رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، peto گفته است :

اره داداش من هدفم اون کیفیت عالیه هست.

من که از خدامه یاد بگیرم اگه شما بهم یاد بدین ممنون میشم.

خواهش می کنم...وظیفه است

الان تنظیمات رو توی خصوصی باهاتون چک میکنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام ببخشید شاید این سوال یکم بی ربط باشه به این تاپیک

طریقه چینش پیکسل های تلویزیون چطوریه که مثلا مانیتور 22اینچ فول اچ دی هست و تلویزیون 42 هم باز فول اچ دی هست و پیکسل هاشم از نزدیک دیده نمیشه.میدونم فرق دارن تو پنلشون ولی میخواستم بدونم طریقه چینششون چطوره؟مثلا طول صفحه مانیتور خیلی کوچیکتره از طول صفحه تلویزیون ، هردوشونم 1920پیکسل هستن درطول ، ولی به نظر نمیرسه که پیکسل ها بزرگتر شده باشن تو تی وی ،چون دیده نمیشن

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/16, 14:04:09، Yosef Faraji گفته است :

سلام ببخشید شاید این سوال یکم بی ربط باشه به این تاپیک

طریقه چینش پیکسل های تلویزیون چطوریه که مثلا مانیتور 22اینچ فول اچ دی هست و تلویزیون 42 هم باز فول اچ دی هست و پیکسل هاشم از نزدیک دیده نمیشه.میدونم فرق دارن تو پنلشون ولی میخواستم بدونم طریقه چینششون چطوره؟مثلا طول صفحه مانیتور خیلی کوچیکتره از طول صفحه تلویزیون ، هردوشونم 1920پیکسل هستن درطول ، ولی به نظر نمیرسه که پیکسل ها بزرگتر شده باشن تو تی وی ،چون دیده نمیشن

سلام دوست گرامی

ببینید ما مبحثی داریم به اسم ppi یا پیکسل بر اینچ که در واقع مهمترین عامل کیفیت یک پنل از لحاظ میزان نمایش جزئیات هست

به این صورت که هر چه رزولوشن صفحه بیشتر و اندازه صفحه کوچکتر باشه تجمع پیکسل ها بیشتر و در نتیجه کیفیت کلی بالاتر میره..بر طبق این قانون به شکل مثال یک مانیتور 22 اینچ با رزولوشن 1080 کیفیت بیشتری از یک مانیتور 70 اینچ با رزولوشن 4K داره - البته از لحاظ میزان جزئیات و نمایش پیکسل ها - باقی موارد مثل تفاوت پنل ها و موتورهای پردازش تصویری و استانداردهای نمایش رنگ بر اساس رده بندی کیفی محصول میتونه متفاوت باشه

حالا در یک تلویزیون 40 اینچ با رزولوشن 1080 تجمع پیکسل ها در هر اینچ به قدری کافی هست که شما متوجه نشید و این موضوع حتی با فاصله ای که شما برای تماشا از تلویزیون میگیرید کمرنگ تر هم میشه

این تجمع پیکسل ها باز در مانیتورها به دلیل ابعاد کوچکتر بقدری هست که کاملا غیرقابل دیدن هست و چشم انسان نمیتونه پیکسل ها رو از هم تشخیص بده

البته این رو هم بگم که بنده یکسری داشتم همین مورد رو تست میکردم و یک فیلم 1080 رو در یک تلویزیون 55 اینچ OLED با کیفیت 1080p نگاه میکردم...از فاصله کاملا نزدیک یعنی فاصله چشم بنده تا صفحه کمتر از 5 سانت بود به وضوح میشد پیکسل ها رو دید و وقتی حدود 30 سانت عقب اومدم پیکسل ها ناپدید شدن - دفعه بعدی توی همون تلویزیون یک فیلم 4K پخش کردیم و اینبار از همون فاصله 5 سانتی دیگه موفق نشدیم پیکسل ها رو ببینیم که این مورد 2 دلیل داشت

1 - فیلم در حال پخش دارای کیفیت 4K بود و به واسطه ان بیت ریت بسیار بالاتری داشت که مانند Anti Aliasing در گیم ها عمل میکرد

2 - تلویزیون مورد نظر از موتور پردازش داخلی با قابلیت 4K Upscale برخوردار بود که ویدئوهای دارای این رزولوشن رو به صورت اتومات شناسایی و عملیات شبیه سازی پیکسل ها رو انجام میداد که البته با توجه به قیمت 14 میلیونی تلویزیون مذکور چندان مورد عجیبی نبود اما رزولوشن واقعی خود پنل همونطور که گفتم 1080p بود

شاید تعجب کنید که تلویزیونی با این قیمت 1080 باشه ولی قابلیت شبیه سازی 4K داشته باشه ...دلیل این امر اینه که در حال حاضر پنل های OLED با کیفیت 4K به دلیل قیمت بسیار بالا محدود هستن و سازندگان در نتیجه روش های دیگه ای رو برای پوشاندن این ضعف ها به کار میبرن

امیدوارم تونسته باشم برای رسیدن به پاسخ سوالتون بهتون کمکی کرده باشم 

لینک به دیدگاه

جا داره یه مطلبی رو عنوان کنم چون دیده شده برخی کاربران ازش اطلاعی ندارن

اون دسته از دوستانی که کارت گرافیک انویدیا دارن در کنترل پنل کارتشون به قسمت Change Resolution رفته و گزینه output dynamic range رو روی حالت full قرار بدن

d5a39924520cacc70bdffab3458f621b.thumb.jpg.4b38c4d22e9f1598eb72967c6c592561.jpg

در حالت دیفالت این گزینه همیشه limited هستش و با هر بار اپدیت درایور گرافیکی دوباره به حالت اول برمیگرده ...بنابراین لازمه که به این مورد توجه بشه

در حالت full شما میتونید از نهایت کیفیت HDMI استفاده کنید و از دقت رنگ کامل RGB بهره مند بشید

اون دسته از دوستانی هم که کارت های amd و اینتل دارن میتونن این گزینه رو به همین اسم در درایورشون پیدا کنن

AMD :

AMD-Color-Pixel-Format.png.24c79d2d7906e6f4b3fbe1203382793a.thumb.png.30d764891ccb88c22bc99123d37fa153.png

INTEL :

img_5855c293ac26d.jpg.2769f1b02eee1a649d4d41bd4d11c3d4.thumb.jpg.25f8650c82f7a70b70c7a18cf3ded445.jpg

?

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

در حالت دیفالت این گزینه همیشه limited هستش و با هر بار اپدیت درایور گرافیکی دوباره به حالت اول برمیگرده ...بنابراین لازمه که به این مورد توجه بشه

در حالت full شما میتونید از نهایت کیفیت HDMI استفاده کنید و از دقت رنگ کامل RGB بهره مند بشید

ممنون جالب بود تنظیمات کارت اینودیا رو رو فول قرار دادم انگار تصویر بهتر شد:)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، peto گفته است :

ممنون جالب بود تنظیمات کارت اینودیا رو رو فول قرار دادم انگار تصویر بهتر شد:)

سلام ..بله..تا به الان شما داشتید نیمی از دقت رنگ RGB رو استفاده می کردید اما در حالت فول از تمامی پهنای باند HDMI و دقت رنگ RGB استفاده خواهید کرد که باعث افزایش دقت و غنای رنگ ها می شود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام ..بله..تا به الان شما داشتید نیمی از دقت رنگ RGB رو استفاده می کردید اما در حالت فول از تمامی پهنای باند HDMI و دقت رنگ RGB استفاده خواهید کرد که باعث افزایش دقت و غنای رنگ ها می شود

سلام کابل HDMI بهتره یا DVI  ?  تا 8 متر کیفیت فول اچ دی میتونن رد کنن ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

سلام کابل HDMI بهتره یا DVI  ?  تا 8 متر کیفیت فول اچ دی میتونن رد کنن ؟ 

سلام ...در اکثر موارد خصوصا رزولوشن و نرخ فریم hdmi برتر هست و از نظر فاصله کابل dvi تا 10 متر و hdmi تا 15 متر تقریبا برد دارن

طبق شواهد کانکتور dvi کم کم در حال بازنشستگی هستش و از سوی دیگر با ورود به دنیای 8K استاندارد displayport در حال سلطه بر دنیای دیجیتال هست

البته دیسپلی پورت هم اکنون هم برتر از hdmi هست اما به علت قیمت بسیار بالا هنوز فراگیر نشده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام ...در اکثر موارد خصوصا رزولوشن و نرخ فریم hdmi برتر هست و از نظر فاصله کابل dvi تا 10 متر و hdmi تا 15 متر تقریبا برد دارن

طبق شواهد کانکتور dvi کم کم در حال بازنشستگی هستش و از سوی دیگر با ورود به دنیای 8K استاندارد displayport در حال سلطه بر دنیای دیجیتال هست

البته دیسپلی پورت هم اکنون هم برتر از hdmi هست اما به علت قیمت بسیار بالا هنوز فراگیر نشده

کیفیت کابلای hdmi  فرق میکنه ؟ از کجا میشه تشخیص داد که خوبه ؟ برای گیم میخوام و مانیتورم با تاخیر 1 هست پس حساسم 

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/20, 10:34:42، mnbv172 گفته است :

کیفیت کابلای hdmi  فرق میکنه ؟ از کجا میشه تشخیص داد که خوبه ؟ برای گیم میخوام و مانیتورم با تاخیر 1 هست پس حساسم 

سلام..ببخشید بابت دیر پاسخ دادن...بله کیفیت ها فرق میکنه اما این تفاوت بیشتر کیفیت فیزیکی محصول هست نه کیفیت انتقال اطلاعاتی

یه کابل برند با قیمت خوب انتخاب کنید کافیه - به عنوان مثال از این کابل های 15 هزار تومنی نگیرید...کابل خودم  برند سونیه و 3 سال پیش 40 تومن خریدم

هنگام خرید به ورژن کابل هم دقت بشه که متناسب با گرافیک و مانیتور باشه

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/20, 10:34:42، mnbv172 گفته است :

برین این سایت همه نوع  داره 

digik.ir

لینک به دیدگاه

https://handbrake.fr/

تقریبا 80 درصد برنامه ها تبدیل ویدو و فرمت تست کردم این مورد گزینه خوبی هست و من ازش راضیم رایگانم هست 

لینک به دیدگاه

دوستان برای نرم افزار اجرای فیلم چی رو پیشنهاد میدید که با بالا ترین کیفیت اجرا کنه؟(البته قابلیت اجرا زیرنویس فارسی داشته باشه + کد 265)

من خودم potplayer استفاده میکنم راضی هستم.

یه سوال دیگه

به نظرتون با چی رندر بشه ویدئو بهترین کیفیت رو ارائه میده؟

142.thumb.png.7dbf82d882b09e69a2d99a9bc8043254.png

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ATER گفته است :

دوستان برای نرم افزار اجرای فیلم چی رو پیشنهاد میدید که با بالا ترین کیفیت اجرا کنه؟(البته قابلیت اجرا زیرنویس فارسی داشته باشه + کد 265)

من خودم potplayer استفاده میکنم راضی هستم.

یه سوال دیگه

به نظرتون با چی رندر بشه ویدئو بهترین کیفیت رو ارائه میده؟

بهترین نرم افزار برای پخش فیلم Potplayer هست که خودتون داریدش اما یکسری تنظیمات برای رسیدن به حداکثر کیفیت باید اعمال کنید

بهترین موتور رندر EVR Custom Present هست ( البته به غیر از موتور رندر MadVR که باید جداگانه نصب کنید و تنظیمات سختی هم داره که انشالله قرار در اینده در همین تاپیک توضیح بدم

بعد از انتخاب موتور رندر به قسمت Video Processing برید

1.thumb.jpg.ff7ec393e9083103c980155be370698e.jpg

در پنجره باز شده تنظیمات رو طبق عکس اعمال کنید

2.thumb.jpg.3b9d2678ebd4643def381868db96dd4b.jpg

طبق لینک زیر حتما بر اساس مدل کارتتون حالت Dynamic Rage رو روی Full بزارید

لینک به دیدگاه

سلام جناب الماسی ارادتمند

با تشکر بابت  این  تاپیک با ارزش

HEVC X265 - را  میخوام با  pot player  پخش کنم ، از چه موتور رندر  استفاده کنم برای اجرای بهتر HEVC X265  - تنظیماتش چی باشه 

ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، farhadii گفته است :

سلام جناب الماسی ارادتمند

با تشکر بابت  این  تاپیک با ارزش

HEVC X265 - را  میخوام با  pot player  پخش کنم ، از چه موتور رندر  استفاده کنم برای اجرای بهتر HEVC X265  - تنظیماتش چی باشه 

ممنون

سلام عزیز - خیلی ممنون لطف داری شما....هر کاری که از بنده حقیر برای دوستان لیونی بر بیاد دریغ نمی کنم و انشالله که وجود همگی ما در این انجمن باعث گسترش علم و فرهنگ بشه

از اونجا که پلیر خود بنده هم PotPlayer هست به نظر این پلیر یکسری ناسازگاری هایی با 265 داره که باعث کرش پلیر در هنگام پخش ویدئو میشه و بنده هنوز نتونستم علتش رو پیدا کنم و در حال بررسی هستم

اما جدای از این مورد شما میتونید طبق توضیحات در پست اول LAV Filters رو نصب کنید و در قسمت hardware acceleration گزینه HEVC رو انتخاب کنید

تجربه کاری خود بنده نشون داده که حالت رندر با انویدیا کودا بهینه تر از حال استاندارد DVXA2 هستش و در رندر فیلم های حجیم و بیت ریت بالا فشار کمتری به رایانه وارد میکنه

اما در زمینه انتخاب موتور رندر در PotPlayer  گزینه EVR Custom همچنان بهترین انتخاب برای پخش کلی ویدئو هاست اما اگر فیلم های 4K یا 8K سنگین با فرمت X265 اجرا می کنید بهتره از موتور رندر OpenGL استفاده کنید که کمتر پردازنده رو درگیر میکنه و تا حد زیادی میتونه جلوی دراپ فریم های ویدئو رو بگیره

111.jpg.d8d2c0e96f8779bb361a96af40cd9b3a.jpg

تنظیماتی رو هم که بالاتر به دوستان گفتم اعمال کنید در ارتقای سایز تصویر کاربرد داره

به طور کلی کدک 265 هنوز در حال تکامل هست و هیچ پشتیبانی کامل و بی نقصی ازش وجود نداره و از اونجا که این تکامل دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری داره فعلا این امر کمی زمان میبره

انشالله به زودی موتور رندر MadVR رو معرفی میکنم که کارایی فوق العاده بالایی چه در افزایش کیفیت فیلم های قدیمی و همینطور پخش فیلم های 8K با کیفیت حیرت انگیز حتی در مانیتورهای 1080 داره و واقعا میشه تفاوت رو در این موتور رندر احساس کرد هر چند که متاسفانه این موتور رندر بسیار قدرتمند به سخت افزار بالایی نیاز داره که باعث میشه جمع کثیری از کاربران از داشتنش محروم بشن

1111.thumb.jpg.24df00829885222cc06f4daac9c47287.jpg

لینک به دیدگاه

آقای الماسی سلام شما که تو مبحث رندر تخصص دارید من امروز بعد از آپدیت ویندوز 10 مشکلی دارم تو mch پلیر که با ارور مواجه میشم ولی وقتی تنظیمات دایرکت شو میذارم دیفالت خوبه ولی کیفیت فیلم مناسب نیست راه حلی مدنظرتون هست ؟ مرسی

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

آقای الماسی سلام شما که تو مبحث رندر تخصص دارید من امروز بعد از آپدیت ویندوز 10 مشکلی دارم تو mch پلیر که با ارور مواجه میشم ولی وقتی تنظیمات دایرکت شو میذارم دیفالت خوبه ولی کیفیت فیلم مناسب نیست راه حلی مدنظرتون هست ؟ مرسی

سلام آقای الماسی یه سوال ساده اما مهم دارم

توی بایوس یه گزینه هست که میزان اختصاص حافظه رم به گرافیک آنبرد و مشخص میکنه به نام

Dynamic Video Memory Tecbology

یا به اختصار DVMT که به صورت پیش فرض روی 64 مگ تنظیم هست

در صورت نداشتن کارت گرافیک این مقدار رو میشه حداکثر قرار داد؟ یعنی یک ۱۰۲۴ مگ؟

مشکلی برای قطعات پیش نمیاد؟

چون این گزینه در بایوس های جدید هست و احساس میکنم قبلا این مقدار رو افزایش داده بودم تا آخرش ولی بعدش رم سیستم خراب شد نمیدونم ایا خراب شدن رم به این مسئله ربط داره؟

میترسم دوباره تغییرش بدم

الان تنظیمات بایوسم دیفالت هست

چون با افزایش این مقدار در رندرگیری شاهد سرعت بیشتر و عملکرد پردازشی بهتری بودم پرسیدم

مممنون

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

سلام آقای الماسی یه سوال ساده اما مهم دارم

توی بایوس یه گزینه هست که میزان اختصاص حافظه رم به گرافیک آنبرد و مشخص میکنه به نام

Dynamic Video Memory Tecbology

یا به اختصار DVMT که به صورت پیش فرض روی 64 مگ تنظیم هست

در صورت نداشتن کارت گرافیک این مقدار رو میشه حداکثر قرار داد؟ یعنی یک ۱۰۲۴ مگ؟

مشکلی برای قطعات پیش نمیاد؟

چون این گزینه در بایوس های جدید هست و احساس میکنم قبلا این مقدار رو افزایش داده بودم تا آخرش ولی بعدش رم سیستم خراب شد نمیدونم ایا خراب شدن رم به این مسئله ربط داره؟

میترسم دوباره تغییرش بدم

الان تنظیمات بایوسم دیفالت هست

چون با افزایش این مقدار در رندرگیری شاهد سرعت بیشتر و عملکرد پردازشی بهتری بودم پرسیدم

مممنون

سلام

این تکنولوژی میاد حافظه تعیین شده توسط کاربر رو از رم میگیره و به کارت گرافیکی (انبرد) اختصاص میده - در رابطه با خرابی رم گر چه رم در این پروژه درگیره ولی بعید میدونم که دلیل اصلی خرابی این مورد بوده باشه...این تکنولوژی یک روش استاندارده و مطمعنا باید ایمن هم باشه

فقط میشه بگید مقدار و مدل رم چی بوده؟ و مدل گرافیک انبرد رو هم ذکر کنید (منظورم همون سیستمی هستش که گفته بودید خراب شده)

و مورد اخر که فرمودید در رندرگیری سرعت بهتری کسب کردید نرم افزار یا فعالیت مورد نظر چی بود؟

لینک به دیدگاه

سلام من این قسمت گیر کردم

از potplayer استفاده میکنم

133.thumb.png.1bcc9e9561c8bafd70d70bab3648639e.png

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

راستی یه کانورتر  گرافیک محور (Cuda) پیشنهاد بدید که همه نوع فایلی رو کانورت کنه 

میخوام AVI MP4 و.. به MKV 265 تبدیل کنم که هم کیفیتش بالا باشه هم حجمش پایین باشه.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ATER گفته است :

سلام من این قسمت گیر کردم

از potplayer استفاده میکنم

133.thumb.png.1bcc9e9561c8bafd70d70bab3648639e.png

سلام

طبق عکسی که فرستادید روی filter management کلیک کنید - بعدش توی پنجره جدید scan رو بزنید تا دیکودرها رو براتون پیدا کنه بعدش اوکی بزنید و دوباره توی همون قسمت که عکسشو فرستادید از لیست ها گزینه LAV Video رو انتخاب کنید برای هر گزینه

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ATER گفته است :

راستی یه کانورتر  گرافیک محور (Cuda) پیشنهاد بدید که همه نوع فایلی رو کانورت کنه 

میخوام AVI MP4 و.. به MKV 265 تبدیل کنم که هم کیفیتش بالا باشه هم حجمش پایین باشه.

اگر کیفیت و حجم براتون مهمه پس پیشنهاد میشه از GPU  استفاده نکنید چون همونطور که گفتم در زمینه تبدیل به دقت پردازنده نمیرسه و به قول معروف سرسری تبدیل میکنه

کارت گرافیکتون چیه؟ برای اینکه بتونید با سرعت مناسب 265 رو انکود کنید باید سری پاسکال داشته باشید

برای تبدیل هم گزینه های خوب زیادی هست پیشنهاد میکنم از Xilisoft Video Converter Ultimate  یا Bigasoft Total Video Converter 5 استفاده کنید

خودم مورد دوم رو استفاده میکنم - هر دو امکانات عالی و کامل حتی در زمینه ادیت دارن و از کودا هم پشتیبانی میکنن

اون نرم افزارهایی که در پست اول تاپیک معرفی کردم رو حتما نگاه کنید...همشون گزینه های خوبی هستن باید ببینید کدوم بیشتر به کارتون میاد و کارکردن باهاش براتون راحت تره

لینک به دیدگاه

اون دسته از دوستانی هم که میخوان به صورت حرفه ای تبدیل فرمت با CUDA انجام بدن بهشون Adobe Media Encoder CC 2017 رو پیشنهاد میکنم

البته بگم فعلا از 265 پشتیبانی نمیکنه و شاید در اپدیت بعدی این قابلیت اضافه بشه اما به جرات میشه گفت بهترین کیفیت رو در تبدیل با کودا داره - البته به لطف موتور مرکوری که انحصارا برای کودا طراحی شده

لینک به دیدگاه

آقای الماسی وقتی میخوایم mpc نصب کنیم  میپرسه رندر به چه صورت باشه usesoftwear یا lav یا چیز دیگه ای ؟ بعد یه قسمت دیگه auidiostreaming  فعال باشه یا غیرفعال ؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...