رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

ممنون..متوجه منظورتون شدم...به نظرم بهترین کار تست عملی هست و اینکه ببینیم ایا واقعا میشه یک فیلم رو بدون افت کیفیت به DVD تبدیل کرد یا خیر

بنده یک فیلم 4K HDR با حجم بالا دارم و روش تست میکنم با همین نرم افزاری که معرفی کردم ... نتیجه رو بهتون اطلاع میدم

سلام

منم یه ویدیو 4k با حجم بالا دانلود کردم ولی tvاجراش نمیکنه.الان دنبال یه برنامه خوب هستم که بشه باهاش 4kرو بدون افت کیفیت تبدیل کنم به فرمتی کهtvهم بدونه پخشش کنه.

کسی تا حالا از همچین برنامه ای استفاده کرده؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان عزیز انشالله طی روزهای اینده درباره موتور رندرینگ ویدئویی قدرتمند madVR  به همراه قابلیت نمایش واقعی و با جزئیات فیلم های 4K در مانیتورهای 1080p به کمک تکنولوژی DSR  صحبت میکنم

maxresdefault.thumb.jpg.b1d0808d2fa487d3fd0f6aa024ceec26.jpg  590cfd1f9758a_maxresdefault(1).thumb.jpg.a096a0c47866684b6ca391b3160999e4.jpg

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، peto گفته است :

سلام

منم یه ویدیو 4k با حجم بالا دانلود کردم ولی tvاجراش نمیکنه.الان دنبال یه برنامه خوب هستم که بشه باهاش 4kرو بدون افت کیفیت تبدیل کنم به فرمتی کهtvهم بدونه پخشش کنه.

کسی تا حالا از همچین برنامه ای استفاده کرده؟

سلام و درود

اول باید ببینید که فرمت فیلمتون چیه - 264 هستش یا 265 ؟ و اینکه تلویزیون 4K ساپورت هستش یا نه

مدل تلویزیونتون رو بگید بهتر میتونم راهنماییتون کنم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام و درود

اول باید ببینید که فرمت فیلمتون چیه - 264 هستش یا 265 ؟ و اینکه تلویزیون 4K ساپورت هستش یا نه

مدل تلویزیونتون رو بگید بهتر میتونم راهنماییتون کنم

والله نمیدونم ۲۶۴ هست یا ۲۶۵ فقط میدونم ۴kهست .

تلوزیون ۴kساپورت هست مدلش ال جی ub830 هست

لینک به دیدگاه

از دوستان عزیز خواهشی که دارم اینکه نرم افزار بسیار کم حجم به اسم  MediaInfo  رو روی سیستمشون نصب کنن - این نرم افزار اطلاعات بسیار دقیقی از فایل های صوتی و تصویری که دانلود کردید به شما میده که میتونید در صورت نیاز برای راهنمایی بهتر با دیگران به اشتراک بگذارید

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

بعد ار نصب هم فقط کافیه روی فایل هاتون کلیک راست کرده و گزینه MediaInfo رو انتخاب کنید تا نرم افزار یک لیست بسیار دقیق از کوچیک ترین جزئیات فایلتون رو بهتون بده که میتونه در تبدیل فرمت های اینده کمک بزرگی براتون باشه

590d03c0d1e26_.jpg.de6f1f7369600f2536157c1dd17f08ff.jpg

590d041beab3f_.thumb.jpg.38006b40fcb92bad00322cd31e609a3e.jpg

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، peto گفته است :

والله نمیدونم ۲۶۴ هست یا ۲۶۵ فقط میدونم ۴kهست .

تلوزیون ۴kساپورت هست مدلش ال جی ub830 هست

این نرم افزاری که بالا معرفی کردم رو نصب کنید و جزئیات فایلتون رو با اون گزینه save to text file ذخیره کنید و برام بفرستید

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

این نرم افزاری که بالا معرفی کردم رو نصب کنید و جزئیات فایلتون رو با اون گزینه save to text file ذخیره کنید و برام بفرستید

گزینه save to text fileرو تو برنام پیدا نمیکنم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، peto گفته است :

گزینه save to text fileرو تو برنام پیدا نمیکنم

590d0d7967105_.thumb.jpg.258251dcd781b92b724140181b0bbc17.jpg

لینک به دیدگاه

شرمنده اگه عکس بی کیفیته چون با نت گوشی هستم مجبور سدم از صفحه عکس بگیرم.

فایل رو به برنامه وارد کردم جزییاتو به اون شکل نشون داد.

لینک به دیدگاه

شرمنده اگه عکس بی کیفیته چون با نت گوشی هستم مجبور سدم از صفحه عکس بگیرم.

فایل رو به برنامه وارد کردم جزییاتو به اون شکل نشون داد.

بله..عذرخواهی میکنم..توی نسخه جدید مثل اینکه رابط کاربریش تغییر کرده..نسخه بنده قدیمی تر هستش

بنده الان لینک رو اصلاح کردم و همون نسخه خودم رو براتون گذاشتم - کار باهاش راحت تره

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، peto گفته است :

این چیزی که من نصب کردم انگار منوش فرق داره

۲۰۱۷۰۵۰۶_۰۴۱۱۱۴.jpg

خوب مثل اینکه فایل شما HEVC X265 هستش و در مرحله اول باید به X264 تبدیل بشه

پیشنهاد میکنم از Xilisoft Video Converter Ultimate استفاده کنید برای تبدیل و حتما تیک گزینه GPU رو بردارید

https://soft98.ir/multi-media/convert/121-xilisoft-video-converter-ultimate.html

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، حمیدرضا الماسی گفته است :

خوب مثل اینکه فایل شما HEVC X265 هستش و در مرحله اول باید به X264 تبدیل بشه

پیشنهاد میکنم از Xilisoft Video Converter Ultimate استفاده کنید برای تبدیل و حتما تیک گزینه GPU رو بردارید

https://soft98.ir/multi-media/convert/121-xilisoft-video-converter-ultimate.html

بفرما

Planet Earth II S01E01 HEVC 2160p UHD BluRay HDR DTSHD5.1-DDR.mkv.txt

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، peto گفته است :

تشکر ..طبق بررسی که من کردم تلویزیون شما از HDR پشتیبانی نمیکنه بنابراین ممکنه که نتونید این ویدئو رو به شکل واقعیش تجربه کنید ...به طور کلی ویدئوهای HDR رو پنل های معمولی جواب عکس میده و باعث میشه فیلم حالت کدر و بی روح جلوه بده

شما با همون نرم افزاری که بهتون گفتم به 4K H264 تبدیل کنید

Untitled.jpg.687ea5026232e578d08f6c09ad6d7b3a.thumb.jpg.3e3c0613e2a755bc5f10ea23e7e56149.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

تشکر ..طبق بررسی که من کردم تلویزیون شما از HDR پشتیبانی نمیکنه بنابراین ممکنه که نتونید این ویدئو رو به شکل واقعیش تجربه کنید ...به طور کلی ویدئوهای HDR رو پنل های معمولی جواب عکس میده و باعث میشه فیلم حالت کدر و بی روح جلوه بده

شما با همون نرم افزاری که بهتون گفتم به 4K H264 تبدیل کنید

Untitled.jpg.687ea5026232e578d08f6c09ad6d7b3a.thumb.jpg.3e3c0613e2a755bc5f10ea23e7e56149.jpg

پس کلاtvمن فرمت  ۲۶۵ ساپورت نمیکنه درسته؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، peto گفته است :

پس کلاtvمن فرمت  ۲۶۵ ساپورت نمیکنه درسته؟

,والا طبق بررسی که من از سایت سازنده کردم تلویزیون شما از 265 یا hevc پشتیبانی میکنه اما این پشتیبانی محدوده و در واقع ما هنوز چیزی به اسم پشتیبانی کامل از 265 نداریم و این فرمت همچنان در حال تکامل هستش...این رو همیشه به خاطر داشته باشید که فایل های حجیم و با کیفیت معمولا دارای بیت ریت های بسیار بالایی در صدا و تصویر هستن که باعث میشه کمتر دستگاه هایی توانایی پخششون رو داشته باشن

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

,والا طبق بررسی که من از سایت سازنده کردم تلویزیون شما از 265 یا hevc پشتیبانی میکنه اما این پشتیبانی محدوده و در واقع ما هنوز چیزی به اسم پشتیبانی کامل از 265 نداریم و این فرمت همچنان در حال تکامل هستش...این رو همیشه به خاطر داشته باشید که فایل های حجیم و با کیفیت معمولا دارای بیت ریت های بسیار بالایی در صدا و تصویر هستن که باعث میشه کمتر دستگاه هایی توانایی پخششون رو داشته باشن

تبدیل رو انجام دادم و 264 4K رو انتخاب کردم.

فقط  الان مشکلی که هست اینه که تصویر فول اسکرین نیست و سمت راست و چپ تصویر سیاه  هست.البته هنوز تو تی وی اجراش نکردم ولی احتما  زیاد اگرم اجرا بشه فول اسکرین نیست.

برای فول اسکرین شدن تنظیمات خاصی باید انجام داد؟

فایل اصلی که از روش کانورت کردم فول اسکرین بود.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، peto گفته است :

تبدیل رو انجام دادم و 264 4K رو انتخاب کردم.

فقط  الان مشکلی که هست اینه که تصویر فول اسکرین نیست و سمت راست و چپ تصویر سیاه  هست.البته هنوز تو تی وی اجراش نکردم ولی احتما  زیاد اگرم اجرا بشه فول اسکرین نیست.

برای فول اسکرین شدن تنظیمات خاصی باید انجام داد؟

فایل اصلی که از روش کانورت کردم فول اسکرین بود.

طبق تصویر زیر عمل کنید

590d285e3b75e_.thumb.jpg.1d991f6d0cec6737c3fd48537d25f7fa.jpg

گزینه zoom رو روی full قرار بدید - گزینه پایینی یعنی aspect ratio رو هم روی 16.9 بزارید بهتره

لینک به دیدگاه

@سعید بهمنیان

جناب بهمنیان بنده دیشب اون نرم افزاری رو که بهتون گفته بودم تست کردم و به نظر توی ساپورت زیرنویس پارسی مشکل داره و البته خروجی هم چندان تعریفی نداشت...استفاده از پردازنده هم بهینه نبود...در عوض دیشب برنامه دیگری تست کردم که تا به اینجای کار خوب بوده

باز بنده بیشتر تست میکنم و اگر نتیجه نهایی مناسب بود بهتون اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

طبق تصویر زیر عمل کنید

590d285e3b75e_.thumb.jpg.1d991f6d0cec6737c3fd48537d25f7fa.jpg

گزینه zoom رو روی full قرار بدید - گزینه پایینی یعنی aspect ratio رو هم روی 16.9 بزارید بهتره

عجب شما هنوز بیدارین؟دمتون گرم

قبل اینکه این پستتونو ببینم فرمت mpeg4 4K رو هم امتحان کردم که خ.دش فول اسکرین بود.

این تنظیماتی که گفتینم رو 264 اعمال میکنم ببینم چطور میشه.

ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، peto گفته است :

عجب شما هنوز بیدارین؟دمتون گرم

قبل اینکه این پستتونو ببینم فرمت mpeg4 4K رو هم امتحان کردم که خ.دش فول اسکرین بود.

این تنظیماتی که گفتینم رو 264 اعمال میکنم ببینم چطور میشه.

ممنون

البته این xilisoft خودم استفاده کردم و تجربه دارم، زیاد از نظر من جالب نیست و میاد فیلم و فشرده میکنه که حجم کاهش پیدا میکنه و در نهایت باعث کاهش کیفیت خروجی میشه

برای پخش در دستگاه های دیگه بجز کامپیوتر بهترین پریست mkv x264 هست که هیچ‌مشکلی با دستگاه های پلیر نداره مثل دستگاه دیجیتال ولی با mp4 مشکل داره

کدک x256 هم که جدیده و هم حجم کمی داره تقریبا نصف x264 ولی همه دستگاه ها پشتیبانی نمیکنن

بهتره از نرم افزارهای کانورتر جدید استفاده کنید که از 4k هم پشتیبانی میکنن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

البته این xilisoft خودم استفاده کردم و تجربه دارم، زیاد از نظر من جالب نیست و میاد فیلم و فشرده میکنه که حجم کاهش پیدا میکنه و در نهایت باعث کاهش کیفیت خروجی میشه

برای پخش در دستگاه های دیگه بجز کامپیوتر بهترین پریست mkv x264 هست که هیچ‌مشکلی با دستگاه های پلیر نداره مثل دستگاه دیجیتال ولی با mp4 مشکل داره

کدک x256 هم که جدیده و هم حجم کمی داره تقریبا نصف x264 ولی همه دستگاه ها پشتیبانی نمیکنن

من خودم کلا ترجیح میدم اگه مثلا فیلمی دارم که mkv هست و حجم کمی داره اول بیام اون و کانورت کنم به فرمت هایی مثل mov یا mpeg 2 که کیفیت تا حدودی بهتر میشه و حجمش افزایش پیدا میکنه که با نرم افزار pavtab این کار و میکنم و برای ادیت کردن در نرم افزار بهتر هست و در اخر که دوباره رندر میگیره زیاد روی کیفیت تاثیر منفی نزاره و بعد از رندر هم چون حجم زیادی پیدا میکنه دوباره با نرم افزار کاهش حجم ویدیو حجمش و کم کنم و فرمت و به mkv x264 برای پخش در دستگاه ها دربیارم با نرم افزار staxrip یا hybrid استفاده میکنم که کارشون عالیه

برای ساخت منوی dvd هم از پریمیر و افتر استفاده میکنم ولی برای ساخت dvd video اگه به صورت دیتا نباشه و قابل پخش در دستگاه ها باشه پبشنهاد میکنم از nero استفاده کنید که کیفیت خیلی بهتری در خروجی میده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

همین الان نتایج کانورتمو چک کردم

تنها فرمتی که tvباز کرد264 4kبود با پسوند mp4

کیفیتش خوب بود ولی در اون عالی که ۴kهست نبود.شاید کمی بهتر از فول اچ دی بود.

البته فایل اصلی که من از روش کانورت کردمم شرط هست.

لینک به دیدگاه

همین الان نتایج کانورتمو چک کردم

تنها فرمتی که tvباز کرد264 4kبود با پسوند mp4

کیفیتش خوب بود ولی در اون عالی که ۴kهست نبود.شاید کمی بهتر از فول اچ دی بود.

البته فایل اصلی که من از روش کانورت کردمم شرط هست.

به سلامتی...امکان تبدیل با کیفیت بهتر هم هست فقط کمی تنظیمات فنی و ازمون و خطا می طلبه

اگر تمایل داشتید بعدا در رابطه با تنظیمات بهم پیام بدید

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

به سلامتی...امکان تبدیل با کیفیت بهتر هم هست فقط کمی تنظیمات فنی و ازمون و خطا می طلبه

اگر تمایل داشتید بعدا در رابطه با تنظیمات بهم پیام بدید

اره داداش من هدفم اون کیفیت عالیه هست.

من که از خدامه یاد بگیرم اگه شما بهم یاد بدین ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...