رفتن به مطلب

imanmoodi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . 

من جدیدا یه هارد وسترن یک ترا سری بلو رو خریداری کردم. این هارد گارانتی سازگار هم داره.

این هارد یه صدای خرخر خاصی میده که رو اعصابمه. وقتی که ازش کار نمیکشم سایلنت و کاملا بی صدا هست و مشکلی نداره ولی به محض این که میخواد ویندوز رو بالا بیاره یا یه کار خاصی  انجا م صدا میده ! 

صداش در ابعاد خیلی خیلی کمه و خواستم تا ضبط کم ولی نشد و صداش شنیده نمیشه فقط وقتی گوشمو نزدیک می کنم صداش میاد. نکته ای که نگرانم می کنه اینه که سرعت سیستم یه مقدار پایینه ! وقتی که به صفحه Wellcome ویندوز میرسه قبلش یه دو الی سه ثانیه صفحه  سیاه میشه. بعدش هم وقتی وارد محیط ویندوز میشم آیکون ها در حد چند لحظه کوتاه سفید میشه و دوباره به حالت عادی برمیگرده ! حالا دوست دارم که منو راهنمایی کنید که ایا این هارد رو ببرم گارانتی یا نه؟ قبل از این وسترن گرین داشتم که خیلی خیلی خوب کار کرد و همین چند وقت پیش به صدا افتاده که اینو جایگزین کردم و هارد گرین رو به عنوان هارد دوم و ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار دادم.

هارد رو از جای معتبری خریداری کرده ام و به فروشگاه و کالایی که گرفتم اعتماد کامل دارم.

ویرایش شده توسط imanmoodi
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، imanmoodi گفته است :

سلام دوستان . 

من جدیدا یه هارد وسترن یک ترا سری بلو رو خریداری کردم. این هارد گارانتی سازگار هم داره.

این هارد یه صدای خرخر خاصی میده که رو اعصابمه. وقتی که ازش کار نمیکشم سایلنت و کاملا بی صدا هست و مشکلی نداره ولی به محض این که میخواد ویندوز رو بالا بیاره یا یه کار خاصی  انجا م صدا میده ! 

صداش در ابعاد خیلی خیلی کمه و خواستم تا ضبط کم ولی نشد و صداش شنیده نمیشه فقط وقتی گوشمو نزدیک می کنم صداش میاد. نکته ای که نگرانم می کنه اینه که سرعت سیستم یه مقدار پایینه ! وقتی که به صفحه Wellcome ویندوز میرسه قبلش یه دو الی سه ثانیه صفحه  سیاه میشه. بعدش هم وقتی وارد محیط ویندوز میشم آیکون ها در حد چند لحظه کوتاه سفید میشه و دوباره به حالت عادی برمیگرده ! حالا دوست دارم که منو راهنمایی کنید که ایا این هارد رو ببرم گارانتی یا نه؟ قبل از این وسترن گرین داشتم که خیلی خیلی خوب کار کرد و همین چند وقت پیش به صدا افتاده که اینو جایگزین کردم و هارد گرین رو به عنوان هارد دوم و ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار دادم.

هارد رو از جای معتبری خریداری کرده ام و به فروشگاه و کالایی که گرفتم اعتماد کامل دارم.

سلام دوست عزیز. چون هارد شما از نوع دیسکی هست پس کمی صدا عقلانیه مگر اینه که صدش خیلی زیاد باشه. در رابطه با سرعت و سلامت دستگاه بهتره برنامه HDTUNE رو نصب و محیطهای  health،error scan و info رو چک کن ببین  آیا اولاً  7200 دور هست یا خیر، ثانیاً دچار بدسکتور نباشه و در انتها مشکلی نداشته باشه.

البته یک مورد دیگه ای که وجود داره و اغلب ازش غافل هستیم خود پاور هست که بعضی از پاورهای ضعیف باعث مشکلاتی از قبیل بدسکتور و ... می شن

لینک به دیدگاه

بی زحمت برنامه ی HD Sentinel رو از سافت 98 بگیر نصب کن عکس صفحه اول رو اینجا قرار بده.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . 

سلام و درود دوست عزیز ، ضمن تبریک سال نو . .
اول این که مشخص کنید که هاردتون دقیقا چه صدای خر خری میده (چند نوع مختلف داریم برای این صدا) . .
دوم این که یه عکس از صفحه health و info برنامه hd tune بگیرید و در این صفحه قرار بدین ( طبق فرمایشات دوستان ) . .
سوم مدل دقیق پاورتون ( طبق فرمایشات دوستان ) . .
چهارم کابل ساتای هاردتون رو امتحان کنید و حتما با یه برق دیگه از پاور کنید . .
پنجم مشخصات دقیق سیستم عاملتون . .
در صورت امکان یه عکس از خود هارد هم قرار بدید ( جوری نوشته های روی هارد معلوم باشن ) . .
آخرین گزینه اینه که دمای هاردتون رو از برنامه hd tune ببینید و اعلام کنید به علاوه با دستتون زیر و روی هارد لمس کنید ببینید به نظرتون داغ هست یا نه ( البته مطمئن باشید که تماما دستتون خشک هست ( سعی کنید با پشت دست این کار رو انجام بدید ، چون گرما رو دقیق تر میتونید حس کنید ) ) . .
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب رو خوندید . .
یا حق . .

فرستاده شده از SM-G360Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

سلام دوست عزیز. چون هارد شما از نوع دیسکی هست پس کمی صدا عقلانیه مگر اینه که صدش خیلی زیاد باشه. در رابطه با سرعت و سلامت دستگاه بهتره برنامه HDTUNE رو نصب و محیطهای  health،error scan و info رو چک کن ببین  آیا اولاً  7200 دور هست یا خیر، ثانیاً دچار بدسکتور نباشه و در انتها مشکلی نداشته باشه.

البته یک مورد دیگه ای که وجود داره و اغلب ازش غافل هستیم خود پاور هست که بعضی از پاورهای ضعیف باعث مشکلاتی از قبیل بدسکتور و ... می شن

پاوری که استفاده می کنم Viera هست . با یک دونه هارد تست شده و مشکلی نداشته ولی با دو تا تست نگرفتیم ! 

لینک به دیدگاه

این هم اسکرین شات از نرم افزار HD Tune:

(اصلاح شد)

Capture.thumb.PNG.fd8357236f10ed647133015c2149f2b3.PNG

Capture1.thumb.PNG.3ffd7f09f27e95a421c1d6153a32d710.PNG

Capture.PNG

Capture1.PNG

دو تصویر اخر مربوط به هارد قدیمی هست که به عنوان هارد دوم استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

این هم اسکرین شات از نرم افزار HD Tune:
(اصلاح شد)

Capture.thumb.PNG.fd8357236f10ed647133015c2149f2b3.PNG

Capture1.thumb.PNG.3ffd7f09f27e95a421c1d6153a32d710.PNG
Capture.thumb.PNG.91fff3bcb9cdd56c869542de971d2e0e.PNG
Capture1.thumb.PNG.9d794e280ad2059d7bf0c8a019a2ec99.PNG

درودی دوباره . .
دوست عزیز اون هاردت که تو info برنامه نگاه کنی زده 7200 دور هستش . .
یکی از هارد هاتون رو درست نشناخته ، دونه دونه امتحان کنید و اگر اطلاعات مهمی ندارید روی هارد و میتونید کلا فرمتش کنید ، این کار رو بکنید و کل پارتیشن هارو پاک کرده و دوباره پارتیشن بندی کنید ، از نظر سلامت هم هیچ کدوم از هارد ها موردی ندارند . .
اگه براتون امکان داره هر دوی هارد هارو با پاور دیگر و کابل ساتای دیگری امتحان کنید مطمئن بشید ، اگه بعد از این کارهایی که کردید دیدید بازم مشکل داره ، به یدونه نمایندگی معتبر مراجعه کنید و مشکل هاردتون رو بگید تا بررسی کنند ، به احتمال زیاد اگر شما حساس نشده باشید و اون صدای خر خری که میگید باشه برای هد هارد هست و گارانتی براتون تعویض میکنه . .
موفق باشید . .

لینک به دیدگاه

هارد شما ظاهراً سالم هست ایکاش بجای آن یک 120 SSD می خریدی تا سرعت واقعی رو تجربه کنی. اگه ویندوزات 8.1 باشه task manager رو فعال کن تا مقدار فشار روی قطعه رو ببینی (مثل عکس زیر) که شاید علت کندی قطعه دیگه ای از سیستم ات باشه.

در هر حال به احتمال زیاد اگر به گارانتی بفرستید هارد رو بدون نقص اعلام کرده و برگشت می زنند پس بهتره قبل از هر کاری با شرکت سازگار تماس و موارد موردنظرت رو باهاشون درمیان بزاری.

اما در رابطه با پاور ویرا در حقیقت این نوع پاورها رو بعنوان پاور نمی دونم خیلی ضعیف و برای سیستمهای 448 مناسب هست.(از نظر من) البته تجربه خودم در رابطه با پاور رو بیان می کنم سیستم یکی از دوستانم کند بود بعد از تعویض پاور سیستم عملکرد بهتری داشت حالا  شاید با تعویض پاور، صدای هارد یا سرعت سیستم شما تغییری نکنه ولی اگر قطعات خوبی رو سیستم داری پیشنهاد می کنم یک پاور دیگه حداقل گرین بگیرید.

Untitled-1.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان از پیشنهاد های همه ممنون ! 

در صدد این هستم تا یه سیستم جدید ببندم ! 

قطعات انتخابی :

مادربرد:  مادربرد ام اس ای B250M MORTAR ARCTIC

سی پی یو : i3 7100 kaby lade

گرافیک : 1050TI

حال سوالم اینه که تو چه حد واسه کاربری گیمینگ جوابگو هست ؟ 

این سیستم بهترین کانفیگ ممکن هست ؟ اگر در همین رده قطعات دیگه ای مد نظر شما هست ممنون میشم راهنمایی کنید! 

تشکر.

لینک به دیدگاه

دوستان از پیشنهاد های همه ممنون ! 
در صدد این هستم تا یه سیستم جدید ببندم ! 
قطعات انتخابی :
مادربرد:  مادربرد ام اس ای B250M MORTAR ARCTIC
سی پی یو : i3 7100 kaby lade
گرافیک : 1050TI
حال سوالم اینه که تو چه حد واسه کاربری گیمینگ جوابگو هست ؟ 
این سیستم بهترین کانفیگ ممکن هست ؟ اگر در همین رده قطعات دیگه ای مد نظر شما هست ممنون میشم راهنمایی کنید! 
تشکر.

به خوبی استفاده کنید و موفق باشید . .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...