رفتن به مطلب

سوالاتی مفهومی و کمی لاجیکال اباوت خدمت سربازی داشتم!! :دی

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من خودم متولد70 هستم خدمت نرفتم  به ماشین و موتور هم علاقه ای ندارم (گواهینامه ندارم) خارج از کشور هم نمیتونم فکرشو بکنم چون پولشو ندارم (البته کربلا خارج از کشور حساب میشه اما علاقه ای به رفتن ندارم)اما افتخارم اینه مشهدم حرم امام رضا میتونم برم-شغلم ازاده اما زیاد راضی نیستم ازش ازدواج هم فک نمیکنم بتونم از پسش بر بیام  (خرجا بالاست)مجرد بمونم بهتره همینجوری هر روز میرم سرکار بعضی وقتا هم میشینم پای کامپیوتر فعلا اینجوری سر میکنم که بمیرم(اما هنوزم از اینکه خدمت نرفتم پشیمون نیستم)9_9

لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/01/16, 02:25:57، Ali Subi گفته است :

خیر.

سن بالای 65 سال یه پسر معاف میشه.

دومی باید خدمت بره.

فکر کنم چند سالی هست شده 70 سال

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

با سلامی دوباره خدمت دوستان LionComputerی! :)

طبق تشخیص روانشناس پادگان: ما که گروه ب شدیم رفت!! :دی منو از تیمارستان دیگه باید بیاید جمع کنید!! xD

حالا غرض از مزاحمت، چند دانه سوال! :

1. این قانونی که به ازای یک ماه سابقۀ جبهۀ پدر، یک ماه از خدمت فرزند رو کم میکنند، تصویب شده؟ به متولدین چه سالهایی تعلق میگیره؟ چه موقعی میشه رفت دنبالش؟ تأیید شدنش چه مدت طول میکشه؟ کلا چجوریاست؟!؟

2. تأیید شدن کسری بسیج، چه مدت طول میکشه؟ و حداکثر چند ماه بهت تعلق میگیره؟

3. آیا معاف از رزم، قــانــونـــا نـــــباید پاسداری کنه؟ (کدام تبصره؟)

سپاس، جناب ها! ^_^

...

در 5 ساعت قبل، AliReza-Lion گفته است :

سلام خدمت همه.
اقا این قانون متقارن نبودن قد و وزن هنوز وجود داره؟؟.

سلام. یعنی چجوری باشه، متقارن محسوب میشه؟ مثلا من که 167 تام و حدودا 55تا، نامتقارنم؟

در 2 ساعت قبل، vahidc4 گفته است :

داداش بهت تسلیت می گم من اونجا بودم.....

:دی

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. یعنی چجوری باشه، متقارن محسوب میشه؟ مثلا من که 167 تام و حدودا 55تا، نامتقارنم؟

نه بابا تو خیلی هم متقارنی.

یه چیزی در حد قد 180وزن50
البته دقیق نمیدونم

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/07, 16:07:31، Rasoul.A گفته است :

طبق تشخیص روانشناس پادگان: ما که گروه ب شدیم رفت!! :دی منو از تیمارستان دیگه باید بیاید جمع کنید!! xD

1. این قانونی که به ازای یک ماه سابقۀ جبهۀ پدر، یک ماه از خدمت فرزند رو کم میکنند، تصویب شده؟ به متولدین چه سالهایی تعلق میگیره؟ چه موقعی میشه رفت دنبالش؟ تأیید شدنش چه مدت طول میکشه؟ کلا چجوریاست؟!؟

سپاس، جناب ها! ^_^

...

در در 1396/02/08, 12:37:28، AliReza-Lion گفته است :

البته دقیق نمیدونم

سلام. الحمد للّه (:

لینک به دیدگاه

سپاس، جناب ها! ^_^

سلام دوست من.

کجا افتادید الان؟ چیکار میکنید؟

1. خیر یه ماه نیست به ازای هر 3 ماه جبهه پدر یک ماه به شما کسری میدن زیر 6 ماه هم تعلق نمیگیره یعنی حداقل باید 6 ماه جبهه داشته باشن. اون بحث یه ماه جبهه یه ماه کسری هم یه چی مثل یارانه ماهی 500 تومنه. بشین تا بدن.

2. تایید کسری بسیج به سرعت عمل اون جایی که اقدام میکنی داره ولی حداکثر 3 ماه طول میکشه. حداکثر 6 ماه بهتون کسری بسیج تعلق میگیره بیشتر نمیشه ولی کمتر میشه که مقدارشو اون جایی که بودی مشخص میکنه.

3. بله معاف از رزم نباید پست بده. اگر میخای محکم کاری شه یه معرفی به بهداری یا بیمارستان منطقه میگیری میری اونجا توضیح میدی و بهت یه نامه میدن که ایشون مثلا 6 ماه پست نده یا مثلا با اسلحه پست نده. این قانونیشه.

قربانت.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

کجا افتادید الان؟ چیکار میکنید؟

1. خیر یه ماه نیست به ازای هر 3 ماه جبهه پدر یک ماه به شما کسری میدن زیر 6 ماه هم تعلق نمیگیره یعنی حداقل باید 6 ماه جبهه داشته باشن. اون بحث یه ماه جبهه یه ماه کسری هم یه چی مثل یارانه ماهی 500 تومنه. بشین تا بدن.

2. تایید کسری بسیج به سرعت عمل اون جایی که اقدام میکنی داره ولی حداکثر 3 ماه طول میکشه. حداکثر 6 ماه بهتون کسری بسیج تعلق میگیره بیشتر نمیشه ولی کمتر میشه که مقدارشو اون جایی که بودی مشخص میکنه.

3. بله معاف از رزم نباید پست بده. اگر میخای محکم کاری شه یه معرفی به بهداری یا بیمارستان منطقه میگیری میری اونجا توضیح میدی و بهت یه نامه میدن که ایشون مثلا 6 ماه پست نده یا مثلا با اسلحه پست نده. این قانونیشه.

قربانت.

سلام

کارگزینی، سربازش رفت پایان دوره، نیرو میخواستند. منم که نیرومند!!! :دی

من هم معاف از رزم هستم که پاس 24ی ندارم، هم کامپیوتر خونده ام. ما رو جذب نمودندی! ^_^ خدا رو شکر (:

در وبسایت فارس نیوز اصفهان نوشته :

« در تبصره 2 ماده 33 این قانون، صدر بند 3 ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی اصلاح و یک تبصره به آن ملحق شده است؛ در این اصلاحیه که در صورت تائید فرماندهی کل قوا اجرایی خواهد شد، مدت زمان آزادگی از 24 ماه آزادگی به 12 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی به 10 درصد جانبازی و 30 ماه سابقه حضور در جبهه به 12 ماه سابقه حضور در جبهه برای معافیت فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان کاهش پیدا کرده است.  »

هرچند که روانشناس هم برام تجویز کرده عدم پاسداری با اسلحه رو به مدت 2 ماه!! :دی  

خدا رو شکر فرماندۀ درست و حسابی ای داریم اونجا (:

خدا خیرش بده (:

از نو! :دی

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام

کارگزینی، سربازش رفت پایان دوره، نیرو میخواستند. منم که نیرومند!!! :دی

من هم معاف از رزم هستم که پاس 24ی ندارم، هم کامپیوتر خونده ام. ما رو جذب نمودندی! ^_^ خدا رو شکر (:

در وبسایت فارس نیوز اصفهان نوشته :

« در تبصره 2 ماده 33 این قانون، صدر بند 3 ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی اصلاح و یک تبصره به آن ملحق شده است؛ در این اصلاحیه که در صورت تائید فرماندهی کل قوا اجرایی خواهد شد، مدت زمان آزادگی از 24 ماه آزادگی به 12 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی به 10 درصد جانبازی و 30 ماه سابقه حضور در جبهه به 12 ماه سابقه حضور در جبهه برای معافیت فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان کاهش پیدا کرده است.  »

هرچند که روانشناس هم برام تجویز کرده عدم پاسداری با اسلحه رو به مدت 2 ماه!! :دی  

خدا رو شکر فرماندۀ درست و حسابی ای داریم اونجا (:

خدا خیرش بده (:

از نو! :دی

خیلی خوبه. خداروشکر.

ایشالا تا تهش همینجوری خوش بگذره.

این قانون زمان خدمت من اومد تایید نشد من هفده ماه جبهه پدرم رو داشتم. تایید نمیشه چون سرباز کمه، خیلی امیدوار نباش.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلامی دوباره خدمت دوستان LionComputerی! (:

مدتی است از رسانه ها به دور بوده ام!! :دی

چی شد این قانون؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

با سلامی دوباره خدمت دوستان LionComputerی! (:

مدتی است از رسانه ها به دور بوده ام!! :دی

چی شد این قانون؟

http://www.e-estekhdam.com/اذن-رهبری-شرط-اجرای-قانون-کسر-خدمت-سربا/

لینک به دیدگاه

2. تأیید شدن کسری بسیج، چه مدت طول میکشه؟ و حداکثر چند ماه بهت تعلق میگیره؟

من چن روز پیش از بسیج دانشگاه پرسیدم گف هر یه سال فعالی بسیج = یه ماه کسری

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، sEc-ShoT گفته است :

2. تأیید شدن کسری بسیج، چه مدت طول میکشه؟ و حداکثر چند ماه بهت تعلق میگیره؟

من چن روز پیش از بسیج دانشگاه پرسیدم گف هر یه سال فعالی بسیج = یه ماه کسری

2.بستگی به سرعت جایی که ازش اقدام میکنید بین 1 هفته تا 3 ماه طول میکشه. حداکثر 6ماه کسری هست.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان.

یه سری سوال داشتم که نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم و همینجا میپرسم. البته با اجازه استارتر عزیز. اول شرایط رو میگم و خلاصه ای از وضعیت و بعد سوال ها.

-28 سال
-24 ماه سابقه جبهه و ایثارگری پدر
-فوق لیسانس فناوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی با معدل بالای 15(شرط امریه هست معمولا)
-صافی کف پا
-کم توانی پدر با سن 57 سال

خرداد سال گذشته بود که خبر از معافیت فرزندان ایثار گر با 12 ماه حضور در جبهه دادن که پس از تصویب در مجلس با مخالفت شورای نگهبان طرح ظاهرا منتفی به نظر می رسید.

از جایی که لزوم بر رسیدگی به خانواده های شاهد، جانباز و ایثار گر در قالب برنامه ششم توسعه از جانب رهبری اعلام شده بود طرح مذکور پاییز سال گذشته با اصلاحاتی در مجلس به تصویب رسید و در روز 28 بهمن 1395 به تایید شورای نگهبان رسید. از جایی که طرح پنج ساله ششم توسعه باید از سال 1396 تا 1400 اجرایی بشه طبیعتا قانون مذکور باید از امسال به جریان میافتاد که متاسفانه تا کنون به دلیل اختلافات نظام وظیفه با قانون های مذکور هنوز ابلاغ نشده.

از جایی که قانون بالا شامل حال بنده می شد بنده با اینکه همه مدارک و مراحل جهت اعزام به خدمت رو پس از فارغ التحصیلی انجام داده بودم دست نگه داشتم تا بلکه بتونم از این شرط معافی استفاده کنم.

ازطرفی سال گذشته یکی از اساتید معظم آمریکا تشریف داشتن و نمرات رو تا اوایل شهریور اعلام نکردن که موجب شد فارغ التحصیلی بنده تا اوایل شهریور به تعویق بیافته و در نامه ی فراغت از تحصیل که از آموزش گرفتم نیز فارغ التحصیلی بنده از 1395/6/6 خورده و با توجه به زمان یک ساله برای شرکت در آزمون دکتری بنده تا 1396/6/6 معافیت تحصیلی دارم و بعد از اون اگر دفترچه پست نکرده باشم وارد دوران غیبت میشم.

حالا با توجه به در نظر داشتن شرایط بالا از محضر استاید در این زمینه چند تا سوال دارم:

- اینکه سرباز معلم و امریه باید 24 ماه کامل خدمت بکنه چقدر صحت داره؟ چون من چند جا فراخوان ها رو چک کردم و یکجا هم پرسیدم همه بالاتفاغ گفتند که باید 24 ماه در خدمت ارگان مذکور باشی(از شروطش هست) و از کسری خدمت هم نمی توان استفاده کرد. اینجا از دو منظر متضرر میشم. هم 21 ماه میشه 24 ماه و هم حدود 7 ماه کسری خدمت که به واسطه 24 ماه ایثارگری پدرم در قانون قبل دارم رو هم نمیتونم استفاده کنم.

-سوال بعد در زمینه گرفتن معاف از رزم. 
رفتم پزشکی وظیفه گفت برای معافیت کامل، کف پا باید مچ پاهات هم دفورم شده باشه(منظورش این بود باید فلج باشی تا معافت کنن:D) ولی معاف از رزم میتونی بگیری.
حالا به نظرتون معاف از رزم بگیرم؟ نگیرم؟ برای استخدام در آینده مشکلی ایجاد می کنه یا خیر؟ در کارت پایان خدمت چیزی درج میشه یا خیر؟  و دیگه اینکه برای معاف از رزم قبل از اعزام اقدام کنم و یا در حین آموزشی و یا خدمت؟

-سوال آخر
با توجه به شرایط پدرم که متاسفانه تقریبا نیم از کار افتاده هستن با توجه به تیرویید شدید (وزن زیر50 کیلوگرم) و درمانهای متوالی که داشتن و شکستن مهره  کمر که تمام مدارکش هم وجود داره میتونم اقدام به گرفتن کفالت بکنم یا خیر؟

پیشاپیش از همه دوستانی که به بنده پاسخ میدن کمال تشکر و قدردانی رو دارم.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام 

24 ماه بله درسته یکی از دوستانم در بانکی متعلق به سپاه  امریه گرفته ولی نکته جالب اینکه کسری ها شو گفتن محاسبه میکنن !

بنده چون توی نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی خدمت کردم بر اساس این ارگان میگم معاف از رزم  فرقی نمیکنه و اتفاقا به همین خاطر معاف از رزم اونقدر از بنده خداها کار میکشیدن که اگه سالم میبودن اینقدر اذیت نمیشدن بر فرض مثال ، معاف از رزم اسلحه نمیدادن عوضش میگفتن بفرمایید کارهای نظافت  و شستشو رو انجام بدین :3_grin:

ولی بصورت کلی اگه میخواین امریه بگیرین و بصورت معمولی خدمت نکنید  فکر کنم معاف از رزم و ... فرقی بحالتون نمیکنه و اصلا سمتش نرید 

تقریبا 99 درصد هم دوره ی های بنده توی دوره ی آموزشی برای معاف از رزم اقدام کردن برای اینکه از دوره ی آموزش و سختیش در برن  ((البته من دوره ی آموزشی دژبان بودم و کلا در رفتم O.o))   : دی

سوال اخر رو اطلاع ندارم.

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود دوستان.

یه سری سوال داشتم که نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم و همینجا میپرسم. البته با اجازه استارتر عزیز. اول شرایط رو میگم و خلاصه ای از وضعیت و بعد سوال ها.

-28 سال
-فوق لیسانس فناوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی با معدل بالای 15(شرط امریه هست معمولا)
-صافی کف پا

خرداد سال گذشته بود که خبر از معافیت فرزندان ایثار گر با 12 ماه حضور در جبهه دادن که پس از تصویب در مجلس با مخالفت شورای نگهبان طرح ظاهرا منتفی به نظر می رسید.

از جایی که لزوم بر رسیدگی به خانواده های شاهد، جانباز و ایثار گر در قالب برنامه ششم توسعه از جانب رهبری اعلام شده بود طرح مذکور پاییز سال گذشته با اصلاحاتی در مجلس به تصویب رسید و در روز 28 بهمن 1395 به تایید شورای نگهبان رسید. از جایی که طرح پنج ساله ششم توسعه باید از سال 1396 تا 1400 اجرایی بشه طبیعتا قانون مذکور باید از امسال به جریان میافتاد که متاسفانه تا کنون به دلیل اختلافات نظام وظیفه با قانون های مذکور هنوز ابلاغ نشده.

از جایی که قانون بالا شامل حال بنده می شد بنده با اینکه همه مدارک و مراحل جهت اعزام به خدمت رو پس از فارغ التحصیلی انجام داده بودم دست نگه داشتم تا بلکه بتونم از این شرط معافی استفاده کنم.

ازطرفی سال گذشته یکی از اساتید معظم آمریکا تشریف داشتن و نمرات رو تا اوایل شهریور اعلام نکردن که موجب شد فارغ التحصیلی بنده تا اوایل شهریور به تعویق بیافته و در نامه ی فراغت از تحصیل که از آموزش گرفتم نیز فارغ التحصیلی بنده از 1395/6/6 خورده و با توجه به زمان یک ساله برای شرکت در آزمون دکتری بنده تا 1396/6/6 معافیت تحصیلی دارم و بعد از اون اگر دفترچه پست نکرده باشم وارد دوران غیبت میشم.

حالا با توجه به در نظر داشتن شرایط بالا از محضر استاید در این زمینه چند تا سوال دارم:

- اینکه سرباز معلم و امریه باید 24 ماه کامل خدمت بکنه چقدر صحت داره؟ چون من چند جا فراخوان ها رو چک کردم و یکجا هم پرسیدم همه بالاتفاغ گفتند که باید 24 ماه در خدمت ارگان مذکور باشی(از شروطش هست) و از کسری خدمت هم نمی توان استفاده کرد. اینجا از دو منظر متضرر میشم. هم 21 ماه میشه 24 ماه و هم حدود 7 ماه کسری خدمت که به واسطه 24 ماه ایثارگری پدرم در قانون قبل دارم رو هم نمیتونم استفاده کنم.

رفتم پزشکی وظیفه گفت برای معافیت کامل، کف پا باید مچ پاهات هم دفورم شده باشه(منظورش این بود باید فلج باشی تا معافت کنن:D) ولی معاف از رزم میتونی بگیری.
حالا به نظرتون معاف از رزم بگیرم؟ نگیرم؟ برای استخدام در آینده مشکلی ایجاد می کنه یا خیر؟ در کارت پایان خدمت چیزی درج میشه یا خیر؟  و دیگه اینکه برای معاف از رزم قبل از اعزام اقدام کنم و یا در حین آموزشی و یا خدمت؟

-سوال آخر
با توجه به شرایط پدرم که متاسفانه تقریبا نیم از کار افتاده هستن با توجه به تیرویید شدید (وزن زیر50 کیلوگرم) و درمانهای متوالی که داشتن و شکستن مهره  کمر که تمام مدارکش هم وجود داره میتونم اقدام به گرفتن کفالت بکنم یا خیر؟

منم لیسانس دارم منتظرم قانون 1=1 تصویب بشه.فقط تا اسفند مهلت دارم که خدا بهم رحم کنه:D

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود دوستان.

-28 سال
-صافی کف پا

-سوال آخر

سلام معین جان خوبی

هرماه خدمت پدر در منطقه عملیاتی 10 روز از خدمت سربازی کم میکنه یعنی شما 240 روز یا 8 ماه از خدمتت کم میکنه اگه تو منطقه عملیاتی مثله استان کردستان خدمت کنی کلا 6 ماه خدمت میکنی با 2 ماه آموزشی

فقط نباید غیبت داشته باشی و به امریه هم کسری خدمت تعلق نمیگیره

رهبر همه اضافه های مربوط به غیبت رو تا تاریخ 22 بهمن امسال یخشیده

خوبی معاف از رزم اینه که پست نمیدی البته شما چون ارشد هستین پست ندارین پس معاف از رزم نگیرین بهتره

من خودم الان 17 ماه خدمتم خیلی ازدوستام کسری خدمت خدمت پدر در منطقه عملیاتی گرفتن و کلی از خدمتشونو معاف شدن مثله شما

معافیت کفالت پدرو یکی از فرزندان ذکور میتونه برعهده بگیره فقط باید دنباله کاراش بری

یه چیزیو بگم من الان در سنندج خدمت میکنم صبح ساعت 8 صبح میرم تا ساعت 2 بعدازظهر روزهای تعطیل هم تعطیل هستم و 18 ماه هم خدمت دارم

ولی همکلاسیم امریه گرفته و از ساعت 7 صبح میره تا 7 عصر و 24 ماه خدمت داره

حالا دیگه خودت میدونی

من جایه شما بودم این 8 ماه رو میرفتم خدمت تو منطقه عملیاتی چون مرخصی هم زیاد میدن

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/08, 12:37:28، JDM گفته است :

البته دقیق نمیدونم

پس من نا متقارنمممم xDxDxDxDxD

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

-سوال آخر

سلام.

1. بله امریه به هر صورت 24 ماه بی کسری خدمت هست. اینجوری هم نیست که بری و کسری رو قبول نکنن اگر کسری رو بگی یا بفهمن اصلا امریه نمیدن بهت.

2. حتما برای معاف از رزم اقدام کن. من هم تو اموزشی منشی بودم هم تو یگانم ارشد قرارگاه بودم. تنها گروهی که میتونستن از زیر دستم در برن همین معاف از رزم ها بودن.

اینم بگم که شما در ظاهر برای صافی پا اقدام کردی و معاف از رزم گرفتی ولی در اصل تمام اجزای بدنت مریضن. هیچ کس چک نمیکنه که کجات مشکل داره همین که معاف از رزمی میتونی بگی قلبتم میگیره و اون موقس که ... میخاد ازت کار بکشه. روی کارت پایان خدمت هیچی درج نمیشه. حتما قبل اعزام به اموزشی اقدام کن حتما. همین که پست نداری اندازه خریدن یه لامبورگینی برات ارزش داره. هیچ کس بعدش نمیفهمه که شما معاف از رزم بودی. اون معاف از خدمته که درج میشه با دلیل.

3.وضعیت پدر شما به هیچ وجه برای این نظام مهم نیس و شما مهمید. هیچ حسابی روی ایشون نکن چون اصلا گوش نمیدن به حرفت.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود مجدد دوستان

تاریخ اعزام بنده 1 دی مشخص شده.

معاف از رزم هم گرفتم.

یه سوالی که الان برام پیش اومده دو هفته پیش رفتم کد سخا رو دریافت کردم تا خودم بتونم ببینم که کجا افتادم ولی فعلا خبری نشده. تنها چیزی که مشخص شده اینکه در تاریخ 8 آذر یه تغییر وضعیت داشتم تو سیستم و اینکه بنده رو سرباز امریه کردن. تو قست امریه و جذب زده ---(سازمان: ستاد کل، وضعیت: تنظیم شده، نوع: جذبی)--- 

با توجه به اینکه بنده میخوام از کسری ایثارگری استفاده کنم هیچ درخواستی برای سازمانی جهت جذب امریه ندادم ولی الان متوجه شدم که خودشون بنده رو امریه کردن.

حالا با توجه به این شرایط و امریه جذبی که خودشون تنظیم کردن من 24 ماه خدمت میشم یا نه امریه فقط به صورت درخواستی 24 ماه خدمت داره؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام. نصیحتی کنم شما را! ^_^ : با مدرک دکتری بیاید سربازی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. نصیحتی کنم شما را! ^_^ : با مدرک دکتری بیاید سربازی.

درود

میخواستم شرکت کنم ولی  پشیمون شدم.

به هر حال پس فردا عازمیم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

میخواستم شرکت کنم ولی  پشیمون شدم.

به هر حال پس فردا عازمیم.

به سلامتی، در مورد امریه فکر می کنم باید کامل خدمت کرد، البته باید جویا بشی.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، NaeemSameti گفته است :

به سلامتی.

سلامت باشید.

دوستان همگی حلال کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HeX گفته است :

سلامت باشید.

دوستان همگی حلال کنید.

شما نمرت بیسته آقا معین، کلی استفاده کردیم و می کنیم از دانش شما بزرگوار

چشم رو هم بزاری تمومه، تازه امریه هم اگر باشی اینقدر راحتی که حتما تو لیون می بینیمت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...