رفتن به مطلب

مشکل سخت افزاری در اجرای بازی

FMAHDI
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من به تازگی سیستمم به مشکل خورده ممنون میشم اگه کسی کمک بکنه.

قبلا من یه سیستم تقریبا متوسط داشتم که باهاش بازی هایی که مورد نظرم بود رو به راحتی اجرا میکردم(تنظیمات بازی هایی که برای سیستمم سنگین بودن رو به مقدار نیاز پایین میاوردم).بازی هایی مثل pes 17 و farcry 3  و battlefiled 4  و need for speed rivals و most wanted 2 و ....      که هیچ مشکلی هم باهاشون نداشتم.

بعد از مدتی سیستمم به مشکل کوچک سخت افزاری خورد (سیستم بعد از مدتی روشن شدن ریست میشداما نه به سرعت)و به کمک دوستم تمامی قطعات به جز مادربرد و سی پی یو رو عوض کردیم و مشخص شد مشکل یا از مادربرده یا از سی پی یو و یک مادربرد جدید خریدم و مشکل حل شد.اما بعد از کار کردن با مادربرد جدید متوجه شدم که سیستم سه مشکل جدید پیدا کرده . یکی اینکه برخلاف مادربرد قبلی فن کارت گرافیک همیشه روی 30 درصد استفاده ثابت بود و اتوماتیک زیاد نمیشد و فن سی پی یو همیشه روی حداکثر سرعت کار میکرد ولی اصلا به نظر نمیومد که واقعا داره با حداکثر سرعت کار میکنه ولی هم بایوس مادربرد نشون میداد که رو حداکثره هم نرم افزار های مخصوص اینجور کارا و من هم هرچقدر تونستم توی بایوس گشتم تا این مشکل رو حل کنم ولی فقط میشد سرعتشو کمتر کرد(شایدم من اشتباه میکنم و واقعا روی حداکثر سرعت بوده)

و مشکل سوم اینه که دیگه وقتی داخل همون بازی ها میرم مثل سابق روون اجرا نمیشن و گاها لگ میزنن( و مجبور میشم که تنظیماتشونو بیارم پایین) مخصوصا pes 17 که یک بازی سبک هست(حتی خیلی پیش میاد که داخل منوی بازی و قبل از ورود به زمین فوتبال لگ زدن شروع میشه).حتی گاهی اوقات سیستم از اجرای چند کار همزمان عاجز میشد وبه سختی انجامشون میداد.

اولش فکر کردم مشکل از دمای سیستمه و کلی کار انجام دادم و دمای سی پی یو و کارت گرافیک رو تا حد قابل توجهی اوردم پایین(دمای سایر قطعات پایین بود).اما باز مشکل حل نشد.از اونجایی که مادربرد قبلی مشکل انچنانی نداشته بود دوباره اونو اوردم تا با اون هم تست کنم.اوضاع فن ها که مثل سابق شد ولی بازی ها فرق چندانی نکردن اما میشد تاثیرش رو روی pes17 دید.

مدتی گذشت گفتم شاید مشکل سیستمم هم از سی پی یو بوده هم از مادربرد که من فقط مادربرد رو عوض کردم.این شد که یک سی پی یو جدید خریدم.با اینکه هنوز خیلی وقت نکردم با سی پی یو جدید کار کنم اما تاثیرش رو کاملا میشه حس کرد ولی هنوز در دو بازی pes17 و most wanted2 که وقت کردم تست کنم مشکل حس میشه و مثل سابق نشده(خصوصا pes که حتی بدترم شده انگار)

این رو هم اضافه کنم فن سی پی یو جدیدی که خریدم ظاهرا مشکل ثابت بودن سرعت رو نداره و اتوماتیک شده ولی کارت گرافیک همچنان همونطوره

اینم مشخصات سیستمم در حال حاضر:

motherboard:asus970 pro gaming/aura

cpu:amd fx 6300

graphic card:asus gtx 550 ti

H.D.D:western digital black 1T

POWER:green 480W

RAM:2g giel*2    +     2g kingeston

رم مجموعا 6 گیگ

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من الان دیگه مشکل ریست شدن سیستم رو ندارم.

دمای سی پی یو توی بازی چهل،پنجاه هستش دمای گرافیک هم شصت هفتاد.

من الان توی بازی سنگینی مثل بتلفیلد 1 مشکلی ندارم ولی توی pes بازی لگ میزنه،عجیب اینه که همیشه بازی روی شصت فریم هستش که این اتفاق میوفته،حتی یه بارم رفتم ساعت کامپیوترو تنظیم کنم اونجا هم تیک زد.

لینک به دیدگاه

سلام

ویندوزت چیه؟ بایوس مادربردت رو  دیفالت کن و سپس اپدیت کن و یه اسکرین شات از دمای پردازنده و گرافیک در حالت بیکاری و فول لود بزار.

گرچه پردازنده و مین ضعیف هستند

لینک به دیدگاه

سلام

اگه خیلی وقته از پاور داری استفاده میکنی 90 درصد میتونه از پاور باشه

منم یه چندسال پیش یه گرین 430 وات داشتم که بعد یه مدت گرافیکم بشدت داغ میکرد،اون زمان gtx 560ti

عوضش کردم حل شد

البته من سیستم amd اصلا نداشتم تاحالا

ولی احتمال میدم از پاورت باشه

لینک به دیدگاه

ویندوزم سون شصت و چهار بیتی هستش.

در حالت فول لود دمای کارت گرافیک هشتاد و سی پی یو 55 هستش.(البته داخل بازی کمتر از اینهاس)

مادربرد و سی پی یو من شاید خیلی حرفه ای و خوب نباشه اما اونقدرام بد نیست

دوباره مشخصات سیستمم رو میذارم

motherboard:asus970 pro gaming/aura

cpu:amd fx 6300

graphic card:asus gtx 550 ti

H.D.D:western digital black 1T

POWER:green 480W

RAM:2g giel*2    +     2g kingeston

رم مجموعا 6 گیگ

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/22, 17:44:12، Javadmpower گفته است :

سلام

اگه خیلی وقته از پاور داری استفاده میکنی 90 درصد میتونه از پاور باشه

منم یه چندسال پیش یه گرین 430 وات داشتم که بعد یه مدت گرافیکم بشدت داغ میکرد،اون زمان gtx 560ti

عوضش کردم حل شد

البته من سیستم amd اصلا نداشتم تاحالا

ولی احتمال میدم از پاورت باشه

با پاور جدید هم تست کردم فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

برا pes ابدیت خودت کارت کرافیکو بریز فکر کنم درست بشه یا جدیدترین ابدیت کارتو بکیر ولی سیستمت سیستمه قوی هست فقط رم تو هشت گیگ کنی عالی میشه

فرستاده شده از SM-G531Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

سی پی یو تو با یه کارت جدید تست کن ببین چه سرعتی تو بازی داره سی پی یو حرفه ای خیلی خوبه ای

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، hakim hoseiny گفته است :

برا pes ابدیت خودت کارت کرافیکو بریز فکر کنم درست بشه یا جدیدترین ابدیت کارتو بکیر ولی سیستمت سیستمه قوی هست فقط رم تو هشت گیگ کنی عالی میشه

درایور کارت گرافیکم اخرین اپدیت هستش.

با کارت گرافیک gtx 950 و دو عدد رم چهار گیگ هم امتحان کردم ولی فایده ای نداشت.

لینک به دیدگاه

دوست من یه باتری مادربورد در بیار بد چند دقیقه جابزن تا تنضیمات مادربورد مثل اول بشه این کارم جواب نداد پس مادربورد مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، hakim hoseiny گفته است :

دوست من یه باتری مادربورد در بیار بد چند دقیقه جابزن تا تنضیمات مادربورد مثل اول بشه این کارم جواب نداد پس مادربورد مشکل داره

مطمئنید؟من این مادربرد رو یک ماهه که خریدم.

من با مادربرد قبلیم هم که تست کردم دقیقا همین مشکل رو داشت.

ویرایش شده توسط fmahdi
لینک به دیدگاه

Cpu که فکر نمیکنم مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

چون منم دارم این سی پی یو رو خیلی خوب کار میکنه ولی برقه زیادی مصرف میکنه تازه پاورت قوی هست

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/27, 03:32:46، fmahdi گفته است :

درایور کارت گرافیکم اخرین اپدیت هستش.

با کارت گرافیک gtx 950 و دو عدد رم چهار گیگ هم امتحان کردم ولی فایده ای نداشت.

سلام علیک

پیشنهاد بنده برای لگ زدن کندی

به غیر از افزایش رم به هشت گیگ

احتمال وجود ویروس هست ، قبلا یک،بار برام پیش اومده بازی ها کند می شدن .

یه ویروس کش مثل avg نسخه رایگان رو دانلود کنید ، ویندوز رو تعویض کنید

اگر ویندوز ده نصب کردید که چه بهتر

بعد از نصب ویندوز وارد درایور سیستم نشید ، از روی یک فلش یا هارد اکسترنال که مطمئن هستین ویروس نداره ویروس کش رو نصب کنید ، و سیستم رو اسکن کنید و بعد نرم افزار های لازم رو نصب کنید .

کتابخانه سی کامل ، دایرکس کامل از نه ورژن به بعد ، اخرین درایور کارت گرافیک رو نصب کنید وقتی ورژن قبل نصب هست با نرم افزار درایور گرافیک انیستالر پاک کنید می ره تو سفت مود و پاک می کنه تو سایت دل فاکس هست ورژن ۱۷ اومده .

بازی فوتبال هم سعی کن اخرین اپدیتش نصب باشه ، ورژن اول ها کلن دردسر دارن که با اپدیت رفع می شن

هاردتون هم یه چک کنید .

مشکل ریست رو بنده داره یک بار سیستم رو روشن می کنم حدود ده دقیقه بعد یک،بار ریست می شه و دیگه کلن ریست اتفاق نمی یافته دما رو چک کردم ، مشکل دما نیست . بایوس رو ریست کردم ، قطعات. رو هم چک کردم ، بعضی وقت ها خود به خود سیستم. روشن می شه ، جلد کیس جدیدهست ، شکم رو کیفیت دکمه پاورو ریست هست شاید اتومات عمل کنه ، روشن شدن از بایوس هم چند بار استفاده کردم ولی از یک،جایی به بعد دیگه جوابگو نبود و روشن نمی شد کلنم بیخیال شدم ، مشخصات سیستمم تو پروفایلم هست .

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/21, 16:21:59، payamsh گفته است :

1.ممکنه سی پی یوم استهلاک پیدا کرده باشه

سلام.سیپی یو استهلاک پیدانمیکنه 

یاسالمه یاخراب...

لینک به دیدگاه

ضمنا من هم یبار دیدم سی پی یو 8600م رو100 در100بودتوبازی

توبایوس چک کردم دیدم فرکانس بجای 3300

رفتع رو 2000

ریست بایوس زدم  درس شد

لینک به دیدگاه

ویروس نداری؟ برنامه پشت زمینه چی؟  یه بار هاردو فرمت کن اگه میتونی سریع هم آنتی ویروس خوب بریز 

نشد رم تک کاناله هم امتحان کن 

لینک به دیدگاه

بنظر بنده احتمال هارد شما مشکل داره، تسک منیجر رو باز بزار برو داخل بازی ببین چند درصد لود میشه هارد...

لینک به دیدگاه

ممنون از همگی بابت راهنمایی هاتون.

من خودمم جدیدا به هارد خیلی مشکوک شدم حس میکنم یه صدای خرخر ریزی میده که قبلا نمیداد.ولی با نود 32 ویروس کشی کردم چیزی پیدا نکرد اما وقتی برنامه ی hd tune رو نصب کردم توی قسمت health همه چیزش خوب و سالمه به جز قسمت interface error crc count که جلوش یه attention با یه عدد 45 نوشته.

میخوام یه ویروس کشی مجدد با یه فرمت هم بکنم شاید مشکل حل شد.

لینک به دیدگاه

سلام.من رفتم با برنامه ی hdd regenerator هارد رو چک کردم هیچ بدسکتوری پیدا نکرد.

با انواع انتی ویروس ها سیستم رو ویروس کشی کردم که اونجا هم هیچ ویروسی پیدا نشد.

هاردو کاملا فرمت کردم،شد عین روز اولش و پارتیشن بندی کردم.

رم هارو به صورت تک کاناله هم امتحان کردم.

با همه ی این ها باز هم مشکل حل نشد و عین قبله.

نکته ای رو که قبلا یادم رفته بود بگم اینه که سرعت سیستم در استخراج فایل هم یه مقدار پایینه واون صحنه ای که در هنگام بارگزاری ویندوز سون نشون داده میشه هم همیشه لگ میزنه.

جدیدا متوجه شدم که از سمت سی پی یو یه صدای ریز برق مانند میاد و این اتفاق هر بیست ثانیه تکرار میشه.

چند روز قبل هم رفتم بایوس مادربرد رو اپدیت کردم بلافاصله که وارد ویندوز میشد و همه ی برنامه هایی که در استارت اپ باز میشن ، باز میشدن صفحه ی مرگ میومد.منم هاردو عوض کردم دیدم مشکل حل شد با هارد قبلی رفتم توی قسمت safe mode و از طریق برنامه ی system restore مشکل رو حل کردم(من کار خاصی قبل از اپدیت بایوس انجام نداده بودم که با این کار مشکل حل شد فقط سرعت فن سی پی یو و کارت گرافیک رو دستی بالا برده بودم یادم رفته بود به حالت عادی برگردونم همین)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، fmahdi گفته است :

سلام.من رفتم با برنامه ی hdd regenerator هارد رو چک کردم هیچ بدسکتوری پیدا نکرد.

با انواع انتی ویروس ها سیستم رو ویروس کشی کردم که اونجا هم هیچ ویروسی پیدا نشد.

هاردو کاملا فرمت کردم،شد عین روز اولش و پارتیشن بندی کردم.

رم هارو به صورت تک کاناله هم امتحان کردم.

با همه ی این ها باز هم مشکل حل نشد و عین قبله.

نکته ای رو که قبلا یادم رفته بود بگم اینه که سرعت سیستم در استخراج فایل هم یه مقدار پایینه واون صحنه ای که در هنگام بارگزاری ویندوز سون نشون داده میشه هم همیشه لگ میزنه.

جدیدا متوجه شدم که از سمت سی پی یو یه صدای ریز برق مانند میاد و این اتفاق هر بیست ثانیه تکرار میشه.

چند روز قبل هم رفتم بایوس مادربرد رو اپدیت کردم بلافاصله که وارد ویندوز میشد و همه ی برنامه هایی که در استارت اپ باز میشن ، باز میشدن صفحه ی مرگ میومد.منم هاردو عوض کردم دیدم مشکل حل شد با هارد قبلی رفتم توی قسمت safe mode و از طریق برنامه ی system restore مشکل رو حل کردم(من کار خاصی قبل از اپدیت بایوس انجام نداده بودم که با این کار مشکل حل شد فقط سرعت فن سی پی یو و کارت گرافیک رو دستی بالا برده بودم یادم رفته بود به حالت عادی برگردونم همین)

ایشالله که اصلا دوباره پیش نیاد  ببن اون صدا عادیه من که میگم بازم باید صبر کنی چون فرمتش کردی مدتی طول میکشه خودشو نشون بده دوباره و اگه دوباره همونجوری شد حتما هارد دیگه تست کن اینبار زمان بیشتری بذار و همه برنامه هاتو نصب کن روش-راستی سی پی سو داغ نمیکنه ؟ فنش سالمه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

ایشالله که اصلا دوباره پیش نیاد  ببن اون صدا عادیه من که میگم بازم باید صبر کنی چون فرمتش کردی مدتی طول میکشه خودشو نشون بده دوباره و اگه دوباره همونجوری شد حتما هارد دیگه تست کن اینبار زمان بیشتری بذار و همه برنامه هاتو نصب کن روش-راستی سی پی سو داغ نمیکنه ؟ فنش سالمه 

بیشترین دمایی که از سی پی یو دیدم اگه اشتباه نکنم 55 درجه بوده و فنش هم کاملا سالمه

فقط یه قطعه هایی هستن که روی مادربردن اسمشون نمیدونم چیه یکیشون خیلی داغ میشه گمونم جنسش از الومینیوم خشک باشه.

ویرایش شده توسط fmahdi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...