رفتن به مطلب

ارور inaccessible boot device

x64
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

وقت بخیر

یه مشکلی روی ویندوز 10 دارم

سیستم بوت نمیشه و این ارور رو میده :

inaccessible boot device

ریست میشه ، بعد که میخواد بره توی ، Auto repair (همون اول کار توی لودینگ) باز ریست میشه

و همین پروسه دوباره تکرار میشه

حافظه ام اس اس دی هست ، هارد و ویندوز دیگه هم ندارم رو سیستم

ویندوز سالم بود و ویروسی هم نشده و ویندوز و آنتی ویروس آپدیت بوده

مشکل از اینجا شروع شد که ،  دی وی دی رام رو وصل کردم

بعدکه  روشن کردم سیستم رو  این ارور رو میده

حالا دی وی دی رام رو جدا کردم تنظیمات بایوس هم ریست کردم

کابل ساتا اس اس دی هم عوض کردم

باتری و سیموس ریست هم تاثیری نداشت

رم هم عوض کردم

ولی تاثیری نداشت

به نظرتون مشکل چیه ؟ سخت افزاریه نرم افزاریه؟

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

دوست عزیز  همونطور که از پیام مشخص هست باید توی بایوس سیستم بری و بوت دیوایس رو روی SSD قرار بدی!

البته اول مطمئن شو که SSD رو شناسایی کرده باشه و اگه شناسایی نشده بود مربوط میشه به سخت افزاری مثل همون کابل و...ولی احتمال زیاد همون نرم افزاریه و تو بوت درست میشه ان شاءالله .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

دوست عزیز  همونطور که از پیام مشخص هست باید توی بایوس سیستم بری و بوت دیوایس رو روی SSD قرار بدی!

البته اول مطمئن شو که SSD رو شناسایی کرده باشه و اگه شناسایی نشده بود مربوط میشه به سخت افزاری مثل همون کابل و...ولی احتمال زیاد همون نرم افزاریه و تو بوت درست میشه ان شاءالله .

والا تنظیمات بایوس اوکیه ، مذل برد هم x99p هست با آخرین ورژن بایوس

و توی بخش دیوایس ها

اولیوت 1 ، همین حافظه که به سیستم متصل هست رو نشون میده (باز تاکید میکنم حافظه دیگه یا دستگاه دیگه ای با پورت ساتا به دستگاه وصل نیست)

و ssd صد در صد شناسایی شده

حتی بصورت دستی ، با زدن اف 12 ، هم حافظه رو انتخابش کردم که از روی این لود کنه و بوت بشه ولی فرقی نداشت...

لینک به دیدگاه

بله،  از روی فلش بصورت  UEFI نصب کردم.

توی تنظیمات بایوس هم گزینه
win 8/10 feathures

فعال کردم

storage boot option control

هم روی

UEFI

گذاشتم ولی فرقی نداشت

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

تست کردم همه رو ، برای نصب یا ریپیر ویندوز با فلش دیسک هم جواب نداد ریست شد باز

اگه تمام این موارد جواب نداد چی؟  میتونه مشکل از سی پی یو باشه ؟

یعنی اگه سیستم نصفه بوت بشه و ریست بشه یا توی لودینگ بوت هنگ کنه ، احتمالش هست سی پی یو مشکل داشته باشه ؟

یا نه اگه سی پی یو باشه اصلا بوت نمیشه و ویندوز شناسایی نمیشه؟

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بعد از این اتفاق آیا مجددا ویندوز نصب کردی یا فعلا درگیر با همون ویندوز قبلی هستی؟!

اگه نصب نکردی برو برای نصب مجدد ویندوز ببین بازم  مشکل داری یا نه؟

لینک به دیدگاه

بله همینطور که گفتم

تست کردم ،   خواستم رو همون حافظه اس اس دی ویندوز رو ریپیر یا جدید نصب کنم که باز ریست شد
حتی رو هارد دیسک دیگه ای که خالی هم بود

خواستم وین جدید بریزم که همون اول لودینگ نصب ویندوز، هنگ و ریست شد

میتونه مشکل از سی پی یو باشه ؟

کولر سی پی یو هم سالمه و دمای سیستم هم هینظور که گفتم بالا نیست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، x64 گفته است :

بله همینطور که گفتم

تست کردم ،   خواستم رو همون حافظه اس اس دی ویندوز رو ریپیر یا جدید نصب کنم که باز ریست شد
حتی رو هارد دیسک دیگه ای که خالی هم بود

خواستم وین جدید بریزم که همون اول لودینگ نصب ویندوز، هنگ و ریست شد

میتونه مشکل از سی پی یو باشه ؟

کولر سی پی یو هم سالمه و دمای سیستم هم هینظور که گفتم بالا نیست

دوست عزیز لطفا اول کانفیگ سیستمتون رو قرار بدید بعد در مورد  این مشکلی که فرمودید، من تجربش رو روی سیستم های مختلفی داشتم ولی با این تفاوت که معمولا SSD نداشتند ولی مشکل همین بود که شما فرمودید...

اول خونسرد باشید بعد با صبر و حوصله شروع به کار کنید تا زودتر نتیجه بهتر بگیرید...

در حالت اول موقع بوت شدن وارد بایوس بشید و توی قسمت چک دمای سیستم برید و برای چندین دقیقه بزارید بمونه و بررسی کنید که آیا دمای سی پی یو ناگهانی بالا میره یا نه فقط در حد چند درجه تغییر داره و سیر سعودی نداشته باشه.

در حالت دوم شما با یک هارد دیسک دیگه امتحان کنید که البته شما اینکار رو انجام دادید ولی حالا هم کابل ساتا رو عوض کنید و هم پورت ساتای روی مادربرد که بهش هارد رو وصل می کنید عوض کنید و اگه نشد اینبار SSD خودتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید؟!(ترجیحا سیستم بروز باشه و سیستم قدیمی نباشه که ممکنه مشکل ساز بشه؟!)

در حالت سوم شما باید اسلات های رم رو عوض کنید و اگه چند رم دارید همه رو به غیر از یکی از روی برد جدا کنید و دوباره تست کنید ببینید آیا ریست میشود یا نه؟

در حالت چهارم شما بهتره که اگه به بردی شبیه برد خودتون دسترسی دارید ، سی پی یو و رم و بقیه قطعات رو روی اون سوار کنید و تست کنید چون تجربه شده این ایراد به برد هم ربط داشته و با تعویض برد مشکل حل شده است.

در تمامی این حالات از سلامت کارکرد پاور سیستمتون هم اطمینان حاصل کنید و در صورت امکان از یک پاور دیگه استفاده کنید.

این راه ها رو برید مسلما جواب خواهند داد و اگه مشکل حل نشد خبر بدید تا دیگر دوستان هم راهنمایی بفرمایند.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

وقتی خواستی مجدد ویندوز نصب کنی، مراحل نصب تا کجا پیش رفت؟ اگه حتی چند درصد پیش رفته باشه یعنی سی پی یو سالمه

یکی از مراحلی که می گی انجام دادی رو احتمالا ناقص و اشتباه انجام دادی

اول  کابل برق رو بکش و هرچی قطعه جدید وصل کردی جدا کن

بعدش چند ثانیه باتری سکه ای روی مادربرد رو در بیار و دوباره جا بزن

بعدش برو تو بایوس و مجدد بوت دیوایس و سایر تنظیمات رو از اول ست کن. حتی تاریخ و ساعت رو هم تنظیم کن

کابل برق رو نکشی بایوس ریست نمی شه ها

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام دوستان من هم همین مشکل دارم هاردم ssdهست تمام کار هایی که گفتید انجام شده اما جوابی نگرفتم.

ویندوز عوض میکنم

سیدی درایور مادر بردمو که نصب میکنم این اتفاق میفته 

مدل مادر بردمم. Giga z170_d3h هست.

لطفا کمکم کنید 

تشکر.

1558371656220-1494465365.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...