رفتن به مطلب

مشکل خاموش شدن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت همگی بخیر 

من حدود دو سه ماهی میشه که یک 4790K خریدم . از روزی که این کارت رو خریدم بطور متناوب ماهی یکبار یا ماهی چندبار سیستم یکدفعه ریست میشد. اول فکر کردم بخاطر دما هست . (قبلا این مشکل رو اصلا نداشتم و سیستم روزها و هفته ها روشن بود برای اجرای تستهام ) . رفتم یه CoolerMaster 212 از لیون گرفتم و نصب کردم . باز دیدم ریست شد. این بار لاگ دماها رو گرفتم تا ببینیم واقعا بخاطر دما هست که ریست میشه سیستم یا نه . RealTemp رو هم نصب کردم . خلاصه prime95 رو هم اجرا کردم  چند ساعت اجرا شد تمام هسته ها 100 درصد دما هم کلا 50 60 درجه ! تست رو قطع کردم فردا دوباره ری استارت شد. این بار لاگ دما رو مشخص کردم و تو Realtemp مشخص کردم در 98 درجه آلارم بده . تست پرایم 95 باز بدون هیچ مشکلی انجام شد. دما هم اصلا نرسید به بالای 70! 

سرتون رو درد نیارم با تستای مختلف متوجه شدم بخاطر دما نمیتونه باشه. تو techpowerup مطرح کردم و نهایتا یکی گفت احتمالا مشکل از پاورته و یکی دیگه هم گفت تو event viewer یه نگاهی بنداز شاید بخاطر درایور و... چیزی بود. امروز دوباره اتفاق افتاد event viewer رو چک کردم دیدم خطای(63) Kernel-power 41  میده . و سرچی که کردم انگار مرتبط با پاور هست . 

من چون کارم بشدت فشرده اس نمیتونم حتی یک روز هم سیستم رو بیکار بزارم برای همین باید مطمئن بشم مشکل از پاور هست تا اقدام کنم برای گارانتی گرین . طی صحبتایی که داشتم بهم گفتن  prime95 گزینه خوبی برای تست مصرف پاور نیست. و ممنون میشم تست یا برنامه یا روشی رو مشخص کنید من بتونم از این قضیه اطمینان حاصل کنم و نسبت به پیگیری برای تعویضش اقدام کنم .

اطلاعات جانبی : روی سیستم من 980GTX هست با 20 گیگ رم و سه هارد دیسک (وسترن دیجیتال. یک 1 ترابایت گرین یک 1 ترابایت ابی و یک 512 آبی ) . مادربرد همAsus H87M-E هست  . 

این رو هم بگم که من رم ها روهم تست کردم و هیچ مشکلی پیدا نشد . (2 تا 2 گیگ باس 1333 و دوتا 8 گیگ باس 1600 هر 4 تا Geil ) 

قبل از خرید CPU یه پنتیوم G3220 داشتم و هیچ مشکلی نبود. متاسفانه بعد نصب سی پی یو بود که این مشکلات هر از چند گاهی بوجود میاد. 

ممنون میشم راهنمایی کنید. 

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

راجب ارور پاور اطلاع ندارم اما رمهای شما یکسان نیست!
ترجیحا دوتاشونو بردار بعد تست کن (2*2)
تو خط تست و اینا نیستم اما پرایم تا اونجا که میدونم رس cpu رو میکشه aid64 رو نصب کن تست رم و ... هم داره راستی عنوان تاپیکت چرا اینطوریه!!!

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

عنوان تاپیک اصلاح و به بخش درست انتقال داده شد.

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/19, 19:51:30، amir* گفته است :

راجب ارور پاور اطلاع ندارم اما رمهای شما یکسان نیست!
ترجیحا دوتاشونو بردار بعد تست کن (2*2)
تو خط تست و اینا نیستم اما پرایم تا اونجا که میدونم رس cpu رو میکشه aid64 رو نصب کن تست رم و ... هم داره راستی عنوان تاپیکت چرا اینطوریه!!!

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

سلام . رم ها رو با memtest تست کردم بدون مشکل بودن . 
prime95 رو سی پی یو لود رو میبره بالا اما مصرف برقش چندان بالا نمیره خصوصا نسبت به gpu. 

با aida64 هم گذاشتم تست بشه طی یک ساعت و خورده ای تمام قطعات رفتن زیر استرس هیچ مشکلی گزارش نشد الحمدالله. 

با OCCT هم ران گرفتم مشخصا برای پاور و اینکه تحت استرس چطور عمل میکنه . مثل corsair و پاورهای خارجی هم قیمت، استیبل نبود اما تو رنج استاندارد بود. 

این هم نتیجه تست ها : http://imgur.com/gallery/6q7mr

و این هم اطلاعات اخر بنچمارک 

occt.png

در در 1396/01/20, 08:40:11، Poorya_Lion گفته است :

عنوان تاپیک اصلاح و به بخش درست انتقال داده شد.

خیلی ممنونم . 

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

من یه اپدیت بکنم که مشکل از چی بود.

مشکل از مادربرد بود نه پاور . انگار موزفت ها داغ میکردن و این ریست میکرد. با تعویض مادربرد این مشکل هم برطرف شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...