رفتن به مطلب

راهنمایی در انتخاب بهترین حافظه فلش 32GB با قیمت 80

Farjam
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان عزیزم

قصد تهیه یک فلش 23 گیگابایتی معمولی رو به بالا رو دارم تا قیمت نهایت 80 (خسیس نیستم،چون کاربریِ خیلی کمی ازش دارم علاقمند نیستم الکی هزینه کنم)

ممنون میشم مدلهای مد نظرتون رو معرفی کنید با توجه به این موارد:

سرعت برام از همه چیز مهم تره، زیبایی و خوشگلی تو سرم بخوره، USB 3.0یاUSB3.1(غیر از type-c) باشه. با برند خاصی هم مشکلی ندارم به جز برند Adata بدون توجه به مدلهای مختلفش که بطور یکجا جز آپشن هام نیست به این دلیل 

در گذشته از فلش Adata s107 استفاده میکردم که هم سرعتش عالی بود و هم بارها توی آب و... افتاده بود و به معنای واقعی کلمه عالی بود.. اما یکبار در زمان فرمت کردن دیگه مرد و برنگشت... دادمش به گارانتی آونگ، یکی دیگه از همون مدل بهم دادن، گذاشتم روی تست و سرعت رید و رایتش به ترتیب 16مگابایت و 3 مگابایت بود  یعنی در حد بدترین فلش usb2 هم نبود... دوباره برام عوضش کردن و باز هم گذاشتم روی تست و همون مسئله تکرار شد، بهشون گفتم لااقل قبل از اینکه فلش جدید رو بدید دست من خودتون یه تستش بکنین میگن نه نمیشه برای بار سوم هم تعویض کردن و بازم همون شددر بار چهارم یک مدل دیگه بهم دادن از سری S102  که اینم شاهکار درومد و سرعت رید حدود 18 و رایتش 10 بود  اومدم باز بهش فرصت بدم و گفتم شاید برای نصب ویندوز اوکی باشه، اما کپی کردن فایل های ویندوز روی فلش حدود 30 دقیقه طول کشید، و نصب ویندوز هم حدود 1 ساعت....وقتی نصب ویندوز تموم شد از بس عصبانی بودم فلش 16GB سری s102 رو از پنجره اتاقم (طبقه 9 ام) مستقیم پرت کردم توی سطل زباله ی داخل کوچه...

ضمن احترام به شرکت آونگ و adata که چندین بار برام عوضش کردن فکر کنم این بار آخری که براشون رسیده  اشتباها" از کارخونه ای به جز Adata به دستشون رسیده و همش فیکه.. 

پیشاپیش از همیاری شما دوستان متشکریم 

لینک به دیدگاه

سلام اقا فرجام خوب هستی عزیز؟
عزیز من به تازگی 2 مدل فلش 32 گیگی تهیه کردم که از هر دو به شدت راضی هستم و به همه عزیزانم این دو مدل رو برای خرید پیشنهاد میدم.
https://www.digikala.com/Product/DKP-186424/Sandisk-Ultra-Dual-Drive-USB-Type-C-Flash-Memory-32GB#!/tab-review/

و

https://www.digikala.com/Product/DKP-122010/SanDisk-Cruzer-CZ73-Ultra-Flair-USB3-0-Flash-Memory-32GB

هر دو رید بالای 130 و رایت بالای 80 هستن. مدل دوم سرعتش در حد 4 یا 5 مگ بیشتر بود ولی مدل اول type c داره اون طرفش هم معمولی هست.

اگر محدودیت بودجه داری و خیلی ظاهر و type c برات مهم نیستن بدون شک مدل دوم رو بگیر.

موفق و پیروز باشی عزیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام اقا فرجام خوب هستی عزیز؟
عزیز من به تازگی 2 مدل فلش 32 گیگی تهیه کردم که از هر دو به شدت راضی هستم و به همه عزیزانم این دو مدل رو برای خرید پیشنهاد میدم.
https://www.digikala.com/Product/DKP-186424/Sandisk-Ultra-Dual-Drive-USB-Type-C-Flash-Memory-32GB#!/tab-review/

و

https://www.digikala.com/Product/DKP-122010/SanDisk-Cruzer-CZ73-Ultra-Flair-USB3-0-Flash-Memory-32GB

هر دو رید بالای 130 و رایت بالای 80 هستن. مدل دوم سرعتش در حد 4 یا 5 مگ بیشتر بود ولی مدل اول type c داره اون طرفش هم معمولی هست.

اگر محدودیت بودجه داری و خیلی ظاهر و type c برات مهم نیستن بدون شک مدل دوم رو بگیر.

موفق و پیروز باشی عزیز.

نه!  نه!  نــَــــه خوشم اومد منظورم اونی هست که هم type c داره هم type a9_9

سلام خوبی علی جان؟خیلی  ممنونم از راهنماییت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

نه!  نه!  نــَــــه خوشم اومد 9_9

سلام خوبی علی جان؟خیلی  ممنونم از راهنماییت?

مرسی ممنون.

والا از شما چ پنهون که منم مدلی که type c داره رو نگه داشتم و اون یکی رو به برادرم دادم. ولی سرعت ریدش چنتایی کمتره که به نظرم تو اون عدد ها اصا به چشم نمیاد.

امیدوارم لذت ببری از این خرید.

نصفه شبه بگیر بخاب.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت عزیزه دل آقا فرجام گل.

آقا منم شخصا یه تجربه داشتم گفتم بگم خدمتتون شاید کمکی کرد ، من تازگی برای یه مشتری یدونه فلش ترنس j700 اوردم که سرعتش بدک نبود ، رایتش بین 50 تا 70 و ریدش 100 تا 120

http://lioncomputer.ir/product/5851/فلش+مموری+ترنسند+مدل+700+با+ظرفیت+32+گیگابایت/

البته لیون یه خورده گرون زده  من 50 گرفتم ، البته با توجه به شرایط بازار مشخص نیست الان چند شده باشه.

موفق باشد.

لینک به دیدگاه

آقا فرجام تو سرعت رید و رایت فقط ue700 و  یا lexar p20... اولی  رو داشتم خیلی خوب و شیک و سبک بود و سرعتشم عالی بود.. فروختمش دومی رو خریدم... باز این از اون بهتره.. براتون یه تست سرعت میذارم به زودی ببنید. سرعت ریدش 400 ...350 ایناس رایت هم 180 شاید.. بستگی داره به نوع فایل ..

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، hosseinskandari گفته است :

آقا فرجام تو سرعت رید و رایت فقط ue700 و  یا lexar p20... اولی  رو داشتم خیلی خوب و شیک و سبک بود و سرعتشم عالی بود.. فروختمش دومی رو خریدم... باز این از اون بهتره.. براتون یه تست سرعت میذارم به زودی ببنید. سرعت ریدش 400 ...350 ایناس رایت هم 180 شاید.. بستگی داره به نوع فایل ..

https://www.digikala.com/Product/DKP-88919/Lexar-JumpDrive-P20-Flash-Memory-32GB/keyword-lexar p20#!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/

نظراتش رو بخونی متوجه میشی چی به چیه

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام خدمت عزیزه دل آقا فرجام گل.

آقا منم شخصا یه تجربه داشتم گفتم بگم خدمتتون شاید کمکی کرد ، من تازگی برای یه مشتری یدونه فلش ترنس j700 اوردم که سرعتش بدک نبود ، رایتش بین 50 تا 70 و ریدش 100 تا 120

http://lioncomputer.ir/product/5851/فلش+مموری+ترنسند+مدل+700+با+ظرفیت+32+گیگابایت/

البته لیون یه خورده گرون زده ? من 50 گرفتم ، البته با توجه به شرایط بازار مشخص نیست الان چند شده باشه.

موفق باشد.

اشغال ترین فلشی که تا حالا تو عمرم  دیدم همین  Transcend   بوده

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AliReza-Lion گفته است :

عاره..کابرا نوشتنئ به اندازه کافی.. ue700  هم همینطور

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من مدل سوپر سونیک ریج 32 گیگ رو پیشنهاد میدم
از نظر کیفی خیالتون راحت باشه

https://www.amazon.com/Patriot-Supersonic-Flash-Drive-PEF32GSRUSB/dp/B008R6OPJQ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد خدمت دوستانِ عزیزم

خیلی ممنونم از نظرات و راهنماییتون ? امیدوارم لطف همگی رو بتونم جبران کنم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام بنده هم لکسار p20 دارم البته من 64 گیگ دارم و همین مدلو پیشنهاد میدم   

سرعتش تقریبا با ssd یکی هستش شاید یمقدار کمتر از ssdهای خووووب 

سرعت خواندن 350 تا 410 

سرعت نوشتن 250 تا 300 هستش 

مدل 32 گیگ ی مقدار سرعتش کمتره اما بسیار بالاتر از 98درصد فلشهای دیگه س 

قیمت 32 گیگ هم  همون حدود 80 تومن هستش 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، AliReza-Lion گفته است :

دوست عزیز شما ی تست بکن که دقیقتر متوجه بشید که مشکل این دوستان کجا هستش 

یدونه ssd مثل 950 پرو سامسونگ یا هرمدلی که سرعتش بالاتر از  1000 مگ هستش رو در کنار ی هارد قرار بدید و بینشون اطلاعات انتقال بدین 

مطمینن شما هم میگید سرعت ssd بسیار کم و حدود 120 هستش!!!! 

میدونید چرا چون نهایت سرعت انتقال هارد همینقدره و ssd بیچاره مجبوره با دنده سنگین حرکت کنه که بتونه با هارد همراه بشه  

این فلش زمانی به نهایت سرعتش میرسه که از ی درایو همسرعت خودش دیتا بگیره یا بفرسته 

در واقع همون گگگ.لللوووگگگااههه  

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده در ایام عید این مورد رو 

از دیجیکالا خریداری کردم و در کمال نا باوری سرعت رایتش حدود 24 هست... حتی از لحظه ای که تست کریستال دیسک مارک رو استارت میزنم حدود 7 دقیقه طول میکشه تا تست اول اجرا بشه... که با فلش usb2 هم تست کردم و اینقدر طولش نداد...درسته که همه میدونیم که سرعت 3.1 خیلی فرقی نداره با 3.0 در حال حاضر و با فلش های فعلی.. اما نباید دیگه در حد usb2 باشه که 

با توجه به اینکه در چند وقت اخیر بالای 3-4 مدل فلش از برند های مختلف خریدم و همشون دارن مثل هم از آب در میان(درحالی که بطور همزمان چندتایی از فلش های دوستان رو هم تست کردم و فوق العاده بودن) ، در قسمت نظرات تمامی این فلش هایی که بنده خریداری کردم در طول این مدت ، همه گفتن که ای وای چقدر سرعتش بالاست! برام جالب بود که تمام اون نظرات مال 8 ماه به اونطرف بودن و تمام نظرات منفی(که خیلی کم هم بودن) مربوط یا نزدیک به زمان حال هست که بنده هم اخیرا با مشکل مواجه شدم... یا فلش هایی که اخیرا به اسم برخی برندها داره وارد میشه مشابه اصل هستن و توسط وارد کنندگان وارد میشن! یا ممکنه این مدل ها حامل چیپ هایی باشن که به خاطر عدم کارکرد در مدت زمان طولانی در انبارها به این وضع دچار شدن... این فلش رو فعلا به دیجیکالا برگردوندم اما خبری نشده هنوز... در نهایت میخوان یکی دیگه از همون بهم بدن که اون هم همونطور خواهد بود(یا اینکه طبق گفته بخش ساپورتشون اگه شناسایی میشه پس سالمه_که این شاهکار دنیای کامپیوتر در هزاره جدید بود_)... همونطور که آونگ 3-4 بار فلش مشکل دار بهم داد و تا آخر عمرم هم دوباره برام عوض میکنن اما چه فایده که باز یه دونه از اون شاهکارها بهم میدن 

بر همین اساس طی صحبتی که با آقای حسینی داشتم قرار بر این شد تا بعد از تعطیلات با همکاری لیون تعدادی فلش با برند های مطرح مثل adata sandisk patriot و ...تهیه و به تست گذاشته شن تا یک بار برای همیشه مشخص بشه... 

در حال حاضر فلش هایی که توصیه میکنم ازشون دوری کنید :

از Adata S107 سه عدد تست شده و فقط اولی که 1 سال و نیم پیش خریداری شده سرعت رایت حدود 90 ارائه میداد و دو تای بعدی که یکی  ازگارانتی آونگ تحویل گرفته شده و دیگری هم خریداری شده دارای سرعت رایت 25 الی 30 هستن

Adata S102 ،  از این مدل 2 عدد تست شده که هر دو از گارانتی آونگ تحویل گرفته شدن ، سرعت رایت ماکسیمم 25 الی30 ، در حالی که یکی از دوستان این مدل رو مدتیه که داره و روی رایتِ 80+ اش تاکید داره

sandisk سری Dual هم دو عدد خریدم یکی برای دوستم و یکی برای خودم ، هر دو رایتشون 25 هست ، من به دیجیکالا برگردوندم اما دوستم حوصله گارانتی بازی و بهانه هاشونو نداشت و داره استفاده میکنه

بدترین و مسخره ترین بخش ماجرا اینه که این فلش ها فلش هایی هستن که در گذشته امتحانشونو به عنوان فلش های سرعت بالا پس دادن! تا همین پارسال دست روی هر فلش رندوم usb3 ای که گذاشته بودم دیگه بدترینشون رایتش بالای 70 بوده....چه بلایی سرشون اومده مشخص نیست...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 40 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

یا فلش هایی که اخیرا به اسم برخی برندها داره وارد میشه مشابه اصل هستن و توسط وارد کنندگان وارد میشن!..........

سلام خدمت آقا فرجام عزیز

بنده تجربه کوچیکی که دارم و خواستم به اطلاعتون برسونم.

من خودم با این بخش از گفته شما که میفرمایید فلش های اخیرا به اسم برخی برندها داره وارد کاملا موافقم.

یکی از دلایلش شرکت گارانتی کننده این فلشها است که حدود 90 درصد برند های فلش بازار رو این شرکت مهترم (متین) وارد و گارانتی کرده که به نظر من با عقل جور در نمیاد.

دوم هم اینکه در بعضی موارد اگر دقت کنید میبینین که کاور و نوع بسته بندیه فلش با مدل مرجع تفاوت داره مثل دو فلش زیر :

هردو سریه 700 هستند ولی خود من یدونشو دارم که برای حدود 6 سال پیشه که سرعت رایتش راحت به 50 الی 70 میرسه ولی نسخه جدید که مدتی پیش سفارش دادم حداکثر از 10 بالاتر نمیره.

خلاصه این وسط مشکل از کجا هستش که ما متوجه نشدیم 9_9 اما اگر شما متوجه شدین به ما هم بگین ^_^ 

orginal_1441021577_700-2.jpg

Pp_JF700_pkg-01.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بنده هم تو تعطيلات يدونه از ديجيكالا سفارش دادم از مدلي كه بالا اشاره كردم كه خوشبختانه سرعتش با قبلي خودم برابر بود اما خب در ظاهر و نوشته هاي روب فلش ي مقدار تفاوت ديدم كه در نگاه اول فكر كردم بدله اما در سرعت تفاوتي حس نشد .متاسفانه بنده چندين فلش تست كردم كه حتي يرعت نسل دو رو هم كامل پر نميكنن الي الحساب گارانتي ايستا بظاهر خوب بوده به لحاظ سرعت البته در فلش[emoji1317][emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...