رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک و CPU با بودجه 1/5 میلیون تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من برای ارتقا سیطتم تصمیم گرفتم که یه کارت گرافیک و یه cpu بخرم

چیزی که مد نظر خودمه اینا هستن

Intel I5 Skylake 6400 2.7 Up To 3.3 GHz
Asus Rog Radeon RX460 4GB GDDR5

حداکثر بودجه ۱/۵ تا ۱/۶ هست 

خواهشا از گفتن کلماتی مانند (۴۰۰۰۰۰ تومن دیگه بزار یه RX470 بگیر) خودداری کنید

مادربرد هم ساپورت میکنه

رم هم ۸ ddr3

ممنون

لینک به دیدگاه

این پردازنده ای که گرفتید برای این کارت گرافیک خیلی قویه و در عوض گرافیک انتخابی اصلا خوب نیست..این حقیقته نمیتونید تا چند وقت دیگه روش حساب کنید

به صرفه ترین پردازنده برای بازی 6100 i3 هست و باقیشم هر چی موند گرافیک

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اینم خوبه

7187828.3.thumb.jpg.647d17968534f6057d288ab85d2fcd71.jpg

پیشنهاد من اینه 6400 با 470 بخرید...برند گرافیک به انتخاب خودتون..هر کدوم قیمتش بهتره

کلا میشه 1600..حالا مقدار خیلی کمی بالا یا پایین

اگر خواستید ارزونترش کنید پردازنده رو 6100 بگیرید کاملا کافیه برای بازی

470 برای گیم خیلی خیلی قویتره و اصلا قابل قیاس نیست با 460

لینک به دیدگاه

i3 6100

Rx 480 armor 

من باشم اینو انتخاب میکنم، گرافیک بهتر خیلی بیشتر به چشم میاد تا cpu بهتر.

واسه گیم البته !

لینک به دیدگاه

عزیز کاربری تون رو بگید ؟

اگه کاربریتون گیمه پردازنده رو 6100 انتخاب کنید . و کارت گرافیک هم RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB ، این نتیجه بهتری برای شما داره در گیم.

thumb_1475410203_1.jpg
کارت گرافیک گیگابایت RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB
وضعیت گارانتی : با گارانتی آواژنگ - 3 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۸۹۹,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۸۹۹,۰۰۰ تومان
thumb_1449589312_i3%206100%20-%2001.jpg
سی پی یو اینتل i3 6100 skylake
وضعیت گارانتی : بدون گارانتی     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۴۲۲,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۴۲۲,۰۰۰ تومان
  مبلغ قابل پرداخت : ۱,۳۲۱,۰۰۰ تومان

البته این رو هم می تونید انتخاب کنید. که 50 تومن از بودجه ات بیشتر میشه.

thumb_1475410203_1.jpg
کارت گرافیک گیگابایت RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB
وضعیت گارانتی : با گارانتی آواژنگ - 3 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۸۹۹,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۸۹۹,۰۰۰ تومان
thumb_1443342874_6000%20i5%20Lock%20-%2001.jpg
سی پی یو اینتل i5 6400 اسکای لیک
وضعیت گارانتی : بدون گارانتی     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۶۶۰,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۶۶۰,۰۰۰ تومان
  مبلغ قابل پرداخت : ۱,۵۵۹,۰۰۰ تومان

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اینم خوبه

خیلی ممنون از شما

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

عزیز کاربری تون رو بگید ؟

اگه کاربریتون گیمه پردازنده رو 6100 انتخاب کنید . و کارت گرافیک هم RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB ، این نتیجه بهتری برای شما داره در گیم.

ممنون...هر دو پیشنهاد دوستمون عالیه و باقیش به تصمیم خریدار

اینم تفاوت 470 و 460 در بازی ها..تفاوت نزدیک به 2 برابر که باعث میشه خرید 460 اصلا عقلانی نباشه

me4_1920.thumb.png.140a51d286d28ee5579dd77291a51e79.png

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از همه تون

از قرار معلوم ۴۷۰ بهتره

یکم تو بعد سخت افزار تازه کارم

من کاربریم بیشتر بازی هستش

یکم هم با برنامه های UE4 و 3DSMAX کار میکنم

ولی هدف اصلی م گیمه

به هر حال یه دنیا ممنون

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اینم خوبه

+1
بهترین انتخاب

لینک به دیدگاه

به نظرم دور rx460 رو خط بکشید . بسیار ضعیف هست. قدرتی معادل 750ti داره. rx470 گیگا که آف خورده انتخاب خوبی هست
CPU هم بسته به بودجه شما 6400 خوب هست. نمی دونم قیمت 6500 الان چقدر هست ولی 300 مگاهرتز سرعت بیشتری از 6400 داره(برعکس 6600 که فقط 100 مگاهرتز سرعتش از 6500 بالاتر هست) و ببینید اگر به بودجتون خورد بگیرید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای کارت گرافیک اصلا سمت 470 گیگا نرو ک مشکل خنک کننده داره

MSI RX 470 gaming X بگیر که 70 تومن گرون تره ولی خیلی بهتره و خنک تر خواهد بود

لینک به دیدگاه

نميخام بگم  rx460  کارت  خيلي شاخي نيست ولي خوب براي نياز کسي که واقعا هدفش گيم هست گزينه خوبي نيست اصلا

چون شما يه نگاه تو سايتا و بنچا و پرفور مانس و مقايسه بزني در رده محصولات مديوم هست که براي نياز روزمره و انجام بازيها با رزوليشن کمتر و تنظيمات پايين مناسبه

مطمئن باش پشيمون ميشي

سي پي يو شما حداقل بايد يه r9 380  روش ببندي چون با rx460 سي پي يو بلا استفاده هست

يه مقدار صبر کنيد و مبلغ رو افزايش بدين و rx 470 رو بردارين و با خيال راحت  بازيهارو پلي کنيد

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/10721/سی+پی+یو+اینتل+Intel+i3-7100+Kaby+Lake/

http://lioncomputer.ir/product/10204/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+RX+480+ARMOR+OC+8GB/#prettyPhoto

چهل تومن بیشتره از بودجتون

ولی ارزشش رو داره

البته سی پی یو یکمی تو بازی های سی پی یو محور گلوگاه میشه که زیاد به نظرم مهم نیست

نمیدونم چرا با وجود 7100 دوستان بازم 6100 رو پیشنهاد میدن (نسل جدیدتر و قوی تر )

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

http://lioncomputer.ir/product/10721/سی+پی+یو+اینتل+Intel®+i3-7100+Kaby+Lake/

http://lioncomputer.ir/product/10204/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+RX+480+ARMOR+OC+8GB/#prettyPhoto

چهل تومن بیشتره از بودجتون

ولی ارزشش رو داره

البته سی پی یو یکمی تو بازی های سی پی یو محور گلوگاه میشه که زیاد به نظرم مهم نیست

نمیدونم چرا با وجود 7100 دوستان بازم 6100 رو پیشنهاد میدن (نسل جدیدتر و قوی تر )

به این علت که گرچه این پردازنده ها روی 1151 سوار میشن به علت سوکت هم شکل اما در واقع برای اسکای لیک بهینه نشده ان و بهترین کاراییشون رو توی مادربردهای جدیدشون دارن و مقداری از پتانسیلشون توی اسکای لیک هدر میره....تا حالا خودتون به این فکر نکردید که اگه سوکت ها یکسان هستن پس چرا بردهای جدید براشون عرضه شدن؟ در حالی که بردهای جدید عملا هیچ امکانات خاصی نسبت به قبلی ها ندارن

حالا ایشون بیاد پردازنده کمی گرونتر بخره و از تمامی قابلیتش استفاده نکنه..خود اینتل هم اعلام کرده بود که این پردازنده ها بهترین کاراییشون رو توی بردهای جدید دارن

فقط بخاطر اینکه یچی جدیدتره دلیل نمیشه اونو پیشنهاد بدیم و به نظرم شما هم اگر اطلاع کافی ندارید و تحقیق نکردید پیشنهادی به یه بنده خدایی ندید که پولشو الکی هدر بده

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

به این علت که گرچه این پردازنده ها روی 1151 سوار میشن به علت سوکت هم شکل اما در واقع برای اسکای لیک بهینه نشده ان و بهترین کاراییشون رو توی مادربردهای جدیدشون دارن و مقداری از پتانسیلشون توی اسکای لیک هدر میره....تا حالا خودتون به این فکر نکردید که اگه سوکت ها یکسان هستن پس چرا بردهای جدید براشون عرضه شدن؟ در حالی که بردهای جدید عملا هیچ امکانات خاصی نسبت به قبلی ها ندارن

حالا ایشون بیاد پردازنده کمی گرونتر بخره و از تمامی قابلیتش استفاده نکنه..خود اینتل هم اعلام کرده بود که این پردازنده ها بهترین کاراییشون رو توی بردهای جدید دارن

فقط بخاطر اینکه یچی جدیدتره دلیل نمیشه اونو پیشنهاد بدیم و به نظرم شما هم اگر اطلاع کافی ندارید و تحقیق نکردید پیشنهادی به یه بنده خدایی ندید که پولشو الکی هدر بده

قبول دارم که کارآیی سی پی یو های کیبی لیک بیشتره رو مادربرد های جدید ولی اینکه بگیم سی پی یویی با فرکانس 3.9 ضعیف تر از سی پی یویی با فرکانس 3.7 هست اونم فقط به دلیل مادر برد قدیمی تر به نظرم درست نیست

همچنین شما از کجا میدونین که مادربرد ایشون نسل اسکای لیک هست؟ ایشون که اشاره ای به مدل مادربرد نکردن (البته منم احتمال بیشتری میدم که ایشون مادربردی از نسل قبل دارن ولی به هر حال اشاره ای به این موضوع نکردن)

حالا از این ها بگذریم 7100 به دلیل قوی تر بودن (حتی اگه کارآیی حداکثر نداشته باشه که 0.2 گیگاهرتز بازم اونو قوی تر از 6100 نشون میده) ساپورت حافظه با فرکانس بیشتر تو نسل مادربرد های جدید و همچنین نسل جدید تر بودن برای فروش احتمالی در آینده وضعیت بهتری خواهد داشت نسبت به 6100 که قیمت 48 هزارتومنی بیشتر رو توجیه میکنه

اگه بازم  با نظر بنده مخالف هستین خوشحال میشم دلیلتونو بدونم شاید من اشتباه میکنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Cantaver گفته است :

قبول دارم که کارآیی سی پی یو های کیبی لیک بیشتره رو مادربرد های جدید ولی اینکه بگیم سی پی یویی با فرکانس 3.9 ضعیف تر از سی پی یویی با فرکانس 3.7 هست اونم فقط به دلیل مادر برد قدیمی تر به نظرم درست نیست

همچنین شما از کجا میدونین که مادربرد ایشون نسل اسکای لیک هست؟ ایشون که اشاره ای به مدل مادربرد نکردن (البته منم احتمال بیشتری میدم که ایشون مادربردی از نسل قبل دارن ولی به هر حال اشاره ای به این موضوع نکردن)

حالا از این ها بگذریم 7100 به دلیل قوی تر بودن (حتی اگه کارآیی حداکثر نداشته باشه که 0.2 گیگاهرتز بازم اونو قوی تر از 6100 نشون میده) ساپورت حافظه با فرکانس بیشتر تو نسل مادربرد های جدید و همچنین نسل جدید تر بودن برای فروش احتمالی در آینده وضعیت بهتری خواهد داشت نسبت به 6100 که قیمت 48 هزارتومنی بیشتر رو توجیه میکنه

اگه بازم  با نظر بنده مخالف هستین خوشحال میشم دلیلتونو بدونم شاید من اشتباه میکنم

موفق باشید

ببینید شما درست میفرمایید اما اختلاف کارایی 7100 با 6100 ناچیزه و به همون مقدار کم هم گرونتر

حالا از اونجا که پلتفرم اختصاصی خود پردازنده نیست و طبق گفته ی خوده اینتل ممکنه پردازنده همه کارایی و پتانسیلش رو نتونه به استفاده بزاره

یعنی یجورایی دوباره همه چی یر به یر میشه

اما نکته مهم اینه که 6100 برای مادربورد ایشون ساخته و بهینه شده و 7100 تنها به دلیل نانومتر یکسان هست که روش سوار میشه

این وسط عامل بهینه بودن اختصاصی خیلی مهمه..ما اینجا برای دیگران نظر میدیم نه خودمون..بنابراین نمیتونیم ریسک کنیم...اومد و ایشون گرفتن و فردا خدای ناکرده جایی به مشکل خوردن

اونوقت ما باید جوابگو باشیم...به همین علت ما باید همه جوانب رو در نظر بگیریم و تا حد امکان قطعاتی رو معرفی کنیم که با دیگر قطعات خریدار هماهنگ و مچ باشه

شایدم نظر شما درست باشه ولی به هر حال یک ریسکه و یخورده کارایی بیشتر که ایشون باید یخورده پول بیشتر هم بابتش بده ارزشش رو نداره به نظرم

لینک به دیدگاه

مهندس شما ک گفتین رمتون 8 DDR3 هستش پس با این حساب پردازنده کبی لیک فک نکنم به کارت بیاد

در ضمن پردازنده i3 6100 واسه rx 470 کمی گلوگاهه تو بازی های witcher 3 goty و watch dogs 2 من خودم تست کردم و گلوگاه بود (یعنی از جایی نخوندم حاصل تجربه خودم بود) شما بودجتون رو کمی افزایش بدین و یه i5 بخرن همراه rx 470

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

ببینید شما درست میفرمایید اما اختلاف کارایی 7100 با 6100 ناچیزه و به همون مقدار کم هم گرونتر

حالا از اونجا که پلتفرم اختصاصی خود پردازنده نیست و طبق گفته ی خوده اینتل ممکنه پردازنده همه کارایی و پتانسیلش رو نتونه به استفاده بزاره

یعنی یجورایی دوباره همه چی یر به یر میشه

اما نکته مهم اینه که 6100 برای مادربورد ایشون ساخته و بهینه شده و 7100 تنها به دلیل نانومتر یکسان هست که روش سوار میشه

این وسط عامل بهینه بودن اختصاصی خیلی مهمه..ما اینجا برای دیگران نظر میدیم نه خودمون..بنابراین نمیتونیم ریسک کنیم...اومد و ایشون گرفتن و فردا خدای ناکرده جایی به مشکل خوردن

اونوقت ما باید جوابگو باشیم...به همین علت ما باید همه جوانب رو در نظر بگیریم و تا حد امکان قطعاتی رو معرفی کنیم که با دیگر قطعات خریدار هماهنگ و مچ باشه

شایدم نظر شما درست باشه ولی به هر حال یک ریسکه و یخورده کارایی بیشتر که ایشون باید یخورده پول بیشتر هم بابتش بده ارزشش رو نداره به نظرم

یه نکته ای هست که من متوجهش نشدم اونم اینکه رم ایشون ddr3 هست و سی پی یو های کیبیلیک فک نکنم بخوره به مادربرد

اشتباه از من بوده :(

استارتر به نظرم مدل مادربرد رو بگن بهتر باشه

لینک به دیدگاه

منم نظرم با بیشتر دوستان هست که 6100 آی3 و یه فروند 470 بگیری و ازشون لذت ببری

لینک به دیدگاه

از نظر همه ی شما ممنونم

واقعا همه ی نظر ها با دلایل واقعا قانع کننده بود

با توجه به کاهش قیمت ها تصمیم گرفتم که یه skylake و یه MSI 470 4GB بخرم

پردازنده های I3 با مادر بورد و بقیه قطعات زیاد هماهنگی نداره و الان که یه NVIDIA GT 720 دارم دمای سی پی یو خیلی میره بالا که بعدش سی پی یو متوقف میشه و کامپیوتر Reset میشه

حالا تصمیم گرفتم اینارو بخرم

Intel Skylake I5 6400 2.7 Up To 3.3 Ghz

MSI RADEON RX 470 4GB GDDR5

ام اس آی رو انتخاب کردم چون گیگابایت مشکل خنک کنندگی داره

سری کیبیلیک هم با رم DDR3 مشکل داره

اگر هم PC م ساپورت نکرد یعنی زمانش رسیده که مادر بورد رو هم عوض کنم

خلاصه واقعا ازتون ممنونم...

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، GamerE3 گفته است :

از نظر همه ی شما ممنونم

واقعا همه ی نظر ها با دلایل واقعا قانع کننده بود

با توجه به کاهش قیمت ها تصمیم گرفتم که یه skylake و یه MSI 470 4GB بخرم

پردازنده های I3 با مادر بورد و بقیه قطعات زیاد هماهنگی نداره و الان که یه NVIDIA GT 720 دارم دمای سی پی یو خیلی میره بالا که بعدش سی پی یو متوقف میشه و کامپیوتر Reset میشه

حالا تصمیم گرفتم اینارو بخرم

Intel Skylake I5 6400 2.7 Up To 3.3 Ghz

MSI RADEON RX 470 4GB GDDR5

ام اس آی رو انتخاب کردم چون گیگابایت مشکل خنک کنندگی داره

سری کیبیلیک هم با رم DDR3 مشکل داره

اگر هم PC م ساپورت نکرد یعنی زمانش رسیده که مادر بورد رو هم عوض کنم

خلاصه واقعا ازتون ممنونم...

فنشون برات بچرخه دوست عزیز! 
انتخاب خوبی کردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...