رفتن به مطلب

تفاوت دو رم 1333 و 1600

Recommended Posts

سلام كسي مي دونه دو رم با باس هاي 1333 و 1600 چقدر تفاوت سرعت دارند؟

تفاوت خیلی ناچیزی در فرکانس کاری دارند در حدود 267 مگاهرتز.اون چیزی که بیشتر باعث تفاوت کاراییشون میشه تایمینگشون هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

سرعت که بر حسب مگاهرتز نشان داده میشه و تفاوت این دو رم 1333-1600=267mhz است امااگر منظورتون پهنای باند مموری(Memory bandwidth)است این فاکتوریعنی پهنای باند کلی رم ها باتوجه به تایمینگ رم و نوع کنترلر 64bit or 128,192bit) وهمچنین برنامه مورد بنچ متفاوت هست با این حال از لحاظ تئوری ماکسیموم پهنای باند این دو مموری (به صورت تک کاناله) صورت زیر می باشدبرای مقایسه عملکرد این دو مموری میتوانید به بنچمارک ها مراجعه کنید .

1333mhz=8(bits per clock)x1333=10600mb/s

1600mhz=8x1600=12800mb/s

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من شنيدم 1333 توي كپي كردن سريع تره ولي براي گيم فكر كنم 1600 بهتر باشه!

لینک به دیدگاه

من شنيدم 1333 توي كپي كردن سريع تره ولي براي گيم فكر كنم 1600 بهتر باشه!

شایعه ای بیش نیست باور نکنید :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه دقیقتر توضیح بدین!

لینک به دیدگاه

تاثیر این 2 رم تو بازیها بسیار کمه و تو برنامه ها هم تقریبا اصلا تفاوتی ندارند. شما تو گیم ماکسیمم ممکنه 1-2 فریم اضافی با 1600بگیری. فقط تو Rendering هست که فرکانس رم تاثیر بسزایی داره و تو بنچمارک و اورکلاکینگ نیز تاثیر فرکانس بالاتر هست میشه ! برای کارهای روزمره و گیمها عملا فرقی ندارند !!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان سلام

من کیت رم کورسیر با فرکانس 1600 خریدم اما چرا سیستم اونها رو 1333 تشخیص میده دوستان راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

باید برید تو بایوس و دستی تنظیم کنید رو 1600 ! فرکانس رم و تایمگینگها رو باید دستی تنظیم کنید. تو مادربردهای AMD همیشه فرکانس دیفالت 1333 هست و باید دستی ببرید رو 1600 !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید برید تو بایوس و دستی تنظیم کنید رو 1600 ! فرکانس رم و تایمگینگها رو باید دستی تنظیم کنید. تو مادربردهای AMD همیشه فرکانس دیفالت 1333 هست و باید دستی ببرید رو 1600 !

میشه لطفا توضیح بدید چطور اینکاررو انجام بدم

من داخل بایوس قسمت ادوانس نمی دونم چی چند گزینه داشت گزینه 1.4 داشت تنظیم میشد رویه 1600 ولی موقعی که داخل ویندوز هستم با اجرای بازی اون صفحه ابی میاد و سیستم هنگ میکنه

مادر برد MSI-890FX-GD70 هست و رمها هم کورسیر 1600 هست

لینک به دیدگاه

میشه لطفا توضیح بدید چطور اینکاررو انجام بدم

من داخل بایوس قسمت ادوانس نمی دونم چی چند گزینه داشت گزینه 1.4 داشت تنظیم میشد رویه 1600 ولی موقعی که داخل ویندوز هستم با اجرای بازی اون صفحه ابی میاد و سیستم هنگ میکنه

مادر برد MSI-890FX-GD70 هست و رمها هم کورسیر 1600 هست

فکر کنم باید ولتاژ رمتونو برای پایداری افزایش بدید البته تا جایی که رمهاتون ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم باید ولتاژ رمتونو برای پایداری افزایش بدید البته تا جایی که رمهاتون ساپورت میکنه

این رم که توسط کارخانه فرکانسش به 1600 رسیده ولتازش هم حتما بالا رفته مگه اینطور نیست من که نمیخوام اور کنم رمهارو فقط میخوام با همون فرکانسی که روی رم نوشته کار کنه

لینک به دیدگاه

این رم که توسط کارخانه فرکانسش به 1600 رسیده ولتازش هم حتما بالا رفته مگه اینطور نیست من که نمیخوام اور کنم رمهارو فقط میخوام با همون فرکانسی که روی رم نوشته کار کنه

باید ببینید که روی رماتون ولتاژی که باهاش کار میکنه چندهست.شاید ولتاژ دیفالت بایوس مادربردتون از ولتاژ رماتون کمتر باشه. بعضی رما با ولتاژ بالاتر کار میکنن. این کارو انجام بدید ببینید نتیجه داره یا نه. فقط از حد ساپورتش بهش بیشتر ولتاژ ندید.

cpu تون چی هست؟

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید ببینید که روی رماتون ولتاژی که باهاش کار میکنه چندهست.شاید ولتاژ دیفالت بایوس مادربردتون از ولتاژ رماتون کمتر باشه. بعضی رما با ولتاژ بالاتر کار میکنن. این کارو انجام بدید ببینید نتیجه داره یا نه. فقط از حد ساپورتش بهش بیشتر ولتاژ ندید.

cpu تون چی هست؟

955

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظرم یه تاپیک جدا بزنید چون دارید از بحث خارج میشید!

لینک به دیدگاه

بله یه تاپیکه جدا باز کنید بهتره. اون کارم انجام بدید نتیجشو بگید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...