رفتن به مطلب

کلاهبرداری جدید: فروش هاردهای استوک کارکرد بجای نو

Recommended Posts

با سلام و عرض تبریک سال نو به همه لیونی های عزیز.

من چند وقت پیش از طریق آگهی ای در سایت دیوار با یه شرکت آشنا شدم که هاردهای وسترن دیجیتال سری بلک رو با قیمت خیلی خوب برا فروش گذاشته بود و من هم پس از تماس بصورت حضوری رفتم برا خرید. پس از مشاهده هارد و صحبت درباره سلامت،عدم ریفربیش بودن یا تعمیری بودن و.... و همچنین باتوجه به پلمپ بودن، تعویض آنی و بدن قید شرط داشتن و صحبت مسئول فروش که نو هست ازشون چندتا خرید کردم (برا خودم و دوستانم).

بعداز اینکه اون رو رو سیستم ام نصب کردم و برنامه HD Tune Pro  رو فعال کردم دیدم که چند تا دروغ بهم گفتند:

1- هاردها حداقل 3 سال کارکرد داشتند.

2- سرعت چرخش آنها 5400 بود نه 7200.

3- ساتا 3 نیستند بلکه ساتا 2.6 یا همان 3gb/s هستند.

حالا من موندم به دوستانم که این هاردها رو دادم و بهم اعتماد کردم(البته اونا به اندازه من از کامپیوتر سر در نمی آورند) چی بگم؟

با توجه به اینکه دوست ندارم سر کسی دیگه کلاه بره تصمیم گرفتم این تایپیک رو باز کنم. لازم بذکر این هاردها در سطح بازار بعنوان هاردهای بلک اینترپرایز به فروش می ره.

2t-black-hdd-500x500.png

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این اولین بار نیست که هاردهای وسترن به عنوان آکبند به مردم غالب میکنن ، به همین دلیل هیچ وقت وسترن نمیگیرم یا اگه گرفتم از فروشگاه معتبر میگیرم ، هر ارزونی بی حکمت نیست !

واسه سیگیت هم واسم پیش اومد وقتی میخواستم 2 ترا بگیرم قیمت لیون 238 بود تو شهرمون با گارانتی اصلی 275 ، بعضی از مغازه ها 205 الی 215 هم میگفتن ، پرسیدم گارانتی کجاست مگفتن تهران! هارد و نگاه کردم دیدم فقط یه برچسب پشتش زده گارانتی ! از همون کارکرده ها بود . چون هارد نه بسته بندی داره نه پلمپ درست حسابی ، کلاهبرداریش راحتره !

لینک به دیدگاه

آخ آخ دست رو دلم نزار منم گول این حرفارو خوردم هارده هم الان خرخر میکنه رو اعصابه...ب نظر من بهشون همین حرفا رو بگو...از مجتمع نور هم خریدم

ویرایش شده توسط Ali-S021
لینک به دیدگاه

بازم بر میگرده به بی نظارتی ها. امان از این بی نظارتی ها.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بازم بر میگرده به بی نظارتی ها. امان از این بی نظارتی ها.?

با شما موافق ام. از قدیم هم خوب گفتند:

شهری که صاحب نداشته باشه                             قورباغه هف تیرکش می شه

Untitled-1.jpg

لینک به دیدگاه

قورباقه های ایران هفتیر نمیکشن چاه نفت به جیب میزنن بعد 4 سال هم دوباره سروکلشون پیدا میشه !

جنس تقلبی که پره تو کشور . همه از وجودشون کاملا با خبرن الا خود مردم !

لینک به دیدگاه

دزدهای بی وجدانی که میخوان یک شبه ره صدساله برن .
اینا کجا عمل اومدن که اینقدر راحت حروم حلال میکنن ؟؟

استارتر لطفا عکس از خود قطعه و بسته بندیش قرار بده و اسم و آدرس کلاهبردار بزار

مرسی از اطلاع رسانی

لینک به دیدگاه

seagate که بهترین شرکت تو عرضه هاردو ایناست قبل از این تاپیک هم ی نفر همین مشکل رو داشت سیگیت بگیرین این دردسرا رو هم نداشته باشین

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MHMAX گفته است :

دزدهای بی وجدانی که میخوان یک شبه ره صدساله برن .
اینا کجا عمل اومدن که اینقدر راحت حروم حلال میکنن ؟؟

استارتر لطفا عکس از خود قطعه و بسته بندیش قرار بده و اسم و آدرس کلاهبردار بزار

مرسی از اطلاع رسانی

عکس هار مشابه همون عکسی هست که در ابتدا زدم. آدرس شرکت رو هم فرقی نمی کنه چون تمامی شرکت هایی که این نوع هارد رو  می فروشند با شما صادق نیستند. حقیقتش اگه از اول بهم می گفتند که نو نیست برام اینقدر سخت نبود چون من به دوستام می گفتم که دسته دو هست و ... حالا از این لحاظ برام خیلی سخت شده که من هم ناخواسته دروغگو شدم.

اسم شرکت فنی مهندسی آدره است واقع در تهران.

این هم آدرس وب شون:   www.wificctv.ir

باز هم مهم نیست شما این نوع هاردها رو کجا ببینید تو یه شرکت کوچیک تو ناکجا آباد یا تو یه شرکت بزرگ وسط تهران. مهم اینه که هر وقت هاردی با نام وسترن دیجیتال اینترپرایز رو دیدید مطمئن باشید نو نیست یا حداقل فناوریش مال 3 سال پیش هست.

photo_2017-03-23_13-45-13.jpg

لینک به دیدگاه

( تعویض آنی و بدن قید شرط داشتن و صحبت مسئول فروش که نو هست ازشون چندتا خرید کردم (برا خودم و دوستانم).)

خب رفتی واسه پس دادن هارد ؟ قبول نکرد یارو؟

لینک به دیدگاه

منم یکی خریدم ۲۱۰ تومن مونده رو دستم 

البته کارکرده نبود ولی سرعت ۵۴۰۰ و ساتا ۲.۵ هست

کسی نمیخواد بفروشمش؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Vikings گفته است :

( تعویض آنی و بدن قید شرط داشتن و صحبت مسئول فروش که نو هست ازشون چندتا خرید کردم (برا خودم و دوستانم).)

خب رفتی واسه پس دادن هارد ؟ قبول نکرد یارو؟

نه برا پس دادن اقدام نکردم. چون من شهرستانی هستم و برا پس دادن ترجیح می دم حضوری باشه. از طرفی دیگه من اگه الان برم به دوستم چی بگم؟ و اگه طرف زیر بار نرفت چی ؟ برا همین در حال حاضر بی خیال شدم و اگه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد خودم ضررشو می دم تا حواسم رو بیشتر جمع کنم.

لینک به دیدگاه

با اینکه طرفدار سرسخت وسترن هستم ولی ترجیح میدم سیگیت بخرم چون سیگیت هارد تقلبی ندیدم- البته فعلا -شاید چند وقت دیگه هارد تقلبی سیگیت هم بیاد

لینک به دیدگاه

بهتر بود اول اقدام میکردید برای پس دادن اگر زیربار نرفتم و حاشا کردن تاپیک میزدید.

اگر تو فاکتور سریال هاردها ذکرشده باشه به راحتی میتونید در مغازه و سایت طرف تخته کنید. با یه کم پیگیری.

اگر فاکتور ندارید و چیزی توش از مشخصات خاص هر قطعه خبری نیست میتونه بگه از من نخریدید و هیچی به هیچی!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:)سلام

پس چه شانسی اوردم من ?  بنده هم تو دیوار اگهی رو دیدم و بدلیل اطلاعات کافی که در مورد هارد داشتم خیلی سوال پیچش کردم .البته بوسیله همکار دیگشون که بار اول با بنده داشت صحبت میکرد و بی اطلاع بود که من قبلا با همکارش صحبت کرده بودم پی بردم که 5400 دورهست.چون من بشدت 7200 نیاز داشتم و تاکید داشتم در این مورد. درباره کارکرده بودن سوال زیاد کردم ولی به هیچ عنوان قبول نمکیرد و تاکید بر نو بودن داشت

قسمت رو ببین

بعد از 3 بار تماس برای حضوری رفتن  و کنسل شدن بدلیل اتفاقاتی که برام پیش میومد .

بقولی دقیقه 90 پول دستم اومد و رفتم بازار رضا 2ترا  سیگیت خریدم

فکر کنم ادرسشون سهروردی باشه اگه درست یادم مونده باشه

یکی از کاربران لیون و از دوستانم هم در جریان هستن و قرار بود با هم تهیه کنیم

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، MHMAX گفته است :

بهتر بود اول اقدام میکردید برای پس دادن اگر زیربار نرفتم و حاشا کردن تاپیک میزدید.

اگر تو فاکتور سریال هاردها ذکرشده باشه به راحتی میتونید در مغازه و سایت طرف تخته کنید. با یه کم پیگیری.

اگر فاکتور ندارید و چیزی توش از مشخصات خاص هر قطعه خبری نیست میتونه بگه از من نخریدید و هیچی به هیچی!!

چون به هاردها  مشکوک بودم دقیقا همین مورد رو قرار شد با دوستم سر طرف پیاده کنیم . به هر حال قیمت خوب بود و فقط همین چند درصد ریسک میموند که با همین ترفند میتونستیم ریسک رو پایین بیاریم

حتی بهشون عرض کردیم که این قیمت بشدت زیر قیمت بازاره و شک داریم به بلک بودن .عرض کردن که ما عمده فروش هستیم و تعداد بالا رد میکنیم و خیلی ها از ما خرید میکنن برای همین این قیمت میزنیم

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، MHMAX گفته است :

من این تایپیک رو برا تخریب یا عدم خرید از ان شرکت خاص نزدم بلکه باز هم تکرار می کنم هدفم آگاه کردن دوستان دیگه برا نخریدن هاردهایی با مارک اینترپرایز هست چون همه هاردهای موجود وسترن دیجیتال با لیبل اینترپرایز تکنولوژی سه سال پیش رو دارند و اگه کسی وسترن بلک خواست بگیره به این لیبل توجه کنه و هارد وسترن دیجیتال بلک با لیبل دسکتاپ هارد درایور رو بگیره. در هنگام خرید به عکس زیر توجه کنید:

Untitled-1.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این لینک دیوار بود که بنده هم قرار بود ازشون خرید کنم

https://divar.ir/v/تهران_سهروردی-شمالیهارد-2-ترابایت-وسترن|-قطعات-و-لوازم-جانبی|-تهران_سهروردی-شمالی|-دیوار/AR6z08XCA

اون موقع قیمتش 190 بود و بشدت ارزش خرید داشت. حتی ما پیش خودمون میگفتیم که اگه بلک هم نباشه ولی بشرطی که 7200 دور باشه باز هم قصد خرید میکنیم

و حتی یه استدلال دیگمون این بود که اگه بلک باشه با تصور اینکه کارکرده هم باشه باز هم ارزش خرید داره.و انگار هارد کارکرده خرید کردیم

الان فقط مشکل با این فروشنده طبق گفته های استارتر که هاردها کارکرده بودند میبینم  و ایشون نباید اینجوری کاسبی کنند.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، MEHDI-GTX گفته است :

این لینک دیوار بود که بنده هم قرار بود ازشون خرید کنم

https://divar.ir/v/تهران_سهروردی-شمالیهارد-2-ترابایت-وسترن|-قطعات-و-لوازم-جانبی|-تهران_سهروردی-شمالی|-دیوار/AR6z08XCA

اون موقع قیمتش 190 بود و بشدت ارزش خرید داشت. حتی ما پیش خودمون میگفتیم که اگه بلک هم نباشه ولی بشرطی که 7200 دور باشه باز هم قصد خرید میکنیم

و حتی یه استدلال دیگمون این بود که اگه بلک باشه با تصور اینکه کارکرده هم باشه باز هم ارزش خرید داره.و انگار هارد کارکرده خرید کردیم

الان مشکل با این فروشنده طبق گفته های استارتر که هاردها کارکرده بودند هستش. و ایشون نباید اینجوری کاسبی کنند.

ببینید مثلاً همینجا شما یه جنس دسته دو دارید می آئید و می گوید دسته دو با این مشخصات یا معایب بعد خریدار تصمیم می گیره بخره یا نه.

خوب من هم به دوستانم می گفتم آقا این هارد با این مشخصات و قیمت هست می خواهید یا نه؟

من قسمتی از عملکرد و گفتار این فروشندگان(این فروشگاه مشت است از خروار) که در سایت ایسام مشغول فروش هستند رو براتون می گذارم. بازهم تاکید می کنم نام این فروشگاه یا شرکت وسترن دیجیتال مدنظرم نیست بلکه صداقت در فروش و معرفی درست کالا هست که می خوام بگم و خلاصه در یک کلام هارد وسترن دیجیتال سری بلک اینترپرایز رو بعنوان جنس دسته اول در نظر نگیرید:

Untitled-1.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان و عزیزان
هر هاردی به جز هاردهای با گارانتی سازگار و ویستا و آواژنگ
تاکید میکنم هر هاردی با هر برندی با هر گارانتی به جز موارد بالا مطلقا نو نیست
و طبیعیه هم نباشه هارد 2 ترابایت آکبند حدود 300 تومنه وقتی 190 تومن میخرید مطمئن باشید نو نیست
هارد زیر 1 ترابایت هم دیگه نوش به سختی گیر میاد چون دیگه تولید نمیشه
حالا این هاردها دو دسته اند یا استوکند که تنیز شدن و پک شدن
یا ریفر هستند که ظاهرا نواند و کارکردشون هم صفره اما ترکیبی از دل و روده های هارد های مختلف برگشتی شرکت تولید کننده هستند

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تمامی مشکلاتت با سرچ مدل هارد "WD2003FYPS "حل میشد.

لزومی نبود بخری بعد با نرم افزار مشخصات هارد رو ببینی

Western Digital RE4 WD2003FYPS 2TB 5400RPM 64MB Cache SATA 3Gb/s 3.5" Hard Drive

سری بلک هم نیست و تمامی این اطلاعات روی لیبل هست

RE.thumb.png.79db1c43a86626a96986d7f973298a2b.png

کلمه GPدر انتهای مدل RE4 مخفف GreenPower  هستش و تمامی مدل های دارای این حرف 5400 دور هستن

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

با همه ی این چیزهایی که گفته شد.تجربه بنده اینه. بنده دقیقا از همین فروشنده از طریق ایسام یه هارد  WD 500 Blue SATA 6GB/s 7200RPM خریدم و خیلی سریع و راحت از طریق پست یکی دو روزه به دستم رسید و همون روزی که رسید تستش کردم با HDtune Pro و هیچ مشکلی نداشت و Power On Hour Count روز اول 2 ساعت بود و الان 51 ساعته.(هارد Seagate بنده روز اول Power on count فکر کنم 6 ساعت بود) الان گذاشتمش داخل باکس WD و داره کار می کنه.وسترن Blue و SATA 6GB/s و 7200RMP هستش.باکس هم USB 3.0 هستش و سرعتش تا117-120 مگابایت برثانیه میره. تو تجربه معامله ی بنده که باهاشون مشکلی نبود. هارد هم آکبند به دست من رسید ولی به نظر من میومد که فقط هارد میفروختن و زیاد داخل بحث فنیش نبودن. اما با این حال باز هم 15 روز مهلت تست و تعویض دادن به علاوه ی یکسال گارانتی تعویض درجا(گارانتی شرکتی خودشون).اینم عکسای هارد بنده داخل HDtune Pro:
ss8j_1_thumb.jpgsj5x_2_thumb.jpg

حالا مسئله ی  شما...اول به نظر من هیچ وقت  برای دوست آشنا خرید و  واسطه گری نکنید! همش ضرره اینجور لطف کردن ها دربیشتر موارد هم آخرش چوبش رو خودتون می خورید(یا مالی یا روحی روانی). دوم شما از طریق ایسام ازشون خرید کردید یا آگهی دیوار؟چون اگر داخل ایسام باهاشون معامله داشتید که شما خودتون باید تایید آخر رو بزنید( به منظور رضایت از کالا و صحیح و سالم بودنش) تا پول به حساب فروشنده بره.اگر از طریق ایسام معامله کردید و خودتون تایید رو زدید، با دونستن اینکه هارد اون چیزی نیست که داخل اگهی بوده،(در این مورد هارد نو و 7200RPM نیست.)  این مسئولیتش بر می گرده به شما.چون در اون صورت شما می تونستید با ایسام و فروشنده هماهنگ کنید تا یا هارد رو پس بدید یا  براتون تعویض کنن. حتی اگه بعد از تایید کالا هم این قضیه رو می فهمیدیدکه هارد کار کرده هستش و نو نیست، برای پروسه ی تعویضش باید اقدام می کردید.( الان هم به نظر من باید همین کار رو بکنید)

اگر از جای دیگه بوده،(مثلا دیوار) باز هم آیا شما تلاش کردین که باهاشون در مورد این موضوع تماس بگیرید یا نه؟ که شما جواب دادید خیر! شما از کجا میدونید که ایشون براتون عوض نمی کردن؟ شهرستان بودن دلیل قانع کننده ای نیست (مخصوصا اگر معاملتون از طریق ایسام بوده!)چون بلاخره همه جا این مسائل امکان داره پیش بیاد حتی در خرید با لیون کامپیوتر و دیجیکالا.اگر اقدام می کردید و بعد تعویض نمی کردن براتون اون موقع قضیه فرق می کرد و حق رو کامل می دادم به شما ولی شما اقدامی نکردید برای  و در عین حال تجربه ی بنده در خرید ازشون کاملا متفاوت بوده!

ضمن اینکه بنده پارت نامبری که ایشون دادن( RE4 wd2003fyps ) رو بنده هم سرچ کردم و داخل Newegg عین همین هارد رو نو پیدا کردم داخل این لینک با همین پارت نامبر.

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA5AD25K7778

با مشخصاتی که توی آگهی زدن یکی هستش. کجای آگهی نوشته "هارد بلک" یا "هارد سیاه/مشکی" دقیقا؟ ایشون که خودشون بالای آگهی نوشتن" لیبل EnterPrise"... به علاوه ی اینکه این دقیقا داخل آگهی نوشته شده و شما هم توی عکس زیرش خط کشیدی: " در وب سایت آمازون از لیبل اینترپرایز بعنوان نسخه های قدیمی وسترن دیجیتال قبل از رنگبندی نام برده شده که هنوز در پارت نامبرهای مختلف در حال تولید است. "ایشون نگفته هارد Black هستش. بقیه آگهی های هارد ایشون نوشته هارد آبی، بنفش یا سبز یا Greenpower...من توی این چند وقتی که ایشون رو توی ایسام آگهی هاشون رو نگاه می کردم هیچوقت هارد بلک یا سیاه آگهی نکردن.توی آگهی دیوارشون هم نوشتن مشکی Enterprise! شما فکر کنم یکم هم اشتباه کردید و فقط عکس رو نگاه انداختید گفتید هارد Black هستش!در حالی که توضیح دادن ایشون این هارد نسخه ی قدیمی هاردهای  وسترن هستش لیبل Enterprise داره... که تقصیر شما هم نیست خریدن هارد WD دقت  زیادی می خواد. شرکت WD از 2012 تا الان چند سری هارد مختلف داشته همه رو زیر لیبل های یه شکل داره میفروشه مثلا هارد Green هست Caviar Green بوده Intellipower و Greenpower هم بوده همه ی اینا لیبل های یه شکلی دارن (نوشته های لیبل فرق داره اما رنگ یکیه) ولی هاردهای مختلف یه سری هستن توی سال های مختلف و یه سری تفاوت های جزئی توی مشخصات مثل سرعت دور و کش دارن الانم که کلا Green و BLUE یکی شدن و Green دیگه تولید نمی شه.

اینم لینک آگهی: شماره کالا 3385217
http://esam.ir/itemView.aspx/3385217/هارد-2-ترابایت-اینترنال-وسترن-دیجیتال.htm

به نظر من هم شما تماس بگیرید توضیح بدید و ببینید هارد رو براتون عوض می کنن یا نه بعد از اونجا پیش برید. اگر هدفتون هم اطلاع رسانی هستش که اطلاعاتی که دارید پخش می کنید زیاد درست نیست.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، HK888 گفته است :

با همه ی این چیزهایی که گفته شد.تجربه بنده اینه. بنده دقیقا از همین فروشنده از طریق ایسام یه هارد  WD 500 Blue SATA 6GB/s 7200RPM خریدم و خیلی سریع و راحت از طریق پست یکی دو روزه به دستم رسید و همون روزی که رسید تستش کردم با HDtune Pro و هیچ مشکلی نداشت و Power On Hour Count روز اول 2 ساعت بود و الان 51 ساعته.(هارد Seagate بنده روز اول Power on count فکر کنم 6 ساعت بود) الان گذاشتمش داخل باکس WD و داره کار می کنه.وسترن Blue و SATA 6GB/s و 7200RMP هستش.باکس هم USB 3.0 هستش و سرعتش تا117-120 مگابایت برثانیه میره. تو تجربه معامله ی بنده که باهاشون مشکلی نبود. هارد هم آکبند به دست من رسید ولی به نظر من میومد که فقط هارد میفروختن و زیاد داخل بحث فنیش نبودن. اما با این حال باز هم 15 روز مهلت تست و تعویض دادن به علاوه ی یکسال گارانتی تعویض درجا(گارانتی شرکتی خودشون).اینم عکسای هارد بنده داخل HDtune Pro:
ss8j_1_thumb.jpgsj5x_2_thumb.jpg

حالا مسئله ی  شما...اول به نظر من هیچ وقت  برای دوست آشنا خرید و  واسطه گری نکنید! همش ضرره اینجور لطف کردن ها دربیشتر موارد هم آخرش چوبش رو خودتون می خورید(یا مالی یا روحی روانی). دوم شما از طریق ایسام ازشون خرید کردید یا آگهی دیوار؟چون اگر داخل ایسام باهاشون معامله داشتید که شما خودتون باید تایید آخر رو بزنید( به منظور رضایت از کالا و صحیح و سالم بودنش) تا پول به حساب فروشنده بره.اگر از طریق ایسام معامله کردید و خودتون تایید رو زدید، با دونستن اینکه هارد اون چیزی نیست که داخل اگهی بوده،(در این مورد هارد نو و 7200RPM نیست.)  این مسئولیتش بر می گرده به شما.چون در اون صورت شما می تونستید با ایسام و فروشنده هماهنگ کنید تا یا هارد رو پس بدید یا  براتون تعویض کنن. حتی اگه بعد از تایید کالا هم این قضیه رو می فهمیدیدکه هارد کارده هستش و نو نیست، برای پروسه ی تعویضش باید اقدام می کردید.( الان هم به نظر من باید همین کار رو بکنید)

اگر از جای دیگه بوده،(مثلا دیوار) باز هم آیا شما تلاش کردین که باهاشون در مورد این موضوع تماس بگیرید یا نه؟ که شما جواب دادید خیر! شما از کجا میدونید که ایشون براتون عوض نمی کردن؟ شهرستان بودن دلیل قانع کننده ای نیست (مخصوصا اگر معاملتون از طریق ایسام بوده!)چون بلاخره همه جا این مسائل امکان داره پیش بیاد حتی در خرید با لیون کامپیوتر و دیجیکالا.اگر اقدام می کردید و بعد تعویض نمی کردن براتون اون موقع قضیه فرق می کرد و حق رو کامل می دادم به شما ولی شما اقدامی نکردید برای  و در عین حال تجربه ی بنده در خرید ازشون کاملا متفاوت بوده!

ضمن اینکه بنده پارت نامبری که ایشون دادن( RE4 wd2003fyps ) رو بنده هم سرچ کردم و داخل Newegg عین همین هارد رو نو پیدا کردم داخل این لینک با همین پارت نامبر.

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA5AD25K7778

با مشخصاتی که توی آگهی زدن یکی هستش. کجای آگهی نوشته "هارد بلک" یا "هارد سیاه/مشکی" دقیقا؟ ایشون که خودشون بالای آگهی نوشتن" لیبل EnterPrise"... به علاوه ی اینکه این دقیقا داخل آگهی نوشته شده و شما هم توی عکس زیرش خط کشیدی: " در وب سایت آمازون از لیبل اینترپرایز بعنوان نسخه های قدیمی وسترن دیجیتال قبل از رنگبندی نام برده شده که هنوز در پارت نامبرهای مختلف در حال تولید است. "ایشون نگفته هارد Black هستش. بقیه آگهی های هارد ایشون نوشته هارد آبی، بنفش یا سبز یا Greenpower...من توی این چند وقتی که ایشون رو توی ایسام آگهی هاشون رو نگاه می کردم هیچوقت هارد بلک یا سیاه آگهی نکردن.توی آگهی دیوارشون هم نوشتن مشکی Enterprise! شما فکر کنم یکم هم اشتباه کردید و فقط عکس رو نگاه انداختید گفتید هارد Black هستش!در حالی که توضیح دادن ایشون این هارد نسخه ی قدیمی هارد هستش لیبل Enterprise... که تقصیر شما هم نیست خریدن هارد WD دقت  زیادی می خواد. شرکت WD از 2012 تا الان چند سری هارد مختلف داشته همه رو زیر لیبل های یه شکل داره میفروشه مثلا هارد Green هست Caviar Green بوده Intellipower و Greenpower هم بوده همه ی اینا لیبل های یه شکلی دارن (نوشته های لیبل فرق داره اما رنگ یکیه) ولی هاردهای مختلف یه سری هستن توی سال های مختلف و یه سری تفاوت های جزئی توی مشخصات مثل سرعت دور و کش دارن الانم که کلا Green و BLUE یکی شدن و Green دیگه تولید نمی شه.

اینم لینک آگهی: شماره کالا 3385217
http://esam.ir/itemView.aspx/3385217/هارد-2-ترابایت-اینترنال-وسترن-دیجیتال.htm

به نظر من هم شما تماس بگیرید توضیح بدید و ببینید هارد رو براتون عوض می کنن یا نه بعد از اونجا پیش برید. اگر هدفتون هم اطلاع رسانی هستش که اطلاعاتی که دارید پخش می کنید زیاد درست نیست.

سلام. از اطلاعاتی که دادید ممنونم.

در ابتدا عرض کنم که شما بزرگوارن فرض کنید من اسمی از شرکت فروشنده تو تایپیکم نزدم و با این پیش فرض مطالب رو دنبال کنیدصحبت من اصلاً فروشنده خاصی نیست بلکه منظورم:

اولاً مثل من از روی ظاهر کالا تصمیم به خرید نکنید و همانطور که خودتان گفتید به حرف فروشنده اکتفا نکنید و یک تحقیق کوچیک کنید.

ثانیاً فروشنده باید با مشتری اش صادق باشد و اگر کسی درباره قطعه ای چیزی  اطلاع نداشته باشد به اصلاح با دو پهلو صحبت کردن یا با استفاده از کم سوادی و بی سوادی افراد از اون مسئله خاص، با روش های خاص و پیچیده کردن مطلب سوء استفاده نکنه. خیلی راحت می شد گفت این هارد ممکنه کار کرده باشه، از رو سیستم باز شده باشه، سرعتش 5400 هست، ساتا 3 نیست و ... مگه همه می دونند معنی کلمه GPدر انتهای مدل RE4 مخفف GreenPower  هستش؟

ثالثاً من باز هم تکرار می کنم منظورم نه تخریب، خرید یا عدم خرید از این فروشنده باشه بلکه در هنگام خرید هارد وسترن دیجیتال سری بلک اینترپرایز رو بعنوان جنس دسته اول در نظر نگیرید.

همچنین من چند مورد دیگه هم خدمت شما عرض می کنم:

1- من در ایسام با ایشان آشنا نشدم و از طریق آگاهی شان در دیوار باهاشون آشنا شدم.  همچنین ایشان اطلاعاتی که تو ایسام گذاشته اند دقیق تر و کامل تر است. در ضمن حتی اگر از طریق ایسام هم خرید می کردم ممکن بود کلاه سرم بره (تاکید می کنم منظورم این فروشنده نیست)مثلاً من یک رم تو ایسام خریدم زدم رو سیستم و بالا آمد تایید رو زدم بعد از چند مدت دیدم رم دچار مشکل شده و وقتی با دقت بیشتر به رم متوجه شدم رم تعمییر شده رو بجای رم سالم اما دسته دو بهم فروختند و تنها کاری که از دستم بر می آمد نفرین فروشنده متقلب بود.

2- الان با این حرف شما کاملاً موافقم که فرمودید: (( برای دوست آشنا خرید و  واسطه گری نکنید! همش ضرره ...))

3- من هدف ام اطلاع رسانی درباره هارد بود نه شرکت فروشنده یا اینکه بگم هاردم خرابه  سرم کلاه رفته حتی عنوان تایپیک بنده رو ببینید گفتم فروش هاردهای استوک کار کرده بجای نو شما وقتی کلمه ((نو آکبند)) رو ببینید چه چیزی به ذهن تون می رسه.

4- تو کشور ما مثلاً  کاسب حبیب خداست، اگر اینطور نیست دیگه به کی باید اعتماد کرد و به چه کسی نمی شه اعتماد کرد.

5- فرض کنیم من هاردها رو پس دادم و آنها هم قبول کردند که فکر می کنم قبول کنند شاید یه بنده خدایی همین نوع هاردها رو از یک شرکت دیگه خرید کرد و اطلاعاتی مثلاً چک کردن توسط نرم افزار، چک کردن شماره سریال در سایت وسترن، یا دونستن معنی کلمات حک شده بر روی هارد هم رو ندونه اون وقت تکلیف چیه؟

Untitled-1.jpg

ویرایش شده توسط pesari_az_kelachai
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

من این تایپیک رو برا تخریب یا عدم خرید از ان شرکت خاص نزدم بلکه باز هم تکرار می کنم هدفم آگاه کردن دوستان دیگه برا نخریدن هاردهایی با مارک اینترپرایز هست چون همه هاردهای موجود وسترن دیجیتال با لیبل اینترپرایز تکنولوژی سه سال پیش رو دارند و اگه کسی وسترن بلک خواست بگیره به این لیبل توجه کنه و هارد وسترن دیجیتال بلک با لیبل دسکتاپ هارد درایور رو بگیره. در هنگام خرید به عکس زیر توجه کنید:

الان دوتا بحث باز شده

1- اینکه جنس دست دو به جای نو فروختن

2- اینکه اشتباه شما در تشخیص تفاوت اینترپراز با سری بلک اشتباه کردید

در مورد اول حق باشماست

در مورد دوم شما دوتا هارد مختلف با هم اشتباه گرفتید و خرید کردید!!

اینترپرایز بودن دلیل بر مشکل دار بودن نیست.

من  وسترن RE 3t دارم که کلاس  اینترپرایز هست که هیچ کدوم از مشکلاتی که شما باهاش برخورد کردید نداشتم.

البته برای من تو قسمت زرد رنگ نوشته ER و بالای لیبل تو قیمت مشکی enterprise class نوشته شده.

دقیقا این هارد

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA6AH30U2540

مطلب دیگه اینه که تو اسکرینشات آقای فنی مهندسی اون شرکت Enterprise  (سرمایه گذاری) و با Enter  price  (وارد کردن قیمت) اشتباه گرفته.

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، MHMAX گفته است :

شما دوتا هارد مختلف با هم اشتباه گرفتید و خرید کردید!!

اینترپرایز بودن دلیل بر مشکل دار بودن نیست.

من خود وسترن RE 3t دارم که کلاس  اینترپرایز هست که هیچ کدوم از مشکلاتی که شما باهاش برخورد کردید نداشتم.

لطفاً بیشتر توضیح بدید. یعنی ممکنه کسی هارد اینترپرایز رو بفروشه ولی استوک نباشه بعبارتی دیگه کلاس هارد دلیلی بر نو بودن(بدون کارکرد) یا نبودن اون نیست؟ اگه اینطوره چطور ما بفهمیم که کدوم هارد نو و کدوم استفاده شده است؟ البته از روی ظاهر نه شرکت گارانتی کننده. چون بعضی از شرکتهای کوچک و با هزینه کم اقلام نو رو وارد بازار می کنن و به نام خودشون گارانتیش می کنند. مثلاً فلش سن دیسک رو هم شرکت ایران رهجو و هم شرکت حافظه گستر گارانتی می کنه که فکر کنم ایران رهجو معتبرتر و اصلی باشه ولی هر دو فلش آکبند و استفاده نشده هستند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...