رفتن به مطلب

اين هارد sata2 هستش يا sata3 ?? لطفا شركت كنيد

اشتراک گذاری

18 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ايا اين هارد ST32000641AS sata2 هستش يا sata3

• sata2 3gb/s
      0
    • sata3 6gb/s
      18

Recommended Posts

• ارسال 86
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

من این مطلب رو برای xp پیدا کردم. ولی متاسفانه متوجه شدم شما در سون هم همین مشکل رو دارید

لینک شما

لینک به دیدگاه

سوال

در سون هم بلو اسکرین مربوط به فایل mrxsmb.sys هست یا یک فایل دیگه؟

لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري يه خواهشي ازتون دارم . لطف كنيد و يك رم معمولي از دوستانتون به صورت اماني بگيريد و روي سيستمتون بگذاريدو تست كنيد . حتما خبرشو بهم بديد .

لینک به دیدگاه

سوال

در سون هم بلو اسکرین مربوط به فایل mrxsmb.sys هست یا یک فایل دیگه؟

نمیدونم دوست من با این ارورها آشنا نیستم.راستش فکر میکنم این ارورها در سیستمهای جدید رایجه چون سیستم قبلیم سال 2003 گرفتم والان هم ازش استفاده میکنم در این 8 سال به این ارور برخورد نکردم.بازم ممنون.

لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري يه خواهشي ازتون دارم . لطف كنيد و يك رم معمولي از دوستانتون به صورت اماني بگيريد و روي سيستمتون بگذاريدو تست كنيد . حتما خبرشو بهم بديد .

چشم جناب حسینی دیروز که مزاحمتون شدم فرصت نکردم امشب انشاالله یکی از دوستان قرار شد تشریف بیارن مواردی که شما فرمودید رو انجام بدیم.حتما همینجا بهتون اطلاع میدم ممنون از لطفتون.

لینک به دیدگاه

من این مطلب رو برای xp پیدا کردم. ولی متاسفانه متوجه شدم شما در سون هم همین مشکل رو دارید

لینک شما

دوست عزیز لطف میکنی در مورد این لینک یه توضیح مختصر بدید؟ممنون

لینک به دیدگاه

درود

جهت اطلاع شما عرض کنم که گاهی اوقات شما در ویندوز با یک سری ایرادات و مشکلات مواجه می شوید که باعث میشه کلا سیستم شما از کار بیفته و تا restart نکنید ، سیستم امکان کارد کرد نداره. blue screen ها از همین دسته هستند. بسیاری از موارد وقتی با یک چنین ایرادی برخورد میکنید ، ایراد می تواند ناشی از اشکال در درایور های سخت افزار ها، اشکال در خود سخت افزار و یا ایراد در system file باشد.

در خیلی از موارد شما اگر با دقت blue screen error را نگاه کنید متوجه می شوید که اسم یک فایل خاص به عنوان فایل مشکل دار نشان داده می شود. حالا با دانستن نام فایل و با کمی جستجو در اینترنت می توانید موارد مشابه را بررسی کنید و عیب یابی کنید.

به عنوان مثال در عکس اولی که شما فرستادید ارور مربوط به فایل mrxsmb.sys بود. در لینکی که برای شما فرستادم اشاره شده که این ایراد از ویندوز xp است و با استفاده از hotfix شرکت ماکروسافت ایراد بر طرف میگردد.

اما در موارد دیگر - که فکر کنم مشکل شما هم بدینگونه باشد- در blue screen اسامی متفاوتی از فایل ها دید می شود. در چنین مواردی اشکال عمدتا از سخت افزار یا ناسازگار بودن انها با یکدیگر است. در این موارد معمولا ویندوز در حال کار و به صورت اتفاقی از کار می افتد و هر بار اررور بصورت متفاوتی نمایش داده می شود.

همانطور که آقای حسینی هم توصیه کردند، شما با تعویض رم و تست با یک رم دیگر می توانید یک بررسی دقیق انجام دهید. احتمال دارد رم به دلیلی به مادربرد ناسازگار بوده و یا ایراد داشته باشد و بدین ترتیب برای یک لحظه انتقال اطلاعات به رم دچاز توقف شود. این فایل می تواند هر فایلی از ویندوز باشد که نتیجه ان پیغام های خطای متفاوت است.

البته در صورتیکه مشکلتان با جایگزینی رم حل نشد ، باید موارد دیگر را بررسی کنیم.

لینک به دیدگاه

چشم جناب حسینی دیروز که مزاحمتون شدم فرصت نکردم امشب انشاالله یکی از دوستان قرار شد تشریف بیارن مواردی که شما فرمودید رو انجام بدیم.حتما همینجا بهتون اطلاع میدم ممنون از لطفتون.

چشمتون بي بلا مواردي كه بهتون گفتم اجرا كنيد فكر كنم حل بشه . ولي در كل من همه جوره در خدمتم .

ولي هميشه يادتون باشه كه بهترين راه خريد اينه كه بگذاريد ما خودمون براتون اسمبل كنيم . نميگم كه بعد از اسمبل ما مشكلي پيش نمياد ولي اين مسئله باعث ميشه كه تست اوليه رو خودمون انجام داديم و اگر مشكلي وجود داشته باشه در همون وحله اول حلش ميكنيم

لینک به دیدگاه

چشمتون بي بلا مواردي كه بهتون گفتم اجرا كنيد فكر كنم حل بشه . ولي در كل من همه جوره در خدمتم .

ولي هميشه يادتون باشه كه بهترين راه خريد اينه كه بگذاريد ما خودمون براتون اسمبل كنيم . نميگم كه بعد از اسمبل ما مشكلي پيش نمياد ولي اين مسئله باعث ميشه كه تست اوليه رو خودمون انجام داديم و اگر مشكلي وجود داشته باشه در همون وحله اول حلش ميكنيم

شما لطف داری سعید جان،بله فرمایش شما کاملا درسته و اشتباه از بنده بود باید ببخشید.

لینک به دیدگاه

دوستان رم های من 1866 هستش در صورتی که در بایوس 1333 بود به نظر شما این میتونه مشکل ساز باشه؟

لینک به دیدگاه

نه . به دلیل محدود بودن فرکانس ماردبورد یا سی پی یو ، فرکانس کاری رم به حداکثر قابل پشتیبانی پایین میاد . مثلا مادربورد شما ممکنه زده باشه تا 1866 ساپورت میکنه ولی در حالت اورکلاک . حالت عادی باید ببینی تا چه فرکانسی ساپورت میکنه . من در تو مشخصات سی پی یو های سندی اینتل دیدم زده ساپورت رم تا فرکانس 1333 . البته به شرایط بستگی داره . من متن انگلیسی مطلب رو میزارم. در هر صورت مشکلی برای سیستم ایجاد نمی کنه .

Sandy Bridge's spec memory speed is 1333MHz, which means that's max speed you'll get with JDEC settings. 1600Mhz speeds will likely require the use of an XMP profile. On previous platforms XMP profiles often required increased BCLKs, but on Sandy Bridge the XMP profile probably just increases the BCLK : RAM ratio to acheive 1600MHz. So probably no overclocking platform components to use XMP on SB.

It appears that it is the K-edition processors that support unlocked memory ratios allowing for speeds up to 2133MHz. As far has how this affects XMP profiles and 1600MHz RAM I'm not sure.

لینک به دیدگاه

با سلام.جناب حسینی همانطور که فرمودید رمهای خودمو برداشتم و یه رم 2g 1333 امانی گرفتم و گذاشتم رو سیستم، در این یکی دو روز نه تنها مشکلی پیش نیومد بلکه سرعت سیستم هم افزایش پیدا کرده!.رمهای قبلی که بود هنگام نصب ویندوز خطای عدم کپی بعضی از فایلهای ویندوز میداد و بعد نصب هم همانطور که عرض کردم داخل ویندوز ارورهای پی در پی استارتاپ و صفحه آبی و...

نکته جالب اینکه با هیچکدوم از رمهای من حتی وقتی به صورت تکی میذارم مشکل حل نمیشه ولی خوب با رم دوستم مشکلی نداره.البته هاردا رو هم با نرم افزار HDD Regenerator 2011 چک کردم در هارد دوم 3 delays detected پیدا کرد.با توجه به اینکه برنامه هایی که در هارد دوم هست با تاخیر بیشتر و سرعت کمتری اجرا میشه به نظرتون این هارد دومم مشکل داره؟.

انشاالله با کمک شما دوست عزیز مشکل رم هم حل میشه.با تشکر از شما و همه دوستان گلم که منو برای حل مشکلاتم راهنمایی کردید@};-

لینک به دیدگاه

با سلام.جناب حسینی همانطور که فرمودید رمهای خودمو برداشتم و یه رم 2g 1333 امانی گرفتم و گذاشتم رو سیستم، در این یکی دو روز نه تنها مشکلی پیش نیومد بلکه سرعت سیستم هم افزایش پیدا کرده!.رمهای قبلی که بود هنگام نصب ویندوز خطای عدم کپی بعضی از فایلهای ویندوز میداد و بعد نصب هم همانطور که عرض کردم داخل ویندوز ارورهای پی در پی استارتاپ و صفحه آبی و...

نکته جالب اینکه با هیچکدوم از رمهای من حتی وقتی به صورت تکی میذارم مشکل حل نمیشه ولی خوب با رم دوستم مشکلی نداره.البته هاردا رو هم با نرم افزار HDD Regenerator 2011 چک کردم در هارد دوم 3 delays detected پیدا کرد.با توجه به اینکه برنامه هایی که در هارد دوم هست با تاخیر بیشتر و سرعت کمتری اجرا میشه به نظرتون این هارد دومم مشکل داره؟.

انشاالله با کمک شما دوست عزیز مشکل رم هم حل میشه.با تشکر از شما و همه دوستان گلم که منو برای حل مشکلاتم راهنمایی کردید@};-

درود

خوب خدا رو شكر كه مشكل اصلي پيدا شد . در كل دوستاني كه مراحلي رو كه بهشون ميگم انجام بدن به نفع خودشونه عزيز.

حالا بايوس سيستم رو اپديت كرديد ؟

لینک به دیدگاه

بله درسته فرمایشتون.آره آپدیت کردم.

اين مسئله فكر ميكنم بر گرده به تنظيمات رم در بايوس كه دوستان حرفه اي ما بايد كمكتون كنن

لینک به دیدگاه

اين مسئله فكر ميكنم بر گرده به تنظيمات رم در بايوس كه دوستان حرفه اي ما بايد كمكتون كنن

خود من هم فکر میکردم از اونجا باشه طبق دفترچه راهنما مادربورد فرکانس رم دستی تنظیم کردم تایمینگ هم Auto گذاشتمو بقیه موارد رو هم از سایت سازنده رم کمک گرفتم و انجام دادم .ولی خوب درست نشد اما وقتی رما رو روی سیستم دوستم تست کردم و اونم مشکل دار شد تقریبا مطمئن شدم رما ایراد داره.به هر حال ممنون میشم دوستان و اساتید محترم کمک کنند این مشکل هم حل بشه انشاالله.

لینک به دیدگاه

سعید جان یه خواهشی ازت دارم با توجه به اینکه سیتم از روز اول همین مشکلو داشت و فقط نمیدونستم از کجاست که همون قطعه رو برای تعویض بفرستم براتون و منم 330 تومن برای این رما هزینه کردم که اونم از شانس بد ما خرابه(که البته امیدوارم نباشه و طبق فرمایش شما حل بشه).میشه لطفا محبت کنی با توجه به این که گارانتی رما مادم العمره اینا رو بفرستم براتون و یه برند دیگه از فروشگاه برام بفرستی؟مثلا همین پاتریوت که از دوستم گرفتم و رو سیستمم مشکلی نداره البته میدونم اگه خودتون سیستمو همونجا اسمبل کرده بودید متوجه این موضوع شده بودی ما دیگه اینقدر مزاحمتون نمیشدیم ، منم برای اولین بار به همچین مشکلی برخوردم ولی خوب اتفاقی که افتاده و مقصر خودم بودم.ولی شما یه آقایی بکن این مشکل حل کن.با تشکر.

لینک به دیدگاه

سعید جان یه خواهشی ازت دارم با توجه به اینکه سیتم از روز اول همین مشکلو داشت و فقط نمیدونستم از کجاست که همون قطعه رو برای تعویض بفرستم براتون و منم 330 تومن برای این رما هزینه کردم که اونم از شانس بد ما خرابه(که البته امیدوارم نباشه و طبق فرمایش شما حل بشه).میشه لطفا محبت کنی با توجه به این که گارانتی رما مادم العمره اینا رو بفرستم براتون و یه برند دیگه از فروشگاه برام بفرستی؟مثلا همین پاتریوت که از دوستم گرفتم و رو سیستمم مشکلی نداره البته میدونم اگه خودتون سیستمو همونجا اسمبل کرده بودید متوجه این موضوع شده بودی ما دیگه اینقدر مزاحمتون نمیشدیم ، منم برای اولین بار به همچین مشکلی برخوردم ولی خوب اتفاقی که افتاده و مقصر خودم بودم.ولی شما یه آقایی بکن این مشکل حل کن.با تشکر.

درود

جناب نصري متاسفانه رمها خراب نيستش و معمولا اينجور رمها رو ما نميتونيم پس بگيريم و فقط رمها و كالاهايي رو پس ميگريم كه مشتري به پيشنهاد ما خريده باشه و اگر شما با دوستان در مورد تنظيماتش صحبت كنيد حتما حل ميشه و اگر حل نشد تنها راهش اينه بفرتسيد براتون خدمات گرانتيش رو انجام بدم و بفرستم براتون گارانتي .

لینک به دیدگاه

درود

جناب نصري متاسفانه رمها خراب نيستش و معمولا اينجور رمها رو ما نميتونيم پس بگيريم و فقط رمها و كالاهايي رو پس ميگريم كه مشتري به پيشنهاد ما خريده باشه و اگر شما با دوستان در مورد تنظيماتش صحبت كنيد حتما حل ميشه و اگر حل نشد تنها راهش اينه بفرتسيد براتون خدمات گرانتيش رو انجام بدم و بفرستم براتون گارانتي .

انشاالله همینطور که میفرمایید باشه و مشکل حل بشه.ولی خوب من ترسم از اینه که با مادربوردم سازگار نباشه و دوباره یه زحمت اضافی برای شما و یه هزینه بیهوده برای من داشته باشه ولی خوب روی سیستم دوستم هم مشکل داشت البته قصد من تعویض رم بود نه پس دادنش .درسته شما به من پیشنهاد ندادید ولی به هر حال رمی که از شما گرفتم خرابه(البته ممکنه)که خوب اونم لطف میکنید و میفرستید برای گارانتی و راهش همینه. ولی اگه قضیه عدم سازگاری رم با مین باشه چی؟ حتی اگه دوباره رم نو بدن بهم همین مشکلات هست و عملا مبلغی که برای رم دادم سوخت میشه که در این مورد نه من که خیلیا اطلاع دقیق ندارن کما اینکه اگه خودتون این قضیه رو میدونستید به من پیشنهاد یه رم دیگه رو میدادید ولی اگه شما لطف کنید برام عوضش کنید با رمی که من تستش کردم هم مشکل من حل میشه و هم شما اون رما رو میتونید رو سیستمی که باش سازگار باشه ببندید البته بعد از انجام مراحل گارانتی.شرمنده از اینکه وقتتونو میگیرم.امیدوارم اساتید محترم کمک کنن با اعمال تنظیماتی که فرمودید مشکل حل بشه.ممنون.

لینک به دیدگاه

جناب نصري رمتون به احتمال زياد مشكلي نداره و به قول شما امكان داره كه با مادربوردتون ناسازگار باشه و اگر گارانتي همين رمو عوض كنه و همين مدل رو بده باز امكان مشكل هستش .

ببنيد دوست خوبم تعويض بعضي از كالاها با كالاهاي ديگه براي ما مقدور نيستش . خيلي راحت و رك بگم :

اينجور كالاها كه خواهان خودش رو داره وقتي توسط افراد ديگه وارد ايران ميشه ما روي موجوديه اونها حساب ميكنيم و اصلا موجودش نميكنيم كه خيلي از فروشگاهها هم همينكارو ميكنن و متاسفانه بايد بگم كه براي اين نوع كالاها فقط ميتونيم براي خدماتش به مشتري كمك كنيم .

و شما اگر رم رو نميخوايد فقط راهش اينه كه به ديگران بفروشيد و از دست من خارجه .

منو ببخشيد فقط كاري كه از دستم بر مياد انجام ميتونم بدم عزيز

لینک به دیدگاه

شما تو سایت شرکت سازنده مادربورد برو ببین رمی که داری روی اون مدل چک شده یا نه . اگر چک شده باشه مشکل از رم هست .

لینک به دیدگاه

شما تو سایت شرکت سازنده مادربورد برو ببین رمی که داری روی اون مدل چک شده یا نه . اگر چک شده باشه مشکل از رم هست .

حامد جان رم من اینه corsair 1866 dominator 2*2g T24-9-9-9

لینک به دیدگاه

جناب نصري مدل دقيقش روي رم نوشته شده اون رو بگذاريد تا چكش كنيم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...