رفتن به مطلب

* کمک در انتخاب قطعاتِ کامپیوتر *

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان سیستم میخواستم ببندم تا قیمت 11 میلیون ، ولی انتخابی من حدود 13میلیون در اومده

لیست قطعات اصلیش رو گذاشتم بغیر خورده چیزا و میخواستم دوستانی که در این زمینه حرفه ای هستن

بگن که میشه تا سقف 11 میلیون در آورد ولی قدرتِ همین سیستم رو داشته باشه؟ یا قطعات باهم همخونی و کشش دارن از لحاظ قدرت و کارایی بالا به هم میخورن؟ بالا یا پایین ترشو بگید ممنون ?

و برای همچین سیستمی چه فنی راحت جواب میده؟!

البته مانیتور و کیس و اسپیکر ثابته و بقیه قطعات رو میخوام یه تغییری بدم

تصویر لیست پیوست شد

Capture.PNG

ویرایش شده توسط hajmehti
لینک به دیدگاه

برای بازی اگه میخواید که 7700 بگیرید با یک 1080 و 16 گیگ رم پاور هم نهایتا 750

ویرایش شده توسط samua
لینک به دیدگاه

به نظر من : (البته نظر شما هم محترم هست) مانیتور الجی تقریبا تمام مدلهاش  اصلا بدرد نمیخوره ، البته کسانی که دارند بعد یه مدت چشمشون عادت میکنه و کمتر به این موضوع اهمیت میدن.

برای درک موضوع: فرض مثال شما قسمت پایین سمت راست مانیتور، که ساعت و تاریخ نشان میده ، به اونجا خیره بشو! میبنی که یکم مات نشون میده و اگه چند دقیقه نگاه کنی احساس میکنی داره چشمت درد میگیره... این موضوع تقریبا تو همه مدلهای الجی دیدم . شاید کسانی هم باشند که بگند ما همچین مشکلی نداریم. (حتی تو همین مدل 29 واید الجی هم همین ایراد دیدم!) البته سامسونگ این مشکل نداره. الان هم که VK248H ایسوس دارم که فوق العاده راضیم.

بنظرم از واید بودن بگذر و ایسوس بخر ضرر نمیکنی

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه چه کاری میخواین سیستم بگیرین

لینک به دیدگاه

درود

با 11 تومن سیستم خیلی بهتری میشه بست، شما چه استفاده ای داری؟

به نظر من در چند مورد تجدید نظر کن ، اگر کارت با سیستم صرفا گیم و حتی یه سری پرادزش های سنگینه برو سمت 1151

کارت گرافیکتم میتونی یه چیز بهتر ورداری مخصوصا قیمت کارتا 1080 اومده پایین و مانیتور بنکیو هم قیمت خوبی دارن هم کیفیت.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، samua گفته است :

برای بازی اگه میخواید که 7700 بگیرید با یک 1080 و 16 گیگ رم پاور هم نهایتا 750

فقط بازی نیست  . ولی فکر نکنم پاور 750 ب راحتی جواب بده فشار میاد

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

به نظر من : (البته نظر شما هم محترم هست) مانیتور الجی تقریبا تمام مدلهاش  اصلا بدرد نمیخوره ، البته کسانی که دارند بعد یه مدت چشمشون عادت میکنه و کمتر به این موضوع اهمیت میدن.

برای درک موضوع: فرض مثال شما قسمت پایین سمت راست مانیتور، که ساعت و تاریخ نشان میده ، به اونجا خیره بشو! میبنی که یکم مات نشون میده و اگه چند دقیقه نگاه کنی احساس میکنی داره چشمت درد میگیره... این موضوع تقریبا تو همه مدلهای الجی دیدم . شاید کسانی هم باشند که بگند ما همچین مشکلی نداریم. (حتی تو همین مدل 29 واید الجی هم همین ایراد دیدم!) البته سامسونگ این مشکل نداره. الان هم که VK248H ایسوس دارم که فوق العاده راضیم.

بنظرم از واید بودن بگذر و ایسوس بخر ضرر نمیکنی

موفق باشی.

اتفاقاً همین مدل 24ش رو دارم پنج ساله . ولی قدیمی شده نسبت به طرح و امکانات مانیتورای الان . من خودم BenQ رو میپسندم ولی قیمتش زیاده حالا هنوز موندم  شاید benQ بگیرم چون برای کار طراحی عالیه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

واسه چه کاری میخواین سیستم بگیرین

بازی های سنگین . کارای گرافیکی سنگین و موزیک سازی. بیشتر اینا

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

درود

با 11 تومن سیستم خیلی بهتری میشه بست، شما چه استفاده ای داری؟

به نظر من در چند مورد تجدید نظر کن ، اگر کارت با سیستم صرفا گیم و حتی یه سری پرادزش های سنگینه برو سمت 1151

کارت گرافیکتم میتونی یه چیز بهتر ورداری مخصوصا قیمت کارتا 1080 اومده پایین و مانیتور بنکیو هم قیمت خوبی دارن هم کیفیت.

موردهایی که به صرفست اگه میتونی اسم یا لینک بده ببینم ممنون . مانیتور هم خودم BenQ SW2700PT 27Inch  خیلی پسندیدم ولی قیمتش بالاست مگه اینکه سیستم رو جم و جور ببندم تا بشه اینو گرفت

لینک به دیدگاه

اگه فقط برای بازی نمیخوای برای کارای گرافیکی و ... میخوای پیشنهاد میکنم ryzen بگیر با همین بودجه برای پردازنده میتونی 1700x بگیری

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز با امدن پردازنده رایزن خرید 6800 به هیچ عنوان بصرفه نیست

پیشنهاد من:

پردازنده 1800x قیمت حدود 2 میلیون تومان و 300 تومن برا فن

مادربرد: ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 X370  حدود 1100

حدود 1 تومن  قیمتش کمتر از سیستمی که بستی هست و البته باید 1 ماه صبر کنی تا پردازنده ها وارد بازار بشن

پرای سیستم amd نیازی نیست رم با فرکانس بالا بخری. شما رم مخصوص پردازنده های رایزن بگیر با فرکانس 2600 و از طریق مادربورد اورکلاک کن تا 3200. اینجا هم 1 تومن ارزونتر پات درمیاد

پاور هم 750 بخوبی جوابتو میده. اینجا هم 500 تومن میتونی سیو کنی

بجا خرید کیس به این گرونی ، یه کیس ارزون بردار و قطعاتتو بالاتر بردار . یدونه گرین Z4 بخوبی جوابتو میده و 700 تومن باقیمونده رو بزار برا گرافیک. یدونه ssd برا سیستم بگیر که از نون شب واجبتره

مانیتور های ال جی عالی هستن ولی بدرد کارهای گرافیکی میخورن و بدرد گیم و فیلم دیدن نمیخورن

اکثر دوستان قبل عید سیستمشونو فروختن تا بعد از عید سیستم am4 ببندن

لینک به دیدگاه

من خودم طرفدار اینتل و انویدیا هستم . و توصیه میکنم 7700K با مادربرد ماکسیموس 9 مدلهای Code یا Apex ببندی . فعلا 16 گیگابایت رم بنداز بعد اضافه میکنی . گرافیک 1080ti ببند که حدود 700 دلار و تو ایران حدود 3.5 احتمالا قیمت میخوره . پاور همونطور که گفتن دوستان 750 هم کافیه. فقط اگه میخوای بعدا گرافیک اضافه کنی و SLI ببندی بیشتر بگیر . 

با این تغییرات میتونی پولت رو درست بین قطعات تقسیم کنی .

حدود 1200اضافه کنی به گرافیک

حدود 600 تومن از سی پی یو کم میکنی

حدود 300 تا 400 از پاور کم میکنی 

حدود 350 تا 400 از مادربرد کم میکنی 

حدود 350 تا 400 از رم کم میکنی

کیس هم گرین یا ریدمکس بردار . فقط جنبه زیبایی داره و ارزش کلی روی سیستم اضافه نمیکنه . خودم ومپایر رید مکس دارم حدود 550 تومن قیمتشه 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

من خودم طرفدار اینتل و انویدیا هستم . و توصیه میکنم 7700K با مادربرد ماکسیموس 9 مدلهای Code یا Apex ببندی . فعلا 16 گیگابایت رم بنداز بعد اضافه میکنی . گرافیک 1080ti ببند که حدود 700 دلار و تو ایران حدود 3.5 احتمالا قیمت میخوره . پاور همونطور که گفتن دوستان 750 هم کافیه. فقط اگه میخوای بعدا گرافیک اضافه کنی و SLI ببندی بیشتر بگیر . 

کیس هم گرین یا ریدمکس بردار . فقط جنبه زیبایی داره و ارزش کلی روی سیستم اضافه نمیکنه . خودم ومپایر رید مکس دارم حدود 550 تومن قیمتشه 

سیستمی که شما بستید سیستم گیمینگ هستش در حالی که ایشون کارای گرافیکی هم انجام میدن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

اگه فقط برای بازی نمیخوای برای کارای گرافیکی و ... میخوای پیشنهاد میکنم ryzen بگیر با همین بودجه برای پردازنده میتونی 1700x بگیری

در 54 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

سلام

دوست عزیز با امدن پردازنده رایزن خرید 6800 به هیچ عنوان بصرفه نیست

پیشنهاد من:

پردازنده 1800x قیمت حدود 2 میلیون تومان و 300 تومن برا فن

مادربرد: ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 X370  حدود 1100

حدود 1 تومن  قیمتش کمتر از سیستمی که بستی هست و البته باید 1 ماه صبر کنی تا پردازنده ها وارد بازار بشن

پرای سیستم amd نیازی نیست رم با فرکانس بالا بخری. شما رم مخصوص پردازنده های رایزن بگیر با فرکانس 2600 و از طریق مادربورد اورکلاک کن تا 3200. اینجا هم 1 تومن ارزونتر پات درمیاد

پاور هم 750 بخوبی جوابتو میده. اینجا هم 500 تومن میتونی سیو کنی

بجا خرید کیس به این گرونی ، یه کیس ارزون بردار و قطعاتتو بالاتر بردار . یدونه گرین Z4 بخوبی جوابتو میده و 700 تومن باقیمونده رو بزار برا گرافیک. یدونه ssd برا سیستم بگیر که از نون شب واجبتره

مانیتور های ال جی عالی هستن ولی بدرد کارهای گرافیکی میخورن و بدرد گیم و فیلم دیدن نمیخورن

اکثر دوستان قبل عید سیستمشونو فروختن تا بعد از عید سیستم am4 ببندن

ryzen با مادربرد am4 خوندم خیلی خوب بود خوشم اومد. میدونی کی وارد بازار میشن ؟ چون میخواستم بعد تعطیلات بگیرم و اینکه چرا ssd  خیلی واجبه؟ :D

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

آره ryzen دیدم خوب بود ولی 1800 بهتر بود هنوز نیومده

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

اینجوری بیشتر گرافیکش بالاست فقط چون فقط بازی نیست من کارای سنگین گرافیکی هم انجام میدم

لینک به دیدگاه

نهایت تا یک ماه دیگه وارد بازار میشن و خوبیش به اینه که پردازنده‌هایamd گارانت دارن.
داداش سرعت اس اس دی خیلی خیلی بالاتر از هارد هست و برا درایو ویندوز شدیدا پیشنهاد میشه و سرعت سیستمتو بسیار بالا میبره. این روزا اس اس دی یه قطعه واجب برا سیستم شده.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

7700 هم سی پی یو ضعیفی نیست . خودم دو تا سیستم X99 دارم . 6950 و 6850 .روی 6950 دوتا 1080 رو SLI بستم و روی 6850 هم دو تا 980ti رو SLI بستم . 

چون دوتا گرافیک بستم و کارم 4K رندرینگ هست بیشتر 2011 برداشتم . برای تعداد لاینهای بیشتر PCIe 3.0 . وگرنه شما نهایتا اگه با مثلا ادیوس کار میکنین که جز سنگین ترین برنامه های موزیک سازی هست و خودم هم دارم باهاش کار میکنم به راحتی آب خوردن 7700k از پسش برمیاد . چون بودجه تون محدوده گفتم

وگرنه یه سیستم خودم بالای 25 تومن فقط کیسش در اومده برام . و یکی دیگه حدود 13 تومن . 

یه توصیه اگه نظرت 2011 هست 6850 بردار . با 400 تومن بیشتر تعداد لاینهای PCI e از 28 به 40 تا میرسونی . 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

نهایت تا یک ماه دیگه وارد بازار میشن و خوبیش به اینه که پردازنده‌هایamd گارانت دارن.
داداش سرعت اس اس دی خیلی خیلی بالاتر از هارد هست و برا درایو ویندوز شدیدا پیشنهاد میشه و سرعت سیستمتو بسیار بالا میبره. این روزا اس اس دی یه قطعه واجب برا سیستم شده.

قدرت و کارایی مادربرد و سی.پی که من گرفتم رو داره پس برای کارای سنگین؟

اس اس دی خیلی خوبه و خیلی هم گرون . 500 گیگش 700ت آب میخوره مشکل قیمتشه خیلی بالاس من یک ترا کم میارم

لینک به دیدگاه

داداش اس اس دی برا درایو ویندوز که ۲۵۶ جوابتو‌میده
داداش قدرت رایزن 1800x رو با ۶۹۰۰ مقایسه می‌کنن . ۶۸۰۰ که اصلا در حدش نیست. از لحاظ قدرت خیالت راحت باشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

7700 هم سی پی یو ضعیفی نیست . خودم دو تا سیستم X99 دارم . 6950 و 6850 .روی 6950 دوتا 1080 رو SLI بستم و روی 6850 هم دو تا 980ti رو SLI بستم . 

چون دوتا گرافیک بستم و کارم 4K رندرینگ هست بیشتر 2011 برداشتم . برای تعداد لاینهای بیشتر PCIe 3.0 . وگرنه شما نهایتا اگه با مثلا ادیوس کار میکنین که جز سنگین ترین برنامه های موزیک سازی هست و خودم هم دارم باهاش کار میکنم به راحتی آب خوردن 7700k از پسش برمیاد . چون بودجه تون محدوده گفتم

وگرنه یه سیستم خودم بالای 25 تومن فقط کیسش در اومده برام . و یکی دیگه حدود 13 تومن . 

یه توصیه اگه نظرت 2011 هست 6850 بردار . با 400 تومن بیشتر تعداد لاینهای PCI e از 28 به 40 تا میرسونی . 

بودجه رو میتونم بدم ولی نمیخوام زیاد خرج بشه چون چیزای دیگم میخوام بگیرم. سیستمت غولیه پس ?

نظر تو درباره مادربرد ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 X370  و پردازنده Ryzen 1800x که دوستمون گفت چیه؟ چون من دیدم خوشم اومد و فرق خاصی با مادربرد و سی.پی انتخابیم نداره

ویرایش شده توسط hajmehti
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

داداش اس اس دی برا درایو ویندوز که ۲۵۶ جوابتو‌میده
داداش قدرت رایزن 1800x رو با ۶۹۰۰ مقایسه می‌کنن . ۶۸۰۰ که اصلا در حدش نیست. از لحاظ قدرت خیالت راحت باشه

یه ssd برای درایو ویندوز بقیه رو hhd؟  اینترنال یا اکسترنال

حله پس 1800x

لینک به دیدگاه

یه ssd برای درایو ویندوز بقیه رو hhd؟  اینترنال یا اکسترنال
حله پس 1800x

بله

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hajmehti گفته است :

بودجه رو میتونم بدم ولی نمیخوام زیاد خرج بشه چون چیزای دیگم میخوام بگیرم. سیستمت غولیه پس ?

نظر تو درباره مادربرد ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 X370  و پردازنده Ryzen 1800x که دوستمون گفت چیه؟ چون من دیدم خوشم اومد و فرق خاصی با مادربرد و سی.پی انتخابیم نداره

,والا بنچمارکها تو شرایط خاص گرفته میشن . خیلی نمیشه بهشون اعتماد کرد .

باید دید تو کارای گرافیکی چجور جواب میدن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...