رفتن به مطلب

صفحه مرگ در ویندوز 10 و خاموش شدن بلافاصله کامپیوتر(مشکل برطرف شد)

mamaji
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز.چند روزی هست که سیستمم دچار مشکل شده.وقتی سیستم رو روشن میکنم (حتی بدون استفاده و موندن در صفحه دسکتاپ) بعد از حدود 10دقیقه صفحه آبی مرگ ظاهر میشه و سیستم بلافاصله خاموش میشه.اگر هم بعد از روشن شدن با سیستم کار کنم مثل وب گردی یا دیدن فیلم یا نصب برنامه یا کارهای سنگین تر مثل بازی و کارهای گرافیکی صفحه مرگ زودتر ظاهر میشه و سیستم سریعتر خاموش میشه.قبل از ظاهر شدن صفحه مرگ هم سیستم به شدت کند میشه و بلافاصله صفحه مرگ میاد و سیستم خاموش میشه.روی سیستم هم آنتی ویروس به روز نصب هست و ویروسی نیست.این مشکل هم از زمانی به وجود اومد که  داشتم بازی میکردم و برای وارد شدن به صفحه دسکتاپ بدون بستن بازی از alt+tab استفاده کردم و بلافاصله بعد از زدن alt+tab سیستم به شدت کند شد و بازی رو بستم و بعد حدود 10 دقیقه صفحه مرگ ظاهر شد و سیستم خاموش شد.از اون به بعد هم هر موقع سیستم رو روشن میکنم حتی بدون استفاده هم صفحه مرگ میاد و خاموش میشه چه برسه به کار کردن و فیلم دیدن و بازی.از دوستان درخواست دارم که راهنماییم کنن تا بتونم این مشکل رو حل کنم.خیلی ممنون

مشخصات سیستم:

motherboard:gigabyte h97-d3h

cpu:core i5 4690k

vga:galax gtx980 hof black edition

ram:geil evo potenza 8GB

HDD:seagate 1TB barracuda 7200rpm

Power:green 550 uk

Cpu cooler:deepcool gammaxx 300

HDD cooler:deepcool ice disk 100

**مشکل از کولر سی پی یو بود و مشکل برطرف شد**

ویرایش شده توسط mamaji
لینک به دیدگاه

درود

این چند کاری رو که میگم انجام بدین:

1- با نرم افزار هایی مانند HW Monitor دمای تمام قطعات رو چک کنین مانند پردازنده، هارد و ...

2- با یک نرم افزار سلامت هارد خودتون رو چک کنین.

مثلا سیستم خود بنده چند وقتی بود که بعضی وقتا ارور بلو اسکرین می داد، چون هاردهای سیستم من بسیار قدیمیه حدود 10 سال از عمرشون میگذره

به الطبع آسیب پذیر تر هستن دماشونو چک کردم بالا بود و با چسبودن یک فن 12 سانتی در کف کیس دمای هارد ها رو تا 10 درجه آوردم پایین و تا الان

با صفحه آبی رو به رو نشدم، رم و هارد معمولا باعث این ارور میشن.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

صفحه ابی بیشتر مواقع به خاطر رم هست.

توصه میکنم با رم دیگه تست کنید.

یا رم های خودتون رو به صورت متفاوت استفاده کنید مثلا تک کانال یا کانال ها رو عوض کنید. ببینید تفاوتی حاصل میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

من هم دقیقا این مشکل رو داشتم ، بعدا فهمیدم مشکل از پاور هست. (قدرت پاور کم شده بود.)

لینک به دیدگاه

كد ارور را لطفا كنيد ( خودش مي گه يك چيزي را  براي اطلاع بيشتر در اينترنت سرچ كنيد ) اون عبارت يا كد را بديد يا خودتون تا اينترنت سرچ كنيد , انشاالله مشكلتون حل شه .

ویرایش شده توسط Hossein gamer
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

درود

این چند کاری رو که میگم انجام بدین:

1- با نرم افزار هایی مانند HW Monitor دمای تمام قطعات رو چک کنین مانند پردازنده، هارد و ...

2- با یک نرم افزار سلامت هارد خودتون رو چک کنین.

مثلا سیستم خود بنده چند وقتی بود که بعضی وقتا ارور بلو اسکرین می داد، چون هاردهای سیستم من بسیار قدیمیه حدود 10 سال از عمرشون میگذره

به الطبع آسیب پذیر تر هستن دماشونو چک کردم بالا بود و با چسبودن یک فن 12 سانتی در کف کیس دمای هارد ها رو تا 10 درجه آوردم پایین و تا الان

با صفحه آبی رو به رو نشدم، رم و هارد معمولا باعث این ارور میشن.

با سلام.ممنون از راهنماییتون.عکس های اطلاعات درج شده در برنامه HW پیوست شد.

۲۰۱۷۰۴۰۹_۰۱۲۵۱۸-1.jpg

۲۰۱۷۰۴۰۹_۰۱۲۵۴۲-1.jpg

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، mamaji گفته است :

با سلام.ممنون از راهنماییتون.عکس های اطلاعات درج شده در برنامه HW پیوست شد.

خواهش می کنم، خنک کننده پردازنتون چیه؟!!! مطمئنین درست نصب شده؟

100 درجه دمای پردازندس، امکان سوختنش وجود داره!!!! حدود 30 درجه بالای دمای مجازه

برای نگاه کردن وضعیت هارد هم از لینک زیر برنامه مورد نظر رو دانلود و عکس قسمت health بزارین.

http://p30download.com/fa/entry/12194/

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

خواهش می کنم، خنک کننده پردازنتون چیه؟!!! مطمئنین درست نصب شده؟

100 درجه دمای پردازندس، امکان سوختنش وجود داره!!!! حدود 30 درجه بالای دمای مجازه

خنک کننده: deepcool gammaxx 300

بله درست نصب شده.فنش هم مشکل نداره و کار میکنه.این اطلاعات تو عکس هم برای 1دقیقه بعد از روشن شدن سیستمه.قبلش سیستم خاموش بوده و پس از روشن شدن سیستم بلافاصله برنامه hw رو باز کردم و از اطلاعات عکس گرفتم.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، mamaji گفته است :

خنک کننده: deepcool gammaxx 300

بله درست نصب شده.فنش هم مشکل نداره و کار میکنه.این اطلاعات تو عکس هم برای 1دقیقه بعد از روشن شدن سیستمه.قبلش سیستم خاموش بوده و پس از روشن شدن سیستم بلافاصله برنامه hw رو باز کردم و از اطلاعات عکس گرفتم.

به طور حتم یه جای کار ایراد داره که دمای پردازنده اینقدر بالاست اونم در حالتی که اصلا فشاری روش نیست، حتما خنک کننده رو چک کنین اگر میدونین، هیت سینکشو لمس کنین ببینین اصلا داغ میشه یا خیر، خمیر سیلیکون داره یا خیر، اما از نظر من درست نصب نشده کولر.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب
باتوجه به شرایطی که فرمودید و دمای پردازنده
به احتمال بسیار زیاد همانطور که دوستان فرمودند مشکل از خنک کننده پردازنده هست

لینک به دیدگاه

موقع نصب كولر احيانا يادتون نرفته اون برچسب شفاف را از رو ي هيت سينك برداريد؟ 

لینک به دیدگاه

کولر نباید لقی داشته باشه حتما چک کنید

این پین های کولر ها یکم جا زدنشون دردسره

لینک به دیدگاه

سلام دوباره.
دوست من کدوم شهر هستید شما؟

در حال حاضر باید خنک کننده رو باز کنید. خمیر رو پاک کنید بعد خمیر جدید بخرید و بزنید روی سی پی یو بعد به صورت محکم خنک کننده رو ببندید روی پردازنده.

ولی یه نگرانی این وسط هست که امیدوارم پیش نیاد اونم این هست که به دلیل کار کردن طولانی مدت سی پی یو تو دمای بالا در اصطلاح "" پخته "" شده باشه.

در این حالت سیستم استیبل بودنش رو از دست میده و تو کارای سنگین ریست خاهید داشت و اینکه دماش همیشه بالاتر از بقیه هم سن و سالاش خاهد بود. البته امیدوارم این اتفاق نیفتاده باشه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

به طور حتم یه جای کار ایراد داره که دمای پردازنده اینقدر بالاست اونم در حالتی که اصلا فشاری روش نیست، حتما خنک کننده رو چک کنین اگر میدونین، هیت سینکشو لمس کنین ببینین اصلا داغ میشه یا خیر، خمیر سیلیکون داره یا خیر، اما از نظر من درست نصب نشده کولر.

ممنون از تمام دوستان به خصوص شما دوست عزیز بابت راهنمایی های خوبتون.یکی از پایه های کولر از جا در اومده بود و متوجه نشده بودم.اما پایه جا نرفت و مجبور شدم کولر خود اینتل رو نصب کنم.الان دمای سی پی یو در حالت بیکار سیستم حدود 45 درجه شد و مشکل حل شد.خیلی ممنون از تمامی دوستان بابت وقتی که گذاشتید و راهنمایی هایی که کردید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوباره.
دوست من کدوم شهر هستید شما؟

در حال حاضر باید خنک کننده رو باز کنید. خمیر رو پاک کنید بعد خمیر جدید بخرید و بزنید روی سی پی یو بعد به صورت محکم خنک کننده رو ببندید روی پردازنده.

ولی یه نگرانی این وسط هست که امیدوارم پیش نیاد اونم این هست که به دلیل کار کردن طولانی مدت سی پی یو تو دمای بالا در اصطلاح "" پخته "" شده باشه.

در این حالت سیستم استیبل بودنش رو از دست میده و تو کارای سنگین ریست خاهید داشت و اینکه دماش همیشه بالاتر از بقیه هم سن و سالاش خاهد بود. البته امیدوارم این اتفاق نیفتاده باشه.

سلام دوست عزیز.ممنون از راهنماییتون.مشکل سیستمم حل شد.
از کجا باید تشخیص داد که توی این مدت آیا به سی پی یو آسیبی رسیده یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mamaji گفته است :

سلام دوست عزیز.ممنون از راهنماییتون.مشکل سیستمم حل شد.
از کجا باید تشخیص داد که توی این مدت آیا به سی پی یو آسیبی رسیده یا خیر؟

عزیز مشکل کولر چی بود که بازش کردید؟؟ شکسته؟

نصب این کولرها کار بسیار راحتیه.

البته الان که فن فابریک نصب کردید خیلی دقیق نمیشه گفت ولی اگر زیر بار بردید سی پی یو رو و دما غیر عادی بالا رفت یعنی این مشکل به وجود اومده.

کولر خودتون رو با خمیر خوب ببندید ارزونترن خمیر خوب میشه cf III ک گرین میفروشه برید نمایندگی شهرتون بخرید و بزنید به سی پی یو و کولر نصب کنید دمای بیکار و دمای زیر فشار رو بگید اگر زیاد بالا باشه بده و اگر معمولی باشه که ایشالا همینجوریه خوبه.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

دوستان یکی از دماهای مادربرد هم ۹۱ درجه هست که قطعا اون هم زیاده . اون دقیقا دمای کجای مادربرد هست ؟ الان که مشکل کولرتون حل شد ببینید اون دما هم اومده پایین یا خیر ؟

Galaxy s7 Edge Tapatalk 206 TU5 T5

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

عزیز مشکل کولر چی بود که بازش کردید؟؟ شکسته؟

نصب این کولرها کار بسیار راحتیه.

البته الان که فن فابریک نصب کردید خیلی دقیق نمیشه گفت ولی اگر زیر بار بردید سی پی یو رو و دما غیر عادی بالا رفت یعنی این مشکل به وجود اومده.

کولر خودتون رو با خمیر خوب ببندید ارزونترن خمیر خوب میشه cf III ک گرین میفروشه برید نمایندگی شهرتون بخرید و بزنید به سی پی یو و کولر نصب کنید دمای بیکار و دمای زیر فشار رو بگید اگر زیاد بالا باشه بده و اگر معمولی باشه که ایشالا همینجوریه خوبه.

موفق باشید دوست من.

نه کولر سالم هست و نشکسته.مشکلش این بود که یکی از پایه هاش هر کاری کردم جا نرفت و فیکس نشد.مجبور شدم کولر خود اینتل رو فعلا نصب کنم.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mamaji گفته است :

نه کولر سالم هست و نشکسته.مشکلش این بود که یکی از پایه هاش هر کاری کردم جا نرفت و فیکس نشد.مجبور شدم کولر خود اینتل رو فعلا نصب کنم.

خیلی ممنون

درود

اگر کولرتون ایرادی نداره همون رو نصب کنین، چون الان فصل تابستونم هست و کولر استوک از پس دفع حرارت این پردازنده بر نمیاد.

لینک به دیدگاه

یه برنامه هست که ارور bluescreen رو تحلیل میکنه اسمش گمونم bluescreen view یا checker بود...اونو دان کن عزیز توی درایو ویندوز تو پوشه windows یه پوشه هست به اسم minidump ادرس اونجا رو به برنامه بده تا چک کنه..نتایج رو بفرست...احتمال بسیار زیاد( منم دقیقا همین مشکل رو داشتم) مشکل از رمه...و اگر از اون باشه تنها راهش تعویض رمتونه

لینک به دیدگاه

با برنامه speccy هم دما رو چک کنین.

مین تا 91 درجه ممکنه ذوب بشه. ولی احتمال داره سنسور دمای مین خراب باشه الکی یه دمای زیاد نشون بده. دستتو بزن به هیت سینک چیپ مین ببین چقدر داغه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...