رفتن به مطلب

سوالاتی مفهومی و کمی لاجیکال اباوت خدمت سربازی داشتم!! :دی

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان، سلام بر درودتان! :دی

پساپیش سال جدیدتان، نوروزان! ^_^

- اطلاعات :

طبق تشخیص روانشناس پادگان: ما که گروه ب شدیم رفت!! :دی منو از تیمارستان دیگه باید بیاید جمع کنید!! xD

متولد مرداد 1372

معاف از رزم (به خاطر چشمهام)

برادرم، معاف بابام شد. (بابام از کار افتاده هستند)

آموزشی، پدافند هوایی اصفهان بودم تا 9 فروردین! از یکی از منشی های پادگان که پرسیدم، گفت چون تعهد ندادی که از معافیت کفالت استفاده نمیکنی و از این حرفا، میتونی معاف بشی و اینا.

بابام 11 ماه در منطقۀ عملیاتی جنگ، سرباز بوده اند. (خدمت سربازی)

شنیدم فردو، منطقۀ عملیاتیه و 2 ماه هم کسری داره.

تا قم هم فکر کنم 2-2/5 ساعت راه داشته باشم. کرایه اش هم فکر کنم هر بار رفت و برگشت، بشه 30-35ت.

رسته ام فکر کنم پیاده باشه.

درضمن، برادرم ازدواج کرده و رفته سر خونه و زندگی خودش. :)

مدرک تحصیلیم هم کاردانی نرم افزار میباشد :)

- سوالات :

1. پاسداری در فردو (قم) برای من که معاف از رزم هستم، چجوریه؟

2. چقدر کسری بهم تعلق میگیره؟

3. آیا میتوم معافیت کفالت بگیرم؟

4. این که روز برگ بشم یا هفته برگ بشم یا دو هفته برگ بشم و اینا، آیا دست خودمه؟ یعنی اختیارش با خودمه؟ یا این که باید برم درخواست کنم در این رابطه؟

سوالات جدید! :

1. این قانونی که به ازای یک ماه سابقۀ جبهۀ پدر، یک ماه از خدمت فرزند رو کم میکنند، تصویب شده؟ به متولدین چه سالهایی تعلق میگیره؟ چه موقعی میشه رفت دنبالش؟ تأیید شدنش چه مدت طول میکشه؟ کلا چجوریاست؟!؟

2. تأیید شدن کسری بسیج، چه مدت طول میکشه؟ و حداکثر چند ماه بهت تعلق میگیره؟

3. آیا معاف از رزم، قــانــونـــا نـــــباید پاسداری کنه؟ (کدام تبصره؟)

4. سال 95 را چگونه گذراندید؟! :D

دیگر اطلاعات و سوالات، در صورت لزوم اضافه میگردوندد! :دی

با تچکر و ارادت! :)

ویرایش شده توسط Rasoul.A
اضافه شدن اطلاعات و سوالات
لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست من.

عزیز میشه دقیقتر بگید.

شما اموزشی رو گذروندید؟

ارتش هستید؟ چه رسته ای؟ درجتون چیه؟
ساکن کجا هستید؟؟ با توجه به تایمی که گفتی تهران باید باشی درسته؟

به طور کلی شما معاف نمیشید هیچ وقت چون فقط ی فرزند میتونه معافیت کفالت بگیره.

کسری به ازای هر 3 ماه جبهه یه ماه کسری هست. ولی باید قبلش تایید بشه.

شما سوالات رو جواب بدید ایشالا که بتونم کمکتون کنم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز میشه دقیقتر بگید.

شما اموزشی رو گذروندید؟

موفق باشید.

سلام :)

آموزشی، پدافند هوایی اصفهان بودم تا 9 فروردین! یگان... یگان... پییییییییش!! ^_^

یگان، باید برم فردو برای پاسداری. رسته ام فکر کنم پیاده بشه!

درجه ام هم إن شاء الله گروهبان دو :)

حوالی کاشان :)

اینو من قبلا هم شنیده بودم و اگر درست یادم بیاد (حافظه مون مدتی است مفتضحانه میجلود گاهی!! :دی)، به اون منشی هم گفتم اینو، اما گفت چون تعهد ندادی، میتونی معاف بشی. درضمن، برادرم ازدواج کرده و رفته سر خونه و زندگی خودش. :)

ببخشید دیر جواب دادم.

سپاس، جناب! ^_^

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

آموزشی، پدافند هوایی اصفهان بودم تا 9 فروردین! یگان... یگان... پییییییییش!! ^_^

یگان، باید برم فردو برای پاسداری. رسته ام فکر کنم پیاده بشه!

درجه ام هم إن شاء الله گروهبان دو :)

حوالی کاشان :)

اینو من قبلا هم شنیده بودم و اگر درست یادم بیاد (حافظه مون مدتی است مفتضحانه میجلود گاهی!! :دی)، به اون منشی هم گفتم اینو، اما گفت چون تعهد ندادی، میتونی معاف بشی. درضمن، برادرم ازدواج کرده و رفته سر خونه و زندگی خودش. :)

ببخشید دیر جواب دادم.

سپاس، جناب! ^_^

به سلامتی دوست من.

والا من ارتش رو دقیق نمیدونم ولی طبق صحبتی که با دوستان داشتم تو ارتش شما ستوان دو هم باشی پست داری! افراد عادی یعنی زیر گروهبان یک هفته ای 4 نوبت و بالا تر هفته ای 2  بار پست دارن.

ببین اصلا نیازی به تعهد شما نیست. وقتی که کسی کفالت میگیره یعنی این شرایط هست و من استفاده میکنم. اصلا نفر بعدی مهم نیست. منشی یه سربازه مثل خود شما بنده هم منشی بودم اطلاعاتم اولش در حد خود شما بود.

به معافیت فکر نکن مگر اینکه مشکل دیگه ای داشته باشی چون تو هر خونواده فقط یه نفر میتونه کفالت بگیره. دیگه مهم نیست که چیکار میکنه فقط در صورت خدای نکرده فوت اون فرد هست که کس دیگه میتونه معافیت کفالت بگیره.

شبیه شرایط شما زیاد داشتیم.

ببین توی پادگان کار زیاده. یکی باید خدمات بشه یکی اشپزخونه یکی اماد یکی بهداری یکی پاسدار یکی لوحه نویس یکی منشی یکی سرباز ارشد خلاصه اینکه هر پادگانی توش کار زیاده. اینطوری نیست که 10 تا سرباز برن توی پادگان و 10تاشون رو بفرستن پاسداری حداکثر 6 تاشون میرن پاسداری اون افرادی که نمیرن با صحبت هایی که با فرمانده قرارگاه میکنن جاشون مشخص میشه.

مثلا تو یگان ویژه که من بودم یه کلمه گواهینامه واسه همه معجزه میکرد! کافی بود بفهمن گواهینامه داری حتی اگر پاسداری نیرو نداشت میدادنت جای دیگه.

البته شما باید شرایط خودتون و پادگان رو بسنجید. مثلا تو یگان ما دژبان و پاسداری به صورت 24 24 خدمت میکردن یه روز کلا پادگان بودن و یه روز کلا خونه. برای کسی که از کرج میومد این حالت خوب بود. ماها اداری بودیم و هر روز ظهر میومدیم خونه به اصطلاح روزبرگ بودیم. هرکدوم خوبی های خودش رو داره. مثلا شما روزبرگ باشی اختیارت دست فرماندته! میتونه 10 بفرستت بری میتونه 8 شب بفرسته! ولی شیفیتی باشه خیلی بعیده کسی اذیتت کنه چون میدونن خسته ای. یا مثلا ما تا یه کاری نمیکردیم طریع میگفتن امروز ممنوع خروجی! یعنی از حکم ابد بدتر بود! ولی بقیه این معضل رو نداشتن! ولی عوضش من کل تعطیلی و جمعه های خدمت رو خونه بودم! به راحتی واسه پنشنبه هام برنامه میریختم وی شیفتی توی عید هم شیفتی بود!

اما همه اینا بستگی به شرایط شما و یگان داره. اول باید ببینی که کدومش به دردت میخوره بعد مهمتر از اون اینه که بری ببینی اون پادگان اصلا اجازه خروج هر روز میده یا نه! خیلی جاها هستن که هر روز خروج نمیدن! یا مثلا شیفتی وایسی خروج فرداش رو میده یا نه! یگان ویژه قم افتاده بودم بچه های قم رو هم نگه میداشتن و هفته ای یه نصفه روز میفرستادن خونه!!!!!!! خب تو این شرایط هیچی مهم نیس.

شما ساکن کاشانی تا قم یه ساعت راهه! روزبرگ بودن باعث میشه بعد 6 ماه بالای 6 تومن هزینه کنی و خستگی بی نهایت زیادی همیشه همراهت باشه برو شرایط رو ببین دو روز مثلا پنشنبه و جمعه رو بتونی پشت هم بگیری بهتره. البته شرایط هرکس رو خودش بهتر میدونه. ولی من که نواب بودم و ستاد ته پیروزی مسیر کمتر از 20 دقیقه راه بود تو یه سال خدمت صاف شدم! هر روز نهایتا 1 خاب بودم که بتونم 5.30 پا شم! ماشین اون ساعت نیس! ورود 6.30 هست بشه 6.31 اون روز یه ساعت دیرتر خروج میکنی! شب باید زود بخابی که فرداش بتونی سرپا باشی البته اینا اولشه بعد از چند وقت اوضا بهتر میشه.

برای کسری اقدام کن. پدرت باید بره جایی که سرباز بوده مدرک خدمت بگیره بیاره ستاد جایی که اعزام شده تایید بگیره شما نامه بگیری بده اون ستاد و تایید بخوره. 11 ماه منطقه عملیاتی به شما 3 ماه کسری میده. ولی این کسری رو اخر خدمت رو کن چون بفهمن کسری داری اذیتت میکنن.

حالا شما یه ویژگی خوب داری اونم معاف از رزم بودنه. توی یگان که رفتی این نکته رو عین پتک بکوب تو سرشون. چون بدترین کار توی هر یگانی پاسداری هست، اسما پاسداری رسما همه کاره ای! جای خدمات جارو میزنی! جای اماد بار خالی میکنی! جای مهندسی چاله میکنی! کلا جای همه کار میکنی بعدشم سخت ترین کار که بالای برجک رفتنه رو هم باید انجام بدی. مزخرفترین کاره به نظرم.

ببین ی چیز یادت باشه. تو یگان نهایت بدی که میتونی داشته باشی اینه که اضاف بزنن که اونم با یه نامه به فرماندهی کل بخشش میگیری. ولی نمیکشنت. اگر کسی چ سرباز چ فرمانده بهت توهین کرد جلوی خودش پاشو برو حفاظت. بازرسی یه کادره مثل خود اونا و هیچ کاری نمیکنه اصلا بازرسی نرو ولی حفاظت کلا از بیرون یگان نظارت میشه و به شدت دوس داره که حال اینارو بگیره اینو یادت باشه. عقیدتی هم برای مواردی که کسی زیادی اذیتت کرد خوبه اونا هم فرماندهیشون با اینا فرق داره ولی در کل از این مردای زن نشون هیچ بخاری بلند نمیشه روشون حساب نکن.

رو این قضیه معافی پا فشاری کن و کار سخت نرو مثل خدمات و پاسداری و دژبانی طرف گفت امروز اسمتو میدم یه پست بده فردا جاتو عوض میکنم و ... قبول نکن اگر دیدی داره خیلی اصرار میکنه یه کاغذ بردار بنویس شما مسئولیت پست دادن من رو بر عهده بگیر امضا کن من میرم. اینا از مسئولیت به شدت میترسن بترسونشون تهدید نکن. با زبون بدحالی صحبت کن نه پروویی.

بعدم اینکه شما برو اونجا ببین چی میشه. شاید به خاطر درجه و معافیت خودشون جای خوب بت دادن ولی اگر دیدی خیلی بده و ... سریع یه ماشین بگیر 2 ساعت دیگه بیا اینور برو ستاد کل ارتش سمت افسریه هست برو نیرو انسانی داد بیداد کن و انتقالی بگیر به جایی که میدونه بهتره نه به هرجایی.

تو خدمت از هیچ چیز و هیچ کس نترس بترسی کلات پس معرکس.

امیدوارم خاطرات خوبی برات رقم بخوره.

بازم چیزی به ذهمن رسید بهتون میگم.

در خدمتتون هستم دوست من.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز میشه دقیقتر بگید.

شما اموزشی رو گذروندید؟

موفق باشید.

سلام

پدر من حدود 30 ماه سابقه جبهه داره (یعنی سربازی رو تو منطقه عملیاتی گذرونده) ، برای گرفتن تاییدیه و گرفتن کسری خدمت کجا باید مراجعه کنه؟ امکانش هست موشکافانه برای من توضیح بدی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rambo.2020 گفته است :

سلام

پدر من حدود 30 ماه سابقه جبهه داره (یعنی سربازی رو تو منطقه عملیاتی گذرونده) ، برای گرفتن تاییدیه و گرفتن کسری خدمت کجا باید مراجعه کنه؟ امکانش هست موشکافانه برای من توضیح بدی

سلام دوست من.

متولد چه سالی هستید؟
قبل از 70 یا 71 باشید و کل 30 ماه تایید بشه شما معاف از خدمت خاهید شد.

حالا.

طریقه گرفتنش اینجوریه که پدر شما میره اون پادگانی که خدمت کرده. اونجا پروندشو در میارن و مدت زمانی که اونجا بوده رو در میارن و بهشون میدن. همونجا یکی دو روز علاف میشن و تایید میگیرن اگر استان باشه همون استان تاییدیه میده بشون و شما به همراه پدر میرید اونجا و ایشون اسم شما رو میدن و اقدام میکنید برای معافیت. به همین سادگی با نهایتا 4 5 ماه علافی و رفت و امد.

ولی یادتون باشه 30 ماه خدمت جبهه باید کامل باشه البته یکی دو ماه کمتر رو بند پ عزیز میتونه حل کنه ولی جا داره شما 10 که نه 20 تومنم هزینه کنی برای معافی.

موفق باشی دوست من.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

به سلامتی دوست من.

والا من ارتش رو دقیق نمیدونم ولی طبق صحبتی که با دوستان داشتم تو ارتش شما ستوان دو هم باشی پست داری! افراد عادی یعنی زیر گروهبان یک هفته ای 4 نوبت و بالا تر هفته ای 2  بار پست دارن.

ببین اصلا نیازی به تعهد شما نیست. وقتی که کسی کفالت میگیره یعنی این شرایط هست و من استفاده میکنم. اصلا نفر بعدی مهم نیست. منشی یه سربازه مثل خود شما بنده هم منشی بودم اطلاعاتم اولش در حد خود شما بود.

به معافیت فکر نکن مگر اینکه مشکل دیگه ای داشته باشی چون تو هر خونواده فقط یه نفر میتونه کفالت بگیره. دیگه مهم نیست که چیکار میکنه فقط در صورت خدای نکرده فوت اون فرد هست که کس دیگه میتونه معافیت کفالت بگیره.

شبیه شرایط شما زیاد داشتیم.

ببین توی پادگان کار زیاده. یکی باید خدمات بشه یکی اشپزخونه یکی اماد یکی بهداری یکی پاسدار یکی لوحه نویس یکی منشی یکی سرباز ارشد خلاصه اینکه هر پادگانی توش کار زیاده. اینطوری نیست که 10 تا سرباز برن توی پادگان و 10تاشون رو بفرستن پاسداری حداکثر 6 تاشون میرن پاسداری اون افرادی که نمیرن با صحبت هایی که با فرمانده قرارگاه میکنن جاشون مشخص میشه.

مثلا تو یگان ویژه که من بودم یه کلمه گواهینامه واسه همه معجزه میکرد! کافی بود بفهمن گواهینامه داری حتی اگر پاسداری نیرو نداشت میدادنت جای دیگه.

البته شما باید شرایط خودتون و پادگان رو بسنجید. مثلا تو یگان ما دژبان و پاسداری به صورت 24 24 خدمت میکردن یه روز کلا پادگان بودن و یه روز کلا خونه. برای کسی که از کرج میومد این حالت خوب بود. ماها اداری بودیم و هر روز ظهر میومدیم خونه به اصطلاح روزبرگ بودیم. هرکدوم خوبی های خودش رو داره. مثلا شما روزبرگ باشی اختیارت دست فرماندته! میتونه 10 بفرستت بری میتونه 8 شب بفرسته! ولی شیفیتی باشه خیلی بعیده کسی اذیتت کنه چون میدونن خسته ای. یا مثلا ما تا یه کاری نمیکردیم طریع میگفتن امروز ممنوع خروجی! یعنی از حکم ابد بدتر بود! ولی بقیه این معضل رو نداشتن! ولی عوضش من کل تعطیلی و جمعه های خدمت رو خونه بودم! به راحتی واسه پنشنبه هام برنامه میریختم وی شیفتی توی عید هم شیفتی بود!

اما همه اینا بستگی به شرایط شما و یگان داره. اول باید ببینی که کدومش به دردت میخوره بعد مهمتر از اون اینه که بری ببینی اون پادگان اصلا اجازه خروج هر روز میده یا نه! خیلی جاها هستن که هر روز خروج نمیدن! یا مثلا شیفتی وایسی خروج فرداش رو میده یا نه! یگان ویژه قم افتاده بودم بچه های قم رو هم نگه میداشتن و هفته ای یه نصفه روز میفرستادن خونه!!!!!!! خب تو این شرایط هیچی مهم نیس.

شما ساکن کاشانی تا قم یه ساعت راهه! روزبرگ بودن باعث میشه بعد 6 ماه بالای 6 تومن هزینه کنی و خستگی بی نهایت زیادی همیشه همراهت باشه برو شرایط رو ببین دو روز مثلا پنشنبه و جمعه رو بتونی پشت هم بگیری بهتره. البته شرایط هرکس رو خودش بهتر میدونه. ولی من که نواب بودم و ستاد ته پیروزی مسیر کمتر از 20 دقیقه راه بود تو یه سال خدمت صاف شدم! هر روز نهایتا 1 خاب بودم که بتونم 5.30 پا شم! ماشین اون ساعت نیس! ورود 6.30 هست بشه 6.31 اون روز یه ساعت دیرتر خروج میکنی! شب باید زود بخابی که فرداش بتونی سرپا باشی البته اینا اولشه بعد از چند وقت اوضا بهتر میشه.

برای کسری اقدام کن. پدرت باید بره جایی که سرباز بوده مدرک خدمت بگیره بیاره ستاد جایی که اعزام شده تایید بگیره شما نامه بگیری بده اون ستاد و تایید بخوره. 11 ماه منطقه عملیاتی به شما 3 ماه کسری میده. ولی این کسری رو اخر خدمت رو کن چون بفهمن کسری داری اذیتت میکنن.

حالا شما یه ویژگی خوب داری اونم معاف از رزم بودنه. توی یگان که رفتی این نکته رو عین پتک بکوب تو سرشون. چون بدترین کار توی هر یگانی پاسداری هست، اسما پاسداری رسما همه کاره ای! جای خدمات جارو میزنی! جای اماد بار خالی میکنی! جای مهندسی چاله میکنی! کلا جای همه کار میکنی بعدشم سخت ترین کار که بالای برجک رفتنه رو هم باید انجام بدی. مزخرفترین کاره به نظرم.

ببین ی چیز یادت باشه. تو یگان نهایت بدی که میتونی داشته باشی اینه که اضاف بزنن که اونم با یه نامه به فرماندهی کل بخشش میگیری. ولی نمیکشنت. اگر کسی چ سرباز چ فرمانده بهت توهین کرد جلوی خودش پاشو برو حفاظت. بازرسی یه کادره مثل خود اونا و هیچ کاری نمیکنه اصلا بازرسی نرو ولی حفاظت کلا از بیرون یگان نظارت میشه و به شدت دوس داره که حال اینارو بگیره اینو یادت باشه. عقیدتی هم برای مواردی که کسی زیادی اذیتت کرد خوبه اونا هم فرماندهیشون با اینا فرق داره ولی در کل از این مردای زن نشون هیچ بخاری بلند نمیشه روشون حساب نکن.

رو این قضیه معافی پا فشاری کن و کار سخت نرو مثل خدمات و پاسداری و دژبانی طرف گفت امروز اسمتو میدم یه پست بده فردا جاتو عوض میکنم و ... قبول نکن اگر دیدی داره خیلی اصرار میکنه یه کاغذ بردار بنویس شما مسئولیت پست دادن من رو بر عهده بگیر امضا کن من میرم. اینا از مسئولیت به شدت میترسن بترسونشون تهدید نکن. با زبون بدحالی صحبت کن نه پروویی.

بعدم اینکه شما برو اونجا ببین چی میشه. شاید به خاطر درجه و معافیت خودشون جای خوب بت دادن ولی اگر دیدی خیلی بده و ... سریع یه ماشین بگیر 2 ساعت دیگه بیا اینور برو ستاد کل ارتش سمت افسریه هست برو نیرو انسانی داد بیداد کن و انتقالی بگیر به جایی که میدونه بهتره نه به هرجایی.

تو خدمت از هیچ چیز و هیچ کس نترس بترسی کلات پس معرکس.

امیدوارم خاطرات خوبی برات رقم بخوره.

بازم چیزی به ذهمن رسید بهتون میگم.

در خدمتتون هستم دوست من.

:)

هفته ای 4 نوبت یعنی چی؟ یعنی 4 روز؟ 4 ساعت؟ 4 تا 2 ساعتی؟ چجوریاست؟

شکر خدا، منم آموزشیم منشی بودم (البته نه همیشه) و بعد از آموزشی هم دستیار منشی. :) دستخطم هم خوبه. سلام میرسونه!! ^_^

مشکل دیگه، مثلا چی؟
(شماره چشام: 3 و 3 و خورده ای اینا - دکتر عمومی هم رفتم برای زانوهام، یه نامه برام نوشت که نرمی غضروف زانو دارم - کم خونی دارم - ضعف جسمانی دارم - کمر درد میگیرم - پاهام درد میگیرن - عمل فتق داشته ام در دوران کودکی - گوشامم یه کم سنگین شده اند مثه این که - حافظۀ کوتاه مدتم هم مدتی است (فکر کنم یک سال (شایدم بیشتر)) که درست و حسابی فعالیت نمیکنه - حواس پرتی هم دارم مثه این که! ؛ مثال: توی پادگان داشتم خط کشی میکردم یه سررسیدو و میگفتم به خودم که این صفحه رو نباید خط کشی کنم و اینا... اما بعد از 10-20 ثانیه دیدم خطشو کشیده ام! :دی و مثال دیگر این که: کلید کانکس منشی ها و کمدی در همان کانکس، پیش من بود. اینا رو نخ/کش کرده بودند و میانداختم مچ دستم. اما من نمیدونستم کلید اون کمد پیش منه. یعنی فکر میکردم پیش من نیست! اما دست خودمو نگاه کردم (حالا نمیدونم چرا) و دیدم که پیش خودمه!! - نمرۀ GHQ ام هم بالای 25 شد)

پس من میتونم برم صحبت کنم برای منشی شدن یا برای کارهای اداری؟

گواهینامه موتور به درد نمیخوره اونجاها؟! ^_^

شنیدم چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه رو میشه اومد خونه (هفته برگ). صحت داره یعنی؟!

دقیقا متوجه نمیشم... شیفتی یعنی چی؟ 24-24 یعنی شیفتی؟

منم یکی از منشی ها برام تعریف میکرد که اگر میافتاد گروه، باید سه ماه پر میکرد بعد میرفت مرخصی، در صورتی که از پادگان تا خونشون مثلا یه ربع راه بود!

فکر کنم 2 ماه آموزشی هم ایشون در منطقۀ عملیاتی بوده اند. اونم حساب میشه؟

«ولی این کسری رو اخر خدمت رو کن چون بفهمن کسری داری اذیتت میکنن.»
عجب!! xD

توپچی بودن بهتره یعنی؟

برای رفتن به حفاظت، نباید برگۀ ترددی چیزی داشته باشی؟

برای رفتن به ستاد کل ارتش، مرخصی ساعتی ای چیزی نباید داشته باشی؟

سپاس از راهنمائیهایتان :)

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

هفته ای 4 نوبت یعنی چی؟ یعنی 4 روز؟ 4 ساعت؟ 4 تا 2 ساعتی؟ چجوریاست؟

شکر خدا، منم آموزشیم منشی بودم (البته نه همیشه) و بعد از آموزشی هم دستیار منشی. :) دستخطم هم خوبه. سلام میرسونه!! ^_^

مشکل دیگه، مثلا چی؟
(شماره چشام: 3 و 3 و خورده ای اینا - دکتر عمومی هم رفتم برای زانوهام، یه نامه برام نوشت که نرمی غضروف زانو دارم - کم خونی دارم - ضعف جسمانی دارم - کمر درد میگیرم - پاهام درد میگیرن - عمل فتق داشته ام در دوران کودکی - گوشامم یه کم سنگین شده اند مثه این که - حافظۀ کوتاه مدتم هم مدتی است (فکر کنم یک سال (شایدم بیشتر)) که درست و حسابی فعالیت نمیکنه - حواس پرتی هم دارم مثه این که! ؛ مثال: توی پادگان داشتم خط کشی میکردم یه سررسیدو و میگفتم به خودم که این صفحه رو نباید خط کشی کنم و اینا... اما بعد از 10-20 ثانیه دیدم خطشو کشیده ام! :دی و مثال دیگر این که: کلید کانکس منشی ها و کمدی در همان کانکس، پیش من بود. اینا رو نخ/کش کرده بودند و میانداختم مچ دستم. اما من نمیدونستم کلید اون کمد پیش منه. یعنی فکر میکردم پیش من نیست! اما دست خودمو نگاه کردم (حالا نمیدونم چرا) و دیدم که پیش خودمه!! - نمرۀ GHQ ام هم بالای 25 شد)

پس من میتونم برم صحبت کنم برای منشی شدن یا برای کارهای اداری؟

گواهینامه موتور به درد نمیخوره اونجاها؟! ^_^

شنیدم چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه رو میشه اومد خونه (هفته برگ). صحت داره یعنی؟!

دقیقا متوجه نمیشم... شیفتی یعنی چی؟ 24-24 یعنی شیفتی؟

منم یکی از منشی ها برام تعریف میکرد که اگر میافتاد گروه، باید سه ماه پر میکرد بعد میرفت مرخصی، در صورتی که از پادگان تا خونشون مثلا یه ربع راه بود!

فکر کنم 2 ماه آموزشی هم ایشون در منطقۀ عملیاتی بوده اند. اونم حساب میشه؟

«ولی این کسری رو اخر خدمت رو کن چون بفهمن کسری داری اذیتت میکنن.»
عجب!! xD

توپچی بودن بهتره یعنی؟

برای رفتن به حفاظت، نباید برگۀ ترددی چیزی داشته باشی؟

برای رفتن به ستاد کل ارتش، مرخصی ساعتی ای چیزی نباید داشته باشی؟

سپاس از راهنمائیهایتان :)

ببین هفته چند روزه؟ با جمعه هفت روزه. پست یه روز در میونه یعنی یه هفته 3 روز یه هفته 4 روز. ولی اشخور باشی از اولش میکنن پاچت دو روز نگرت میدارن و 4 تا پست میدی! البته اینا برای حالتیه که پاسدار باشی.

طبق اصول شما باید یه روز کامل پست بدی پست هم به این صورت هست که 2 ساعت پست میدی و پست بعدی 4 ساعت بعدشه حالا این 4 ساعت رو یه جا کلا استراحت میدن مث اموزشی یه جا 2 ساعت اماده هست یعنی باید با اسلحه و کامل بشینی تو پاسدارخونه ولی نخابی! تو مخه واقعا! اکثرا هم یکی از پایه بالاها میاد بهت زور میگه که برو برام غذا بیار! برو تختمو تمیز کن! برو حیاطو جارو کن! یه جوریه که میفهمی داره میره پاچت و هیچ کاری هم نمیتونی بکنی اسمش هم هست آشخوری!

این مشکلاتی که نوشتی موندم چه جوری معافت نکردن! :D برادر یه چیز قوی بهتر از چند چیز ضعیفه. شما از بین اینا نرمی استخون و افت فشار رو بچسب هر چند وقت هم که اذیتت کردن خودتو بنداز زمین شیک و مجلسی خودشون دو زرده تخم میکنن. او بحث حافظه و ... اصلا براشون مهم نیست.

شما نمیتونی اختیاری درباره جایی که میفتی داشته باشی کل هنرت رو وقتی اول میبرنت پیش فرمانده پادگان که تقسیمت کنه باید به خرج بدی که جای بد نندازتت. وگرنه بیرون اومدنش لااقل تا یکی دو ماه سخته چون هرجا بری میگن پایت چیه؟! میگی 3 ماهم و میندازنت بیرون!!

گواهینامه موتور هم خیلی بعیده به کارت بیاد. مطرح نکن اصا.

بله خیلی جاها اینطوری هست که اخر هفته یه سری سربازها رو خروج میدن ولی حداکثر دو روز اخره نه سه روز.

شیفت یعنی یه روز یگان یه روز خونه. یعنی بیستچار بیستچار خدمت میکنه.

اینم قسمتی از خدمته دیگه.

نمیدونم باید بری بپرسی یعنی پدرت باید بره تو پروندش ببینه چی ثبت شده خداکنه حساب کنن چون اون موقع 4 ماه کسری میگیری.

من 5 ماه کسری داشتم به سربازها میگفتم ولی فرمانده ها 2 ماه اخر خدمتم فهمیدن! میدیدم رفتاری رو که با کسری دارها میکنن.

نمیدونم رسته و خدمت ارتش چه جوریه. ولی اسم توپچی بوی شیفت میده!

نه نیازی به هیچی نداره فقط تا میتونی پیششون مودب باش ادمای موجهی هستن.

برای خروج از یگانت اره باید مرخصی داشته باشی ولی واسه ورود به ستاد کل چیزی لازم نیست فقط باید اسم اون کسی که باهاش کار داری رو بگی و وارد شی. بعضی جاها البته گیر میدن که باید با لباس نظامی بیای. همراهت باشه ضرر نداره.

قربان شما دوست من انجام وظیفس.

در خدمتت هستم دوست من.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

ببین هفته چند روزه؟ با جمعه هفت روزه. پست یه روز در میونه یعنی یه هفته 3 روز یه هفته 4 روز. ولی اشخور باشی از اولش میکنن پاچت دو روز نگرت میدارن و 4 تا پست میدی! البته اینا برای حالتیه که پاسدار باشی.

-   خب اگه مثلا دو هفته برگ باشی چی؟ یعنی تقریبا 10-11 روز اونجا باشی و بعد بری خونه، اینجوری باز هم 4 تا پست میدی در هفته؟ سه روز دیگه اش رو چیکار میکنی؟

طبق اصول شما باید یه روز کامل پست بدی پست هم به این صورت هست که 2 ساعت پست میدی و پست بعدی 4 ساعت بعدشه حالا این 4 ساعت رو یه جا کلا استراحت میدن مث اموزشی یه جا 2 ساعت اماده هست یعنی باید با اسلحه و کامل بشینی تو پاسدارخونه ولی نخابی! تو مخه واقعا!

-   به معاف از رزم ها هم اسلحه میدن مگه؟

اکثرا هم یکی از پایه بالاها میاد بهت زور میگه که برو برام غذا بیار! برو تختمو تمیز کن! برو حیاطو جارو کن! یه جوریه که میفهمی داره میره پاچت و هیچ کاری هم نمیتونی بکنی اسمش هم هست آشخوری!

-   :دی

این مشکلاتی که نوشتی موندم چه جوری معافت نکردن! :D

-   xD

برادر یه چیز قوی بهتر از چند چیز ضعیفه. شما از بین اینا نرمی استخون و افت فشار رو بچسب هر چند وقت هم که اذیتت کردن خودتو بنداز زمین شیک و مجلسی خودشون دو زرده تخم میکنن. او بحث حافظه و ... اصلا براشون مهم نیست.

-   xD

یعنی همینجوری خودمو بندازم زمین؟! :دی

شما نمیتونی اختیاری درباره جایی که میفتی داشته باشی کل هنرت رو وقتی اول میبرنت پیش فرمانده پادگان که تقسیمت کنه باید به خرج بدی که جای بد نندازتت. وگرنه بیرون اومدنش لااقل تا یکی دو ماه سخته چون هرجا بری میگن پایت چیه؟! میگی 3 ماهم و میندازنت بیرون!!

-   یعنی توی یگان، ورودی های جدید رو میبرن پیش فرمانده؟ برای چی؟

گواهینامه موتور هم خیلی بعیده به کارت بیاد. مطرح نکن اصا.

-   توی دوران آموزشی، بعضی از کادریا با موتور میومدن قرارگاه!

بله خیلی جاها اینطوری هست که اخر هفته یه سری سربازها رو خروج میدن ولی حداکثر دو روز اخره نه سه روز.

-   دو روز، فکر نکنم جالب باشه برام. 4 هفته، 4 تا 30ت هم که در نظر بگیرم، میشه 120ت. کرایه اش زیاد در میاد و به نظرم نمیصرفه برام.

شیفت یعنی یه روز یگان یه روز خونه. یعنی بیستچار بیستچار خدمت میکنه.

-   برای یکی با شرایط من هم 24-24 میذارن؟

اینم قسمتی از خدمته دیگه.

نمیدونم باید بری بپرسی یعنی پدرت باید بره تو پروندش ببینه چی ثبت شده خداکنه حساب کنن چون اون موقع 4 ماه کسری میگیری.

من 5 ماه کسری داشتم به سربازها میگفتم ولی فرمانده ها 2 ماه اخر خدمتم فهمیدن! میدیدم رفتاری رو که با کسری دارها میکنن.

-   إن شاء الله که کسری بهم تعلق بگیره.

شما یعنی 2 ماه آخرتون رو با خاطره های ناخوشایند به اتمام رسوندید؟!

نمیدونم رسته و خدمت ارتش چه جوریه. ولی اسم توپچی بوی شیفت میده!

-   من یه چیزایی شنیدم که باید با گازوئیل هفته ای یه بار توپ رو بشوری و اینا. نمیدونم.

نه نیازی به هیچی نداره فقط تا میتونی پیششون مودب باش ادمای موجهی هستن.

-   خدا رو شکر.

برای خروج از یگانت اره باید مرخصی داشته باشی ولی واسه ورود به ستاد کل چیزی لازم نیست فقط باید اسم اون کسی که باهاش کار داری رو بگی و وارد شی. بعضی جاها البته گیر میدن که باید با لباس نظامی بیای. همراهت باشه ضرر نداره.

-   اگر رفتم نیروی انسانی اونجا، هر جائی که خودم بخوام منو منتقل میکنند؟!

البته خدا کنه نیازی به ستاد کل رفتن نباشه.

قربان شما دوست من انجام وظیفس.

در خدمتت هستم دوست من.

-   ممنون :)

لینک به دیدگاه

اینکه خروج شما چه جوری باشه و چه جوری هست رو نه من میدونم و نه شما تا زمانی که وارد یگان نشی هم نمیفهمی باید بری اونجا تا متوجه بشی.

زمانی که پست نباشی یعنی یه روز کامل بسته به قوانینی که فرمانده گذاشته یا میری خونه یا باید داخل یگان باشی هرکاری هم بخای میتونی انجام بدی بیکاری.

طبق قانون نباید به معاف از رزم اسلحه بدن ولی میدن ولی اگر شما پا فشاری کنی و اون کارایی که گفتم بکنی نمیدن بت بفهمن ادم ساده ای هستی حتما میدن.

نه اینکه همینجوری فیلم بازی کن دیگه. طرف بت گفت بالا چشت ابروه بزن زمین خودتو ضایع بازی در نیار طبیعی بنداز.

برای تقسیم شدن و مشخص شدن قسمتی که باید تو اونجا خدمت کنی باید بری پیش فرمانده و اون فرد تشخیص میده کجا خدمت کنی.

موتور بقیه به شما ربطی نداره. اصولا شما هرجا بری متناسب با جایی که رفتی یه سری وسایل تحویل شما میشه که در قبالش امضا میدی. مثلا ماشین بدن شما میری امضا میدی ، بهت متر بدن میری امضا میدی و وقتی امضا میدی یعنی مسئولیتش با منه ولی موتور رو حق ندارن به سرباز تحویل بدن.

همه چی بستگی به قوانین ، محل خدمت ، حال فرمانده و ... بستگی داره اصلا نمیشه گفت چی میشه.

ببین تو خدمت همه چی اولش سخته روز اولی که رفتی اموزشی رو با هفته اخر مقایسه کن. متوجه میشی اخرش خیلی راحت تره چرا؟! چون در اصطلاح پیچ و خمش دستت اومده و عادت کردی. یگان هم همینه وقتی تازه میری اذیت میکنن تو مخ میرن ولی وقتی یه مدت میگذره با کادرها اشنا میشی با سربازا رفیق میشی میفهمی چی به چیه چه جوری بپیچونی و... اخراش دیگه مهم نیست اصلا چیکار میکنی! اون اخراش خیلی کارا میتونی بکنی و تازه میفهمی چه راحت میشد یه سری کارها رو کرد که این قدر اعصابت خورد نشه! یا مثلا با یه سرباز اشنا میشی یه حال بت میده اصا پست نمیدی!! کلی منظورمه.

خیر نیروی انسانی بی دلیل کسی رو جا به جا نمیکنه. باید دلایل قانع کننده داشته باشی و اینکه بتونی متقاعدشون کنی که جابه جات کنن.

ایشالا.

خاهش میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام علیک

پیشنهاد برادرانه سمت معافیت پزشکی به هیچ وجه خرید ، دردسر های بعدش زیاده .

خدمت هم بر اساس تجربه خودم و صحبت فرمانده داخل اموزشی هر چه دورتر بهتر.

متولد ۶۹ بندرعباس ساکن هستم ، اموزشی سیرجان بودم نیرو دریایی ارتش ، خدمت جزیه خارک استان بوشهر بودم حدود ۲۴ تو راه بوده تا برسم ، تا بوشهر تا اتوبوس ، بعدش هم با شناور تا خارک.

با فوق دیپلم الکترونیک رفتم . خدمت ۲۱ بود جزیره حدود سه ماه کسری داشت شد ۱۸ ماه ، بنده غیبت برام رد شده بود سه ماه اضاف داشتم کلن شد ۱۹ ماه و بیست روز.

فوق دیپلم به بالا راحتین ، یک ماه اول پایه بوقی داره که اونم چیز خواستی نیست ، یک دورانی هست که راحت می گیره و تجربه خیلی بدرد بخوری هست .خیلی از هم شهری هام بعد از من اومدن سریع انتقالی گرفتن رفتن ، خدمت تو شهر خودت خیلی سخت هست و خیلی دیر می گذره و چپ و راست هم اضافه. خدمت می خورید ... کلن زیاد سخت نگیرید .

من هر ۹۰ روز حدود ۲۵ روز می یومدم مرخصی ، اولین بار ۲۸روز اومدم ، اونجا که ما بودیم جمعیت تغریبا کم بود ،غذا عالی نسبت به سه جای دیگه و جای خوابمون هم اتاق بود شش نفره و کارمونم تغریبا سبک بود، حالا رفتی اونجا ، من شش ماه فاوا بودم بعدش کلن تو دارایی بودم ، یگانت فاوا بشه با رشته یکی هست و کلی وسایل ...

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 17:56:12، Ali Subi گفته است :

اینکه خروج شما چه جوری باشه و چه جوری هست رو نه من میدونم و نه شما تا زمانی که وارد یگان نشی هم نمیفهمی باید بری اونجا تا متوجه بشی.

زمانی که پست نباشی یعنی یه روز کامل بسته به قوانینی که فرمانده گذاشته یا میری خونه یا باید داخل یگان باشی هرکاری هم بخای میتونی انجام بدی بیکاری.

طبق قانون نباید به معاف از رزم اسلحه بدن ولی میدن ولی اگر شما پا فشاری کنی و اون کارایی که گفتم بکنی نمیدن بت بفهمن ادم ساده ای هستی حتما میدن.

نه اینکه همینجوری فیلم بازی کن دیگه. طرف بت گفت بالا چشت ابروه بزن زمین خودتو ضایع بازی در نیار طبیعی بنداز.

برای تقسیم شدن و مشخص شدن قسمتی که باید تو اونجا خدمت کنی باید بری پیش فرمانده و اون فرد تشخیص میده کجا خدمت کنی.

موتور بقیه به شما ربطی نداره. اصولا شما هرجا بری متناسب با جایی که رفتی یه سری وسایل تحویل شما میشه که در قبالش امضا میدی. مثلا ماشین بدن شما میری امضا میدی ، بهت متر بدن میری امضا میدی و وقتی امضا میدی یعنی مسئولیتش با منه ولی موتور رو حق ندارن به سرباز تحویل بدن.

همه چی بستگی به قوانین ، محل خدمت ، حال فرمانده و ... بستگی داره اصلا نمیشه گفت چی میشه.

ببین تو خدمت همه چی اولش سخته روز اولی که رفتی اموزشی رو با هفته اخر مقایسه کن. متوجه میشی اخرش خیلی راحت تره چرا؟! چون در اصطلاح پیچ و خمش دستت اومده و عادت کردی. یگان هم همینه وقتی تازه میری اذیت میکنن تو مخ میرن ولی وقتی یه مدت میگذره با کادرها اشنا میشی با سربازا رفیق میشی میفهمی چی به چیه چه جوری بپیچونی و... اخراش دیگه مهم نیست اصلا چیکار میکنی! اون اخراش خیلی کارا میتونی بکنی و تازه میفهمی چه راحت میشد یه سری کارها رو کرد که این قدر اعصابت خورد نشه! یا مثلا با یه سرباز اشنا میشی یه حال بت میده اصا پست نمیدی!! کلی منظورمه.

خیر نیروی انسانی بی دلیل کسی رو جا به جا نمیکنه. باید دلایل قانع کننده داشته باشی و اینکه بتونی متقاعدشون کنی که جابه جات کنن.

ایشالا.

خاهش میکنم.

سلام

اون روز که بیکاری رو ازت آشخوری نمیکشن؟!

اگر به من اسلحه دادند و من هم چند تا شاهد داشتم، میتونم برم حفاظت بگم که من معاف از رزم هستم و اینا بهم اسلحه دادن؟!

چجوری تشخیص میده؟ ازت آزمون میگیرن؟

من این 3 هفتۀ آخرو خیلی راحت بودم شکر خدا :)

بهله بهله ^_^

سپاس :)

در در 1396/01/11, 18:32:09، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک

پیشنهاد برادرانه سمت معافیت پزشکی به هیچ وجه خرید ، دردسر های بعدش زیاده .

خدمت هم بر اساس تجربه خودم و صحبت فرمانده داخل اموزشی هر چه دورتر بهتر.

متولد ۶۹ بندرعباس ساکن هستم ، اموزشی سیرجان بودم نیرو دریایی ارتش ، خدمت جزیه خارک استان بوشهر بودم حدود ۲۴ تو راه بوده تا برسم ، تا بوشهر تا اتوبوس ، بعدش هم با شناور تا خارک.

با فوق دیپلم الکترونیک رفتم . خدمت ۲۱ بود جزیره حدود سه ماه کسری داشت شد ۱۸ ماه ، بنده غیبت برام رد شده بود سه ماه اضاف داشتم کلن شد ۱۹ ماه و بیست روز.

فوق دیپلم به بالا راحتین ، یک ماه اول پایه بوقی داره که اونم چیز خواستی نیست ، یک دورانی هست که راحت می گیره و تجربه خیلی بدرد بخوری هست .خیلی از هم شهری هام بعد از من اومدن سریع انتقالی گرفتن رفتن ، خدمت تو شهر خودت خیلی سخت هست و خیلی دیر می گذره و چپ و راست هم اضافه. خدمت می خورید ... کلن زیاد سخت نگیرید .

من هر ۹۰ روز حدود ۲۵ روز می یومدم مرخصی ، اولین بار ۲۸روز اومدم ، اونجا که ما بودیم جمعیت تغریبا کم بود ،غذا عالی نسبت به سه جای دیگه و جای خوابمون هم اتاق بود شش نفره و کارمونم تغریبا سبک بود، حالا رفتی اونجا ، من شش ماه فاوا بودم بعدش کلن تو دارایی بودم ، یگانت فاوا بشه با رشته یکی هست و کلی وسایل ...

علیک السلام

ما که فعلا معاف از رزم هستیم، دیگه تا بعدشو خدا میدونه.

ما توی اصفهان، حدودا 30-40 تا جنوبی داشتیم (اگر اشتباه نکنم) و اینا رو زیاد میبردن بهکاری!

24 ساعت راه، خسته کننده است. شما گروهبان 2 بودین دیگه، درسته؟

پایه بوقی، منظورتون حقوقشه؟

25 روز؟! 3 ماه؟!

با رشته یکی هست، منظورتون اینه که کاراش مربوط به کامپیوتر و ایناست؟ و سیستم های قدرتمند در اختیارت میگذارند؟! :دی

ممنون :)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام

اون روز که بیکاری رو ازت آشخوری نمیکشن؟!

اگر به من اسلحه دادند و من هم چند تا شاهد داشتم، میتونم برم حفاظت بگم که من معاف از رزم هستم و اینا بهم اسلحه دادن؟!

چجوری تشخیص میده؟ ازت آزمون میگیرن؟

من این 3 هفتۀ آخرو خیلی راحت بودم شکر خدا :)

بهله بهله ^_^

سپاس :)

علیک السلام

ما که فعلا معاف از رزم هستیم، دیگه تا بعدشو خدا میدونه.

ما توی اصفهان، حدودا 30-40 تا جنوبی داشتیم (اگر اشتباه نکنم) و اینا رو زیاد میبردن بهکاری!

24 ساعت راه، خسته کننده است. شما گروهبان 2 بودین دیگه، درسته؟

پایه بوقی، منظورتون حقوقشه؟

25 روز؟! 3 ماه؟!

با رشته یکی هست، منظورتون اینه که کاراش مربوط به کامپیوتر و ایناست؟ و سیستم های قدرتمند در اختیارت میگذارند؟! :دی

ممنون :)

سلام علیک.

درجه گروهبان یکم بودم .

فقط موقع رئیس. پاسدار بودن تو شیفت پاسدارخونه یه ژ۳ به نام بود ، اونم ادوا چک می کردم تحویل اسلحه خونه می دادم .

نزدیک سه ماه می موندم حدود بیست و پنج روز می رفتم مرخصی .

پایه باقی همه جا داره فرقی نمی کنه ، چیز خاصی نیست .

بله یک جایی مثل فاوا همه چی هست ، هر چی لازم داشتی می ری تو انبار درخدواست می دی امضا می کنی استفاده می کنی ، سرور هم هست ، دوربین ، یو پی اس ، تعمیرات همه چیز ، کلن سرتون شلوغه .

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر یک سوال داشتم،

اگر پدری 2 فرزند داشته باشه(هر دو پسر) ، و بازنشسته بشه ، دیگه اون دو فرزند معاف می شن ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

اگر پدری 2 فرزند داشته باشه(هر دو پسر) ، و بازنشسته بشه ، دیگه اون دو فرزند معاف می شن ؟

خیر.

سن بالای 65 سال یه پسر معاف میشه.

دومی باید خدمت بره.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

خیر.

سن بالای 65 سال یه پسر معاف میشه.

دومی باید خدمت بره.

آهه ، خدا رو شکر ، معاف شدیم رفت ،
امکان نداره که قانونش عوض بشه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

آهه ، خدا رو شکر ، معاف شدیم رفت ،
امکان نداره که قانونش عوض بشه؟

تو یه سالی که من سرباز بودم سن از 59 اومد تا 65. احتمالش هست بیشتر شده باشه. مراجعه کنید به نظام وظیفه شهرتون.

یه سری اضافات داشت مثل از کار افتادگی و ... که دقیق یادم نیست همش رو بپرسید ایشالا که معاف شید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک.

درجه گروهبان یکم بودم .

فقط موقع رئیس. پاسدار بودن تو شیفت پاسدارخونه یه ژ۳ به نام بود ، اونم ادوا چک می کردم تحویل اسلحه خونه می دادم .

نزدیک سه ماه می موندم حدود بیست و پنج روز می رفتم مرخصی .

پایه باقی همه جا داره فرقی نمی کنه ، چیز خاصی نیست .

بله یک جایی مثل فاوا همه چی هست ، هر چی لازم داشتی می ری تو انبار درخدواست می دی امضا می کنی استفاده می کنی ، سرور هم هست ، دوربین ، یو پی اس ، تعمیرات همه چیز ، کلن سرتون شلوغه .

سلام

با فوق دیپلم، گروهبان یک بودین؟

خدا کنه بهم اسلحه ندن که مسئولیتش زیاده. سنگینیش و اینا که دیگه به کنار.

3 ماه و 25 روز، خوبه؟ یا این که ماه برگ باشی بهتره؟

یعنی توی فاوا، اینترنت پرسرعت 4.5G رایگان هم موجود میباشد؟! :دی

ساعات کاری فاوا، صبح تا شبه؟ اداریه؟ چجوریه؟

ممنون

در 15 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام. خواهش میکنم :)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام

ممنون

گروهبان یک بودم

ناه برگ رو نمی دونم هر ارگانی فرق داره

اینترنت موجود بود ولی کلن ممنوع بود . منم استقاده نکردم اونجا

همون تایم اداری هست از 7 تا 2 

در 3 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام

ممنون

بعید می دونم معاف بشه از نظان وظیقه شهرتون سوال کنید

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

گروهبان یک بودم

ناه برگ رو نمی دونم هر ارگانی فرق داره

اینترنت موجود بود ولی کلن ممنوع بود . منم استقاده نکردم اونجا

همون تایم اداری هست از 7 تا 2 

بعید می دونم معاف بشه از نظان وظیقه شهرتون سوال کنید

سلام.

یعنی فوق دیپلم ها، گروهبان یک میشن؟ فکر میکردم گروهبان 2 میشه درجه ام!

از 2 به بعد چی؟ آشخوری؟!

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 16:48:17، Ali Subi گفته است :

برای کسری اقدام کن. پدرت باید بره جایی که سرباز بوده مدرک خدمت بگیره بیاره ستاد جایی که اعزام شده تایید بگیره شما نامه بگیری بده اون ستاد و تایید بخوره.

این که میگید من باید نامه بگیرم، نامۀ اشتغال به خدمت منظورتونه؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلامی دوباره خدمت دوستان LionComputerی! :)

طبق تشخیص روانشناس پادگان: ما که گروه ب شدیم رفت!! :دی منو از تیمارستان دیگه باید بیاید جمع کنید!! xD

حالا غرض از مزاحمت، چند دانه سوال! :

1. این قانونی که به ازای یک ماه سابقۀ جبهۀ پدر، یک ماه از خدمت فرزند رو کم میکنند، تصویب شده؟ به متولدین چه سالهایی تعلق میگیره؟ چه موقعی میشه رفت دنبالش؟ تأیید شدنش چه مدت طول میکشه؟ کلا چجوریاست؟!؟

سپاس، جناب ها! ^_^

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

با سلامی دوباره خدمت دوستان LionComputerی! :)

حالا غرض از مزاحمت، چند دانه سوال! :

سپاس، جناب ها! ^_^

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه.
اقا این قانون متقارن نبودن قد و وزن هنوز وجود داره؟؟.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...