رفتن به مطلب

مشکل صدای عجیب واترکولر glc 120 evo

Recommended Posts

سلام خدمت استاتید و تبریک سال نو

من 10 روزی هست که واترکولر green glc 120 evo خریدم و نصبش کردم! همه چیز اوکی هست ولی فقط یک مورد آزاردهنده وجود داره!

سیستم من 24 ساعته روشنه و cpu معمولا 100 زیرباره به همین دلیل پروفایل فن طوری تنظیم کردم که تا دمای زیر 50 درجه روی 70% دور ثابت بمونه!

مشکل اینجاست که در باز دور 65 الی 80 درصد صدای عجیبی از واترکولر میاد و وقتی دور فن را زیر 65 میارم یا بالای 80 میبرم این صدا قطع میشه!

دوباره که بیارم روی این بازه صدا شروع میشه...

از اونجایی که سعی میکنم با دقت مراحل نصب انجام بدم، پیچ ها رو به صورت ضربدری و تدریجی هم سفت کرده بودم و خیلی سفت نبستمشون!

گفتم شاید مشکل از شل بودن پیچ ها باشه که مجدد همه اونارو سفت کردم که با کمال تعجب یکی از پیچ های اتصال فن به رادیاتور به سادگی هرز شد...جوری که اصلا پیچ سرجاش نمیمونه (خود پیچ مشکلی نداره، محل نصب پیچ روی رادیاتور هرز شده)

دو تا سوال دارم:

1) این مشکل صدا از چی میتونه باشه؟

2) با مشکل هرز شدن پیچ رادیاتور چکار کنم؟ قابل تعمیر هست؟

من تجربه ای با گارانتی گرین نداشتم، این مشکلات شامل گارانتی میشه؟

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام  سال نو مبارک

مشخصات سیستم رو هم میگی واینکه پین اتصال پمپ و فن رو به کدوم سوکت‌ها زدی

چون برای من دور پمپ ثابته و فقط فن تغیرات داره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، کیهان گفته است :

دوست عزیز سلام  سال نو مبارک

مشخصات سیستم رو هم میگی واینکه پین اتصال پمپ و فن رو به کدوم سوکت‌ها زدی

چون برای من دور پمپ ثابته و فقط فن تغیرات داره

سلام دوست عزیز

مشخصات سیستم: ASUS Z170 pro gaming, core i5 6600K, Gigabyte RX460 OC wf2x

سوکت پمپ به cpu fan وصله و سوکت فن هم به chassis_fan_1 متصل شده!

دور پمپ را هم ثابت نگه داشتم، دقیقا مشکل صدا در بازه 65 الی 80 درصد دور فن رادیاتور ایجاد میشه!

دور پمپ در حداکثر ثابته!

مورد بعدی هم اینکه الان مشکل هرز شدن پیچ روی رادیاتور گارانتی گرین قبول نمیکنه؟

نمیدونم اخه با یکبار باز و بسته هرز بشه که دیگه هیچی...میگن هیچ گرونی بی حکمت نیست هیچ ارزونی بی علت نیست همینه

لینک به دیدگاه

من یه بار همچین مشکلی داشتم بعد فهمیدم موضوع از لرزش هست پیچ های سیستم رو سفت کردم پنل بالایی هم دوباره جا زدم مشکل حل شد

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

سلام دوست عزیز

مشخصات سیستم: ASUS Z170 pro gaming, core i5 6600K, Gigabyte RX460 OC wf2x

سوکت پمپ به cpu fan وصله و سوکت فن هم به chassis_fan_1 متصل شده!

دور پمپ را هم ثابت نگه داشتم، دقیقا مشکل صدا در بازه 65 الی 80 درصد دور فن رادیاتور ایجاد میشه!

دور پمپ در حداکثر ثابته!

مورد بعدی هم اینکه الان مشکل هرز شدن پیچ روی رادیاتور گارانتی گرین قبول نمیکنه؟

نمیدونم اخه با یکبار باز و بسته هرز بشه که دیگه هیچی...میگن هیچ گرونی بی حکمت نیست هیچ ارزونی بی علت نیست همینه

والا من پمپ رو به cpu opt و مال فن رو به cpu fan زدم و پمپ هم روش کنترل ندارم کلا توی 2250 ثابته و فن هم از 600 تا 1800 بستگی به دما متغیره

گذاشتم خود برنامه ایسوس Al suite 3 تیونش کنه

مشخصات سیستمم هم تو پروفایل هست مینبورد من نسخه aura تو هست.

برای پیچ اتصال کلا حواسم نبود دارم چی رو میبندم تنها دقتم روی بستن بلاک و اتصالاتش روی بورد بود که درست باشه برای فن روی رادیاتور فکر کنم از پیچ دیگه‌ای استفاده کردم حتی رادیاتور هم با پیچ دیگه بستم

فن قسمت چسبیدنش به رادیات یه پوشش لاستیکی داره که ارتعاش رو میگیره

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

والا من پمپ رو به cpu opt و مال فن رو به cpu fan زدم و پمپ هم روش کنترل ندارم کلا توی 2250 ثابته و فن هم از 600 تا 1800 بستگی به دما متغیره

گذاشتم خود برنامه ایسوس Al suite 3 تیونش کنه

مشخصات سیستمم هم تو پروفایل هست مینبورد من نسخه aura تو هست.

برای پیچ اتصال کلا حواسم نبود دارم چی رو میبندم تنها دقتم روی بستن بلاک و اتصالاتش روی بورد بود که درست باشه برای فن روی رادیاتور فکر کنم از پیچ دیگه‌ای استفاده کردم حتی رادیاتور هم با پیچ دیگه بستم

فن قسمت چسبیدنش به رادیات یه پوشش لاستیکی داره که ارتعاش رو میگیره

در مورد نحوه اتصال من در فروم های خارجی مطلبی دیدم که گفته بود از اونجایی که وقتی cpu fan دورش 0 بشه سیستم خودکار خاموش میشه و جلوی راه اندازی مجدد میگیره بهتره پمپ به cpu fan متصل بشه، چون عمر پمپ کمتر از فن هست  و احتمال خرابیش بیشتره، اینکار باعث میشه ایمنی پردازنده هم بالاتر بره در زمانی که ناگهان پمپ از کار بیفته! چون اگر کولانت گردش نداشته باشه ولی فن کار کنه عملا کاری برای خنک کردن پردازنده انجام نمیشه!

اون لرزش گیر دیدم ولی از اونجایی که یکی از پیچ ها کاملا شل شده و با دست هم درمیاد فن لرزش داره....احیانا یادتون هست از چه پیچی استفاده کردید که من هم تهیه کنم؟ شاید یک پیچ کمی بزرگتر بگیرم...

در 33 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من یه بار همچین مشکلی داشتم بعد فهمیدم موضوع از لرزش هست پیچ های سیستم رو سفت کردم پنل بالایی هم دوباره جا زدم مشکل حل شد

والله منم حدس زدم ممکنه مشکل از شل بودن پیچ ها باشه، اومدم سفت کنم که یکیش کلا هرز شد اصلا سرجاش نمی مونه!

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

در مورد نحوه اتصال من در فروم های خارجی مطلبی دیدم که گفته بود از اونجایی که وقتی cpu fan دورش 0 بشه سیستم خودکار خاموش میشه و جلوی راه اندازی مجدد میگیره بهتره پمپ به cpu fan متصل بشه، چون عمر پمپ کمتر از فن هست  و احتمال خرابیش بیشتره، اینکار باعث میشه ایمنی پردازنده هم بالاتر بره در زمانی که ناگهان پمپ از کار بیفته! چون اگر کولانت گردش نداشته باشه ولی فن کار کنه عملا کاری برای خنک کردن پردازنده انجام نمیشه!

با مین چطوری دور پمپ رو تنظیم میکنین من کلا هیچ راهی برای تغیراتش ندارم 

دور پمپ شما چقدره ؟ توی مشخصتاش مثل ایتکه پمپ تا 7000 دور ماکسش هست

اون سرو صدا بخاطر شل بودنشه

ویرایش شده توسط کیهان
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

با مین چطوری دور پمپ رو تنظیم میکنین من کلا هیچ راهی برای تغیراتش ندارم 

دور پمپ شما چقدره ؟ توی مشخصتاش مثل ایتکه پمپ تا 7000 دور ماکسش هست

اون سرو صدا بخاطر شل بودنشه

بخاطر این هست که شما پمپ روی cpu_opt نصب کردید، اون کاربرد اصلیش برای ایرکولرهای دو فنه هست که فقط این مزیت ایجاد میکنه که نرم افزار ایسوس میتونه فن متصل به cpu_opt را برای سکوت بیشتر خاموش کنه که این قابلیت وقتی پمپ بهش وصله اصلا نباید فعال بشه چون پمپ خاموش میکنه!

والله نوشته 7000rpm ولی من ندیدم روی led بلاک که از 2250 بالاتر نشون بده! با نرم افزار ایسوس هم هردفعه تیونینگ انجام میدم یک عدد میزنه مئلا 2300+-3250 از این جور عددها که اصلا نمی تونه تشخیص بده چون سیستم پمپ مثل فن ها نیست!

ولی اصلا توصیه نمیکنن که برای دور پمپ پروفایل تعریف کنید همیشه بذارید روی حداکثر بمونه! اگه قصد دارید روی دور پمپ هم کنترل داشته باشید مثل من پمپ بزنید به cpu_fan  و فن بزنید به chassis_fan اینجوری روی هر دو کنترل دارید ولی تاکید میکنم دور پمپ ثابت روی حداکثر بذارید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

بخاطر این هست که شما پمپ روی cpu_opt نصب کردید، اون کاربرد اصلیش برای ایرکولرهای دو فنه هست که فقط این مزیت ایجاد میکنه که نرم افزار ایسوس میتونه فن متصل به cpu_opt را برای سکوت بیشتر خاموش کنه که این قابلیت وقتی پمپ بهش وصله اصلا نباید فعال بشه چون پمپ خاموش میکنه!

والله نوشته 7000rpm ولی من ندیدم روی led بلاک که از 2250 بالاتر نشون بده! با نرم افزار ایسوس هم هردفعه تیونینگ انجام میدم یک عدد میزنه مئلا 2300+-3250 از این جور عددها که اصلا نمی تونه تشخیص بده چون سیستم پمپ مثل فن ها نیست!

ولی اصلا توصیه نمیکنن که برای دور پمپ پروفایل تعریف کنید همیشه بذارید روی حداکثر بمونه! اگه قصد دارید روی دور پمپ هم کنترل داشته باشید مثل من پمپ بزنید به cpu_fan  و فن بزنید به chassis_fan اینجوری روی هر دو کنترل دارید ولی تاکید میکنم دور پمپ ثابت روی حداکثر بذارید.

والا بازم نمی‌تونم روش کنترل داشته باشه لگه cpu fan بزنم قبلا تست کردم خود گرین هم هیچ راهنمایی راجبش نداره

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

والا بازم نمی‌تونم روش کنترل داشته باشه لگه cpu fan بزنم قبلا تست کردم خود گرین هم هیچ راهنمایی راجبش نداره

عجیبه برای من میشه کنترلش کرد...بایوس مادربورد آپدیته؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، shadowfax گفته است :

عجیبه برای من میشه کنترلش کرد...بایوس مادربورد آپدیته؟

برای من نسخه بایاسش 0311 تاریخ 06/30/2016 هست

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

برای من نسخه بایاسش 0311 تاریخ 06/30/2016 هست

از سایت ایسوس اخرین نسخه های بایوس و نرم افزار Al Suite رو بگیرید و نصب کنید! شاید مشکل حل بشه...

الان شما وقتی پمپ به cpu_fan و فن به chassis_fan متصل میکنید در نر م افزار این حالت ندارید؟

photo_2017-03-28_19-34-51.jpg

لینک به دیدگاه

بایوس رو اپدیت کردم به اخرین ورژن و اخرین ورژن سویت رو گرفتم الان یه چک می‌کنم دوباره

لینک به دیدگاه

تا الان همش رو ماکزیمم پمپ بود الان اپدیت کردم به نسخه 3016 تاریخ 12/27/2016 و تیون کردم شد این

دور پمپ و دور فن هر دو اومده پایین

دوست عزیز ببخشید شما تاپیک زدی برای مشکلت داری کار ما رو راه می‌اندازی

Screenshot (2).png

Screenshot (3).png

Screenshot (4).png

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

تا الان همش رو ماکزیمم پمپ بود الان اپدیت کردم به نسخه 3016 تاریخ 12/27/2016 و تیون کردم شد این

دور پمپ و دور فن هر دو اومده پایین

دوست عزیز ببخشید شما تاپیک زدی برای مشکلت داری کار ما رو راه می‌اندازی

خب الان چون داره از پروفیل سرعت استفاده میکنه براساس دما دورها کاهش پیدا کرده!

فقط توجه کنید الان پمپ داره سرعتش توسط نرم افزار ایسوس کنترل میشه، از حالت smart mode تغییرش بدید به fix rpm و روی حداکثر تنظیم کنید تا مسئله پیش نیاد!

خواهش میکنم ایرادی نداره، مهم حل شدن مشکلات :دی

والله منم رفتم یک پیچ با یک سایز بزرگتر گرفتم فعلا مشکل لقی فن حل شده ولی این صدا بعضی اوقات برمیگرده!

لینک به دیدگاه

الان این دورش روی حداکثر باشه مشکلش پیدا نمی‌کنه؟من اولین بار دارم با این نرم افزار کار می‌کنم و یکم اماتورم

گرین یه راهنمایی درست براش میذاشت خوب میشد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

الان این دورش روی حداکثر باشه مشکلش پیدا نمی‌کنه؟من اولین بار دارم با این نرم افزار کار می‌کنم و یکم اماتورم

گرین یه راهنمایی درست براش میذاشت خوب میشد

نه مشکلی پیش نمیاد، من هرجا دیدم توصیه کرده بودند که پمپ همیشه روی حداکثر باشه!

لینک به دیدگاه

درود
دوست عزیز
اون دور 7200 پمپ برای سری قدیم این واتر کولرها بود ولی در سری جدید بهینه شده و دور پمپ 2300 هست وزمانی که شما با نرم افزار تیونش می کنی خود نرم افزار براساس دمای سی پی یو وسیستم دور فن ها رو کنترل میکنه و زمانی که سیشتم بخواد زیر لود بره دور فن و.پمپ هم بالا می ره
متاسفانه هرز شدگی جای پیچ ها مرسومه منم با واتر قبلی همین مشکلو داشتم به جاش پیچ بزرگتر بستم ولی تو این دومی حواسم بود که هرز نشه

فرستاده شده از LG-D380ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...