رفتن به مطلب

افزایش رم گرافیک داخلی

OMiD.1080p
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

بنده مین Giga Z170 X Gaming 3 دارم

همراه با 16 گیگ رم Trident Z

و سیپیو i3 6100

...

تو سایت گیگا رو دیدم در مورد مین خودم... زده بود تا 1GB رم اختصاصی میتونه بده سیستم

منم توی بایوس رفتم ... و روی 1024 ست کردم

ولی الان توی ویندوز انگار 128 بیشتر اختصاص نداده و باقیش رو شیر کرده

Capture.PNG.6ecf7662423e76bea4f87e95afca536d.PNG

من تازگی گرافیک خودم رو فروختم و چه مدتی قراره بی گرافیک نیز بمونم و مجبورم از همین گرافیک پردازنده استفاده کنم

منتها اگر همون یک گیگ اختصاصی رو داشته باشم خیلی بهتره واسم تا 128

مشکل کجاست دوستان ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر شما الان نزدیک ۸ گیگ گرافیک در دسترس داری . ۱۲۸ مگ که مجزا یعنی اختصاصی واسه خود گرافیک سی پی یو هست که اون رو نمیتونی زیاد کنی نزدیک ۷ گیگو خورده ای هم که شیر کرده . لذا درسته دیگه مشکل چیه ؟

Galaxy s7 Edge Tapatalk 206 TU5 T5

لینک به دیدگاه

خب فکرکنم قضیه شیر کردن تا 7 گیگ یک چیز دیگست

به نظرم باید تا یک گیگ اختصاصی بشه باقیش شر

یعنی اون 128 باید بشه 1 گیگ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، OMiD.1080p گفته است :

خب فکرکنم قضیه شیر کردن تا 7 گیگ یک چیز دیگست

به نظرم باید تا یک گیگ اختصاصی بشه باقیش شر

یعنی اون 128 باید بشه 1 گیگ

سلام امید جان

در مورد اون 128 ای هم که داره نشون میده نگران نباشید چون باگ هست... و در بیشتر بوردهای اینتل(از تمام برند ها)پیش میاد (در ویندوز 7 البته بیشتر هست نسبت به دیگر ویندوز ها)، برای اونهایی که میزانش از 128 شروع میشه همون 128 رو نشون میده بطور پیشفرض و برای اونهایی که که دیفالتشون 32 هست 32 رو نشون میده به جای اینکه مثلا اون 1024 رو نشون بده

اگه از بایوس درست ست کردید میتونید مطمئن باشید که 1024 هست.. میتونید روی my computer هم کلیک راست کنید و properties رو بزنید ، در وسط صفحه میزان رم سیستم شما رو نوشته و یک میزانی هم جلوش تحت عنوان usable نوشته ، اگه میزان این usable حدود 1024 تا کمتر از حجم کل رم سیستمتون باشه یعنی اعمال شده

این هم بیانه خود اینتل هست در مورد اینکه اشتباه خونده میشه اون مقدار حافظه(یه راه حل هم گفته که برای بعضی ها کار میکنه.. که البته برای اینه که وقتی این باگ برات پیش اومده ، نرم افزار ها و بازی ها هم نیان گیر بدن که رمت فقط 28 مگابایته...) :

•   Dedicated Memory Reporting

The graphics driver now reports some amount of fictitious “dedicated” graphics memory to the operating system (128MB by default) to work around applications issues in a number of games. These games incorrectly look for some amount of “dedicated” graphics memory because they weren’t coded with the unified memory architecture for processor graphics.

The amount reported can be modified or disabled if desired by changing the following registry value:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\GMM, create a REG_DWORD value named “DedicatedSegmentSize”. The value is interpreted as number of MB to report (0-512MB). A value of 0 disables reporting the dummy memory segment. If the registry key/value is not found, the driver will report the default 128MB.

منبع :

https://communities.intel.com/thread/75690

مثلا اینجا هم یه نده خدایی عددش روی 32 میمونه براش :

https://communities.intel.com/thread/55054

یا این یکی :

https://communities.intel.com/thread/85267

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوست عزیز dedicated در معنای لغوی به مفهوم اختصاصی و مجزاست یعنی یک چیز ثابت هست حالا این موضوعی رو که دوستمون هم اشاره کردند رو من دقیق راجع بهش تحقیق نکردم و پیش نیومده برام ولی احتمال قوی ایشون درست اشاره کردند . لذا شما این موضوع رو آگاه باشید که حتی اگر مورد اختصاص حافظه هم به درستی انجام شده باشه قطعا تو قسمت dedicated نشون نخواهد داد و همون حافظه پیشفرضی رو که سیستم شناسایی کرده اونجا خواهید دید و تا اونجا هم که بنده اطلاع دارم الان بیشتر از ۱۰۲۴ برای شما شیر شده و این هم به علت حافظه کافی رم موجود روی سیستم هست . امیدوارم راهنمایی درستی کرده باشم و بدردتون خورده باشه . احتمالا اون موضوع مد نظر شما این هست که مادربردتون میتونه از این حدود هفت گیگ تا یک گیگش رو استفاده کنه برای حافظه پردازنده گرافیکی سی پی یو فلذا اینکه ایا این مقدار رو اختصاص داده یا خیر رو تو این پنجره که اسکرین شاتش رو گذاشتین اصلا منطقی هم نیست که نشون بده و بهتره برای بررسی این موضوع از نرم افزارهای دیگه استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام امید جان

در مورد اون 128 ای هم که داره نشون میده نگران نباشید چون باگ هست... و در بیشتر بوردهای اینتل(از تمام برند ها)پیش میاد (در ویندوز 7 البته بیشتر هست نسبت به دیگر ویندوز ها)، برای اونهایی که میزانش از 128 شروع میشه همون 128 رو نشون میده بطور پیشفرض و برای اونهایی که که دیفالتشون 32 هست 32 رو نشون میده به جای اینکه مثلا اون 1024 رو نشون بده

اگه از بایوس درست ست کردید میتونید مطمئن باشید که 1024 هست.. میتونید روی my computer هم کلیک راست کنید و properties رو بزنید ، در وسط صفحه میزان رم سیستم شما رو نوشته و یک میزانی هم جلوش تحت عنوان usable نوشته ، اگه میزان این usable حدود 1024 تا کمتر از حجم کل رم سیستمتون باشه یعنی اعمال شده

این هم بیانه خود اینتل هست در مورد اینکه اشتباه خونده میشه اون مقدار حافظه(یه راه حل هم گفته که برای بعضی ها کار میکنه.. که البته برای اینه که وقتی این باگ برات پیش اومده ، نرم افزار ها و بازی ها هم نیان گیر بدن که رمت فقط 28 مگابایته...) :

•   Dedicated Memory Reporting

The graphics driver now reports some amount of fictitious “dedicated” graphics memory to the operating system (128MB by default) to work around applications issues in a number of games. These games incorrectly look for some amount of “dedicated” graphics memory because they weren’t coded with the unified memory architecture for processor graphics.

The amount reported can be modified or disabled if desired by changing the following registry value:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\GMM, create a REG_DWORD value named “DedicatedSegmentSize”. The value is interpreted as number of MB to report (0-512MB). A value of 0 disables reporting the dummy memory segment. If the registry key/value is not found, the driver will report the default 128MB.

منبع :

https://communities.intel.com/thread/75690

مثلا اینجا هم یه نده خدایی عددش روی 32 میمونه براش :

https://communities.intel.com/thread/55054

یا این یکی :

https://communities.intel.com/thread/85267

متشکرم مهندس 

کاملا متوجه شدم 

images.png.a2f9a9db6a626cc889064c1a14180978.png

در 23 دقیقه قبل، 2russell گفته است :

دوست عزیز dedicated در معنای لغوی به مفهوم اختصاصی و مجزاست یعنی یک چیز ثابت هست حالا این موضوعی رو که دوستمون هم اشاره کردند رو من دقیق راجع بهش تحقیق نکردم و پیش نیومده برام ولی احتمال قوی ایشون درست اشاره کردند . لذا شما این موضوع رو آگاه باشید که حتی اگر مورد اختصاص حافظه هم به درستی انجام شده باشه قطعا تو قسمت dedicated نشون نخواهد داد و همون حافظه پیشفرضی رو که سیستم شناسایی کرده اونجا خواهید دید و تا اونجا هم که بنده اطلاع دارم الان بیشتر از ۱۰۲۴ برای شما شیر شده و این هم به علت حافظه کافی رم موجود روی سیستم هست . امیدوارم راهنمایی درستی کرده باشم و بدردتون خورده باشه . احتمالا اون موضوع مد نظر شما این هست که مادربردتون میتونه از این حدود هفت گیگ تا یک گیگش رو استفاده کنه برای حافظه پردازنده گرافیکی سی پی یو فلذا اینکه ایا این مقدار رو اختصاص داده یا خیر رو تو این پنجره که اسکرین شاتش رو گذاشتین اصلا منطقی هم نیست که نشون بده و بهتره برای بررسی این موضوع از نرم افزارهای دیگه استفاده کنید .

از شما نیز متشکرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...