رفتن به مطلب

کوچ به سیپیوهای AMD Ryzen ؟؟؟

Recommended Posts

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

به هیچ وجه کوچ از اینتل به AMD رو پیشنهاد نمیدم.

شما کوچ از مثلا e5300 یا i7 920 رو به 1700 پیشنهاد نمی دید ؟

چرا ؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

شما کوچ از مثلا e5300 یا i7 920 رو به 1700 پیشنهاد نمی دید ؟

چرا ؟

نه، اگر کسی e5300 یا 920 داره، اونقدری که میخواد پول بده 1700 بخره قطعا" بهش میگم همون هزینه رو بده مجدد اینتل تهیه کنه.

پردازنده ای که هیچ حالت متوازن و نتیجه ی مشخص و ثابتی در روی سیستم های مختلف تست نداره (هر کسی یه نتیجه ای از تستش بیرون میده) و پر از مشکلاته، به هیچ وجه نمیتونه به عنوان پیشنهاد روش حساب کرد.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

نه، اگر کسی e5300 یا 920 داره، اونقدری که میخواد پول بده 1700 بخره قطعا" بهش میگم همون هزینه رو بده مجدد اینتل تهیه کنه.

پردازنده ای که هیچ حالت متوازن و نتیجه ی مشخص و ثابتی در روی سیستم های مختلف تست نداره (هر کسی یه نتیجه ای از تستش بیرون میده) و پر از مشکلاته، به هیچ وجه نمیتونه به عنوان پیشنهاد روش حساب کرد.

اتفاقا من در اکثر تست ها شاهد شاهکار AMD بودم .

شما همین الان کسی با بودجه حدود 2 تومن بخواد یه مین و CPU برای رندر بگیره چی بهش پیشنهاد می کنید ؟

من میگم برای 1700 صبر کنه . تا وارد بازار بشه . اکثر تست ها هم از پرفورمنس در برابر دلار بسیار بالای RYZEN حکایت داره

یادم میاد وقتی 480 هم اومده بود شبیه به همین صحبت ها و شایعات بود . در اون مورد 480 تونست شایعات رو کنار بزنه و بدرخشه امیدوارم RYZEN هم بتونه این کار رو بکنه . هنوز کمی زوده ولی تا اینجا خیلی خوب بوده .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

تا حالا و بنچ مارکهای منتشر شده و برای استفاده گیم و کارهای اداری هنوز 7700 بهترین هست.

01.PNG.6b319700de5269c076f83bac2ad116e0.PNG

02.PNG.33e996358aeb99fcc4fb124670c7342b.PNG

فکر هم نمی کنم 1600X و 1500X هم خطری برای 7700 ایجاد کنند.

البته باید منتظر نتایج بنچمارکهای گیم این پردازنده ها موند.

دوست عزیز لینک بنچمارک رو بی زحمت درج مینمایید ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

دوست عزیز لینک بنچمارک رو بی زحمت درج مینمایید ؟

بنچمارک گیم که هنوز ندیدم من ولی اطلاعات در پست رو از لینک زیر گرفتم :

http://www.anandtech.com/show/11202/amd-announces-ryzen-5-april-11th

لینک به دیدگاه

بنظرم زمان مشخص میکنه...

یعنی بیاد و استفاده کننده ها تعدادشون به یه معیار مشخص و قابل قبولی برسه و نظرات و مقدار رضایتشون اشکار بشه اونوقت میشه گفت.

معمولا  نظرات قبل از فراگیر شدن استفاده از یه قطعه سلیقه ایه و حتی رتبه گیری سایتها معیار خاص خودش رو داره و میبینی برای استفاده کننده ی معمولی متفاوت تر از اون رتبه بندی سایت هست و وقتی قیمت هم مسئله باشه که برای عموم ما هست ارزش یه قطعه حتی رده پایین، بیشتر و تو رتبه بندی ذهنی ما خیییلی بهترترتره☺

ویرایش شده توسط amin110
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

بنچمارک گیم که هنوز ندیدم من ولی اطلاعات در پست رو از لینک زیر گرفتم :

http://www.anandtech.com/show/11202/amd-announces-ryzen-5-april-11th

مقایسه کرده .

لینک به دیدگاه

سلام

مثل اینکه این سی پی یو  رایزن ، از معماری چهار کانال پشتیبانی نمیکنه؟؟ 

دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

مقایسه کرده .

11 آوریل تازه وارد بازار میشند و میشه بنچمارک گرفت.

منظور من بنچمارک گیم بود که هنوز جایی ندیدم و فکر هم نمی کنم تا 11 آوریل جایی بشه دید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

سلام

مثل اینکه این سی پی یو  رایزن ، از معماری چهار کانال پشتیبانی نمیکنه؟؟ 

دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن.

درود

اینکه چند کاناله باشه از کم اهمیت ترین اپشن های یک سیستم هست، با اینحال 4 کاناله برای پردازنده های 16 و 32 هسته ای در نظر گرفته که بیشتر در سرور و پردازش های سنگین استفاده میشن!

در 20 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

شما همین الان کسی با بودجه حدود 2 تومن بخواد یه مین و CPU برای رندر بگیره چی بهش پیشنهاد می کنید ؟

من میگم برای 1700 صبر کنه . تا وارد بازار بشه . اکثر تست ها هم از پرفورمنس در برابر دلار بسیار بالای RYZEN حکایت داره

..................

یادم میاد وقتی 480 هم اومده بود شبیه به همین صحبت ها و شایعات بود . در اون مورد 480 تونست شایعات رو کنار بزنه و بدرخشه امیدوارم RYZEN هم بتونه این کار رو بکنه . هنوز کمی زوده ولی تا اینجا خیلی خوب بوده .

بنظر من اگه کسی رایزن میگیره باید به اور کردن اون تا فرکانس های بالاتر حتما بیاندیشه و فرکانس رو بالا ببره تا بتونه از نهایت قدرت نهفته ی پردازندش استفاده کنه ضمن اینکه کاربر پردازش های سنگین و حرفه ای رو نیاز داشته باشه و در گیم هم به رزولیشن بالا چشم دوخته باشه!

در واقع فعلا این پردازندهای فعلی موجود در بازار بدرد کاربرهای معمولی نمی خوره، هر چند خودم اصلا حال نمیکنم از اینتل خرید کنم و منتظرم amd یه حرکتی بزنه! :P

................

دقیقا همینه با اینکه 480 در ابتدا شروعش کمی مشکل برخورد کرد در مدل های رفرنس و انویدا با معرفی 1060 و تبلیغات گمراه کننده قصد داشت اتش 480 رو خفه کنه اما بنظر من تونست جای خودش رو باز کنه و من از خریدم شدیدا راضیم. ;)

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

همه جای دنیا مثل ادم راحت میتونن سفارش بدن ما باید منتظر بمونیم که کی عشقشون بکشه وارد کنن ...

واقعا این مملکت یه جهنم واقعیه . 

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، Union J گفته است :

همه جای دنیا مثل ادم راحت میتونن سفارش بدن ما باید منتظر یه مشت دزد بمونیم که کی عشقشون بکشه وارد کنن ...

واقعا این مملکت یه جهنم واقعیه . 

داداش شما هم زیاد سخت میگیرید موضوع رو اخه عیدی کی  و کجا خرید و فروش انجام میشده تو ایران کلا همچی تق و لقه ، پیشنهاد می کنم اگه واقعا قصد تهیه دارید یکی دوهفته ای صبر کنید عید تموم بشه و فروش و کار و کاسبی و واردات راه بیافته !

کلا موقع عید همیشه همه چیز رو هواس انتظار نباید داشته باشی یه محصول جدید که تکلیفش بدرستی معلوم نیست سریعا وارد و بفروش برسه ! ;)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

داداش شما هم زیاد سخت میگیرید موضوع رو اخه عیدی کی  و کجا خرید و فروش انجام میشده تو ایران کلا همچی تق و لقه ، پیشنهاد می کنم اگه واقعا قصد تهیه دارید یکی دوهفته ای صبر کنید عید تموم بشه و فروش و کار و کاسبی و واردات راه بیافته !

کلا موقع عید همیشه همه چیز رو هواس انتظار نباید داشته باشی یه محصول جدید که تکلیفش بدرستی معلوم نیست سریعا وارد و بفروش برسه ! ;)

من کلی کفتم مگه عید و غیر عید داره مملکت گل و بلبل ؟ اصلا جز دنیا حساب نمیشه همه جای دنیا میتونن راحت سفارش بدن هرچیزی رو که میخوان  حالا گوشی باشه یا قطعه کامپیوتری و ... ما اینجا باید سرهرچیزی که لانچ میشه 3 ماه صبر کنیم الان میخوام ایپد جدید بخرم مثلا باید کلی صبر کنم تا بیاد درحالی که تو کشورهای دیگه راحت order میدن .

پردازنده همین داستانه

گرافیک همین داستانه 

کیس  و .....

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/03, 15:00:51، big VULTURE گفته است :

AMD Ryzen Performance Negatively Affected by Windows 10 Scheduler Bug

FMA3 Freezes on Ryzen CPU Family

Ryzen's memory latency problem: A discussion of cache hierarchy and microarchitecture

AMD Ryzen 7 1800X still behind Intel

من فقط چند نمونه از مشکلات این شاهکار رو لینک دادم.

توی این وضعیت اقتصادی، بیام پول بی زبون رو بدم قطعه ای بگیرم که پر از اشکالات ابتداییه. حالا کو تا AMD بیاد این عقب موندگیش از اینتل رو جبران کنه، با این بدبختی و درآمد کم من اگر قرار باشه قطعه ای بخرم یا به کسی پیشنهاد بدم ترجیه میدم اون قطعه از هر لحاظ در سلامت و ثبات باشه تا هزینه ام هدر نره.

اگر کسی پول اضافی برای ماجراجویی داشته باشه آره بره Ryzen بگیره با مشکلاتش دست و پنجه نرم کنه من هیچ مشکلی نمیبینم، من هم اگر هزینه ی اضافه ای  برای ماجراجویی داشتم شاید میرفتم Ryzen میگرفتم تا به جای صفحه ی دسکتاپ موقع نصب ویندوز BSOD تماشا کنم، چرا که نه، هدف استفاده از کامپیوتر که نیست، بلکه ماجرا جوییه، Ryzen هم میخریم دورهمی، اما اگر بحث استفاده جدی از کامپیوتر به عنوان یک سیستم با ثبات و بدون دردسر باشه، قطعا" همه ی تخم مرغ هام رو توی سبد اینتل میچینم. نه خودم و نه به کسی خریداری Ryzen رو پیشنهاد نمیدم.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

Ryzen's memory latency problem: A discussion of cache hierarchy and microarchitecture

توی این وضعیت اقتصادی، بیام پول بی زبون رو بدم قطعه ای بگیرم که پر از اشکالات ابتداییه. حالا کو تا AMD بیاد این عقب موندگیش از اینتل رو جبران کنه، با این بدبختی و درآمد کم من اگر قرار باشه قطعه ای بخرم یا به کسی پیشنهاد بدم ترجیه میدم اون قطعه از هر لحاظ در سلامت و ثبات باشه تا هزینه ام هدر نره.

اگر کسی پول اضافی برای ماجراجویی داشته باشه آره بره Ryzen بگیره با مشکلاتش دست و پنجه نرم کنه من هیچ مشکلی نمیبینم، من هم اگر هزینه ی اضافه ای  برای ماجراجویی داشتم شاید میرفتم Ryzen میگرفتم تا به جای صفحه ی دسکتاپ موقع نصب ویندوز BSOD تماشا کنم، چرا که نه، هدف استفاده از کامپیوتر که نیست، بلکه ماجرا جوییه، Ryzen هم میخریم دورهمی، اما اگر بحث استفاده جدی از کامپیوتر به عنوان یک سیستم با ثبات و بدون دردسر باشه، قطعا" همه ی تخم مرغ هام رو توی سبد اینتل میچینم. نه خودم و نه به کسی خریداری Ryzen رو پیشنهاد نمیدم.

درباره لینک اول، میگه ویندوز 10 باگ داره و روی ویندوز 7 موردی نداره، پس مشکل از پردازنده نیست!

بگیم بخاطر اینکه پردازنده روی 10 مچ نیست و مشخص نیست کی ماکروسافت باگ رو رفع میکنه اینتل میگیرم جای بحثی نداره اما برعکسش نه!

لینک دوم رو قبول دارم که اونم اصلاح شدنی هست و دارن درست میکنن

برای لینک سوم بهتره قبل از قضاوت، کامنت ها و صحبت هایی که توی همون صفحه و همچنین توئیتر شده را مطالعه کنین

لینک اخری هم جای بحث نداره 500 دلار بدی کیفیت با امتیاز 90 بگیری یا 1000 دلار بدی کیفیت با امتیاز 100 بخری

واقعن بسته به نیاز کاربر هست و اینجوری نیست کسی بگه دومی بهتره و اولی ایراد و باگ و صعف محسوب میشه

در کل و خلاصه من مشکل و ایراد رو توجیه نمیکنم اما بزرگنمایی شون هم به شدت زیاده! بهتره فقط صبر کنیم و نتایج رو مشاهده کنیم

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر به صرف وجود چند تا مشکل در این حد باید قید محصولات یک شرکت رو زد پس آدم نباید اصلا سراغ قطعات کامپیوتری بره

نمونه از مشکلات شرکت معظم اینتل :

http://www.guru3d.com/news-story/bug-in-skylake-cpus-allows-attackers-to-take-control-over-pc-using-usb.html

http://www.guru3d.com/news-story/intel-confirms-haswell-chipset-usb-bug.html

یا خم شدن اسکای لیک ها و از بین رفتنشون و ده ها مشکل دیگه در نسل های قبلی این شرکت .

اما در مورد RYZEN اکثر مشکلاتی که صحبتشون شده به سادگی بر طرف میشن . یا اصلا مشکلی به حساب نمیان .

مثلا عقب افتاده 1800X در گیمینگ از 7700K اون هم در رزولیشن فول اچ دی اصلا مشکل محسوب نمی شه . چون در حالی که قیمت 470 و 480 و 1060 که برای رزولیشن فول اچ دی کاملا کافی هستند در حدود 200 تا 270 دلار میچرخه خرید CPU پانصد دلاری برای فول اچ دی یه جوک هستش .

متاسفانه بارها دیده شده که مشکلات بعضی از شرکت ها بزرگ نمایی شده اما از کنار مشکلات سایر شرکت ها به سادگی رده شده اند. شرکت انویدیا به خاطر مموری 970 در دادگاه محکوم به پرداخت غرامت شد . در واقع کارت شرکت انویدیا نه تنها مشکل داشت بلکه این مشکل از عمد به وجود آمده بود با این حال نمیشه گفت چون انویدیا در کارت 970 تقلب کرده پس نمیشه از این شرکت کارت گرافیک خرید . خیر انویدیا هنوز هم کارتهای خوبی میزنه .

هنوز هم میگم RYZEN یه شاهکار هستش . با توجه به بودجه AMD و قیمت و پرفورمنسی که داره واقعا یه شاهکار هستش .

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Alir3za گفته است :

درباره لینک اول، میگه ویندوز 10 باگ داره و روی ویندوز 7 موردی نداره، پس مشکل از پردازنده نیست!

بگیم بخاطر اینکه پردازنده روی 10 مچ نیست و مشخص نیست کی ماکروسافت باگ رو رفع میکنه اینتل میگیرم جای بحثی نداره اما برعکسش نه!

لینک دوم رو قبول دارم که اونم اصلاح شدنی هست و دارن درست میکنن

برای لینک سوم بهتره قبل از قضاوت، کامنت ها و صحبت هایی که توی همون صفحه و همچنین توئیتر شده را مطالعه کنین

لینک اخری هم جای بحث نداره 500 دلار بدی کیفیت با امتیاز 90 بگیری یا 1000 دلار بدی کیفیت با امتیاز 100 بخری

واقعن بسته به نیاز کاربر هست و اینجوری نیست کسی بگه دومی بهتره و اولی ایراد و باگ و صعف محسوب میشه

در کل و خلاصه من مشکل و ایراد رو توجیه نمیکنم اما بزرگنمایی شون هم به شدت زیاده! بهتره فقط صبر کنیم و نتایج رو مشاهده کنیم

خود AMD گفته ویندوز 10 مشکلی نداره، دارن از سمت خودشون روش کار میکنند. بنابراین مشکل از سمت AMD هست و نه ویندوز مشکلی داره و نه مایکروسافت. اینم لینکش

بحث من چیز دیگه ایه، تاپیک زده شده برای مشاوره آیا به Ryzen بریم یا نه، بنده به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم  تو این اوضاع آدم بره پولشو خرج یه تخم مرغ شانسی کنه، یه نفر AMD دوست داره، خوب بره هرچی دوست داره AMD بخره، اون یه بحث دیگه است، اما در مقام مشاوره دادن، با توجه به مشکلاتی که وجود داره، و برخی از این مشکلات از اساس مثل BSOD دادن موقع نصب ویندوز 10 Anniversary با اعصاب و روان کاربر بازی میکنه، بنده پیشنهاد نمیدم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر به صرف وجود چند تا مشکل در این حد باید قید محصولات یک شرکت رو زد پس آدم نباید اصلا سراغ قطعات کامپیوتری بره

نمونه از مشکلات شرکت معظم اینتل :

http://www.guru3d.com/news-story/bug-in-skylake-cpus-allows-attackers-to-take-control-over-pc-using-usb.html

http://www.guru3d.com/news-story/intel-confirms-haswell-chipset-usb-bug.html

یا خم شدن اسکای لیک ها و از بین رفتنشون و ده ها مشکل دیگه در نسل های قبلی این شرکت .

اما در مورد RYZEN اکثر مشکلاتی که صحبتشون شده به سادگی بر طرف میشن . یا اصلا مشکلی به حساب نمیان .

مثلا عقب افتاده 1800X در گیمینگ از 7700K اون هم در رزولیشن فول اچ دی اصلا مشکل محسوب نمی شه . چون در حالی که قیمت 470 و 480 و 1060 که برای رزولیشن فول اچ دی کاملا کافی هستند در حدود 200 تا 270 دلار میچرخه خرید CPU پانصد دلاری برای فول اچ دی یه جوک هستش .

متاسفانه بارها دیده شده که مشکلات بعضی از شرکت ها بزرگ نمایی شده اما از کنار مشکلات سایر شرکت ها به سادگی رده شده اند. شرکت انویدیا به خاطر مموری 970 در دادگاه محکوم به پرداخت غرامت شد . در واقع کارت شرکت انویدیا نه تنها مشکل داشت بلکه این مشکل از عمد به وجود آمده بود با این حال نمیشه گفت چون انویدیا در کارت 970 تقلب کرده پس نمیشه از این شرکت کارت گرافیک خرید . خیر انویدیا هنوز هم کارتهای خوبی میزنه .

هنوز هم میگم RYZEN یه شاهکار هستش . با توجه به بودجه AMD و قیمت و پرفورمنسی که داره واقعا یه شاهکار هستش .

فرقی نمیکنه، در مورد مشکل برادول مگه تا الان من به کسی پیشنهادی دادم بره Broadwell تهیه کنه؟

اتفاقا" در همون زمان خودش هم بر همگان واضح و مبرهن آمد که Broadwell تهیه نکنید. خود اینتل هم اصلا" تولید معناداری برای Broadwell انجام نداد، چه برسه به ما که اینجا مشاوره میدیم به مردم. به شخصه که اصلا" رنگ پردازنده هاش رو هم ندیدم.

در زمان داستان 970 هم همینطور، بنده به کسی توصیه نکردم بره 970 بخره. خودم 960 گرفتم در اون زمان.

بنابراین بحث این شرکت و اون شرکت نیست، هر شرکتی که محصولی بیرون بده که منافع خریدار رو تامین نکنه، و یا ریسک هزینه ی خریدار رو نداشته باشه، من نهی اش میکنم، حالا اینتل باشه یا AMD فرقی نداره.

در مورد نازکی PCB پردازنده های Skylake هم مورد آنقدر هم مهم نبود ضمن اینکه اغلب شرکت های ارائه دهنده مادربرد یک گارد مخصوص همراه مادربرد برای Skylake ارائه کردند.

ما AMD رو تشویق میکنیم روزی بتونه یه پردازنده درست و حسابی بزنه، آفرین هم بهش میگیم، اما در بحث منافع خریدار باید دید آیا خودمون حاضریم ریسک کنیم و هزینه ای که یه بنده خدا شاید یک بار برای همیشه بدست آورده بهش بگیم بره بده به AMD شانسی شاید خوب درومد. شانسی شاید یه زمان باگهاش برطرف شد، شانسی شاید یه زمانی خوب روی سیستم جواب داد.

لینک به دیدگاه

دوستان اگر لیون رایزنو موجود کرد هیچ کس اول نخره بزارید من اول بخرم هر تستی خواستین انجام میدم همه ش پای خودم بعد اگر دیدین خوبه بخرین . 

من میشم سپر بلاتون . 

میخوام 1700x بخرم با crosshair 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

فرقی نمیکنه، در مورد مشکل برادول مگه تا الان من به کسی پیشنهادی دادم بره Broadwell تهیه کنه؟

اتفاقا" در همون زمان خودش هم بر همگان واضح و مبرهن آمد که Broadwell تهیه نکنید. خود اینتل هم اصلا" تولید معناداری برای Broadwell انجام نداد، چه برسه به ما که اینجا مشاوره میدیم به مردم. به شخصه که اصلا" رنگ پردازنده هاش رو هم ندیدم.

در زمان داستان 970 هم همینطور، بنده به کسی توصیه نکردم بره 970 بخره. خودم 960 گرفتم در اون زمان.

بنابراین بحث این شرکت و اون شرکت نیست، هر شرکتی که محصولی بیرون بده که منافع خریدار رو تامین نکنه، و یا ریسک هزینه ی خریدار رو نداشته باشه، من نهی اش میکنم، حالا اینتل باشه یا AMD فرقی نداره.

در مورد نازکی PCB پردازنده های Skylake هم مورد آنقدر هم مهم نبود ضمن اینکه اغلب شرکت های ارائه دهنده مادربرد یک گارد مخصوص همراه مادربرد برای Skylake ارائه کردند.

ما AMD رو تشویق میکنیم روزی بتونه یه پردازنده درست و حسابی بزنه، آفرین هم بهش میگیم، اما در بحث منافع خریدار باید دید آیا خودمون حاضریم ریسک کنیم و هزینه ای که یه بنده خدا شاید یک بار برای همیشه بدست آورده بهش بگیم بره بده به AMD شانسی شاید خوب درومد. شانسی شاید یه زمان باگهاش برطرف شد، شانسی شاید یه زمانی خوب روی سیستم جواب داد.

صحبت اصلا سر نقص در یه سری CPU خاص نبود .

صحبت سر اینه که در قطعات کامپوتری مشکل همیشه وجود داره . باید در مجموع به یه قطعه نمره داد . بله 970 مشکلاتی داشت اما ارزش خریدش در اون موقع بالا بود . خود من با این که همیشه AMD رو ترجیح میدادم 970 رو پیشنهاد می کردم . الان هم RYZEN با مشکلاتی رو به رو هستش . یه تعدادیش شاید هیچ وقت هم حل نشه اما با همه این اوصاف یه محصول خوب هستش .

پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلاری بالایی عرضه می کنه . کم مصرفه و به خوبی اور میشه . حالا این که در یکی دو نرم افزار یا در بعضی از موارد مشکلاتی داره دلیلی نمیشه که کل پروژه زیر سوال بره . چنانچه به خاطر نقص امنیتی در اسکای لیک نمیشه گفت این CPU ها بدرد نمی خورن . آرمانگرایی در بازار کامپیوتر معنایی نداره .

لینک به دیدگاه

من با ارمین مخالفم به نظرم توصیفش عادلانه نیست و شبیه مقایسه گوشی یه کمپانی چینی رده پایین با ایفون بود .

اینتل خوب قویتره ولی اصلا نمیشه گفت چیزی که ای ام دی زده مشکل داره و ارزش خرید نداره . 

مسلما فیکس می کنه مشکلات رو و به نظرم منصفانه نیست انقدر کوبیده بشه . 

من مرتب تو یوتیوبم بالای صد تا ریویو دیدم در مورد رایزن کسی تاحالا نگفته بده اینتل فعلا تو بازیا بهتره اما رایزن هم فوق العادست من که 2k دارم اکثر بنچمارکارو دیدم اختلاف خیلی کمه و اصلا نمیشه بهش گفت مشکل من از حرفای ارمین یکم فن بوی بودن رو حس می کنم کلا فک کنم ای ام دی رو نمیپسنده . 

در هرصورت من ترجیح میدم 1700x بخرم تا 7700k  و فک می کنم سرمایه گذاری تو ای ام دی بهتر باشه تا خرید یه محصول تکراری و فقط کمی اورکلاک شده اینتل نسبت به سال قبل . 

لینک به دیدگاه

ريويو سايت trusted review كل داستان رو گفته:

نقل قول

the 1700 is potentially ideal for those seeking huge eight-core multi-threaded processing power for tasks such as video encoding, batch photo editing, file compression, encryption, professional 3D rendering or scientific calculations but on the cheap.

However, it's less suited for what most home users actually need from a CPU: fast, single-threaded performance. Most programs, including the majority of games, still benefit most from having a single-core run as fast as possible, which is the reason that the majority of laptops can still get away with having just dual-core processors

Naturally this means Ryzen 1700 is less suited to fast, single-threaded applications such as games, but it will happily power through multi-threaded workloads such as video encoding.

يعني كاربرد گيمينگ به كنار، بحث استفاده در  رندر هست كه ممكنه پای رايزن وسط بياد. مگه چند درصد از کاربران کار حرفه ای رندر انجام میدن که بهشون Ryzen پیشنهاد بدیم؟

بر فرض دوستانی هم که رندر و گیم رو با هم انجام میدن، يه نفر بياد پيش من بگه من كاربرد رندر و گیم دارم بهش ميگم ببين رايزن هست ولي اول اينكه ببين موتور رندري كه استفاده ميكني كامنت يا flag براي رايزن نداده باشه. بعدش فرض كن رفتي رايزن گرفتي، پسفردا انتظار نداشته باش سيستمت مثل يه سيستم اينتل سريع يا snappy باشه. بعدش مثلا اگر رفتي گرافيك گيمينگ توپ گرفتي انتظار نداشته باش اون گرافيك روي پلتفورم AMD  مثل پلتفورم اينتل بهت فريم بده، قطعا كمتره. بعدش انتظار نداشته باش اگر مثلا SSD توپ رفتی گرفتي امتيازت توي تست ها مشابه امتياز SSD روی پلتفورم اینتل باشه، قطعا" کمتره چون چیپست ضعیفتری داره AMD، بعدش اگر مثلا" فلان مشکل بوجود اومد یا ماه تا ماه آپدیتی برای درایور فلان قطعه نیومد جیغ نکشی چرا ساپورت نرم افزاری ضعیفه. بعدش پسفردا که رمهای فرکانس بالای 4000 همگیر شد، انتظار نداشته باش بتونی از این رمهای فرکانس بالا روی Ryzen استفاده کنی ها، AMD خیلی با فرکانس بالا سازگار نیست. 

اما در عوض نداشتن خیلی چیز ها، با Ryzen  سرعت رندرت بالاتره، مثلا" تهش 5 دقیقه از اینتل سریعتر رندرت تموم میشه. به جاش در بقیه بخش های سیستم با سرعت عمل معمولی مواجه هستی، یعنی بهترین گرافیک رو بخری، بهترین رم رو بخری، بهترین SSD رو بخری، وقتی به سیستم میزنی نتیجه کار کمتر از انتظارت در میاد.

اینطوریه که طرف سرخورده میشه.

چون من خودم شدم، وقتی AMD داشتم خیلی حس میکردم حرفه اییم، خیلی همه چیز به نظر اولش عالی میومد، بعدش دیدم SSD من توی تست امتیازش از خودش در یک سیستم اینتل کمتره، بعدش دیدم رمهای سیستمم فرکانس بالاتری دارند ولی پلتفورم AMD من توانایی اجرای اون فرکانس رو نداره، بعدش دیدم گرافیکم نتیجه ی تست هاش ضعیفتر از خودش در روی پلتفورم اینتله. بعدش چشم بازکردم دیدم چه کاریه خوب، درسته من AMD دارم و شاید در ایران شان AMD بالا باشه، اما داشتن AMD به بهای عملکرد متوسط در بسیاری از بخش های سیستم تموم شده که ذاتا" High End بودند، اما به دلیل ضعف ذاتی پلتفورم نمیتونن قدرت واقعی خودشون رو نشون بدن،

این میشه که یه سیستم 8 هسته ای و 16 ترد دهن پر کن داری، اما At the end of the day، میبینی که It leaves something to be desired

کمبود سیستمت رو در همه ی بخش ها حس میکنی.

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان خوب اول در خرید هر کالایی آگاهی پیش از خرید و عجول نبودن خیلی مهمه حداقل در ایران نظارت روی قیمتها فقط شعار ه آگاهی یعنی اینکه از سیستم چه کارایی مد نظرتون 2قیمت نسبت به بازدهی همیشه اینتل پنچمارک گیمش و رندرینگش خوب بوده ولی ای ام دی تو گیم جالب نبوده با توجه به اوضاع اسفبار تجارت قطعه در ایران عقل حکم میکند حداقل صبر کنید امتحان خودش پس بده حالا هر قطعه ای و سیا بازی شرکتها هم هست کلا با توجه به این نکات صبر کنید و اگر واقعا عقلانی بو خرید کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ريويو سايت trusted review كل داستان رو گفته:

يعني كاربرد گيمينگ به كنار، بحث استفاده در  رندر هست كه ممكنه پای رايزن وسط بياد. مگه چند درصد از کاربران کار حرفه ای رندر انجام میدن که بهشون Ryzen پیشنهاد بدیم؟

بر فرض دوستانی هم که رندر و گیم رو با هم انجام میدن، يه نفر بياد پيش من بگه من كاربرد رندر و گیم دارم بهش ميگم ببين رايزن هست ولي اول اينكه ببين موتور رندري كه استفاده ميكني كامنت يا flag براي رايزن نداده باشه. بعدش فرض كن رفتي رايزن گرفتي، پسفردا انتظار نداشته باش سيستمت مثل يه سيستم اينتل سريع يا snappy باشه. بعدش مثلا اگر رفتي گرافيك گيمينگ توپ گرفتي انتظار نداشته باش اون گرافيك روي پلتفورم AMD  مثل پلتفورم اينتل بهت فريم بده، قطعا كمتره. بعدش انتظار نداشته باش اگر مثلا SSD توپ رفتی گرفتي امتيازت توي تست ها مشابه امتياز SSD روی پلتفورم اینتل باشه، قطعا" کمتره چون چیپست ضعیفتری داره AMD، بعدش اگر مثلا" فلان مشکل بوجود اومد یا ماه تا ماه آپدیتی برای درایور فلان قطعه نیومد جیغ نکشی چرا ساپورت نرم افزاری ضعیفه. بعدش پسفردا که رمهای فرکانس بالای 4000 همگیر شد، انتظار نداشته باش بتونی از این رمهای فرکانس بالا روی Ryzen استفاده کنی ها، AMD خیلی با فرکانس بالا سازگار نیست. 

اما در عوض نداشتن خیلی چیز ها، با Ryzen  سرعت رندرت بالاتره، مثلا" تهش 5 دقیقه از اینتل سریعتر رندرت تموم میشه. به جاش در بقیه بخش های سیستم با سرعت عمل معمولی مواجه هستی، یعنی بهترین گرافیک رو بخری، بهترین رم رو بخری، بهترین SSD رو بخری، وقتی به سیستم میزنی نتیجه کار کمتر از انتظارت در میاد.

اینطوریه که طرف سرخورده میشه.

چون من خودم شدم، وقتی AMD داشتم خیلی حس میکردم حرفه اییم، خیلی همه چیز به نظر اولش عالی میومد، بعدش دیدم SSD من توی تست امتیازش از خودش در یک سیستم اینتل کمتره، بعدش دیدم رمهای سیستمم فرکانس بالاتری دارند ولی پلتفورم AMD من توانایی اجرای اون فرکانس رو نداره، بعدش دیدم گرافیکم نتیجه ی تست هاش ضعیفتر از خودش در روی پلتفورم اینتله. بعدش چشم بازکردم دیدم چه کاریه خوب، درسته من AMD دارم و شاید در ایران شان AMD بالا باشه، اما داشتن AMD به بهای عملکرد متوسط در بسیاری از بخش های سیستم تموم شده که ذاتا" High End بودند، اما به دلیل ضعف ذاتی پلتفورم نمیتونن قدرت واقعی خودشون رو نشون بدن،

این میشه که یه سیستم 8 هسته ای و 16 ترد دهن پر کن داری، اما At the end of the day، میبینی که It leaves something to be desired

کمبود سیستمت رو در همه ی بخش ها حس میکنی.

حرف حساب زدی برادر. 

هیچ  ارزونی بی علت نیست. 

هیچ گرونی بی حکمت نیست.

دوستان طرفدار ای ام دی و اینتل بهشون بر نخوره.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...