- برای نزدیک کردن نتیجه Air - LN2 به نظر من میتونین از یه روش جدید استفاده کنین البته فقط یه پیشنهاد هستش

مثلا LGA775 : ضریب پردازنده برای همه 6 باشه....ولی کسانی که از ایر استفاده میکنن میتونن از مولتی 7 استفاده کنن فقط باید هنگام اجرای تست نرم افزار Real Temp در حال اجرا باشه و مینیمم و ماکزیمم دما رو نشون بده و دما نباید از 30 در جه کمتر باشه....

با این روش کسایی که LN2 استفاده میکنن باید خیلی FSB رو بالا ببرن تا فرکانس پردازندشون با کسی که از ایر استفاده میکنه برابر بشه اما فرکانس رمش میتونه کمک کنه

که این روش قابل بررسی و اصلاح بیشتر هستش

و در آخر مسابقه و مشخص شدن برنده ها روی تمام تستها با هم به مدت یک هفته مسابقه بزارید و به جز تعداد هسته ها برای Wprime که باید همون یه هسته و ترید های اضافه غیر فعال باشه باشه تمام محدودیت ها رو بردارید هر پلتفرمی هم مجاز به شرکت باشه تا هرکی بهترین رکوردی که میتونه بگیره رو ثبت کنه....البته این یکی میشه مثل همونی که تا العان بوده ولی میتونه هیجان خوبی داشته باشه!!

در کل اگه این نکات و سایر نکاتی که دوستان در این تاپیک مطرح کردن رعایت بشه بهترین نتیجه رو 100% کسی که بهترین قطعات رو داره نمیگیریه بلکه تجربه و توان فنی هرکس در حاصل کارش دخیل میشه

و این مسابقه با بقیه مسابقه های آنلاینی که برگزار شده فرق پیدا میکنه چون شرایط تقریبا برای همه برابره

ممنون از همراهیتون

موفق باشید...:rose:

لینک به دیدگاه

بهزاد جان در مورد موارد بالا با شما موافق هستم ...

ولی روش استفاده از نیترو کنار ایر با اینکه توی پلتفورم اینتل شاید زیاد فرقی نداشته باشه ولی صد در صد توی تست های پلتفورم AMD تاثیر گذار هست ، چون طراحی این سی پی یو به صورتی هست که فوق العاده نسبت به خنکی حساس هست و مطمئن باشید هر شخصی که از نیترو توی این پلفورم تست بگذاره بدون شک اول خواهد شد ...

لینک به دیدگاه

چنتا مطلب به نظر من رسیده . ببینید نمی تونیم نظارت درستی بر صحت گفته افراد در رابطه با کولینگ سیستمشون داشته باشیم . الان می گیم ایر کولینگ ولی یک فرقی بین کسی که Noctua NH-D14 داره با کسی که فن استوک داره هستش !!! جفتشون ایر کولینگن ولی این کجا و وآن کجا . باز بحث پول به میون میاد . یا نه اصلاً کسی که داره کولر گازی اتاقشو روشن می کن تا بشه یخچال یا نه می ره LN2 می خره بخارش رو می ده رو ایرکولینگ . یا یک سیستم روشن می گذاره بغل مانیتوری که به سیستم اکستریم اورکلاکش وصله و میگه این سیستم منه !!!

به نظر من اصلاً نمی شه برای کولینگ افراد محدودیت قائل شد . من خودم همیشه طرف افرادی هستم که از نظر مالی ممکن کم بیارن تو این قضیه ولی چرا این جوری نگاه می کنین به قضیه ، اونی هم که پول داره کم توئون نمی ده سر این کار و بالاخره هزینه می کنه .

به نظر من کولینگ رو آزاد بگذاریم و تا جایی که می شه تست هایی رو بگیریم که ولید می شن .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

پوریا جان بحث این نیست !

اگر اینطور باشه که به کسی اعتماد نکنیم تا به قیامت نمیشه مسابقه ای برگذار کرد !!

حالا کسی میخاد بخار نیترو بده رو ایر دیگه مشکل از اون شخص هستش!!

در ضمن فکر نمیکنم مسابقات جهانی بخوایم برگذار کنیم که دوستان بخوان برن برای یه تست با ایر ، نیترو بخرن ;)

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

پس ما که AMD داریم فقط نیگاه می کنیم @};- @};-

امید وارم بخوبی پیش بره مسابقات @};- :confused:

و یه چیز دیگه

اونم اینه که اون دوستانی که AMD دارن و آنلاک کردن چی ؟؟؟

یکی میبینی هسته های آنلاک شدش پایدار تر هست یکی نه با زور ولتاژ داره استفاده میکنه و ولتاژ اضافی هم با عث گرما میشه و تازه AMD هم کلی به گرما حساس هست

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

درود .

دوستان تاپیک خیلی قدیمی هستش و این مسابقات فعلاً کنسل شده و درگیر مسابقه IPOC هستیم . @};-

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...