رفتن به مطلب

اين هارد sata2 هستش يا sata3 ?? لطفا شركت كنيد

اشتراک گذاری

18 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ايا اين هارد ST32000641AS sata2 هستش يا sata3

• sata2 3gb/s
      0
    • sata3 6gb/s
      18

Recommended Posts

درود به دوستان گلم

بنده يك هارد به يكي از مشتريهاي محترم خودم فروختم و ايشون از ديروز ما رو به باد تهمت و دروغ و كلك گرفته و به هيچ عنوان كوتاه نمياد . :

seagate Barracuda XT 2TB ST32000641AS

لطفا بفرماييد كه ايا اين هارد sata2 3gb/s هستش يا sata3 6gb/s

ممنون ميشم كه نظراتتون رو بفرماييد تا اين لينك رو براش ايميل كنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 86
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

http://www.seagate.com/www/en-us/products/desktops/barracuda_xt/

طبق گفته سایت سیگیت ساتا 3 هست . این موضوع تو سریال محصول هم هست ST32000641AS

لینک به دیدگاه

درود

امان از بی اطلاعات بودن مشتری و از اون بدتر تهمت زدن ناروا @};-

این مشتری محترم بهتر بود قبل از خریدش لااقل یک سری به سایت سازنده سیگیت میزد بعد مدعی میشد.

l6lmpe9vq78i2v1fnei.png

http://www.seagate.com/www/en-us/products/desktops/barracuda_xt/#tTabContentSpecifications

لینک به دیدگاه

خوب اینکه خیلی واضحه که این هارد sata 3 هست

شاید تاکید مشتری شما بر این هست که به جای 6gb/s ، از کلمه sata 3 در مشخصات استفاده شده باشه که ایشون با یک مطالعه مختصر در اینترنت متوجه این قضیه خواهند شد که sata 3=6gb/s

post-7143-028089600 1306391627_thumb.jpg

-manual.pdf

post-7143-062616900 1306392006_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

سلام

ضمن تشکر از کلیه دوستان

شما review سایت tomshardware رو نشون بدین. در این review

3 هارد رو با هم مقایسه کرده که 2 تا از اونا SATA2 هستند و تنها همین مدل ST32000641AS

از نوع SATA3

.

همچنین لینک سایت Newegg گویای این واقعیت خواهد بود.

لینک به دیدگاه

واقعا امان از بي اطلاعي بعضي از مشتريا...

لابد اين بنده خدا توقع داشته چون اينترفيس SATA3 6Gbps هست، سرعت انتقال داده هاش بايد 768MB/s باشه ! ! ! !

آخه يكي نيست بگه عزيزه من، وقتي انتخاب مي كني برو تو سايت سازنده يه نگاهي بنداز.. مشخصات رو بخون.. اگه هارد مكانيكي با اين قيمت قرار بود كل پهناي باند SATA3 رو پر كنه كه SSD سازها بايد مي رفتن غاز بچرونن..

لینک به دیدگاه

دوست عزيزمون عكس زير رو هم فرستاده ميگه كه مبناي ايشون اين عكسه :

q96xpw2c24sznv6ynk.jpg

لینک به دیدگاه

شاید پورت مشکل داره و یا باید بایوس آپدیت کنه . شاید هم 2000.3 گیگ ظرفیت هارد رو زده و ایشون 0.3GB رو سرعت فرض کردن @};-? :o @};-

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

دوست عزيزمون عكس زير رو هم فرستاده ميگه كه مبناي ايشون اين عكسه...

جل الخالق !!! اين عكس چه ربطي داره به SATA III I%20Do%20not%20Know.gif

شاید پورت مشکل داره و یا باید بایوس آپدیت کنه .

اين مين برد احتمال قوي از سري P67 يا H67 هست. با توجه به اينكه هارد رو Detect كرده قاعدتا پورت نبايد مشكلي داشته باشه.

لینک به دیدگاه

اين اولين ايميل ايشون هستش :

با سلام مشکلی که عرض کردم در رابطه با blue screen بالاخره با عوض کردن سوکتهای هارد به 3g/s حل شد چون با توجه به درخواست بنده نسبت به خرید هارد 6g/s کابل هارد رو به سوکت مربوطه کانکت کرده بودم و با عث به وجود آمدن این مشکلات شد بعد از مطالعه دفترچه مادربورد و رفتن به تنظیمات sata متوجه شدم هاردها sata II(3g/s) هستند.در عکسی که براتون فرستادم کاملا مشخصه.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان

به نظر بنده این دیگه اصلا احتیاج به تاپیک و تایید و اینجور چیزا نداره

این دوست عزیز خودشون می تونن یه سری به سایت سازنده ی هارد بزنن و مشخصات

دقیقه هاردشون و از سایت اصلی چک کنن ولی در اینکه این هارد ساتا 3 هست

کوچکترین شکی نیست اما زمانیکه خودشون توی سایت اصلی مشخات رو رویت کنن

فکر کنم خیلی مستند تر باشه از حرف بنده

امیدوارم این سوء تفاهم هرچی زودتر رفع بشه

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

شاید پورت مشکل داره و یا باید بایوس آپدیت کنه . شاید هم 2000.3 گیگ ظرفیت هارد رو زده و ایشون 0.3GB رو سرعت فرض کردن @};-? :o @};-

به احتمال زیاد اشتباه ایشون هم ناشی از همین 0.3gb هستش.

با توجه به عکس پرت sata III هارد رو شناسایی کرده.

@};-

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان

به نظر بنده این دیگه اصلا احتیاج به تاپیک و تایید و اینجور چیزا نداره

این دوست عزیز خودشون می تونن یه سری به سایت سازنده ی هارد بزنن و مشخصات

دقیقه هاردشون و از سایت اصلی چک کنن ولی در اینکه این هارد ساتا 3 هست

کوچکترین شکی نیست اما زمانیکه خودشون توی سایت اصلی مشخات رو رویت کنن

فکر کنم خیلی مستند تر باشه از حرف بنده

امیدوارم این سوء تفاهم هرچی زودتر رفع بشه

موفق باشید @};-

درود

شما كاملا درست ميفرماييد و من هم همين راهنمايي رو كردم ولي ايشون گفتن من جايي رو قبول ندارم و مطمئنم كه اين هارد sata2 هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک کلام :

خداوند همه ما رو به راه راست هدایت بفرماید...

آمین .....Not%20Worthy.gifNot%20Worthy.gifNot%20Worthy.gif

لینک به دیدگاه

درود به دوستان گلم

بنده يك هارد به يكي از مشتريهاي محترم خودم فروختم و ايشون از ديروز ما رو به باد تهمت و دروغ و كلك گرفته و به هيچ عنوان كوتاه نمياد . :

seagate Barracuda XT 2TB ST32000641AS

لطفا بفرماييد كه ايا اين هارد sata2 3gb/s هستش يا sata3 6gb/s

ممنون ميشم كه نظراتتون رو بفرماييد تا اين لينك رو براش ايميل كنم

با سلام و با تشکر از پاسخ همه شما دوستان عزیز.جناب حسینی عزیز اول این که بنده از شما تنها هارد نگرفتم ویک سیتم از شما خریداری کردم آیا من به عنوان مشتری حق ندارم از شما در مورد مشکل سیستم راهنمایی بگیرم؟شما حتی به من اجازه حرف زدن نمیدید و میگید وقت برای حرف زدن ندارید. من هرگز شما رو به باد تهمت و دروغ نگرفتم و همون اول که باهاتون تماس گرفتم عرض کردم ممکنه اشتباه پیش اومده باشه (نه اینکه اون بنده خدا هم منظوری داشته) از جانب کسی که هارد و به شما داده.البته در مورد هارد حق با جناب حسینی و شما دوستان عزیز هستش اشتباه از من بود و من از همتون عذر میخوام.با توجه به اینکه هارد sata3 هست پس باید پورت مادر بورد ایراد داشته باشه چون من با یه هارد دیگه چک کردم مشکلم حل نشد.ضمن اینکه هنگام کار کردن در ویندوز خطای blue screen میاد به هر حال ممنون میشم کمک کنید مشکلم حل شه. اما در جواب دوستمون که فرمودن بنده سرعت هارد رو با ظرفیتش اشتباه گرفتم باید بگم خیر هاردر من 2t و 3 گیگا ظرفیتش نیست از عکسی که آپ کردم کاملا مشخصه سرعت هارد3g هستش.

لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري ممنون ميشم كه به مطالب من هم توجه كنيد چون از روز اول مشخص بود كه به بنده اعتماد نداريد و اين حق شماست عزيز ولي :

1 - روز اول گفتم وقتي جايي كه اعتماد نداريد خريد نكنيد . ولي شما فرموديد اعتماد كامل داريد ولي كاملا مشهود بود كه اعتماد نداريد چون وقتي به دوستتون گفتم 200 بيعانه بده ايشون گفتن كه شما فرموديد بيشتر از 100 تومان نده

2 - چند بار در مورد سيستم شما صحبت كرديم ؟

3 - ايا من به شما نگفتم كه بگذاريد سيستمتون رو اسمبل كنم تا مشكلي اگر داشت حلش كنم ؟

4 - ايا در مورد خريد هارد بنده هارد مدل ديگه اي نخريده بودم كه بعد از بررسي متوجه شديم كه دو مدل هارد در بازار موجوده ؟

5 - بنده اون روز كه دوستانتون به ما افتخار داده بودن چقدر در مورد اين هارد بررسي كردم ؟

6 - اگر بنده فروشنده اي بودم به مسائل سطحي نگاه ميكردم چه مشكلاتي بوجود مياد ؟

سوال اخر و بسيار مهم : شما ميفرماييد كه توهيني نكرديد ولي معني اين جمله چيه :

وقتي بنده به شما ميگم اين هارد 100درصد sata3 هستش شما ميفرماييد كه بنده مطمئنم اين هارد sata2 هستش

معني اين جمله ميدونيد چيه ؟ يعني بنده دروغ گفتم . واگر هم منظورتون با طرفي هستش كه بنده ازش خريد كردم بايد بگم كه وقتي من به مدت بسيار زياد در مورد هاردتون قبل از خريد تحقيق كردم پس بنده دروغگو و كلاه بردار هستم . معني جمله اينه نه چيز ديگه اي عزيز .

بله گفتم كه وقتم كمه چون بايد براي تمام مشتريهام وقت بگذارم . اگر بخوام براي هر مطلبي كه مطمئن هستم و مشتري به هيچ عنوان قبول نميكنه خدا رو بالا پايين كنم درسته ؟؟؟؟؟؟ پس بقيه مشتريهاي من هيچ حقي ندارن . ؟؟؟؟؟؟؟

به شما گفتم تاپيك بزن تا دوستان كمكت كنن ولي شما رفتي روي اين حرف كه مطمئنيد اين هارد sata3 نيستش . و به هيچ عنوان حاضر به گوش كردن حرف من نشديد و فقط حرف خودتون رو زديد .

بنده وظيفه دارم كه مشكلات مشتري رو حل كنم ولي وقتي مشتري نميخواد هيچ كدوم از حرفهايي كه بهش زده ميشه گوش و اجرا بكنه !!! ايا راهي واسه منه فروشنده ميمونه .؟؟؟؟

در اخر اينكه اگر من نميخواستم به فكر مشتريم باشم هيچ وقت اينجا براش تاپيك ايجاد نميكردم .

در كل اميدوارم كه دوستان كمكتون كنن در اينجا و همين كار و قبلا ازتون خواستم ولي شما قبول نميكرديد @};-

لینک به دیدگاه

درود

خوب دوستان گلم تماسي كه با جناب نصري داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه اگر ممكنه هر كسي هارد sata3 روي سيستمش داره بره توي setup نگاهي بندازه و اگر ممكنه يه عكس هم ازش بندازه بسيار بسيار ممنون ميشم .

اگر هم لينكي در سايتهاي خارجي ديد اينجا بگذاريد ممنون ميشم دوستان ميخوايم با كمك شما عزيزان مشكل ايشون رو حلش كنيم .

لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري ممنون ميشم كه به مطالب من هم توجه كنيد چون از روز اول مشخص بود كه به بنده اعتماد نداريد و اين حق شماست عزيز ولي :

1 - روز اول گفتم وقتي جايي كه اعتماد نداريد خريد نكنيد . ولي شما فرموديد اعتماد كامل داريد ولي كاملا مشهود بود كه اعتماد نداريد چون وقتي به دوستتون گفتم 200 بيعانه بده ايشون گفتن كه شما فرموديد بيشتر از 100 تومان نده

2 - چند بار در مورد سيستم شما صحبت كرديم ؟

3 - ايا من به شما نگفتم كه بگذاريد سيستمتون رو اسمبل كنم تا مشكلي اگر داشت حلش كنم ؟

4 - ايا در مورد خريد هارد بنده هارد مدل ديگه اي نخريده بودم كه بعد از بررسي متوجه شديم كه دو مدل هارد در بازار موجوده ؟

5 - بنده اون روز كه دوستانتون به ما افتخار داده بودن چقدر در مورد اين هارد بررسي كردم ؟

6 - اگر بنده فروشنده اي بودم به مسائل سطحي نگاه ميكردم چه مشكلاتي بوجود مياد ؟

سوال اخر و بسيار مهم : شما ميفرماييد كه توهيني نكرديد ولي معني اين جمله چيه :

وقتي بنده به شما ميگم اين هارد 100درصد sata3 هستش شما ميفرماييد كه بنده مطمئنم اين هارد sata2 هستش

معني اين جمله ميدونيد چيه ؟ يعني بنده دروغ گفتم . واگر هم منظورتون با طرفي هستش كه بنده ازش خريد كردم بايد بگم كه وقتي من به مدت بسيار زياد در مورد هاردتون قبل از خريد تحقيق كردم پس بنده دروغگو و كلاه بردار هستم . معني جمله اينه نه چيز ديگه اي عزيز .

بله گفتم كه وقتم كمه چون بايد براي تمام مشتريهام وقت بگذارم . اگر بخوام براي هر مطلبي كه مطمئن هستم و مشتري به هيچ عنوان قبول نميكنه خدا رو بالا پايين كنم درسته ؟؟؟؟؟؟ پس بقيه مشتريهاي من هيچ حقي ندارن . ؟؟؟؟؟؟؟

به شما گفتم تاپيك بزن تا دوستان كمكت كنن ولي شما رفتي روي اين حرف كه مطمئنيد اين هارد sata3 نيستش . و به هيچ عنوان حاضر به گوش كردن حرف من نشديد و فقط حرف خودتون رو زديد .

بنده وظيفه دارم كه مشكلات مشتري رو حل كنم ولي وقتي مشتري نميخواد هيچ كدوم از حرفهايي كه بهش زده ميشه گوش و اجرا بكنه !!! ايا راهي واسه منه فروشنده ميمونه .؟؟؟؟

در اخر اينكه اگر من نميخواستم به فكر مشتريم باشم هيچ وقت اينجا براش تاپيك ايجاد نميكردم .

در كل اميدوارم كه دوستان كمكتون كنن در اينجا و همين كار و قبلا ازتون خواستم ولي شما قبول نميكرديد @};-

ممنون از پاسخت سعید جان فرمایشات شما کاملا متینه.ولی من بازم تاکید میکنم هرگز نه به شما که به هیچ کس از بندگان خدا تهمت نزدم. در مورد بیعانه هم من بهشون نگفتم بیشتر از این پرداخت نکنید به من چیزی نگفتند.به هر حال سوء تفاهمی پیش اومده و من دوباره ازت عذر میخوام.انشاالله با کمک شما دوستان و اساتید محترم مشکلم حل میشه.

لینک به دیدگاه

این عکس رو ببینید .

post-59-029309900 1306404763_thumb.jpg

تو این عکس تو قسمت سایز دقیقا مثل عکسی که گذاشتید نوشته : 82.3GB

من باز هم میگم اون قسمتی که نوشته 2000.3GB منظورش سایزه . اگر سرعت بود مینوشت 3GB/S . البته باز هم بقیه دوستان نظر بدن بهتره . البته این هارد که عکس بایوس رو گذاشتم فکر نمی کنم ساتا 3 باشه . فقط برای نشون دادن مطلبی که گفتم گذاشتمش .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري من فك ميكنم كه حق با حامد جان باشه البته باز هم منتظر نظر ساير دوستان ميمونيم

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان شاید فرمایش شما درست باشه ولی ببین جایی که پورتها رو نوشته رو هم 6g معرفی کرده نه با 6g/s ضمن اینکه همانطور که عرض کردم الان ویندوزم وسط کار ارور blue screen میده.من فکر میکنم اشکال از مادربورد باشه تا ببینیم نظر شما دوستان عزیز چیه.با تشکر از مدیر محترم.

لینک به دیدگاه

اون ها کد پورت هستند . اما سمت راست کد هارد و مشخصاتش . من گفتم این میتونه باشه . شاید هم اشتباه میکنم . ولی 70 درصد احتمال درست بودن این موضوع هست . شما اگر داری یک هارد ساتا 2 به یکی از پورتها وصل کن . ببین سمت راست چه مشخصاتی مینویسه . مسئله بلو اسکرین دلیلش فکر نکنم به مدل هارد بستگی داشته باشه . شاید هم هارد مشکل داشته باشه . شاید مادربورد . اما فعلا ما مسئله نوع هارد رو بررسی میکنیم . این موضوع حل شد شما تو همین فروم راجع به مشکل بلو اسکرین میتونی با دوستان مشورت کنی . @};-

لینک به دیدگاه

ايا اين بلو اسكرين در ويندوز 7 اين مشكل و داره ؟

لینک به دیدگاه

ايا اين بلو اسكرين در ويندوز 7 اين مشكل و داره ؟

البته ویندوز سون 2 روز روس سیستم نصب بود که بعد به علت عدم پشتیبانی از کارت صدام به ایکس پی تغییرش دادم در این 2 روز خیر سعید جان.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...