رفتن به مطلب

راهنمایی برای فروش موبایل و قطعات

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیز

یکی از دوستان ما مغازه پدری داره که مدتیه بدون استفاده افتاده گوشه خیابون و این دوستمون هم علاقه زیادی به فروش موبایل و قطعات داره 

میخوام از دوستان لیون چندتا مشورت و کمک بگیرم تا کارش راه بیوفته چون خودش صفر هست هر چقدر هم گفتیم برو یه جا شاگرد بشو گوش نمیده و میگه من میخوام تفریحی مغازه بزنم 

خلاصه اولین سوال من اینه ایشون قطعات و موبایل و اینارو از کجا میتونه با قیمت خوب تهیه کنه ؟ لیون گزینه مناسبی هست بنظرم

گزینه دوم ایا نیاز به مجوز صنف و اینا هست ؟ من مغازه های زیادی دادم ندارن اینجور چیزارو مغازه مثلا لوستر فروشی بوده داره الان موبایل میفروشه پسر باباش

قیمت همکار رو چند درصد باید روش کشید ؟ مثلا اگه یک موبایل قیمت همکارش 2 تومن هست و قیمت فروشش تو علائدین 2100 هست ایشون باید چقدر بده ؟ 2150 ؟ این ملاک و درصدش چجوریه ؟

اگه بالاتر از قیمت بده میان جریمش میکنن ؟

کلا همه اینارو بیزحمت توضیح بده هرکسی میتونه مرسی

لینک به دیدگاه

سلام عزیز.

خوبی؟

بهترین کار اینه که شما نمایندگی بگیری، اگر هم نتونستی نمایندگی بگیری با شرکت های مادر تماس بگیر و صحبت کن برای خرید عمده شرکت های مادر مثل ماکروتل کامتل اواژنگ و ... که وارد کننده و گارانتی کننده گوشی هستن. لیون و دیجیکالا خودشون فروشندن و خریدشون از جای دیگه انجام میشه.

یه سری گوشی ها هم هست که بی گارانتی بیشتر فروش میرن مثل اکثر سامسونگ ها یا هواوی. اینا رو باید بری پاساژ علائدین بگردی ببینی فروشنده عمده کیه از اون بخری. عمده فروش ها الان اکثرا تو پاساژ های معروف خودشون تک فروشی هم میکنن ولی ناشناس.

بعد این رو هم بدون که با توجه به قیمت دلار وضعیت گوشی مثل قبل ایده ال نیست مطمعنا سود توش هست ولی اگر ناشی باشی و ... ممکنه ضررش بیشتر باشه. مخصوصا اینکه مجوز بگیری یه مالیات خوشگل هم برات میزنن که همون مالیاته نصف فروشته.

بیشتر فروختن جریمه نداره یعنی داره ولی کسی نمیاد چک کنه. ولی بدیش اینه که الان یکی میاد تو مغازه از مغازه دار اطلاعاتش راجب قطعه بیشتره. خود مایی که اینجا فعالیم رو ببین. وقتی میریم یه مغازه میدونیم فلان جنس مشخصاتش چیه! قیمتش چی بوده چی شده چرا؟ چون دیجیکالا ولیون هستن و همیشه قیمت قطعات رو داری پس زیاد بودن قیمت خیلی وقتا باعث میشه مشتریت بپره نه جریمه شی.

درباره مجوز هم که گفتی اولش نیاز نیست کار رو شرو کن ایشالا اگر گرفت یهو میبینی یکی میاد تو مغازه میگه این برگه رو میبری فلان جا اگرم نبری هفته بعد پلمپ میشی! اون موقع خودت میری دنبال مجوز اولش نیاز نیست.

موفق باشی.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در در 1396/01/27, 01:40:17، Extreme Plus گفته است :

سلام به همه دوستان عزیز

یکی از دوستان ما مغازه پدری داره که مدتیه بدون استفاده افتاده گوشه خیابون و این دوستمون هم علاقه زیادی به فروش موبایل و قطعات داره 

میخوام از دوستان لیون چندتا مشورت و کمک بگیرم تا کارش راه بیوفته چون خودش صفر هست هر چقدر هم گفتیم برو یه جا شاگرد بشو گوش نمیده و میگه من میخوام تفریحی مغازه بزنم 

خلاصه اولین سوال من اینه ایشون قطعات و موبایل و اینارو از کجا میتونه با قیمت خوب تهیه کنه ؟ لیون گزینه مناسبی هست بنظرم

گزینه دوم ایا نیاز به مجوز صنف و اینا هست ؟ من مغازه های زیادی دادم ندارن اینجور چیزارو مغازه مثلا لوستر فروشی بوده داره الان موبایل میفروشه پسر باباش

قیمت همکار رو چند درصد باید روش کشید ؟ مثلا اگه یک موبایل قیمت همکارش 2 تومن هست و قیمت فروشش تو علائدین 2100 هست ایشون باید چقدر بده ؟ 2150 ؟ این ملاک و درصدش چجوریه ؟

کلا همه اینارو بیزحمت توضیح بده هرکسی میتونه مرسی

کمی تجربه دارم در این زمینه فکر کنم مفید باشه براتون

توصیه میکنم ابتدا به عنوان فروشنده جایی باشید, اطلاعات اولیه درباره هر گوشی داشته باشه مثل مشخصات / رقبا / مزیت هاش

به علاوه برای تهیه از جاهایی که عمده میارن تهیه کنید,  دوستانی تهرانی در این باره اطلاعات بهتری دارند

قیمت همکار بین 5 -15 گرون تر از قیمت خرید عمده هستش ( بستگی به قیمت گوشی هم داره , گوشی های گرون تر بیشتر)

در این باره گرون تر دادن مشکلی نیست مگر اینکه یک قطعه توسط اصناف قیمت گذاری شده باشه (  نمونه شهر سیرجان اینطوری بودش)

درباره مجوز ها

اصناف یک مجوز برای فروش بهت میده عنوان دقیقش  رو یادم نیستش( پروانه کسب برای فروش موبایل)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...