رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، arvin zokaei گفته است :

آقا سیستمو ول کن رو دی وی دی چه طوری با کیفیت بالا بزنم که رو دستگاهای خونگی پخش بشه یعنی هیچ کس نمیدونه؟!؟!؟!!؟

ببین دوست عزیز

شما اگه بتونی کیفیت نهایی فیلم ها رو پیدا کنی و اونارو تبدیل به دی وی دی کنی کیفیت نهایی خیلی فرق میکنه

فیلمهایی که سایتها میزارن برای دانلود حدود 1گیگ هستن که حدود 1تا 2 ساعت هستن و بیت ریتشون حدود 1 مگ هست

درسته وقتی فیلم رو پخش میکنید کیفیتش خوبه ولی موقع تبدیل کیفیتش پایین میاد چون بیت ریتش کمه

اگه بتونید کیفیت بلوری فیلم ها رو پیدا کنید بهتره ،( مثلا برای هر ساعت حدود 10گیگ هست )

لینک به دیدگاه

• ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/03/27, 23:32:32، arvin zokaei گفته است :

کسی نبود؟؟

سلام عزیز..شما نرم افزاری که گفتم رو دانلود و نصب کنید

روی علامت + کلیک کنید و ویدئو مورد نظرتون رو انتخاب کنید

به قسمت menu option برید و در بخش output  تنظیمات رو مثل عکس ها تنظیم کنید

1.thumb.jpg.0e8dc1f55cca94f64c415fffeaef4cf5.jpg

2.thumb.jpg.7110743c8d3e793e04c1ceb680f6c92f.jpg

3.thumb.jpg.ab0fe65f1fbefcdfcd8dd583f34015d3.jpg

4.thumb.jpg.bb67a8cf21aada578296b0eeb90d8baf.jpg

اگر بخواید یدونه فیلم رو روی dvd تبدیل کنید در عکس زیر روی حالت sp و اگر قراه 2 یا 3 فیلم رو روی یدونه dvd رایت کنید حالت lp رو انتخاب کنید

5.thumb.jpg.51a795614945bdde6eda2002f8ace42c.jpg

یه نکته ای رو بگم..بنده خدمتتون لینک اون نرم افزار رو دادم اما شما زحمت تستش رو هم به خودتون ندادید چون اگر تستش میکردید مطمعنا جواب میگرفتید...کار کردن با این نرم افزار مثل اب خوردنه و کیفیت تبدیل عالی داره..در ضمن این نرم افزار خودش هم منو میسازه و هم بعد تبدیل رایت میکنه و خیلی راحت و عالیه

بنده راهنمایی ها رو کردم و باقیش با خودتونه..موفق باشید

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

دوستانی که  با برنامه‌ی ایدیوس کار تدوین می‌کنند می‌تونند با دانلود و اجرای پروژه ی تاپیک زیر سرعت رایانه‌شون رو بسنجند:

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دوستانی که  با برنامه‌ی ایدیوس کار تدوین می‌کنند می‌تونند با دانلود و اجرای پروژه ی تاپیک زیر سرعت رایانه‌شون رو بسنجند:

درود و تشکر جناب بهمنیان

امیدوارم در اینده بیشتر تجربیات خودتون رو در زمینه تدوین و ادیت باهامون به اشتراک بزارید

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/30, 08:09:04، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام عزیز..شما نرم افزاری که گفتم رو دانلود و نصب کنید

روی علامت + کلیک کنید و ویدئو مورد نظرتون رو انتخاب کنید

به قسمت menu option برید و در بخش output  تنظیمات رو مثل عکس ها تنظیم کنید

1.thumb.jpg.0e8dc1f55cca94f64c415fffeaef4cf5.jpg

2.thumb.jpg.7110743c8d3e793e04c1ceb680f6c92f.jpg

3.thumb.jpg.ab0fe65f1fbefcdfcd8dd583f34015d3.jpg

4.thumb.jpg.bb67a8cf21aada578296b0eeb90d8baf.jpg

اگر بخواید یدونه فیلم رو روی dvd تبدیل کنید در عکس زیر روی حالت sp و اگر قراه 2 یا 3 فیلم رو روی یدونه dvd رایت کنید حالت lp رو انتخاب کنید

5.thumb.jpg.51a795614945bdde6eda2002f8ace42c.jpg

یه نکته ای رو بگم..بنده خدمتتون لینک اون نرم افزار رو دادم اما شما زحمت تستش رو هم به خودتون ندادید چون اگر تستش میکردید مطمعنا جواب میگرفتید...کار کردن با این نرم افزار مثل اب خوردنه و کیفیت تبدیل عالی داره..در ضمن این نرم افزار خودش هم منو میسازه و هم بعد تبدیل رایت میکنه و خیلی راحت و عالیه

بنده راهنمایی ها رو کردم و باقیش با خودتونه..موفق باشید

خیلی ممنون خیلی لطف کردید...

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/30, 08:50:27، حمیدرضا الماسی گفته است :

درود و تشکر جناب بهمنیان

امیدوارم در اینده بیشتر تجربیات خودتون رو در زمینه تدوین و ادیت باهامون به اشتراک بزارید

سلام عذر میخولم 2 تا سوال دارم...
من الان یه فیلمم زبان اصلی دارم که صوت دوبله رو چسبوندم بهش یا اصلا دوبله بوده وقتی فیلم رو پلی میکنی به صورت پیشفرض فیلم با صوت انگلیسی بخش میشه که باید عوض کنی بزاری روی انگلیسی  حالا میخوام بدونم چه طور همه ی فیلمای 2زبانه رو زبان فارسی رو بزارم روی پیشفرض ؟  
سوال دوم هم اینه که دیدین مثلا یه فیلم دوبله میگیرین اون جاهایی که فارسی نیست و میره رو صوت انگلیسی فقط همون لحظه ها زیرنویس فارسی میاد نه همیشه! من چه طوری این کارو بکنم؟
با تشکر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، arvin zokaei گفته است :

کسی بلد نبود؟

سلام عزیز...بنده تست میکنم تا فردا خبرشو بهتون میدم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، arvin zokaei گفته است :

کسی بلد نبود؟

در رابطه با مورد اولتون میتونید از نرم افزار MKVToolNix GUI استفاده کنید

نرم افزار رو باز کنید و فیلم رو از قسمت add source file بهش اضافه کنید

5956b10f2c289_.thumb.jpg.3c7d34a1593d29448ff8ee3811d02ca1.jpg

مثل عکس در قسمت چپ تصویر روی صوت دوبله که با per یعنی پرشین مشخص شده کلیک کنید و مثل سمت راست تصویر که علامت گذاشتم گزینه های default track و forced track رو روی yes بزارید و در اخر روی گزینه start multiplexing در پایین عکس کلیک کنید..به این صورت صوت فارسی به عنوان صوت اول و اصلی انتخاب میشه

با اینکار فایلتون تبدیل نمیشه و فقط یک نمونه جدید از فیلمتون ساخته میشه که در اون تنظیماتتون اعمال شده

در رابطه با مورد دومتون اگه میشه یخورده بیشتر توضیح بدید - ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/05, 14:11:39، arvin zokaei گفته است :

سلام عذر میخولم 2 تا سوال دارم...
من الان یه فیلمم زبان اصلی دارم که صوت دوبله رو چسبوندم بهش یا اصلا دوبله بوده وقتی فیلم رو پلی میکنی به صورت پیشفرض فیلم با صوت انگلیسی بخش میشه که باید عوض کنی بزاری روی انگلیسی  حالا میخوام بدونم چه طور همه ی فیلمای 2زبانه رو زبان فارسی رو بزارم روی پیشفرض ؟  
سوال دوم هم اینه که دیدین مثلا یه فیلم دوبله میگیرین اون جاهایی که فارسی نیست و میره رو صوت انگلیسی فقط همون لحظه ها زیرنویس فارسی میاد نه همیشه! من چه طوری این کارو بکنم؟
با تشکر

در مرد   میره رو صوت انگلیسی  درسته احتمالا اونجا یه حرف رکیک یا غیزقابل ترجمه می زنن به خاطراونه 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mohamadnoore گفته است :

می شه کسی بگه این سایت از چه فرمت ویدیویی استفاده می کنه http://kurd-download.com

سلام

اگر منظورتون فرمت پخش فیلم هاست که مثل همه از فرمت mkv استفاده میکنه

سوالتون کمی عجیبه o.O یا شاید من بد متوجه شدم

الان اکثر فرمت های مالتی مدیا تصویری mkv و mp4 هستن

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود دوستان

بنده چندین سریال دارم که به خاطر کیفیت بالا تو سیستم اداره خوب پخش نمیشه(اسلوموشن) از پلیر pot استفاده میکنم .

البته تو خانه خوبه سیستم سر کار زیر خاکیه تنظیماتی هست کیفیت فایل رو از طریق پلیر کم کنم

هر راحی به غیر از کانورت ؟

البته من زیاد سرچ نکردم واسه همین اینجا پرسیدم .

ممنون پیشاپیش.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام  

درود خدا بر جویندگان علم.

نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate رو که در همین تاپیک وزین به باقی دوستان معرفی کرده بودید رو  دانلود نصب و اجرا و مامور به کار مقدس کانورت کردیم.

مشکلم اینه که از همه هسته های پردازنده  استفاده نمیکردو نه همچنین از همه رشته ها یش.بنابراین زمان بیشتری صرف و تلف شد.

بفکر ناقص حقیر رسید که   priorityپروسه اصلی  کانورت رو درر تسک منیجر بالا ببرم  (vc.exe)و اونو از  normal به high تغییر دادم و اندکی بهتر شد(سریعتر شد).

از ََنرم افزار Adobe Media Encoder خیری ندیده ام ولی فردا تستش میکنم انشاالله.شاید اون برای تعداد هسته های بیشتر بهینه و بهتر بود.شایدم نبود!

پردازنده xeon w3670  شش هسته و دوازده رشته. رم .12Gb ddr3 ویدیو مورد نظر هم یه فایل 4kدانلودی از یوتیوب بود که به HD قصد تنزل رو داشتم.

جناب الماسی یه فتوایی بدین.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Elderado گفته است :

سلام  

درود خدا بر جویندگان علم.

نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate رو که در همین تاپیک وزین به باقی دوستان معرفی کرده بودید رو  دانلود نصب و اجرا و مامور به کار مقدس کانورت کردیم.

مشکلم اینه که از همه هسته های پردازنده  استفاده نمیکردو نه همچنین از همه رشته ها یش.بنابراین زمان بیشتری صرف و تلف شد.

بفکر ناقص حقیر رسید که   priorityپروسه اصلی  کانورت رو درر تسک منیجر بالا ببرم  (vc.exe)و اونو از  normal به high تغییر دادم و اندکی بهتر شد(سریعتر شد).

از ََنرم افزار Adobe Media Encoder خیری ندیده ام ولی فردا تستش میکنم انشاالله.شاید اون برای تعداد هسته های بیشتر بهینه و بهتر بود.شایدم نبود!

پردازنده xeon w3670  شش هسته و دوازده رشته. رم .12Gb ddr3 ویدیو مورد نظر هم یه فایل 4kدانلودی از یوتیوب بود که به HD قصد تنزل رو داشتم.

جناب الماسی یه فتوایی بدین.

شما نرم افزارهای  زیادی هستن که بهینه مولتی کور هستن مثلا هندبریک خیلی هم فوی هست و کیفیت فیلم رو کاهش نمیده ضمنا رایگان هم هست یه نرم افزار زاری هم هست cyberlink media expres اونهم از تمام هسته ها استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

من یه مدته سیستم رایزن 1800x بستم ولی با کانورت به کدک x.265 مشکل دارم. مشکلم اینه که تمام 16 هسته فول لود نمیشن و همین باعث میشه مدت کانورت طولانی تر بشه.

اما با کدک x.264 یا همون H264 اصلا همچین مشکلی ندارم و تمام هسته ها فول  لود میشن زمان کانورت هم حدودا 7 برابر سریعتر میشه میخاستم بدونم آیا کدک x.265 با 16 هسته مشکل داره ؟ و توانایی کار کشیدن از همه ی هسته هارو نداره ؟ چون کدک جدیدی هستش و هنوز زیاد باب نشده یا اینه سیستم من با تنظیماتی که اعمال کردم مشکلی دارن ؟

کانورت به x.265  (به مدت زمان باقی مانده و سرعت فریم و همینطور میزان لود هسته ها که با قرمز مشخص کردم توجه کنید)

cpu.jpeg

حالا کانورت همان ویدیو با همان تنظیمات به H264 (x.264)

cpu_x264.jpeg

دوستان تمام کار من با فرمت x.265 هستش به نظرتون راهی هست که از تمام قدرت هسته ها استفاده بشه ؟ چون واقعا کارم لنگ شده .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان مشکلی که بنده دارم اینه که من کارت 1060 داشتم باهاش زمانی که ویدئو هامو در نرم  افزار edius به فرمت h.264 تبدیل میکردم برای یه فیلم 1 ساعته حدود 1.40 دقیقه کانورتش طول میکشیداما از زمانی که کارت 1060 رو فروختم و دارم از گرافیک سی پی یو 4790k خودم استفاده میکنم زمان لازم برای تبدیل یه فیلم یکساعته شده 20 دقیقه میخواستم بدونم کسی میدونه دلیلش چیه که کارتی با اون قدرت زمان تبدیل کردنش اینقدر طولانی بوده و با گرافیک معمولیه سی پی یو تبدیلام زمانش اینقدر کم شده؟

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است :

سلام دوستان مشکلی که بنده دارم اینه که من کارت 1060 داشتم باهاش زمانی که ویدئو هامو در نرم  افزار edius به فرمت h.264 تبدیل میکردم برای یه فیلم 1 ساعته حدود 1.40 دقیقه کانورتش طول میکشیداما از زمانی که کارت 1060 رو فروختم و دارم از گرافیک سی پی یو 4790k خودم استفاده میکنم زمان لازم برای تبدیل یه فیلم یکساعته شده 20 دقیقه میخواستم بدونم کسی میدونه دلیلش چیه که کارتی با اون قدرت زمان تبدیل کردنش اینقدر طولانی بوده و با گرافیک معمولیه سی پی یو تبدیلام زمانش اینقدر کم شده؟

درود

پردازنده های اینتل با گرافیک مجتمع قابلیتی دارند به نام کوییک سینک که در انکودینگ ویدئویی سبب افزایش سرعت و البته کاهش کیفیت می شود.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

پردازنده های اینتل با گرافیک مجتمع قابلیتی دارند به نام کوییک سینک که در انکودینگ ویدئویی سبب افزایش سرعت و البته کاهش کیفیت می شود.

سلام و درود خدمت آقای بهمنیان عزیز.ممنون از پاسخگوییتون اما زمانی که بنده دو ویدئوی تبدیل شده با 1060 و گرافیک cpu رو مقایسه میکنم متوجه تفاوتی نمیشم . ممکنه این کاهش کیفیت به قدری کم باشه که بنده متوجه اون نشم؟ سوال دیگه اینکه آیا امکان این هست که زمانی که روی سیستم یه گرافیک هست بتوان همزمان از گرافیک cpu استفاده کرد یعنی به این شکل که زمان کانورت کردن در ادیوس از گرافیک cpu و برای کارهای دیگر از گرافیک اصلی استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است :

سلام و درود خدمت آقای بهمنیان عزیز.ممنون از پاسخگوییتون اما زمانی که بنده دو ویدئوی تبدیل شده با 1060 و گرافیک cpu رو مقایسه میکنم متوجه تفاوتی نمیشم . ممکنه این کاهش کیفیت به قدری کم باشه که بنده متوجه اون نشم؟ سوال دیگه اینکه آیا امکان این هست که زمانی که روی سیستم یه گرافیک هست بتوان همزمان از گرافیک cpu استفاده کرد یعنی به این شکل که زمان کانورت کردن در ادیوس از گرافیک cpu و برای کارهای دیگر از گرافیک اصلی استفاده کرد

بله، بسته به مورد ممکن است این اختلاف  قابل تشخیص نباشد.

با وجود گرافیک هم می توان کوییک سینک را فعال کرد.  راهش داشتن دو نمایشگر و وصل کردن یکی به کارت گرافیک و یکی به خروجی تصویر مادربورد است.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظرتون بهترین نرم افزار برای حذف کردن قسمت هایی از فیلم چه برنامه ای هست ؟ (با کدک 265)

ممنون

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام

من یه مدته سیستم رایزن 1800x بستم ولی با کانورت به کدک x.265 مشکل دارم. مشکلم اینه که تمام 16 هسته فول لود نمیشن و همین باعث میشه مدت کانورت طولانی تر بشه.

اما با کدک x.264 یا همون H264 اصلا همچین مشکلی ندارم و تمام هسته ها فول  لود میشن زمان کانورت هم حدودا 7 برابر سریعتر میشه میخاستم بدونم آیا کدک x.265 با 16 هسته مشکل داره ؟ و توانایی کار کشیدن از همه ی هسته هارو نداره ؟ چون کدک جدیدی هستش و هنوز زیاد باب نشده یا اینه سیستم من با تنظیماتی که اعمال کردم مشکلی دارن ؟

کانورت به x.265  (به مدت زمان باقی مانده و سرعت فریم و همینطور میزان لود هسته ها که با قرمز مشخص کردم توجه کنید)

cpu.jpeg

حالا کانورت همان ویدیو با همان تنظیمات به H264 (x.264)

cpu_x264.jpeg

دوستان تمام کار من با فرمت x.265 هستش به نظرتون راهی هست که از تمام قدرت هسته ها استفاده بشه ؟ چون واقعا کارم لنگ شده .

از کدوم برنامه برای تبدیل استفاده میکنین منم با پردازنده 1700 رندر میگیرم ولی این مشکل رو نداشتم 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

از کدوم برنامه برای تبدیل استفاده میکنین منم با پردازنده 1700 رندر میگیرم ولی این مشکل رو نداشتم 

6 - 7 تا نرم افزار مختلف رو تست کردم هیچ کدومشون با کدک x.265 سی پی یو رو فول لود نمیکردن ولی همشون با H264 سی پی یو صد رد صد زیر بار میبردن و سرعت کانورت 6 - 7 برابر سریعتر میشد توی عکسی که بالا گزاشتم هم مشخصه 265 حدود 7 دقیقه زمان میبره ولی 264 یک دقیقه

تمام تنظیمات هم مثل همه

کار اصلی من  اول با StaxRip و بعد با HandBrake هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

6 - 7 تا نرم افزار مختلف رو تست کردم هیچ کدومشون با کدک x.265 سی پی یو رو فول لود نمیکردن ولی همشون با H264 سی پی یو صد رد صد زیر بار میبردن و سرعت کانورت 6 - 7 برابر سریعتر میشد توی عکسی که بالا گزاشتم هم مشخصه 265 حدود 7 دقیقه زمان میبره ولی 264 یک دقیقه

تمام تنظیمات هم مثل همه

کار اصلی من  اول با StaxRip و بعد با HandBrake هست

شما منظورتون h 265  هست  یا  x 265 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

شما منظورتون h 265  هست  یا  x 265 

هردو کدک یکی هستن فرقی با هم ندارن x.265 نمونه پیشرفته شده ی h265 هستش ولی توی حجم و کیفیت مشابه هستن

مثل x.264 و H264

میشه لطفا یه تست از 265 بزارین ؟ ببینم واسه شما سی پی یو کامل میره زیر لود یا نه . اسکرین از تسک منجر و هندبارک بزارین ممنون میشم.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

هردو کدک یکی هستن فرقی با هم ندارن x.265 نمونه پیشرفته شده ی h265 هستش ولی توی حجم و کیفیت مشابه هستن

مثل x.264 و H264

ضمنا فایل مبدا تون فرمتش چیه فایلی که میخوایین به x265  تبدیل کنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...