رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 21 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

ضمنا فایل مبدا تون فرمتش چیه فایلی که میخوایین به x265  تبدیل کنین

avi - mp4 - mkv فایلهای ورودی هستن و اکثرا h264

رزولوشن رو اشتباه گفتم منظورم 1280x720 بود

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

• ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 17 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

همشون رزولوشن 2k هستن 

avi - mp4 - mkv فایلهای ورودی هستن و اکثرا h264

شما با این برنامه هم تست کن بنده که تونستم از همه هسته ها کار بکشم ورودی h264  با فرمت  mkv  و خروجی هم h265  هست عکسها رو میزارم تنظیمات ببینی

2018-03-10 16_22_08-Greenshot.jpg

2018-03-10 16_22_24-Greenshot.jpg

2018-03-10 16_22_42-Greenshot.jpg

2018-03-10 16_23_03-Greenshot.jpg

لینک به دیدگاه

نرم افزار هم ایننه Aiseesoft 4K Converter   ضمنا پردازنده سیستنم هم 1700 رایزن هست 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

شما با این برنامه هم تست کن بنده که تونستم از همه هسته ها کار بکشم ورودی h264  با فرمت  mkv  و خروجی هم h265  هست عکسها رو میزارم تنظیمات ببینی

2018-03-10 16_23_03-Greenshot.jpg

شما به 4k تبدیل کردین توی رزولوشن 4k واسه من هم سی پی یو 100% میشه اگه امکان داره روی 1280 در 720 هم یه تست بکنید .

بیت ریت هم 1200 ست کنید سرعت کانورت رو هم نرمال ست کنید.

ممنون که وقت میزارین

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

نرم افزار هم ایننه Aiseesoft 4K Converter   ضمنا پردازنده سیستنم هم 1700 رایزن هست 

الان تستش کردم 1280 در 720 سی پی یو کاملا رفت زیر لود و 100% شد سرعت کانورت هم بسیار زیاد بود.

cpu_x265_Aiseesoft_4K_Converter.jpeg

ولی کیفیت خروجی این نرم افزار فاجعست . یعنی بیت ریت 5000 این نرم افزار کیفیتش کمتر از بیت ریت 1200 ی هست که من از نرم افزار StaxRip  یا HandBrake میگیرم اگه تنظیم سرعت برای 265 داشت عالی میشد

staxrip.jpg

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

الان تستش کردم 1280 در 720 سی پی یو کاملا رفت زیر لود و 100% شد سرعت کانورت هم بسیار زیاد بود.

cpu_x265_Aiseesoft_4K_Converter.jpeg

ولی کیفیت خروجی این نرم افزار فاجعست . یعنی بیت ریت 5000 کیفیتش کمتر از بیت ریت 1200 ی هست که از نرم افزار StaxRip  یا HandBrake میگیرم اگه تنظیم سرعت برای 265 داشت عالی میشد

staxrip.jpg

اونو فک کنم باید تو تنظیمات کدک درست کنی روی slow  قرار بده

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mantel گفته است :

6 - 7 تا نرم افزار مختلف رو تست کردم هیچ کدومشون با کدک x.265 سی پی یو رو فول لود نمیکردن ولی همشون با H264 سی پی یو صد رد صد زیر بار میبردن و سرعت کانورت 6 - 7 برابر سریعتر میشد توی عکسی که بالا گزاشتم هم مشخصه 265 حدود 7 دقیقه زمان میبره ولی 264 یک دقیقه

تمام تنظیمات هم مثل همه

کار اصلی من  اول با StaxRip و بعد با HandBrake هست

سلام دوست گرامی

به طور کلی فرمت 265 هنوز در حال توسعه هست و به بلوغ نرسیده - از لحاظ تبدیل فرمت 264 بسیار بهینه تر و کامل تر از 265 هست و قطعات بیشتر هم ازش پشتیبانی میکنن

شما پست اول رو مطالعه کنید و همچنین نرم افزار K-Lite Codec Pack رو روی سیستم نصب کنید که در هماهنگ سازی سخت افزار و نرم افزار در تبدیل ویدئویی بسیار موثر هستش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

مشکل در نمایش فایل های پیشنمایش ویدیوها در  ویندوز

سلام خدمت دوستان گرامی

چند روز پیش تاپیکی رو مشاهده کردم که کاربری گفته بود که سیستمش در نمایش فایل های پیشنمایش بند انگشتی (thumbnails) ویدئوها دچار مشکل شده و نمایش نمیده

این دسته از دوستان میتونن با نصب برنامه K-Lite Codec Pack مشکل رو حل کنن - در هنگام نصب این برنامه تنظیماتی نمایش داده میشه که مربوط به این قسمت هست و به صورت خودکار مشکل رو حل میکنه

با تشکر از جناب بهمنیان عزیز که کاربر فوق رو راهنمایی کردن و مشکلشون رو حل کردن

البته لازم به ذکره که این موارد خودش به صورت خودکار انجام میشه و احتیاجی به تنظیم توسط کاربر نیست - بنده فقط برای درک بهتر چگونگی مراحل کار رو نشون میدم

بعد از نصب برنامه ازروی دسکتاپ ایکون مربوط به این برنامه یعنی Codec Tweak Tool رو اجرا کنید و طبق تصویر زیر عمل کنید

5b2edd7a04919_.jpg.8fe8969184c71469d4a523650e3f50c1.jpg

5b2edd777dabc_.jpg.c2b3ddfefdf4551e608c88ef1a2a16e2.jpg

در این پنجره فرمت های تصویری که قراره نسخه پیشنمایششون ایجاد بشه تیک زده شده

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

مشکل در نمایش فایل های پیشنمایش ویدیوها در  ویندوز

سلام خدمت دوستان گرامی

چند روز پیش تاپیکی رو مشاهده کردم که کاربری گفته بود که سیستمش در نمایش فایل های پیشنمایش بند انگشتی (thumbnails) ویدئوها دچار مشکل شده و نمایش نمیده

این دسته از دوستان میتونن با نصب برنامه K-Lite Codec Pack مشکل رو حل کنن - در هنگام نصب این برنامه تنظیماتی نمایش داده میشه که مربوط به این قسمت هست و به صورت خودکار مشکل رو حل میکنه

با تشکر از جناب بهمنیان عزیز که کاربر فوق رو راهنمایی کردن و مشکلشون رو حل کردن

بعد از نصب برنامه ازروی دسکتاپ ایکون مربوط به این برنامه یعنی Codec Tweak Tool رو اجرا کنید و طبق تصویر زیر عمل کنید

البته لازم به ذکره که این مورد خودش به صورت خودکار انجام میشه و احتیاجی به تنظیم توسط کاربر نیست - بنده فقط برای درک بهتر چگونگی مراحل کار رو نشونش میدم

5b2edd7a04919_.jpg.8fe8969184c71469d4a523650e3f50c1.jpg

5b2edd777dabc_.jpg.c2b3ddfefdf4551e608c88ef1a2a16e2.jpg

در این پنجره فرمت های تصویری که قراره نسخه پیشنمایششون ایجاد بشه تیک زده شده

عالی استاد 
ممنون?

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/16, 13:53:13، حمیدرضا الماسی گفته است :

4k-hdr.thumb.jpg.4182cb86afb95477226fa3644c31979c.jpg

سلام خدمت دوستان عزیز و شریف لیون کامپیوتر

از اونجا که خیلی از ما تبدیل فرمت انجام میدیم و هر کدوم با نرم افزارهای مختلفی کار میکنیم این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه دوستان بتونن از تجربیات همدیگه نهایت استفاده رو ببرن

خود بنده از هنگامی که اولین رایانه ام رو داشتم یعنی سال 2006 کم کم با تبدیل فرمت و نرم افزارهای کانورت مالتی مدیا اشنا شدم و بعد یه مدت که حرفه ای تر شدم تبدیل به یکی از علایق بنده شد که خیلی از جاها ممکنه بدردمون بخوره

در گذشته تبدیل فرمت بر پایه پردازنده ها یعنی CPU انجام میشد که از همه ی قدرت پردازنده نهایت استفاده رو میبرد و در واقع شما هر چقدر پردازنده قویتری داشته باشید در زمان کمتری میتونید فایل مدیاتون رو تبدیل کنید

امروزه با پیشرفت و همه گیر شدن کارت های گرافیکی این قطعه مهم کم کم داره جای پای خودش رو در نرم افزارهای رندرینگ و تبدیل فرمت محکم میکنه و در واقع جایگزین مناسب و بسیار سریع تر و همچنین اقتصادی تری به نسبت پردازنده محسوب میشه

کارت های گرافیک به طور ذاتی در پردازش و محاصبات سریعتر از پردازنده ها هستند (البته فقط در برخی مباحث و در برخی دیگه پردازنده همچنان نقش اساسی و انکار ناپذیری داره)

به عنوان مثال شما با یک کارت گرافیک با قیمت 1 میلیون تومانی میتونید در تبدیل فرمت قدرتی برابر با یک پردازنده چندین میلیونی بدست بیارید که خیلی به صرفه تر خواهد بود

قابلیت پردازش و تبدیل فرمت بر پایه کارت گرافیکی در حال حاضر به خیلی از نرم افزارهای مطرح و مهم اضافه شده و باعث شده که تمامی پردازش ها سریعتر از قبل انجام بشن و کاربر بتونه استفاده بهینه تری از رایانه خودش بکنه

البته این قابلیت هنوز به بلوغ کامل خودش نرسیده و هنوز کمی زمان میبره تا به طور کامل بتونه از تمامی پتانسیل های خودش استفاده کنه

نرم افزارهای تبدیل فرمت هنوز نمیتونن به شکل کامل از همه ی قدرت کارت گرافیکی برای تبدیل استفاده کنن و این مورد انشالله در اینده بهتر و بهتر میشه

بنده از یک سری نرم افزارهای تبدیل فرمت کم حجم استفاده میکنم که برخی از کارت های گرافیک AMD و برخی دیگر از کارت های گرافیکی NVIDIA استفاده میکنن و تعدادی هم از هر دوی اونها پشتیبانی میکنن

در حال حاضر فرمت تصویری X265 یا HEVC هنوز به شکل کامل از کارت گرافیکی پشتیبانی نمیکنه و در واقع تنها امکان نمایش و رمزگشایی این کدک وجود داره

هر چند شرکت های گرافیکی در نسخه های جدیدتر کارت هاشون روز به روز دارن پشتیبانی از این کدک تصویری نسل جدید رو اضافه میکنن

باید یاداور شد که نصف این پشتیبانی نرم افزاری و نصف دیگر سخت افزاری هست و هنوز امکان نرم افزاری اون برای انکود فرمت ویدئویی وجود نداره

دوستان میتونن از لینک زیر جدید ترین نسخه برنامه LAV Filters رو دانلود کنن که برنامه ای بسیار فوق العاده و کم حجم در زمینه ENCODE و DECODE بر پایه کارت گرافیکی هستش...دوستان حتما نسخه Installer رو دریافت کنن که برای نصب مشکل نداشته باشن...همچنین این برنامه به عنوان یک مکمل و افزونه در برنامه محبوب K-Lite Codec Pack وجود داره و به همراهش نصب میشه...نکته مهم درباره این برنامه اینه که همیشه باید اپدیت باشه و حتما نسخه های جدیدترش رو هر چند مدت دانلود کنید که قابلیت های بهتر و جدیدتری رو بهش اضافه میکنه...این برنامه همچنین دارای چندین موتور رندر ویدئویی معروف و محبوب هستش که در پلیرهای KMPlayer و PotPlayer استفاده میشه...کار با این نرم افزار رو هم به دوستان اموزش میدم

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

بعد از نصب برنامه برای دیدن محیط برنامه باید نرم افزار پلیر خودتون رو با LAV Filters ست کنید که در ادامه به عنوان نمونه روی KMPlayer اون رو نشون میدم

در قسمت Preferences نرم افزار در بخش Decoder Usage روی اکسترنال ویدئو دیکودر کلیک کنید و در پنجره کناری اکسترنال دیکودر سرچ رو انتخاب کنید

1.thumb.jpg.926acc687b09e2839c13e13cbcb05dff.jpg

در پنجره جدید Add After Scan رو انتخاب کنید و نرم افزار شروع به سرچ و پیدا کردن دیکودرهای موجود در رایانه میکنه - در انتها بعد از یافتن دیکودر مورد نظر OK بزنید و پنجره رو ببندید

2.thumb.jpg.9ac6fc04cf123721895f4ad272aaaaaa.jpg

حالا در همون پنجره قبلی روی نوارهای جلوی فرمت ها کلیک کنید و گزینه LAV Video Decoder رو انتخاب کنید

3.thumb.jpg.5759859e872908b089d42ab57fd67a83.jpg

با این کار پلیر مورد نظر به نرم افزار LAV متصل شده و برای رندر تصاویر ویدئویی و مالتی مدیا به همراه جدیدترین استانداردهای تصویری مانند HDR  از اون کمک میگیره

همین موارد و میتونید برای قسمت External Audio Decoder انجام بدید تا از پردازش جدیدترین تکنولوژی های صوتی برخوردار باشید

در تصویر زیر هم محیط برنامه رو مشاهده میکنید که در ادامه توضیح میدم

7187828.3.thumb.jpg.3da59407ae1ec962119012825646b8a3.jpg

قسمت اول یعنی Setting همونطور که مشاهده می کنید مربوط به پردازنده هستش و به صورت اتومات توسط نرمافزار تنظیم میشه و نیازی به دخالت کاربر وجود نداره

قسمت دوم یعنی Hardware Acceleration  اصلی ترین و جذاب ترین بخش برنامه هست که مربوط به انتخاب نوع کارت گرافیکی برای رمزگشایی هاست

دارندگان کارت های انویدیا از گزینه NVIDIA CUVID و دارندگان کارت AMD میتونن از گزینه DXVA2 Copy Back استفاده کنن

دارندگان کارت های انبرد اینتل هم گزینه مخصوص به خودشون Intel Quick Sync رو در اختیار دارن

در قسمت رزولوشن هم میتونید کیفیتی رو که باهاش کار میکنید انتخاب کنید و در قسمت پایین گزینه Codec For HW Decoding هست که فرمت هایی رو که میخواهید کارت گرافیک براتون رندر کنه انتخاب کنید

نحوه عملکرد کارت های گرافیکی بر اساس معماری و نسل در انکود و دیکود ها متفاوته و موتورهای ویدئویی این GPU ها هر نسل با فرمت ها و استانداردهای تصویر جدید هماهنگ میشن

اما بخش Output Format مربوط به تنظیمات رنگ خروجی مانیتور هست که شامل استانداردهای رنگی مختلفی میشه و عملکردشون بر اساس نوع مانیتور کاربر متفاوته

دارندگان مانیتورهای HD که با کابل های استاندارد HDMI کار میکنن برای دریافت کیفیت رنگ و تصویر بهتر حتما در قسمت RGB Output Levels گزینه PC رو انتخاب کنن

برای دسترسی راحت تر به نرم افزار تیک گزینه Enable System Tray Icon رو بزنید تا در هنگام پخش فایل های تصویری بتونید نرم افزار رو مانیتورینگ کنید

ایکون برنامه گوشه در کنار ساعت به شکل یک مربع قرمز دیده میشه

دوستان گرامی اگر سوال دیگری در رابطه با برنامه داشتن بنده در خدمتشون هستم و امیدوارم بتونم خدمتی به دوستان لیونی انجام بدم

حالا تعدادی از نرم افزارهای کاربردی تبدیل فرمت رو به دوستان معرفی میکنم که بتونن ازش استفاده ببرن و امید هستش که بتونه تجربه مفیدی رو برای دوستان به ارمغان بیاره

Aiseesoft Total Video Converter

این نرم افزار از جدیدترین کدک های تصویری و صوتی پشتیبانی میکنه و به طور کامل هم با رزولوشن 4K سازگار هستش..این برنامه از کارت های گرافیک هر دو شرکت پشتیبانی میکنه

Bigasoft Total Video Converter 5

این نرم افزار یکی از مورد علاقه های من هستش و بیشتر از این مورد برای تبدیل فرمت استفاده میکنم که نسبت به باقی برنامه ها استفاده بهتری از کارت گرافیکی میکنه...این برنامه فقط از کارت های گرافیک انویدیا و قابلیت کودا پشتیبانی میکنه و یک گزینه خوب برای دارندگان کارت های این شرکت هستش

Xilisoft Video Converter Ultimate

این برنامه هم از جدیدترین فرمت های تصویری پشتیبانی میکنه و به طور کامل از کارت های هر دو شرکت استفاده میکنه

iSkysoft Video Converter Ultimate

این برنامه به گفته شرکت سازنده یکی از سریعترین ها هستش و قابلیتی به اسم High Speed Conversion داره که باعث میشه فایل تصویری بسیار سریعتر تبدیل بشه

همچنین علاوه بر کارت های انویدیا و ای ام دی از پردازشگر گرافیکی اینتل هم استفاده میکنه

نکته ای که توسط خودم تست و دیده شده اینه که نحوه استفاده هر کدام از نرم افزارهای بالا از کارت گرافیکی متفاوت هستش و برخی ازبخش رمزگشایی تصویری خود گرافیک ها موسوم به Video Engine  استفاده میکنن که بهترین کارایی رو در تبدیل فرمت X264 به نمایش میگذارن...اما دسته ای دیگه از برنامه ها مستقیما از خودقدرت پردازش کارت استفاده میکنن که این مقدار از 10 درصد تا 40 درصد در نوسان هستش که البته بنده با کارت های انویدیا و قابلیت کودا انجامش دادم و دوستان دیگه میتونن با کارت های خودشون نتایج رو ببینن

نحوه فعالسازی قابلیت استفاده از گرافیک هم بسیار ساده هستش و در قسمت Setting برنامه ها میتونید گزینه GPU رو فعال کنید

قابل ذکر هستش که در بحث کیفیت تبدیل فرمت کارت گرافیک هنوز نمیتونه به خوبی پردازنده ظاهر بشه و برای افراد وسواسی استفاده از CPU پیشنهاد میشه که البته مقدار زمان بسیار بیشتری به طول می انجامه

انشالله در اینده قابلیت ها و نکات مهم دیگه ای رو با دوستان عزیز به اشتراک میگذارم و امیدوارم دوستان و کاربران گرامی هم بتونن سودی از این تاپیک ببرن

در زمینه تبدیل فرمت اگر دوستان سوالی داشتن بنده در خدمتشون هستم و این تاپیک به عنوان یک منبع و محلی برای تبادل نظر کاربران تبدیل فرمت بشه

بنده سعی میکنم پست اول رو هر چند مدت اپدیت کنم و اطلاعات بیشتری رو با دوستان به اشتراک بگذارم

تشکر فراوان

نمونه ای از مقایسه سرعت رندر کارت گرافیک تایتان در مقابل پردازنده 8 هسته ای زئون

CPUvsGPU21.thumb.jpg.1cb5fe7f031bb334a47766e310f2d2cc.jpg

از دوستان عزیز خواهشی که دارم اینکه نرم افزار بسیار کم حجم به اسم  MediaInfo  رو روی سیستمشون نصب کنن - این نرم افزار اطلاعات بسیار دقیقی از فایل های صوتی و تصویری که دانلود کردید به شما میده که میتونید در صورت نیاز برای راهنمایی بهتر با دیگران به اشتراک بگذارید

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

بعد ار نصب هم فقط کافیه روی فایل هاتون کلیک راست کرده و گزینه MediaInfo رو انتخاب کنید تا نرم افزار یک لیست بسیار دقیق از کوچیک ترین جزئیات فایلتون رو بهتون بده که میتونه در تبدیل فرمت های اینده کمک بزرگی براتون باشه

590d03c0d1e26_.jpg.de6f1f7369600f2536157c1dd17f08ff.jpg

590d041beab3f_.thumb.jpg.38006b40fcb92bad00322cd31e609a3e.jpg

سلام این برنامه مکمل هست ؟ یعنی میشه در کنار K-Lite Codec Pack نصب کرد ؟ بهترین تنظیمات با گرافیک 1060 برا این برنامه (K-Lite Codec Pack) چیه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

سلام این برنامه مکمل هست ؟ یعنی میشه در کنار K-Lite Codec Pack نصب کرد ؟ بهترین تنظیمات با گرافیک 1060 برا این برنامه (K-Lite Codec Pack) چیه ؟ 

سلام

بله در واقع K-Lite در خودش نسخه ای از برنامه LAV Filters رو داره و هر چی ورژن K-Lite شما جدیدتر باشه LAV Filters هم به همراهش اپدیت میشه

برنامه K-Lite تنظیمات خاصی بر اساس نوع گرافیک نمیخواد فقط همونجور که توضیح دادم بر اساس برند کارت مثلا انویدیا یا ای ام دی باید فعالسازیش کرد که توضیحاتش کامل داده شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...