رفتن به مطلب

هارد دست دوم به جای نو بم انداختن؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

امروز رفتم یه هارد از 2 ترا از بازار خریدم

اومدم خونه و پارتیشن بندیش کردم که با این صحنه روبرو شدم

به نظرتون دست دومه؟

مغازه ها هم که دیگه تا بعد عید تعطیلن. من این هاردو چیکارش کنم؟

۲۰۱۷۰۳۱۸_۲۳۳۴۵۹.jpg

لینک به دیدگاه

واسه منم همینطوره!یه دوستی میگفت اینا هاردای ریفیر هستش.مدل دقیق هارد رو میگین و قیمتشو ؟

لینک به دیدگاه

Western Digital RE4-GP WD2003FYPS 2TB 64MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard 

210 تومن خریدم

اولش شک داشتم ولی از چند جا دیگه هم قیمت گرفتم همین قیمتو دادن

لینک به دیدگاه

از روی هارد، یه تصویر با کیفیت میگذاری؟

بر چسب روش منظورمه

لینک به دیدگاه

متاسفانه ریفر است. با فاکتور نگه دارید بعد از تعطیلات ببرید مغازه دار پس بدید و اگر قبول نکرد ببرید اتحادیه و ثبت شکایت کنید.

لینک به دیدگاه

ظاهر هاردم کاملا نو و سالمه. حتی یه خشم نداره

احتمال این که ریفر باشه بیشتره

حالا گذاشتم سکتورهاش اسکن بشه تا بعد.

به نظرتون چیکارش کنم؟ مغازه ها همه بستن تا 10 روز دیگه

این تصویر رو از نت پیدا کردم.برچسبش دقیقا همینه. هارد خودم الان داره اسکن میشه.

815RfR9ukTL._SL1500_.jpg

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چه اصراری دارین وسترن بگیرین . پره تو بازار ازین ریفر شده ها .

چرا سیگیت نمیخرین نمیدونم . هم بهتره هم تقریبا همشون اصلی ان . 

یه سوال چطور وسترن بلک (حالا نمیدونم خاویار بلک هست یا نه ) رو اونم 2 ترابایتش رو 210 میدن . اونم وقتی قیمتش تو آمازون 123 دلاره . معادل ریالیش میشه بالای 450 و خیلی بالاتر تو جاهای معتبر مثلا لیون فروش میره !!!

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00FJRS628/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1489871117&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=wd+black+2T

لینک به دیدگاه

سلام من هارد خودم رو که چند ساله داره کار میکنه رو نگاه کردم مقدار ساعت کاریش نزدیک 12000 هزاره . عددی که واسه ساعت کاری هارد شما نشون میده خیلی زیاده . نمیدونم همچین هاردی که  اینقدر کار کرده باشه میشه به اسم نو فروخت؟

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

دیگه حالا کاریه که شده

تو نت هم سرچ زدم ولی شانس من همین امروز اینترنت گوشیم خراب بود و نتونستم چیزی ببینم

بعد از تعطیلات میرم پسش میدم و از همین لیون میخرم که مطمئن هم باشه

-----------------

فقط یه هشداری رو به دوستان بدم که این هاردها توی بازار پر شده. همین امروز من چند تا مغازه همین هاردو به همین قیمت دیدم. حواستون باشه مثل من تو پاچتون نره.

کلا مملکت همین شده. یه سری میخان از آب گل آلود نهنگ صید کنن.

لینک به دیدگاه

سلام علیک

برج دو امسال یک دونه مشکی دو ترا همین مدل با تخفیف حدود ۱۸۹ با یک سال گارانتی شرکتی خریدم ، ساتا دو بودن و تمیزی جنس خوب بود و تو تست مشخص شد که کار کرده و زیاد برام مهم نبود نسبت به قیمت ، یک ماه بعد هم واسه دوستم رفتیم بگیریم که مشکی تموم شده بود سبز گرفتیم قیمت ۱۹۵ تومن یک سالم گارانتی شرکتی ، چک کردم در حد صفر کارکرد داشت با نرم افزار و سرعتش هم یک کوچولو بیشتر بود از مال خودم ، به دلیل ویندوز بود یا ویروس کش دقت نکردم ، کلن راضی هستم ، الانم حدود ۲۱۵ باید باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من به قیمت شک نکردید؟

منم یبار دو تا از این هاردها خریدم از همکار!

البته سری بلو بود و قیمتش هم 4-3 هزار تومان با بازار فرق داشت. داشتم ویندوز میزدم که دیدم خیلی طول کشید. مشکوک شدم و سریع بعد از نصب ویندوز HDTune زدم دیدم بله 28هزار ساعت کارکرده و زنگ زدم و در میون گذاشتم. ایشون هم جفتش رو پس گرفت و سیگیت برداشتم به جاش! گارانتی هم SGP  بود تا جایی که یادم میاد.

لینک به دیدگاه

سلام علیک

بله شک کردم ، گارانتی هم داشت ، منم مشکل ارشیو داشتم ، هارد پونصد خودم دیگه کشش نداشت ، تو نصب ویندوز و استفاده تا الان الان خدا رو شکر مشکل نداشت ، یه اس اس دی هم گرفتم الان ویندوز رو اس اس دی هست ، مدل سبز رو که خریدیم در حد نو با نرم افزار چند روز بعد تست کردم ، عالی بود ، سبز از مشکی بهتر شد ، حالا این سری چک کنم فکر کنم سیگیت یا توشییا هم داشت یکی دیگه ارز دوستان لازم داره

لینک به دیدگاه

دادا چجوریه من یه هارد رو 4ساله دارم زده 17000 ساعت مال شما 25هزار ساعت؟ مگه اصلا 4-5سال پیش بوده همچین هاردی؟

بنظرم برنامه قاطی داره حتما

لینک به دیدگاه

نه

این هارد احتمالا 3 سال مداوم به صورت 24 ساعته رو سرور کار میکرده بعد هم ریفر کردن و شرکت های مشتری مدار ایرانی هم اوردن که بکنن تو پاچه ملت

اگه ببینین کمتر از 100 بار خاموش و روشن شده

لینک به دیدگاه

25 هزار ساعت کار کرده. فک کنم بد سکتور هم داره.

ببر پس بده

لینک به دیدگاه

بعضی موارد که هارد کارکردش صفر زده شده هم باز ممکنه هارد کارکرده یا تعمیری باشه و با لطایف الحیل کارکرد دستگاه رو از اسمارت صفر میکنند. پس چاره ای جز خرید از مراکز معتبر و با گارانتی اصلی نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...